Wersje CSS 8656 25

O temacie

Autor Tasilvar

Zaczęty 22.02.2009 roku

Wyświetleń 8656

Odpowiedzi 25

Tasilvar

Tasilvar

Użytkownicy
zwykły user
posty264
Propsy17
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • zwykły user
Obecnie "bawię się" trochę w css. Chciałem dać do textu cień w sekcji a:hover, no ale po wrzuceniu na serwer pojawił się błąd przy sprawdzaniu strony za pomocą Walidatora;/
Treść błędu jest najstępująca:
Cytuj
a:hover   Właściwość text-shadow nie istnieje w CSS wersja 2.1, ale istnieje w [css2, css3] :  #000 1px 1px 2px
Problem jasny, tylko pytanie, w jaki sposób miałbym chociażby przerzucić mój akrusz css na chociażby wersję css2
 

Zdunek

Zdunek

Administrator
Ken'Udz mistrz stali i runy
posty671
Propsy132
Profesjabrak
  • Administrator
  • Ken'Udz mistrz stali i runy
Cytat: Tasilvar link=topic=5302.msg45490#msg45490 date=Feb 22 2009, 12:54\'
Obecnie "bawię się" trochę w css. Chciałem dać do textu cień w sekcji a:hover, no ale po wrzuceniu na serwer pojawił się błąd przy sprawdzaniu strony za pomocą Walidatora;/
Treść błędu jest najstępująca:

Problem jasny, tylko pytanie, w jaki sposób miałbym chociażby przerzucić mój akrusz css na chociażby wersję css2
nic nie przerzucasz, po prostu piszesz, a odnośnie cienia, nie dawaj bo firefox oraz ie nie mają cienia :D
 
Po co utrudniać coś co jest proste?

Agencja Interaktywna - CreaWeb.

Tasilvar

Tasilvar

Użytkownicy
zwykły user
posty264
Propsy17
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • zwykły user

Tasilvar

Wersje CSS
#2 2009-02-23, 09:02(Ostatnia zmiana: 2009-02-23, 09:05)
Czyli przeglądarka sama identyfikuje wersję pliku .css? Jeśli tak to w takim razie jak miałbym sporządzić plik .css aby był od rozpoznawany jako css2 a nie jako 2.1 ?
 

Zdunek

Zdunek

Administrator
Ken'Udz mistrz stali i runy
posty671
Propsy132
Profesjabrak
  • Administrator
  • Ken'Udz mistrz stali i runy
CSS po prostu nie jest ważny jaki, jeśli sprawdzasz css to sprawdza czy masz znaczniki z css 2.0 czy z 2.1 i tyle jeśli jest zgodny z 2.0 to z 2.1 też będzie
a i tak trudno jest zrobić błędy w css, na prawdę trudno ^^
 
Po co utrudniać coś co jest proste?

Agencja Interaktywna - CreaWeb.

Tasilvar

Tasilvar

Użytkownicy
zwykły user
posty264
Propsy17
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • zwykły user
Heh:D dokładnie;) w xhtmlu, czy nawet htmlu jest o wiele łatwiej popełnić błąd niż w css'ie ^^  no, ale problem rozwiązany... żadnych błędów z arkuszem css nie mam, no i z indexem.html tez oczywiście:D dzięki za pomoc :P
 

MWL

MWL

Użytkownicy
posty205
Profesjabrak
  • Użytkownicy
tu bym się kłócił, edytor zamykający znaczniki (jak dreamweaver czy eclipse PDT) i nie ma problemu
 
Tworzymy  aplikacje internetowe i strony internetowe. Jesteś grafikiem? Napisz do nas - szukamy najlepeszych ;)

Zdunek

Zdunek

Administrator
Ken'Udz mistrz stali i runy
posty671
Propsy132
Profesjabrak
  • Administrator
  • Ken'Udz mistrz stali i runy
Cytat: MWL link=topic=5302.msg45770#msg45770 date=Mar 1 2009, 17:25\'
tu bym się kłócił, edytor zamykający znaczniki (jak dreamweaver czy eclipse PDT) i nie ma problemu
nie chodzi o zamykanie znaczników bo to najmniej ważna rzecz, chodzi o np to że w niektórych znacznikach nie może być innych itp. przy transitional, czy jak to się pisze, nie ma jeszcze problemów, ale ustaw sobie na strict :)
 
Po co utrudniać coś co jest proste?

Agencja Interaktywna - CreaWeb.

Tasilvar

Tasilvar

Użytkownicy
zwykły user
posty264
Propsy17
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • zwykły user

Tasilvar

Wersje CSS
#7 2009-03-02, 14:50(Ostatnia zmiana: 2009-03-02, 14:50)
W css'ie chociażby łatwiej jest dostrzec błąd niż w xhtml/html, bo pisząc parę taki prostych w budowie stronek często napotykałem się na problemy ze zidentyfikowaniem niektórych składni, no i dosyć często pojawiały się kłopoty z ramkami. W sumie to przy html'u się ograniczam do mimimum (tzn. elementy meta, divy itp. ) i głównie pracuje przy css. Dekster polecił mi jednak abym zaczął uczyć się php no i mam nadzieję że jak znajdę trochę czasu to kupie sobie książkę z odpowiednimi kursami.
 

Retsked

Retsked

Użytkownicy
Jam jest 444
posty1533
Propsy61
  • Użytkownicy
  • Jam jest 444
Zamiast rozmyślać, co łatwiej robić, lepiej po prostu odwalić dobrą stronkę i tyle. Sama poprawność kodu gówno ci da :) .
 

Tasilvar

Tasilvar

Użytkownicy
zwykły user
posty264
Propsy17
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • zwykły user
Cytuj
Zamiast rozmyślać, co łatwiej robić, lepiej po prostu odwalić dobrą stronkę i tyle. Sama poprawność kodu gówno ci da biggrin.gif.

Już żesmy dyskutowali o tym :)  moim zdaniem poprostu ważniejsza jest poprawność kodu niż oprawa graficzna...  Obecnie jestem teraz na etapie prac nad 'poważniejsza' stronką no i przypuszczam za za jakieś 2 tygodnie bym jąskończył, ale to i tak tylko przypuszczenia...
 

Retsked

Retsked

Użytkownicy
Jam jest 444
posty1533
Propsy61
  • Użytkownicy
  • Jam jest 444
Ale co ci da poprawny kod, gdy strona będzie wyglądać, jak website mojej szkoły? :)
 

Tasilvar

Tasilvar

Użytkownicy
zwykły user
posty264
Propsy17
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • zwykły user
Cytuj
Ale co ci da poprawny kod, gdy strona będzie wyglądać, jak website mojej szkoły? biggrin.gif
Nie zawiele:D ale co Ci da jak będziesz miał schrzaniony kod i przeglądarki będą tą stronę źle czytały?:)
 

Retsked

Retsked

Użytkownicy
Jam jest 444
posty1533
Propsy61
  • Użytkownicy
  • Jam jest 444
Bierzesz zajebistego laya i piszesz tak kod, aby wszystko było cacy.
 

Tasilvar

Tasilvar

Użytkownicy
zwykły user
posty264
Propsy17
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • zwykły user
Cytuj
Bierzesz zajebistego laya i piszesz tak kod, aby wszystko było cacy.
Laya to już mam :)  no i prawie już skończony kod;) tak nawiasem to dzięki za pomoc z tymi marginesami :)
 

Zysk

Zysk

Użytkownicy
posty606
Propsy451
  • Użytkownicy
Cytat: Dekster link=topic=5302.msg45831#msg45831 date=Mar 2 2009, 18:40\'
Bierzesz zajebistego laya i piszesz tak kod, aby wszystko było cacy.
to nie jest zawsze dobre. kod powinien być ogólny, aby się dało go łatwo dostosowywać do zmieniających się wymagań.
 

Retsked

Retsked

Użytkownicy
Jam jest 444
posty1533
Propsy61
  • Użytkownicy
  • Jam jest 444
No tak, ale lepiej jedna, konkretna, dobrze wyglądająca strona, niż wiele, ogólnych pod względem kodu, uniwersalnych, a wyglądających, jakby z dupy wyjętych, nie? :lol2:
 

Tasilvar

Tasilvar

Użytkownicy
zwykły user
posty264
Propsy17
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • zwykły user
Cytuj
No tak, ale lepiej jedna, konkretna, dobrze wyglądająca strona, niż wiele, ogólnych pod względem kodu, uniwersalnych, a wyglądających, jakby z dupy wyjętych, nie? biggrin.gif
Tyle że bez dobrze napisanego kodu strona, nawet z niezłym layoutem nie będzie się tak dobrze prezentowała
 

Retsked

Retsked

Użytkownicy
Jam jest 444
posty1533
Propsy61
  • Użytkownicy
  • Jam jest 444
Czyli jej wygląd jest do dupy i na jedno wychodzi :lol2: .
 

Tasilvar

Tasilvar

Użytkownicy
zwykły user
posty264
Propsy17
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • zwykły user

Tasilvar

Wersje CSS
#18 2009-03-03, 19:50(Ostatnia zmiana: 2010-05-18, 17:09)
Mam jeszcze jedną sprawę. Moglibyście mi poprawić ten skrypt bo chciałbym aby element 'menu' znajdowało się po prawej stronie zaraz obok elementu 'main' a nie pod nim. Kombinowałem trochę przy tym i zawsze było tak że pewna część się rozjerzdzała;/
Oto skrypt CSS:

body
{
margin-left:auto;
margin-right:auto;
margin-top:auto;
background-position: top center;
background:#111111;
color:#eeeeee;

}
a
{
color:#727272;
text-decoration:none;
}
a:hover
{
color:#eeeeee;
text-decoration:none;
}
#header
{
text-align:center;
background-image:url(header.png);
width:980px;
height:312px;
}
#menu
{
text-align:center;
background-image:url(menu.png);
width:200px;
min-height:600px;
}
#main
{
background-image:url(body.png);
width:780px;
text-align:center;
min-height:600px;
}
#footer
{
overflow:hidden;
text-align:center;
background-image:url(footer.png);
width:980px;
height:147px;
}

kod index.html
<?xml version="1.0" encoding="iso-8859-2"?>
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.1//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml11/DTD/xhtml11.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
  <meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=iso-8859-2" />
  <meta http-equiv="reply-to" content="tasilvar@interia.eu" />
  <meta name="generator" content="WebSite PRO 4.3" />
  <meta name="author" content="Michał Jendraszczyk (Tasilvar)" />
  <meta name="keyword" content="michał, themodders, my, site, jendraszczyk, desinger, web, pyrzyce, polska, pl, gothic, modding, mods, nwesy, galeria, kontakt, autorzy, arts, scripts, skrypty, html, css" />
  <meta name="description" content="Strona poświęcona mojej twórczości..." />
  <title>Tasilvar Site</title>
<link rel="stylesheet" href="style.css" type="text/css" />
</head>
<body>
  <div id="header"></div>
  <div id="main"><br/><Br/><b>Newsy</b><br/><br/></div>
  <div id="menu"><br /><br /> <b>Menu:</b><br /><br /><br /><a href="index.html">Newsy</a><br/><br/><a href="gallery.html">Galeria</a><br/><br/><a href="history.html">Fabuła</a><br/><br/><a href="infos.html">Informacje</a><br/><br/><a href="statistic.html">Postępy prac</a><br/><br/><a href="team.html">Team</a><br/><br/><a href="contact.html">Kontakt</a><br/><br/><a href="authors.html">Autorzy</a></div>
<div id="footer"><br/><Br/>Copyright (c) 2009<br/><br/>designed by Michał Jendraszczyk</div>
 
</body>
</html>
Oto screen obecnego wyglądu stronu z użyciem powyższych skryptów...
http://pl.tinypic.com/view.php?pic=29x90r4&s=5
Miło by było o pomoc, gdyż nad tym problemem siedzę już około tygodnia i nie potrafię go rozwiązać;/
 

Zdunek

Zdunek

Administrator
Ken'Udz mistrz stali i runy
posty671
Propsy132
Profesjabrak
  • Administrator
  • Ken'Udz mistrz stali i runy

Zdunek
Administrator

Wersje CSS
#19 2009-03-03, 20:59(Ostatnia zmiana: 2009-03-03, 21:02)
Tasilvar
daj w css menu oraz main, float:right;
bądź(tu lepsze rozwiązanie, daj im float:left i zamień kolejnością w htmlu

A teraz odnośnie poprawności kodu i grafiki, Grafika jest ważniejsza niż kod, bo najważniejsze jest pierwsze wrażenie, ale najważniejsza jest treść strony.
dobry kod xhtml(nie tylko walidacja) jest ważny przy pozycjonowaniu strony w wyszukiwarkach
dam na przykładzie
http://www.creaweb.pl jest na drugiej stronie w google pod frazą "profesjonalne strony internetowe"
http://www.google.pl/search?hl=pl&lr=&...art=10&sa=N
chociaż jej pozycjonowanie oparło się głównie na hostingu fotek ifotos.pl
creaweb.pl oraz ifotos.pl mają kod który jest przyjazny dla wyszukiwarek
i nie mówię tu o przyjaznych linkach, bo te są zrobione nie dla wyszukiwarek(chociaż jakiś, lecz bardzo mały, wpływ mają) lecz dla użytkowników(user np. w opisie gg przeczyta domena.pl/super_strona i od razu będzie wiedział o co chodzi)

Edit:Tasilvar masz tu małą ściągę z tego co robią odpowiednie rzeczy w css
http://kursy.skryptoteka.pl/kurs.php?kurs=css&strona=2

a i najważniejsze rzeczy które się używa w css(moim zdaniem)
margin, padding, float, position, font, overflow(overflow głównie na hidden), width, height
 
Po co utrudniać coś co jest proste?

Agencja Interaktywna - CreaWeb.


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry