Celownik w Gothicu 3823 15

O temacie

Autor Althar

Zaczęty 24.09.2008 roku

Wyświetleń 3823

Odpowiedzi 15

Althar

Althar

Użytkownicy
posty307
Propsy44
  • Użytkownicy

Althar

Celownik w Gothicu
2008-09-24, 19:05(Ostatnia zmiana: 2008-09-24, 21:11)
Czy mozna zrobic w G1 celownik ? Myśle, ze można zrobic to w stylu paska HP, zeby bylo ciągle wyswietlane, potrzebuje tego do moda. A i jeszcze żeby strzała leciała tak jak wskarzemy celownikiem a nie np. od razu w potwora, którego zaznaczyliśmy.
 

Zysk

Zysk

Użytkownicy
posty606
Propsy451
  • Użytkownicy
Jestem niemal pewny, że to niemożliwe.
 

V3Q

V3Q

Złote Wrota
Kiedy mogę, to pomogę.
posty1256
Propsy410
  • Złote Wrota
  • Kiedy mogę, to pomogę.
Możliwe może i by było, ale wydaje mi się, że to mnóstwo roboty (jeśli się w ogóle).
Poza tym to nie ma sensu. Dużo pracy, a efekt wiadomo, nie zawsze taki jaki chcemy.
 

Keretsel

Keretsel

Użytkownicy
posty312
Propsy10
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
Zysk nie bądź taki pewien! :D  Do G1 nie widziałem ale np. do G2nk widziałem już w Sumbscavenger a drugi na trailerze tego...  nie pamietam jak się zwał ;p
 

Althar

Althar

Użytkownicy
posty307
Propsy44
  • Użytkownicy
Czyli takie coś jest możliwe ? Jeśli tak, to mógłby mi ktos opisac jak ?
 

orcwarrior

orcwarrior

The Modders
posty475
Propsy317
Profesjabrak
  • The Modders
Cytat: Lesterek link=topic=3857.msg32788#msg32788 date=Sep 24 2008, 19:55\'
Zysk nie bądź taki pewien! :D  Do G1 nie widziałem ale np. do G2nk widziałem już w Sumbscavenger a drugi na trailerze tego...  nie pamietam jak się zwał :P

Nie dało się nim celować w górę-dół. Taki celownik nie jest w pełni do osiągniecia ani w G1 ani w NK
 



Zkirtaem

Zkirtaem

Moderator
Mięso
posty2171
Propsy1689
ProfesjaGracz
  • Moderator
  • Mięso
Możliwe... Możliwym jest nawet dodanie HDR'u. Tylko jak :D
Nie jestem pewien, czy dobrze szukam, ale naucz się tick-tock'a, to to od magicznych mieczyków itepe. Potem posiedź z tydzień nad algorytmem i może, może coś Ci się wymyśli :D  W gruncie rzeczy engine jest troszkę pod ten zabieg przystosowany, gdyż jak ktoś wejdzie pod linię strzału, dostaje :D  Więc, jeśli już nauczysz się zaawansowanego (cholernie zaawansowanego) skryptowania, może... A, przypomina mi się jakiś mod, w którym taki celownik był, ale nie jestem pewien :P
 

Keretsel

Keretsel

Użytkownicy
posty312
Propsy10
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
Cytat: orcwarrior link=topic=3857.msg32841#msg32841 date=Sep 25 2008, 18:03\'
Nie dało się nim celować w górę-dół. Taki celownik nie jest w pełni do osiągniecia ani w G1 ani w NK
A w tym modzie Orkcośtam 9 międzynarodowy projekt był w angielskiej sekcji opublikowali filmik, pokazali tam duale, tarcze i celowanie w góre, w dół i na boki :D
 

Baster

Baster

Użytkownicy
Root Oszust
posty184
Propsy11
  • Użytkownicy
  • Root Oszust

Baster

Celownik w Gothicu
#8 2008-09-25, 18:09(Ostatnia zmiana: 2008-09-25, 18:12)
Celownik był na 100% w Sumpf scavenger, dało obracać się na wszystkie strony i strzelać myszką, wystarczyło wyłączyć sterowanie z Gothic 1 :D  Tak więc taki efekt da się w pełni osiągnąć, tylko jak? :P
 

orcwarrior

orcwarrior

The Modders
posty475
Propsy317
Profesjabrak
  • The Modders
Mimo tego że mogleś patrzeć wyżej strzała leciała na wprost.
 



Althar

Althar

Użytkownicy
posty307
Propsy44
  • Użytkownicy

Althar

Celownik w Gothicu
#10 2008-09-25, 19:33(Ostatnia zmiana: 2008-09-25, 19:57)
Chce tylko, zeby celownik był przec cały czas na środku ekranu a strzała leciała tak jak sie wyceluje

EDIT: Sprawdzałem pliki tego Scampf Scavenger'a (nawet se troche pograłem) i ten celownik jest w czcionce zrobiony, ale jak edytować czcionke (font) bo bym chciał inny i jak to dodać do Gothica ? ?
 

Kudlik

Kudlik

Użytkownicy
Les Paul
posty364
Propsy55
  • Użytkownicy
  • Les Paul
Hmm... edytujesz czcionke - a co do tego Orkherrschaft - to tam dziala to na podobnej zasadzie ale wtedy gdy wyciągniemy kuszę :D
 

Gother

Gother

Użytkownicy
Nieskromny Mistrz Gothica
posty446
Propsy255
ProfesjaScenarzysta
  • Użytkownicy
  • Nieskromny Mistrz Gothica

Gother

Celownik w Gothicu
#12 2008-09-26, 09:47(Ostatnia zmiana: 2008-09-26, 09:49)
Kusza i karabin z Supmscavenger to jedno i to samo, tyle, że zmieniony model broni. Równie dobrze możesz strzelać mieczem, z ręki, albo ścierwojadem.
 

Althar

Althar

Użytkownicy
posty307
Propsy44
  • Użytkownicy
No, ok ale jak sie edytuje czcionke i robi tak by sie ten celownik wyświetlał ?
 

Zkirtaem

Zkirtaem

Moderator
Mięso
posty2171
Propsy1689
ProfesjaGracz
  • Moderator
  • Mięso
Nie powinieneś się nad tym głowić, raczej nad tym, jak zrobić, żeby strzelało ;]   No, ale...

Czcionkę edytujesz, wyciągając ją z GoMan'a, zmieniając jakiś nieużywany znak na celownik i zapisując. Potem tick-tock, PrintScreen, i jest wyświetlany.
 

Althar

Althar

Użytkownicy
posty307
Propsy44
  • Użytkownicy
Można jaśniej ? strzelać bedzie bo beda karabiny itp. , a tak by leciało tam, gdzie sie wyceluje to zależy chyba od silnika gry.
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry