Niewykorzystane w Gothic 1 pliki a modyfikacje 4598 11

Ankieta

Który/które mody mają niewykorzystane w Gothic 1 pliki PB?

Golden Mod - Ludzie z Górniczej Doliny
0 (0%)
Edycja Rozszerzona+/Content Mod
1 (16.7%)
Świat Skazańców - Hardcore Edition
0 (0%)
wszystkie
4 (66.7%)
1 i 2
0 (0%)
1 i 3
1 (16.7%)
2 i 3
0 (0%)

Głosów w sumie: 6

O temacie

Autor DawidT

Zaczęty 29.06.2022 roku

Wyświetleń 4598

Odpowiedzi 11

DawidT

DawidT

Użytkownicy
posty117
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Witam wszystkich forumowiczów!
Mam następujące pytanie. Otóż jak wiadomo powstało mnóstwo modyfikacji do Gothic 1. Część z nich jak deklarują twórcy modyfikacji jest oparta na materiałach, których PB nie wykorzystała lub nie zdążyła wykorzystać. Znane mi modyfikacje powołujące się na takie okoliczności to Golden Mod, w tym Golden Mod - Ludzie z Górniczej Doliny (krzyżówka obu modów, jeden z nich ma mieć wgrane niewykorzystane pliki), Edycja Rozszerzona (teraz z +), a także ponoć Świat Skazańców, teraz w wersji Hardcore Edition. Ile jest prawdy w tych deklaracjach? Czy wszystkie rzeczywiście korzystają z niewłączonych do gry plików czy tylko część czy tylko jedna z nich? Z góry dziękuję forumowiczom za odpowiedź.
Z wyrazami szacunku,
Dawid T
 

DawidT

DawidT

Użytkownicy
posty117
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
I tak dla jasności - przyczyną pytania są właśnie te deklaracje, a jak wiadomo wszystkie te mody się różnią.
Jeszcze raz z góry dziękuję za odpowiedź.
 

outlander

outlander

Użytkownicy
posty452
Propsy224
ProfesjaReżyser
  • Użytkownicy
banda wykorzystuje opuszczoną kopalnie, która nie była włączona do gry. oczywiście ktoś z woga ją poprawił, ale teoretycznie chyba łapie się do twojej listy.
 

DawidT

DawidT

Użytkownicy
posty117
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Dzięki za info. Jak już pisałem, moje dylematy wynikają z różnych koncepcji we wspomnianych modyfikacjach.
 

DawidT

DawidT

Użytkownicy
posty117
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Tak na marginesie, co sądzicie o tzw. łatkach do G1? Myślicie czy warto je uwzględniać jako mody czy raczej nie?
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Jakakolwiek treść zmieniająca oryginał to mod. Czy to patch czy nie, nie ma to znaczenia.
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



DawidT

DawidT

Użytkownicy
posty117
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Jakakolwiek treść zmieniająca oryginał to mod. Czy to patch czy nie, nie ma to znaczenia.
Też racja. Niemniej sens jest taki, czy te całe łatki warto uwzględniać, czy te wspomniane w ankiecie mody raczej są wystarczające.

Post połączony: 2023-01-09, 11:18
Jakby co, dalej zachęcam do udziału w ankiecie.
 

DawidT

DawidT

Użytkownicy
posty117
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Tak swoją drogą, skonkretyzuję to czego się dowiedziałem:
1. Golden Mod zawiera usunięte materiały przez PB;
2. Edycja Rozszerzona+ z kolei koncepcje których autorzy Gothica nie zdołali zrealizować;
3. Świat Skazańców - Hardcore Edition zawiera z kolei rzeczy bezpośrednio przygotowane, których jednak PB nie zdążyła wprowadzić z powodu narzuconego przez dewelopera tempa prac.
 

DawidT

DawidT

Użytkownicy
posty117
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Ankieta została zmodyfikowana, bo dziś wyszła Edycja Rozszerzona +.
 

DawidT

DawidT

Użytkownicy
posty117
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Ponowna modyfikacja ankiety z racji pojawienia się Hardcore Edition do Świata Skazańców.
 

DawidT

DawidT

Użytkownicy
posty117
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Swoją drogą, czy za taki mod jak powyższe przyjęlibyście choćby teoretycznie MT (aktualnie z submodem Graveira)? Wiem, może to być przekombinowanie, niemniej:
- jest tam Szantażysta;
- pewne niewykorzystane dialogi np. z Ur - Shakiem dającym nam zwój teleportacji czy tym wysłannikiem Cor Kaloma;
- wątek obozu przed kopalnią (aczkolwiek w innych modach też wiem, niemniej PB nie sprecyzowała nigdy szczegółów takiego obozu według mojej wiedzy);
- wątek obozu na plaży (?) - choć PB zakładała obóz piratów, Przemytnicy stanowią świetne nawiązanie do tej koncepcji niezależnie od tego czy Poziomkaz znali materiały PB.
Co sądzicie?
 

DawidT

DawidT

Użytkownicy
posty117
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
A jak byście odnieśli się do Content Moda?
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry