End of days 2271 5

O temacie

Autor zkajo

Zaczęty 28.10.2008 roku

Wyświetleń 2271

Odpowiedzi 5

zkajo

zkajo

Użytkownicy
posty102
Propsy28
  • Użytkownicy

zkajo

End of days
2008-10-28, 22:01(Ostatnia zmiana: 2008-10-30, 12:34)
Wiele jest gier które oferują nam niesamowitą grafikę, nie przeciętną fabułę, możliwości itd...
Gracze zapomnieli już co to znaczy grać w prawdziwe RPG w gronie przyjaciół z kością w ręku, i z Mistrzem Gry którego każdy z graczy chce w pewnym momencie zamordować...

Klasyki RPG są naprawdę przyjemne. Już od jakiegoś czasu, klasyki te ewoluowały w masywne gry forumowe. Są to ciągle RPG prowadzone przez mistrzów gry, tyle że na większą skalę, i tutaj wydarzenia mają miejsce w lokacjach jak np. Miasto, kraj, wieś itd.

Dziś chciałbym przedstawić wam moją własnę grę forumową zatytuowaną 'End Of Days'.

No to jedziem, na zachętę, trailer we flashu by tygrysica:
http://flash.zapodaj.net/swf/69962950.swf

O realiach poczytacie sobie dokładnie na forum ;]  Jest to zbliżone do gothicowego świata ;]

Adres forum: www.endofdays.jun.pl - Zapraszam serdecznie!

Ps. Zbliżają się zmiany w mechanice! Będzie prostsza i ciekawsza! ;]

Proszę o komentarze, nawet te krytykujące grę ;)

Jeśli ktoś ma pytania oto moje GG: 8169289
 
Moje gg: 8169289

Piskor

Piskor

Użytkownicy
ego masturbator
posty143
Propsy9
  • Użytkownicy
  • ego masturbator
Muszę przyznać, że forma w jakiej został podany system to świetny pomysł, idealna odskocznia dla tych, którzy dosyć mają kierowanych całkowicie przez MG PBF'ów w postaci storytelling'ów czy z użyciem mechaniki. Można powiedzieć, że End of days to swoisty interaktywny PBF w czasie rzeczywistym, tutaj gracze mogą przeskakiwać z jednej lokaci do drugiej jeśli tylko mają na to ochotę, to co ich czeka w nowym miejscu zależy od inwencji MG i aktualnych realiów gry. Dlatego nic nie jest niezmienne i monotonne, gra żyje własnym życiem kreowanym przez poczyniania graczy. Do tego prosta i przejrzysta mechanika, która wręcz kłania się nowicjuszom w RPG i może ich bezboleśnie wprowadzić w tego typu zabawę czy to na forum czy w papierowej postaci. Ja sam chętnie spróbuję tego systemu podanego w tak ciekawej formie i namawiam również tych, którzy już mieli styczność z prawdziwymi rpg i tych, którzy chcą się przekonać z czego czerpali twórcy takich klasyków cRPG jak Baldur's Gate czy Planescape Torment ;]
 

Tomek

Tomek

Użytkownicy
Kapitan Rob
posty2181
Propsy2189
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Kapitan Rob
Twórcy grali w DoH'a?
 

zkajo

zkajo

Użytkownicy
posty102
Propsy28
  • Użytkownicy

zkajo

End of days
#3 2008-10-30, 12:20(Ostatnia zmiana: 2008-10-30, 12:31)
Cytat: Thomask link=topic=4198.msg35888#msg35888 date=Oct 30 2008, 10:37\'
Twórcy grali w DoH#msgote author=Thomask link=topic=4198.msg35888#msg35888 date=Oct 30 2008, 10:37\']Twórcy grali w DoHa?

Nie, nie miałem okazji...

Co do piskora, nie spodziewałem się że aż tak się spodoba :D  Zapraszamy do gry :)
Już wyjaśniam jak działa fabuła:

Gra jest w większości rozgrywana w Telding - ostatniej fortecy wolnych ludzi. Tam dzieje się większość misji oraz zadań, chociaż planujemy wprowadzić możliwość podróży po Eredanie (kontynencie). Gra ma swoją fabułę oraz cel po którym zakończymy tą edycję. Każdy z graczy może ten cel wykonać próbując rozwiązać zagadki, lub grać jako zwykły mieszczanin/gladiator/kupiec itd. ;)
 
Moje gg: 8169289

Tomek

Tomek

Użytkownicy
Kapitan Rob
posty2181
Propsy2189
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Kapitan Rob

Tomek

End of days
#4 2008-10-30, 13:50(Ostatnia zmiana: 2008-10-30, 14:33)
Cytat: zkajo link=topic=4198.msg35890#msg35890 date=Oct 30 2008, 13:20\'
Nie, nie miałem okazji...
Po prostu klimat Twojej gierki przypomina mi DoHa sprzed jakichś 3 lat :)
Cóż, w każdym razie robię za chwilę konto :D

Edit. Jeśli chodzi o strój, to powinien być odpowiednikiem jakiego wieku ze świata realnego?
 

Gerry Rafferty

Gerry Rafferty

O.D.A.L.
posty478
Propsy839
Profesjabrak
  • O.D.A.L.

Gerry Rafferty
O.D.A.L.

End of days
#5 2008-10-30, 16:37(Ostatnia zmiana: 2008-10-30, 16:38)
Myśle że chyba nawet skuszę się na spróbowanie sił w tej gierce, podoba mi się rys fabularny i ogólny koncept. Ale mam w takich gierkach mało doświadczenia i za mało czasu żeby to jakiekolwiek takie doświadczenie rozwinąć.
 Także, może też sklecę sobie jakąś postać i zagram, ale tylko jak będe miał sporo czasu. Na co się nie zanosi.
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry