Wasze początki... 32047 155

O temacie

Autor V3Q

Zaczęty 3.11.2008 roku

Wyświetleń 32047

Odpowiedzi 155

V3Q

V3Q

Złote Wrota
Kiedy mogę, to pomogę.
posty1256
Propsy410
  • Złote Wrota
  • Kiedy mogę, to pomogę.
Ostatnio Damianx mi przypomniał jak próbowałem dołączyć do Poziomek xD
To były czasy, a Wy pamiętacie jak zaczynaliście drogę z moddowaniem i themodders? :D  
Dla mnie te forum otworzyło drzwiczki do bardziej "twórczego świata"
 

Keretsel

Keretsel

Użytkownicy
posty312
Propsy10
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
Długo historia, cóż najpierw otrzymałem neta :P , potem ze wsząd starałem się zdobyć egzemplarz G2 ( zaczęła się moja przygoda z Gothiciem ;p  ) wpisałem na google i trafiłem na strone Gothic khorinis czy coś w ten deseń :D  , potem strona poszła nie wiem czemu. Po tułaczce w poszukiwaniu kolejne tak ciekawej stronie wpadłem na Worldofgothic.pl, tam odkryłem mody, zafascynowałem się nimi xD, chociaż wcześniej byłem pewien że da się coś takiego zrobić ( w końcu ktoś zrobił tę grę więc pewnie ktoś ją też edytował ) niezwykle zaciekawiły mnie MT, czekałem, czekałem... po raz kolejny odwołali premierę. Więc wbiłem na tM, zacząłem na spacerze, potem pierwszy NPC i... reszte już chyba znacie ;p
 

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
Lesterek, Ty od zawsze używasz tego nicku?
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

Dark

Dark

Użytkownicy
posty1052
Propsy2197
Profesjabrak
  • Użytkownicy

Dark

Wasze początki...
#3 2008-11-03, 18:16(Ostatnia zmiana: 2008-11-03, 18:16)
Cytat: Żadna Głupia Spółgłoska link=topic=4269.msg36366#msg36366 date=Nov 3 2008, 19:11\'
Lesterek, Ty od zawsze używasz tego nicku?

tak, na worldofgothic.pl już miał taki nick.

Retsked

Retsked

Użytkownicy
Jam jest 444
posty1533
Propsy61
  • Użytkownicy
  • Jam jest 444

Retsked

Wasze początki...
#4 2008-11-03, 18:19(Ostatnia zmiana: 2008-11-03, 18:21)
Ja w Gothica grałem już od dosyć dawna, ale dopiero pod koniec '06 roku zacząłem moddować. Pamiętam, że przeczytałem praktycznie wszystko na GS (od tabelek broni po opki), sporo też siedziałem na ich forum. Później ściągnąłem wszystkie mody, które tam znalazłem (większość po niemiecku). Na jakiejś czeskiej stronie znalazłem GoMan'a i zacząłem przeczesywać tekstury z moda Textures Mod. Zrobiłem własne tekstury w PSP i podmieniłem je za tamte (wtedy nie umiałem robić paczek z modami :D ). Trochę też jeździłem w Spacerze. Na themodders dotarłem około 6 czerwca '07 i nie byłem już taki kompletnie zielony. Zacząłem uczyć się głównie obsługi Spacka, skrypty obczaiłem dopiero gdzieś pod koniec 2007 roku (nie wiedziałem, jak zreparsować skrypty poprawnie itd. ;p ). Oczywiście babrałem się też w grafice. W wakacje otworzyłem stronkę o moddingu, miałem kilku "uczniów" (raczej tylko pytali o porady, btw. jeden z nich to ReMake :P ). Potem, na początku września razem z Ziggym (teraz zkajo) założyliśmy grupę Guards of Darkness, która po miesiącu się rozpadła (Rival Swords to właśnie nasz projekt). Dołączyłem do TDM i jakoś już tak poszło... Końcówka '07 - Czarny Ogień, luty '08 - GerranHeart.

Tak sobie czasami myślę, że fajnie byłoby zacząć wszystko od nowa. Jak wkraczało się w ten świat, to wszystko wydawało się takie fajne. Pamiętam, jaka to faza była założyć własne forum... Do dziś pamiętam, jak siedzieliśmy i obgadywaliśmy, co tam zrobić w GoD'sach... Wielkie plany, mało umiejętności... Fajny klimat wtedy był ;p .

//edit1: Na moddersów dotarłem przypadkowo, ale pamiętam jedną rzecz: pierwszym userem, jakiego zobaczyłem, to był zdunek (jakiś jego tutek czytałem i dlatego :D ).
 

V3Q

V3Q

Złote Wrota
Kiedy mogę, to pomogę.
posty1256
Propsy410
  • Złote Wrota
  • Kiedy mogę, to pomogę.

V3Q
Złote Wrota

Wasze początki...
#5 2008-11-03, 18:26(Ostatnia zmiana: 2008-11-03, 18:27)
Haha prawie jak przygoda RPG dekster :D  
Pamiętam tą podjarę jak podmieniłem pierwszą teksturę :P
(Na początku tylko całe czarne, żeby zobaczyć czy działa :D )
Potem temat tekstury, który miał wiele stron i znalazła się tam moja pierwsza produkcja.
Siekacz ją ocenił na 3+ jak dobrze pamiętam, więc mówię jak członek to Poziomek to nie jest źle xD

Dopiero w tym roku uruchomiłem photoshopa... A w te wakacje maxa ;p  
Dalej z modowania prawie nic nie umiem, ale dzięki temu zainteresowałem się grafiką ;p
 

Retsked

Retsked

Użytkownicy
Jam jest 444
posty1533
Propsy61
  • Użytkownicy
  • Jam jest 444
No, kiedyś to co chwilę była nowa tekstura, a teraz pusto... Tak samo z modelami ;p ...

Co prawda były to głównie sklejki, ale każdy chyba zaczynał od takich gówienek :D . Pamiętam mój pierwszy mod z teksturami ;p . Kicha na maxa, wysłałem go do Advocate :P .
 

Tomek

Tomek

Użytkownicy
Kapitan Rob
posty2181
Propsy2189
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Kapitan Rob
Cytat: Veqsir link=topic=4269.msg36371#msg36371 date=Nov 3 2008, 19:26\'
Siekacz ją ocenił na 3+ jak dobrze pamiętam, więc mówię jak członek to Poziomek to nie jest źle xD
Mnie oceniał Srilten  :D
 

Thoro

Thoro

The Modders
Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
posty3323
Propsy3560
Profesjabrak
  • The Modders
  • Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
jakaś tam grupa gorna od trupów czy coś takiego > poziomki > themodders a a obecnie nic nie robię od bardzo dawna.
 

Retsked

Retsked

Użytkownicy
Jam jest 444
posty1533
Propsy61
  • Użytkownicy
  • Jam jest 444
Banany? :D
 

Dark

Dark

Użytkownicy
posty1052
Propsy2197
Profesjabrak
  • Użytkownicy
soulfire(caly czas)-banany-pomoc w tdm

Keretsel

Keretsel

Użytkownicy
posty312
Propsy10
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
Aaa o grupy biega :D  na początku chciałem do bananów ale nie odpowiedzieli, chyba zapomnieli>>> Soulfire >>> Pomagałem TDM >>> Własna grupa HMT >>> tM
 

V3Q

V3Q

Złote Wrota
Kiedy mogę, to pomogę.
posty1256
Propsy410
  • Złote Wrota
  • Kiedy mogę, to pomogę.

V3Q
Złote Wrota

Wasze początki...
#12 2008-11-03, 20:06(Ostatnia zmiana: 2008-11-03, 20:06)
cos tam, nie pamiętam nazwy :D  > GotModders > Złote Wrota (a) > SoulFire (a)
 

Keretsel

Keretsel

Użytkownicy
posty312
Propsy10
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
Co do Gotmodders... nie zostały wam jakieś skrypty, światy albo fabuła?
 

V3Q

V3Q

Złote Wrota
Kiedy mogę, to pomogę.
posty1256
Propsy410
  • Złote Wrota
  • Kiedy mogę, to pomogę.

V3Q
Złote Wrota

Wasze początki...
#14 2008-11-03, 20:15(Ostatnia zmiana: 2008-11-03, 20:18)
Ja nie mam pojęcia :D

Cytuj
Aaa o grupy biega

No niekoniecznie, ale też może być :P
 

Diegomir

Diegomir

Użytkownicy
Gnój
posty196
Propsy255
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Gnój
Aqua Studio (hehe xD ale ciii szefem tam bylem, zdobylem wladze przez zamach stanu) ==> SoulFire (najpierw jako tlumacz, pozniej skrypter) ==> Rangersi (Drow mnie zrekrutowal) ==> Moje ukochane BGS (dlugo) ==> TheModders ==> emerytura xP

DzikiBen

DzikiBen

Użytkownicy
Niewielki Mistrz Gothica
posty638
Propsy602
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • Niewielki Mistrz Gothica
VeQ

btw: Pamiętasz swoje PW kiedy łaskawie, chciałeś pomóc mi z  nakładaniem tekstur w Gomanie :P  ? Swoją głupotą, zaspamiłem wtedy cały temat... :D
 

Zdunek

Zdunek

Administrator
Ken'Udz mistrz stali i runy
posty671
Propsy132
Profesjabrak
  • Administrator
  • Ken'Udz mistrz stali i runy
moje poczatki :D
hmm gamesmodboard.fora.pl
a właściwie gothic.phx.pl :P   w newsie napisali coś o modach i że forum na fora.pl :P
a dalej, trafiłem właśnie na stare forum tm(istniało wtedy może z 2 tygodnie) i chciałem dołączyć do grupy theModders(myślałem wtedy że to jedyna na forum ;]  ) i napisałem w rekrutacji moddersów, napisałem że jestem grafikiem 3d(chociaż tak na prawdę może z miesiąc w maxie siedziałem), Kazz napisał że z Wejherowa to ok bo w okolicy ma rodzinę ;]  ale mam pokazać jakieś prace, wysłałem Kazzowi na maila postać(chociaż była kijowa to i tak była lepsza od postaci które teraz na forum pokazują ludzie siedzący w maxie dobre parę miesięcy, miałem wtedy niezły zapał do 3d)  Kazz nie skomentował postaci i powiedział że chce domki ;] , jakieś tam zrobiłem i wysłałem do Kazza który mnie wtedy chyba zlał(pewnie do teraz sobie pluje w brodę)
w międzyczasie miałem problem z dodaniem modelu.3ds przez spacera, pisałem do Orca który nie wiedział o co chodzi, Traffixa który także nic nie wiedział ale który mnie wysłał do Siekacza
w czasie rozmowy z Siekaczem, wyszło ze zajmuję się grafiką, wysłałem Siekaczowi to co wcześniej Kazzowi i nagle zostałem przyjęty do grupy która z założenia miała być w cieniu moddersów(dobre sobie ;]  ) dopiero wtedy gdy Siekacz się spytał czy chcę dołączyć do teamu skumałem się że PoziomkaZ to oddzielny team, oczywiście dołączyłem do Poziomek
i jak dobrze pamiętam nasza 'Sława' szybko zaczęła rosnąć, doszedł O.R.(który dla samego moda nie zrobił prawie nic, lecz za spamował wszystkie fora o gothicu)  i Shergar który miał świetne pomysły i zapał
i w krótkim czasie z małego moda powstał największy polski mod Mroczne Tajemnice

to tak w skrócie moje początki oraz właściwie przełomowy moment w Poziomkach
pominąłem ludzi pomagających przy Modzie(LMVII, Drow, Elvans Fenix i inni..) czy ludzi którzy odeszli(Traffix i inni...)
 
Po co utrudniać coś co jest proste?

Agencja Interaktywna - CreaWeb.

Zkirtaem

Zkirtaem

Moderator
Mięso
posty2171
Propsy1689
ProfesjaGracz
  • Moderator
  • Mięso

Zkirtaem
Moderator

Wasze początki...
#18 2008-11-03, 22:49(Ostatnia zmiana: 2008-11-03, 22:49)
Początki...

Zaczęło się od tego, że przypadkiem, kiedy jeszcze nie miałem internetu, wraz z Gothicem któryś kumpel przyniósł mi "Jakieś programy, chyba to do kodów". No, to ja zacząłem kombinować, i udało mi się podmienić mapę. Do dziś został mi jeden screen, pożałowania godne... Ale patrzcie, że wszystko bylo robione metodą prób i błędów! Mapa nie miała absolutnie nic ciekawego, jednego NPCa wstawianego Spacerem (!) i kilka itemków, skryptów nawet nie ruszałem... No i do teraz uważam, że to największy sukces mojej "kariery" modderskiej.
A potem odkryłem to forum. Pamiętam, jak męczyłem Fenixa i zabierałem go z SB :D  No, ale przynajmniej, jeśli dobrze pamiętam, nigdy nie zadałem pytania "Jak sesparsować skrypty" :P  Drugi duży sukces...
Wymyśliłem se, że fajnie by było dojść do jakiegoś teamu. Doszedłem do HMT chyba, ale oni moddowali G2. I trafił się Gniew Beliara Team... Nie ma co, trzeci sukces. Cały czas robiłem tego tandetnego moda, którego potem dałem niedokończonego. No, ale rozrywki, czyli pisania skryptów, dostarczał mi ciągle Buła. I tak jest do teraz.

Czyli w skrócie NIC>HMT (nic nie zrobiłem)>NIC>GBT (Wesoły team ;D)


Wybaczcie, złapała mnie jakaś faza na zwierzenia xD
 

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
Cytat: Zdunek link=topic=4269.msg36419#msg36419 date=Nov 3 2008, 23:47\'
pominąłem [...] ludzi którzy odeszli(Traffix i inni...)
Gwoli ścisłości, Traffixa nie pominąłeś :D
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry