Jak z Arcanii zrobić Gothica? 10160 2

O temacie

Autor WasiakDevil

Zaczęty 9.08.2022 roku

Wyświetleń 10160

Odpowiedzi 2

WasiakDevil

WasiakDevil

Użytkownicy
posty1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Witam wszystkich. Jestem tu nowy. Przejrzałem różne wątki, ale nie znalazłem takiego tematu. Przeszedłem już wszystkie części oryginalnego Gothica, korzystałem z patchów i modyfikacji. Tym razem zabrałem się za Arcanię by poznać fabułę i tej części jednak jest w niej trochę elementów, które odbiegają od poprzednich części. Stąd też zacząłem szukać gotowych modów, ale nie znalazłem ich zbyt wiele, a te które są nie rozwiązały wszystkich moich problemów z tą grą. Dlatego zacząłem samodzielnie szukać rozwiązań przez przeszukiwanie plików gry. Najpierw tradycyjnie, później po rozpakowaniu plików pak, ale i to mi nie pomogło.

Stąd też pytanie czy można to wgl zmienić, a jeśli tak, to jak to zrobić?
1. By kamera nie obracała się wokół postaci w bezruchu i w czasie walki. By trzymała się ciągle pleców, a ruch myszki by poruszał postacią. Tak jak to jest w trybie celowania z łuku.
2. Ograniczenie umiejętności stylu walki głównego bohatera na początku gry by zaczynał od prostego machania kijem/mieczem, a dopiero później nabywał umiejętności akrobatyczne jakie teraz ma od początku.
3. Zmiana położenia informacji o itemach leżących na ziemi. By nazwa przedmiotu wyświetlała się nad daną rzeczą jak nad potworami, a nie jak teraz u dołu ekranu.
4. By przycisk akcji mógł być tożsamy z przyciskiem ataku w zależności od tego czy mamy broń w ręku czy nie. By podnosić przedmioty, zagadywać ludzi itd lewym przyciskiem myszy, a broń wyciągałaby się tylko po naduszeniu spacji, a nie jak teraz gdzie dusząc LPM zaraz wyciąga broń.
5. Wiem, że jest to możliwe, ale nie wiem jak podmieniać, edytować twarze postaci.

Z góry dziękuję za pomoc
 

Yetem12

Yetem12

Użytkownicy
posty207
Propsy48
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Pozostaje Ci niskopoziomowa edycja kodu gry.
 

DawidT

DawidT

Użytkownicy
posty117
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Zdradzę sekret: nawet PB nie uznała Arcanii za część Gothica, zatem nadzieje na szerszą dyskusję raczej w tej kwestii znikome.
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry