2# Dzień Screena 54377 220

O temacie

Autor Zoom

Zaczęty 20.06.2009 roku

Wyświetleń 54377

Odpowiedzi 220

Zoom

Zoom

Użytkownicy
naczelny inwalida intelektualny
posty460
Propsy116
  • Użytkownicy
  • naczelny inwalida intelektualny
ja jestem za, ale uważam że fajnie by było jakby motyw z filmem był obowiązkowy, by grupy nie pokazywały tylko że mają jakieś tam nowe modele ale także byśmy mogli zobaczyć jaki jest ogólny postęp prac
 

Buła

Buła

Użytkownicy
wyłącz komputer i wyjdź z domu
posty2402
Propsy3163
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • wyłącz komputer i wyjdź z domu
Zmuszanie do pokazywania filmików jest bez sensu.
Nie każdy ma możliwości zaprezentowania filmu akurat na dzień screena.
A jeśli mają pokazywać filmiki robione na szybkiego, bez ogólnego rozplanowania i sensu tylko po to bo takie są wymagania, to nie ma to najmniejszego sensu.
 

shergar

shergar

The Modders
Darth Revan
posty871
Propsy1297
Profesjabrak
  • The Modders
  • Darth Revan
Ok jak już przestaniecie się przekrzykiwać to dajcie znać. Co do problemu. Hmm, nazwa tematu to dzień screena tak? Więc jaki macie problem, hę? Jak komuś nie pasi to niech sobie zrobi osobno dzień trailera, etc.

Zamiast marudzić zacznijcie robić te screeny.
 
Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku... Ale to nie cel podróży kształtuje ludzką duszę, tylko droga, która do niego zmierza...

Zoom

Zoom

Użytkownicy
naczelny inwalida intelektualny
posty460
Propsy116
  • Użytkownicy
  • naczelny inwalida intelektualny

Zoom

2# Dzień Screena
#23 2009-06-22, 23:46(Ostatnia zmiana: 2009-06-22, 23:47)
hmm buła chyba masz racje ale opis tego co już zostało zrobione jednak by się przydał, jeżeli już nie w formie filmu to chociaż w formie luźnej wypowiedzi
sherger - to tylko propozycja nie musisz o to aż takiego hałasu robić, nie będą chcieli to nie będzie proste, poza tym ja założyłem temat wiec mam prawo wysuwać jakieś propozycje :D
 

Thoro

Thoro

The Modders
Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
posty3323
Propsy3560
Profesjabrak
  • The Modders
  • Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską

Thoro
The Modders

2# Dzień Screena
#24 2009-06-23, 00:08(Ostatnia zmiana: 2009-06-23, 00:08)
Filmiki - rozumiem, że dla niektórych to nie problem bo biorą demo frapsa, kręcą kilka przypadkowych scen z wolnej kamery z widocznym hud i gui i ewentualnie montują to razem dodając na podkład jakieś chujowe do bólu oklepane symfonie z g3 ala zapierdol wilka przy vivaldim. ok, ale nie klepcie tego innym. Dla mnie zrobienie conajmniej znośnego filmu z gry to rozpracowany koncept, przemyślane i poustawiane kamery, brak przypadkowych ujęć, niekiedy akcja jak i sceny specjalnie zaaranżowane pod wideo oraz montaż i postpro. To wbrew pozorom trochę zajmuje.

screeny to standard, sama nazwa zobowiązuję. resztę sobie można nawet darować. w tamtej edycji nastąpił wręcz przesyt. za dużo grup, materiałów, kategorii i ankiet. dajmy same screeny, najlepiej z limitem powiedzmy 10 aby nie było pokazów slajdów jak poprzednio. to wyrówna również szansę, bo wtedy pomijając już poziom CZ to było to totalne pierdolnięcie ze strony tm w postaci porządnych screenów, w zasadzie profesjonalnego trailera i buk wie czego jeszcze. po prostu nie było szans aby ktoś to przebił bo było dojebane, ruch godny profesjonalnego pr'u. w zasadzie przed tym cz było trochę w cieniu a nawet traktowane sceptycznie i w zasadzie ten dzień screena uruchomił całą machinę fejmu, pr'u i narkęcił prawdziwy hype naq ten projekt.

zapewniam ze ścisłe wytyczne co do materiału i ograniczenie ilościowe to zajebisty pomysł. już w poprzedniej "bitwie" pojawiły się głosy zawistnych względem cz - tu pozdrawiam xardasa 17 - bo dojebaliśmy konkretnie, nikt się nie spodziewał a reszta "tylko". określone coś pozwala spojrzec na cos powiedzmy z jakims obiektywizmem. i jak mowilem przesyt materialu w poprzednim konkursie, to bardzo istotne przepraszam za chaotyczny ton wypowiedzi ale jestem najarany i chcialem sie z wami podzielic mymi przemysleniami na temat rozwoju :D .
 

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Róbcie co chcecie, byle by promocja modyfikacji była na tyle dobra, by zachęciła mnie do zainstalowania Gothica i zagrania w nią.
Ograniczenie screenów... jak najbardziej jestem za. Poza tym dobrze by było, gdyby to były prawdziwe screeny z gameplaya, bo te z przed roku from czas zaplaty byly lekko przesadzone :D
No bo co jak co, ale ja czułem się przez nie trochę oszukany.

No i promocja dnia screena...
Zeszłoroczny promowano długo przed jego nadejściem... teraz macie raptem 2tyg na organizację i promocję ;p

Sumując... DS2 może się odbyć, ale tak czy siak to i tak już nie będzie to samo ;p  Ale mimo wszystko starajcie się zrobić z tego wydarzenia forumowe targi e3 :]
 

Retsked

Retsked

Użytkownicy
Jam jest 444
posty1533
Propsy61
  • Użytkownicy
  • Jam jest 444
Tak, pomysł thora jest chyba najlepszy. 10 screenów - nic więcej, nic mniej. Oczywiście nikt nie zabroni założyć tematu w własnym dziale i dać tam jeszcze filmiki, czy coś, ale na samej imprezie trzeba się trzymać zasad.

Cytuj
Ograniczenie screenów... jak najbardziej jestem za. Poza tym dobrze by było, gdyby to były prawdziwe screeny z gameplaya, bo te z przed roku from czas zaplaty byly lekko przesadzone 10.gif
O! Siema xardas! :D
 

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
Ok jak już przestaniecie się przekrzykiwać to dajcie znać.
Wymieniono raptem ~20 postów, bez zbędnego podnoszenia głosu i wycieczek personalnych. Gdzie tu rzeczone przekrzykiwanie?
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

Pietrek

Pietrek

Użytkownicy
posty98
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Cytat: Aztek link=topic=6144.msg53955#msg53955 date=Jun 23 2009, 05:50 AM\'
No i promocja dnia screena...
Zeszłoroczny promowano długo przed jego nadejściem... teraz macie raptem 2tyg na organizację i promocję :D
A kto mówi, że każda edycja musi przypadać równo rok po poprzedniej? ;p
 

Dr House

Dr House

Użytkownicy
Everybody Lies
posty139
Propsy1
  • Użytkownicy
  • Everybody Lies

Dr House

2# Dzień Screena
#29 2009-06-23, 14:18(Ostatnia zmiana: 2009-06-23, 14:18)
Cytat: Pietrek link=topic=6144.msg53967#msg53967 date=Jun 23 2009, 09:14 AM\'
A kto mówi, że każda edycja musi przypadać równo rok po poprzedniej? ;p

Wiesz, ale to będzie taki wkręt, że niby specjalnie nie robiliśmy dnia screena 2 wcześniej bo czekaliśmy specjalnie na tą pamiętną datę :D
 

Thoro

Thoro

The Modders
Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
posty3323
Propsy3560
Profesjabrak
  • The Modders
  • Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską

Thoro
The Modders

2# Dzień Screena
#30 2009-06-23, 15:03(Ostatnia zmiana: 2009-06-23, 15:03)
Cytuj
Poza tym dobrze by było, gdyby to były prawdziwe screeny z gameplaya, bo te z przed roku from czas zaplaty byly lekko przesadzone

Nie były, z resztą zagrasz to zrozumiesz bo mi się nie chce uzasadniać dlaczego u nas coś wygląda lepiej niż w standardowym gotiku.
Nie wiem co was kwapi. Jeśli mam być szczery to jedyne co tam zostało poprawione to kanały, natężenie barw, ostrość oraz AA i to w większości z automatu bo dodatkowo robiłem to samo dla darka i byłem znużony. Nie uważam, aby to było jakieś oszustwo, bardziej kwestia szacunku względem zainteresowanych ponieważ nie zaprezentowaliśmy setki przypadkowych obrazów zza pleców bohatera na których jest ciemno jak w dupie przez co nic nie widać. Róbcie co chcecie, ja uważam że limit 10 screenów pozwoli się niektórym zastanowić nad jakością materiałów które zechcą zaprezentować graczom i użytkownikom największych portali o grze.
 

orcwarrior

orcwarrior

The Modders
posty475
Propsy317
Profesjabrak
  • The Modders
10 To już jakoś postanowione? Po tak długim okresie ciszy mógłbym zaprezentować znacznie więcej :D  w kazdym razie napewno się dostosuje, macie juz jakies konkrety, przyblizona data rozpoczęcia?

Nikt chyba nie zabroni wam umiescic klipu filmowego w waszym temacie na dniu screena.
 



shergar

shergar

The Modders
Darth Revan
posty871
Propsy1297
Profesjabrak
  • The Modders
  • Darth Revan
Kyro znowu szukasz zaczepki? Uwierz mi, że ja tylko na to czekam, więc sugerowałbym w twoim przypadku większa pokorę :D

Dopiero thoro napisał coś sensownego i to już po PRZEKRZYKIWANIU - kryo definicji podawać nie muszę bo raczej dośc oczywista jest. Wsadź sobie elektrodę w lewe ucho, druga do nosa, włącz do gniazdka, poczekaj chwilkę i jeszcze raz przeczytaj - wtedy powinieneś to zauważyć. Oczywiście to tylko życzliwa rada, nie musisz się do niej stosować :D

Tak ogólnie. Na innym forum ludzie by co najwyżej zapytali: ile tych screenów i na kiedy. Tutaj trzeba jednak dorobić zaraz filozofię  + pogawędkę + offtop + mądrości życiowe + czepianie się dla samego czepiania, etc.

Zoooooooooooom. Nikt ci nic nie zabrania, możesz sobie tu pisać co tam chcesz, oczywiście fajnie byłoby jakby to było związane z tematem tematu :D  

Propozycje  w stylu: videło, 2h gamaplayu, etc. OK. Ale może nie w DNIU SCREENA. Można utworzyć inny temat, z podobnym przesłaniem. Jak już piszecie w DNIU SCREENA to piszmy konsekwentnie o screenach.

Co do screenów. Wbrew pozorom nie jest łatwo zrobić dobrego screena, a 10 to już w ogóle sporo roboty i nie tylko. Przyłóżcie się do tego możliwi dobrze, żeby nie było kaszany jak w poprzedniej edycji konkursu. No chyba, że uważacie, że tamte screeny były na poziomie, w takim razie nie mam pytań, obiekcji i w ogóle możecie nie brać pod rozwagę moich subiektywnych opinii.

Pozdrawiam.

ps.
Hmm, czy ja już w tym tygodniu marudziłem, że to forum schodzi na psy? ;p
 
Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku... Ale to nie cel podróży kształtuje ludzką duszę, tylko droga, która do niego zmierza...

Zysk

Zysk

Użytkownicy
posty606
Propsy451
  • Użytkownicy
może niech będzie, że dziesięć jest super mega oficjalne, wybrane itp. a poza tym dowolnie
 

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
Kyro znowu szukasz zaczepki? Uwierz mi, że ja tylko na to czekam, więc sugerowałbym w twoim przypadku większa pokorę :P
Wiem, że tylko na to czekasz. Jesteś już na tyle przewidywalny w tej kwestii, że mógłbym Twoich postów nie czytać, a i tak wiedzieć, co w nich jest, nawet jakich konkretnych sformułowań użyjesz.
definicji podawać nie muszę bo raczej dośc oczywista jest
Podaj proszę, jednocześnie powiedz, kto na kogo nakrzyczał i kto krzyczał najgłośniej.

To, że pierwszy plebiscyt nazywał się "Dzień Screena" nie znaczy, że drugi musi się tak nazywać i że tylko na tym ma polegać. Możemy przecież całkiem zrezygnować z tej formy i zrobić "Dzień Moda", "Dzień Prezentacji", "Plebiscyt", cokolwiek. Nie musi to być "Dzień Screena".
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

Thoro

Thoro

The Modders
Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
posty3323
Propsy3560
Profesjabrak
  • The Modders
  • Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
zróbcie Dzień Thora, na moją cześć
 

serail

serail

Użytkownicy
Wyczesana opowieść, wodzu
posty158
Propsy89
  • Użytkownicy
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Cytuj
To, że pierwszy plebiscyt nazywał się "Dzień Screena" nie znaczy, że drugi musi się tak nazywać i że tylko na tym ma polegać. Możemy przecież całkiem zrezygnować z tej formy i zrobić "Dzień Moda", "Dzień Prezentacji", "Plebiscyt", cokolwiek. Nie musi to być "Dzień Screena".
Taa, tyle że zaraz by się podniosły głosy, że modderzy są niekonsekwentni i zamiast kontynuować coś, co się sprawdziło zaczynają robić coś innego. :P  Zostańmy przy tym dniu screena i przy 10 screenach.
 
Moje portfolio

                   

Zoom

Zoom

Użytkownicy
naczelny inwalida intelektualny
posty460
Propsy116
  • Użytkownicy
  • naczelny inwalida intelektualny

Zoom

2# Dzień Screena
#37 2009-06-23, 22:11(Ostatnia zmiana: 2009-06-23, 22:13)
sheeeeeeeeeeergar - moim skromnym (bądź nieskromnym :P  ) zdaniem 1sza uroczystość była niezbyt udana - jedynie screeny tM coś tam prezentowały i przykuwały uwagę na trochę dłuższa chwilę. Więc sądzę że jakiekolwiek poprawki odnośnie tej ceremonii byłyby dobrym rozwiązaniem - więc je tu podaje, prezentacja filmowa byłaby chyba najlepszym dowodem na to jak postępują prace oraz stworzyłaby ogólny obrazek tego co się szykuje. Lecz jednak teraz uważam je nie powinna być ona obowiązkowa lecz mile widziana - "Nie każdy ma możliwości zaprezentowania filmu akurat na dzień screena." - Buła.
A to że wszystko tu jest komentowane to chyba dobrze bo oznacza to że wykazuje się jakiekolwiek zainteresowanie i chęci. Co równoznaczne wcale nie oznacza rezygnowania ze standardów jakie były podczas 1go "Dnia Screena"
Poza tym pouczanie też chyba nie jest związane z tematem ;] .

PS. Co do Dna Thora to też możemy zrobić ale co damy? Ankietę na najdziwaczniejsze określenie które wydostało się spod pióra Thora? ;p
 

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
Taa, tyle że zaraz by się podniosły głosy, że modderzy są niekonsekwentni i zamiast kontynuować coś, co się sprawdziło zaczynają robić coś innego. ;p  Zostańmy przy tym dniu screena i przy 10 screenach.
Ewolucja, panie, ewolucja :P

Cytat: Thörbjorn link=topic=6144.msg54052#msg54054 date=Jun 23 2009, 09:16 PM\'
zróbcie Dzień Thora, na moją cześć
Co jak co, ale ja jestem za tym pomysłem ;]
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

shergar

shergar

The Modders
Darth Revan
posty871
Propsy1297
Profesjabrak
  • The Modders
  • Darth Revan
Hmm, ok. Może być Dzień Thora. Jak dla mnie ok.

A co do screenów. Wydaje mi się, że to dałoby bardziej wyrównaną "walkę" pomiędzy teamami, bo dobry screen może zrobić każdy jak się trochę pomęczy. Co do pierwszej edycji to nie tak, że tylko CZ prezentowało się na poziomie, po prostu ludzie robiący screeny dali ciała. Każda modyfikacja ma wiele do zaoferowania, trzeba to tylko odpowiednio wyeksponować. I o nic innego mi nie chodzi.

Niech każdy team zrobi po 6-10 screenów. Trzeba by dać na to z tydzień i włala.

A konfrontacje na płaszczyźnie nie tylko screenów nie wiem czy jest sens robić. Ale przecież niczego nie zabraniam.
 
Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku... Ale to nie cel podróży kształtuje ludzką duszę, tylko droga, która do niego zmierza...


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry