[G2NK] Przebudzenie/Пробуждение v1.6 PL/RU (2019) 14090 31

O temacie

Autor Zipperiusz

Zaczęty 5.02.2022 roku

Wyświetleń 14090

Odpowiedzi 31

Zipperiusz

Zipperiusz

Użytkownicy
Team Sefaris, Obrońca królików
posty57
Propsy64
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Team Sefaris, Obrońca królików
Przebudzenie
Spolszczenie by Team Sefaris

Opis:
Przebudzenie to modyfikacja przenosząca Gothica 1 na silnik Gothica 2. Poza oryginalnymi zadaniami i mechanikami modyfikacja zawiera również inne mody, takie jak Ludzie z Górniczej Doliny, Mroczne Tajemnice, a także elementy z innych projektów. Dodano również wiele unikalnych zadań, których nie można znaleźć w innych modach. Przywrócono usunięte lokacje, które miały być częścią gry, ale nigdy nie zostały ukończone, a także wprowadzono poziomy trudności dla tych, którzy lubią wyzwania.




Russian
Spoiler
Платформа: Готика 2
Тип модификации: Аддон ко второй Готике
Рабочее название: Пробуждение
Версия: 1.6


Язык мода: Русский
Страна разработчика: Украина
Авторы: Orc Hunter


Описание
Аддон Пробуждение - это неофициальное дополнение для Готики 2, переносящие на более новый движок и расширяющее сюжет Готики 1.
В состав аддона помимо оригинальных квестов и механик вошли так же и другие моды, такие моды как Gothic Reload Mod, Народ Миненталя(частично), Мрачные Тайны(частично), The old story, а также небольшие наработки из других проектов.
За счет перехода на более новый движок удалось исправить баги оригинальной первой Готики, повысить производительность, а так же добавить новых механик.
Значительно улучшена графика. Все графические изменения делались на базе оригинальных текстур и моделей, дабы сохранить атмосферу оригинала.
Добавлены новые лагеря. Также добавлено множество уникальных квестов.
Восстановлены вырезные локации, которые должны были войти в состав игры, но так и небыли доделаны.
Переработан баланс. Сложность подтянута до уровня Готики 2. Прокачка навыков теперь так же аналогична второй Готике.
Добавлено множество видов ремесла, отсутствовавшего в первой части. Теперь можно обучиться кузнечному делу, алхимии, созданию рун, добыче и плавки железа, обработке кожи, созданию луков, а так же готовке еды и болотника.
Множество нового и восстановленного контента, который более нигде не встречается.
Новый компаньон, возможности которого являются уникальными для Готики. С компаньоном можно обмениваться оружием, броней, навыки ее растут, а потому актуальность данного компаньона зависит только от вас. Компаньоны теперь имеют возможность ожидания, в любой точке мира.
Добавлено множество новой экипировки, включая доспехи, щиты, шлемы и ремни. Множество новой магии, а так же перенесены заклинания из первой Готики отсутствующие во второй.
Появилась рыбалка, причем в любых водоемах Колонии.
Добавлено множество новых монстров из других частей Готики и вырезанного контента.


Оптимизация


Если при запуске игра будет требовать MSVCP140.dll, попробуйте установить пакет VS 2015 C++ Redistributable.exe
Устанавливать Пробуждение лучше на ssd диск, это поможет избежать подвисаний и рывков.

Instrukcja:
Spoiler
Przebudzenie 1.6 PL - Instalacja
> Modyfikacja po zainstalowaniu będzie włączana przez GothicStarter.exe i można mieć ją zainstalowaną z innymi modami. Jeśli jednak przy instalacji występują problemy, zalecane jest zainstalowanie modyfikacji na czystego Gothica. Po każdym kroku wypadałoby też uruchomić grę i sprawdzić czy wszystko jest w porządku.


1. Pobierz, a następnie wypakuj pliki instalatora modyfikacji.
2. Uruchom instalator i zainstaluj modyfikację.
Galeria
Spoiler







 

minecraftkoxik2008

minecraftkoxik2008

Użytkownicy
tak było
posty28
Propsy4
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • tak było
gratuluje release

sadzac po opisie, w wielkim skrocie - drugi returning? ╰(*°▽°*)╯
 

set1213

set1213

Użytkownicy
posty43
Propsy5
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Ładne to to. Przyjemne to to. Czy jednak wiadomo, czy aby twórca będzie dopracowywał? Zainstalowałem wedle instrukcji (Uniony wedle porad), pograłem, zapisywałem i error. Zapis uszkodzony. Niby mam wcześniejszy, jasne. Ale skoro miałem problem tak wcześnie, to boję się, że gierka niestabilna bardzo. Nie "hejtuję", bo naprawdę fajna rzecz. Niemniej na "Baśń Tysiąc i Jeden Zapisów" oraz dyganie, że w każdej chwili coś może pierdyknąć i czeka mnie cofanie się o godzinę nie mam ochoty?
 

patrxow

patrxow

Użytkownicy
posty45
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Ja przy starcie gry mam takie cos wie ktos jak to naprawic ? https://ibb.co/qBmbLVs
 

Zipperiusz

Zipperiusz

Użytkownicy
Team Sefaris, Obrońca królików
posty57
Propsy64
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Team Sefaris, Obrońca królików
Ja przy starcie gry mam takie cos wie ktos jak to naprawic ? https://ibb.co/qBmbLVs
Odpalaj grę przez Gothicstarter.exe, nie używaj GothicStarter_mod
 

Kravis

Kravis

Użytkownicy
posty276
Propsy76
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Z kolei ja mam problem z instalacją tego Resource Managera. Gdy próbuję go uruchomić, pojawia się błąd o treści "Bad connection. Can not download ucore32.dll." O co chodzi z tym plikiem?
 

Yetem12

Yetem12

Użytkownicy
posty207
Propsy48
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Poradnik jak poprawnie zainstalować mod przebudzenie:
https://www.youtube.com/watch?v=vNTM5kaiDhg
 

Delth

Delth

Użytkownicy
posty193
Propsy48
  • Użytkownicy
Czy build pod miecz jednoręczny zadziała, jest opcja przekucia Uriziela?

Czy istnieją progi punktowe? Jeśli tak, czy mikstury zwiększające statystyki na nie wpływają?
 

pnaro

pnaro

Użytkownicy
posty63
Propsy3
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Rośliny z G3 wyglądają tutaj komicznie, no i chyba trawy trochę za mało.
I dlaczego część trawy jest podświetlona na biało?
 

Mikox

Mikox

Użytkownicy
posty26
Propsy2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Rośliny z G3 wyglądają tutaj komicznie, no i chyba trawy trochę za mało.
I dlaczego część trawy jest podświetlona na biało?

W opcjach graficznych można sobie zmienić ilość trawy w %. U mnie na 100% wygląda to zacnie i nie mam żadnych problemów z kolorem jak Ty, a i żadnych problemów z grą, wszystko działa pięknie i stabilnie ^^

Pytanko: można w tym modzie przerobić Uriziela na 1h?
 

Zipperiusz

Zipperiusz

Użytkownicy
Team Sefaris, Obrońca królików
posty57
Propsy64
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Team Sefaris, Obrońca królików
Rośliny z G3 wyglądają tutaj komicznie, no i chyba trawy trochę za mało.
I dlaczego część trawy jest podświetlona na biało?

W opcjach graficznych można sobie zmienić ilość trawy w %. U mnie na 100% wygląda to zacnie i nie mam żadnych problemów z kolorem jak Ty, a i żadnych problemów z grą, wszystko działa pięknie i stabilnie ^^

Pytanko: można w tym modzie przerobić Uriziela na 1h?

Da się, ale jest to broń pod zrękę.
 

Mikox

Mikox

Użytkownicy
posty26
Propsy2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Rośliny z G3 wyglądają tutaj komicznie, no i chyba trawy trochę za mało.
I dlaczego część trawy jest podświetlona na biało?

W opcjach graficznych można sobie zmienić ilość trawy w %. U mnie na 100% wygląda to zacnie i nie mam żadnych problemów z kolorem jak Ty, a i żadnych problemów z grą, wszystko działa pięknie i stabilnie ^^

Pytanko: można w tym modzie przerobić Uriziela na 1h?

Da się, ale jest to broń pod zrękę.

Czyli wymaga 30 zręki, tak jak wersja 2h - 30 siły?
 

Delth

Delth

Użytkownicy
posty193
Propsy48
  • Użytkownicy
Jak nie za wysoki wymóg zręki to faktycznie można przeżyć, to w końcu gothic 2, obrażenia i tak z siły idą.

Co do progów punktowych - istnieją (zwiększają koszt i w bryłkach i PN), gra rozpoznaje że pierścień nie jest częścią wyuczonej umiejętności co jest obiecujące ale jeszcze nie konkluzywne.

Testował ktoś już bicie ludzi? Czy obrażają się na dobre, czy jest system kar finansowych, czy free for all jak w G1?

A, i nie polecam kowalstwa - receptura na długi miecz zjadła mi składniki ale nie wydała broni.
 

smox

smox

Użytkownicy
posty162
Propsy149
ProfesjaTłumacz
  • Użytkownicy
A, i nie polecam kowalstwa - receptura na długi miecz zjadła mi składniki ale nie wydała broni.
Zrobiłem sobie długi miecz bez problemu. Trzeba mieć odpowiednie składniki - wykuć miecz na kowadle, schłodzić i naostrzyć. Dopiero po tych zabiegach można używać miecza.
 

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
Gdzie znajde zaginionego człowieka dla Valkira, Łowcy Orków? W Mrocznych Tajemnicach był w jaskini nieopodal, martwy, przy Orku Generale, a tu nie wiem gdzie jest.
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Mikox

Mikox

Użytkownicy
posty26
Propsy2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
A, i nie polecam kowalstwa - receptura na długi miecz zjadła mi składniki ale nie wydała broni.
Zrobiłem sobie długi miecz bez problemu. Trzeba mieć odpowiednie składniki - wykuć miecz na kowadle, schłodzić i naostrzyć. Dopiero po tych zabiegach można używać miecza.

Co do kowalstwa - trzeba wyrzucić wszystkie normalne ostrza z ekwipunku przed naostrzeniem wykuwanej broni.
 

Delth

Delth

Użytkownicy
posty193
Propsy48
  • Użytkownicy
Gdzie znajde zaginionego człowieka dla Valkira, Łowcy Orków? W Mrocznych Tajemnicach był w jaskini nieopodal, martwy, przy Orku Generale, a tu nie wiem gdzie jest.

Tutaj rozwiązuje to wejście do miasta orków (w sensie osobnego zone do którego wejście jest w mieście orków).

I z innych informacji dla ciekawskich:

Bicie ludzi działa klasycznie jak w G1.

Sukces kradzieży kieszonkowej wygląda jakby nie był losowy i ściśle zależny od zręczności - od ~20 z "dziecinnie łatwe" progi co 20 aż do "prawie niemożliwe" przy 140 jakoś. Co ileś udanych kradzieży exp za udaną kradzież się zwiększa - dotarłem jakoś do 220. Można pobić kogoś kogo da się okraść, trzeba im zostawić wtedy jedną bryłkę w ekwipunku.

Picie mikstur i inne bonusy do statów nie wpływają na progi PN. Zachowany jest jednak limit z G1 nauczycieli - uczą do 100 punktów, i tutaj bonusy i ekwipunek się wlicza. Wciąż z konsumpcją mikstur trzeba się więc wstrzymywać. Mikstury dają +5 statu per miksturka (+10 hp i mana), więc bardzo opłacalne. Szczawiów jest dużo na świecie, starcza na wszystkie korzenie, jagody, i jeszcze parę zostanie na hp.
 

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
Cytuj
Tutaj rozwiązuje to wejście do miasta orków (w sensie osobnego zone do którego wejście jest w mieście orków).

@Delth czy mogę tam wejść w 3 rozdziale? Czy musze mieć ulu-mulu? To miasto orków to jakaś questowa lokacja, są tam postacie, czy tylko level do wyrżnięcia?
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Delth

Delth

Użytkownicy
posty193
Propsy48
  • Użytkownicy
Cytuj
Tutaj rozwiązuje to wejście do miasta orków (w sensie osobnego zone do którego wejście jest w mieście orków).

@Delth czy mogę tam wejść w 3 rozdziale? Czy musze mieć ulu-mulu? To miasto orków to jakaś questowa lokacja, są tam postacie, czy tylko level do wyrżnięcia?

Zbroja łowców jest jakości 5-rozdziału, to jest questowa lokacja (choć wystarczy wejść żeby zaliczyć zadanie łowców bez rozmawiania z nikim, więc tego chyba nie zepsuje), ja wszedłem w 5.
 

Daksza108

Daksza108

Użytkownicy
posty1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Mam problem z białym ekranem . Pomoże ktoś? Mam laptopa, Intel HD Graphics 4600, win10.
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry