Pytania wstępne /Twierdza Krzyżowiec 6167 7

O temacie

Autor ŚwiątynnyPełzacz

Zaczęty 24.08.2020 roku

Wyświetleń 6167

Odpowiedzi 7

ŚwiątynnyPełzacz

ŚwiątynnyPełzacz

Użytkownicy
posty4
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
Dzień dobry,
Od dłuższego czasu miałem się zająć moddingiem czegokolwiek. Pierwszą rzeczą był oczywiście Gothic, czy M&B. Miałem plan na
obie modyfikacje, do Gothica dość szczegółowy, ale zdecydowałem, że nie będę tego robić, bo strasznie dużo z tym roboty. Moim celem była modyfikacja, która nie byłaby dość czasochłonna i dawałaby wymierne efekty. Ostatnio (w zasadzie kilka miesięcy temu) nabawiłem się "łokcia tenisisty" co znacznie zawęziło wachlarz gier komputerowych, w które mógłbym grać i skierowało w stronę pewnej gry, która nie wymagała skomplikowanych ruchów myszką - Twierdzy Krzyżowiec. W zasadzie od czasu do czasu w nią grywałem, podobnie jak w Gothica, może nawet więcej (mimo to, cały czas mnie zaskakuje :) ).

W Twierdzy Krzyżowiec jest pewna postać, do której żywię pewną sympatię. Chodzi mi tu mianowicie o Marszałka [Sir Długoręki (Twierdza Krzyżowiec) Sir Długoręka*(Twierdza)]  Podczas jednej z kilku misji ze "Szlaku Krzyżowca" natknąłem się na Marszałka i mimo, że był dość uciążliwy to nie był wybitny jak przystało na weterana wojen co było jednym z powodów "natchnienia" do zrobienia tej modyfikacji. Druga rzecz, która mnie denerwuje w Twierdzy Krzyżowiec to, że przeciwnicy-boty na początku są uciążliwi, ale kiedy się ich wyczeka okaże się, że są słabi w planowaniu czegokolwiek i bardzo szybko wytracają swoich żołnierzy, którzy są masakrowani przez moich kuszników i/lub łuczników. Ostatnią rzeczą jest to, że bardzo szybko kończą rozwijać swój zamek, wobec tego, pokonanie ich w późniejszych fazach gry jest banalnie łatwe.

W taki mniej więcej sposób wyglądają moje powody do stworzenia modyfikacji. Wobec czego jej nie robię? Odpowiedź jest bardzo prosta, jest to bowiem mój debiut na polskiej "scenie modderskiej" wielu rzeczy nie wiem, ale na początek zacznijmy od kilku podstaw:
 1. Czym jest Twierdza Krzyżowiec HD? Chodzi mi tutaj o to, jakie są dokładnie różnice pomiędzy tymi produkcjami. Czytałem kilka artykułów na jej temat jednak są niejednoznaczne. Czy Twierdza Krzyżowiec HD to Twierdza Krzyżowiec poddana bardzo delikatnej modyfikacji czy bardziej Twierdza Krzyżowiec Extreme? Słyszałem, że w Twierdzy Krzyżowiec HD ograniczenie maksymalnej ilości jednostek praktycznie nie występuje oraz są tam pewne "nowe opcje wspomagające rozgrywkę". Jak dla mnie brzmi to bardzo jak Twierdza Krzyżowiec Extreme. Oczywiście zakładam, że są tam kampanie i tak dalej, ale podejrzewam, że rozgrywka może wyglądać jak w Twierdzy Krzyżowiec Extreme, co mnie martwi. O ile podoba mi się brak ograniczenia jednostek, to możliwość zbombardowanie przeciwnika kamieniami, strzałami czy czymkolwiek innym jest dla mnie czymś co zaburza rozgrywkę i można się tym pobawić dla rozluźnienia ale na dłuższą metę jest to nużące.  Wiem też, że zostały dodane nowe mapy do trybu potyczki.
2. Czy, żeby móc zmodować grę potrzebuję płyty? Chodzi mi o to, że nie mam na razie gry ani na Steam, ani płytki z grą. Obawiam się jednak, że nie da się zmodować gry mając do dyspozycji jedynie grę z klucza Steam XD (to wszystko mówi wiele o moim zaawansowaniu w tym temacie).

Powiem teraz krótko o moich dalekosiężnych planach.
1. Ulepszenie Marszałka.
2. Ulepszenie zamków wszystkich bohaterów. Teoretycznie miałoby to determinować rozwój zamków botów w bardzo późnych fazach gry, jednak w miarę rozwoju gry, tempo rozwoju zamków by zwalniało.
3. Jeżeli to możliwe - stworzenie mocnych oblężeń botów. Obecnie boty przez praktycznie całą grę wysyłają te same oddziały co nie daje zamierzonego efektu. Po pewnym czasie, gracz uodparnia się na ataki, wobec tego boty stają się niegroźne.
4. Zapewne bardzo trudne do zrealizowania - nie jest to priorytet: użycie w grze pewnych nieużywanych cytatów, ewentualne ulepszenie inteligencji jednostek. Jak mówiłem wcześniej - nie mam żadnego doświadczenia w tym temacie więc mógłbym nie podołać.
5. Stworzenie własnego, dodatkowego Szlaku Krzyżowca. Warunkiem wykonania tego jest wykonanie pierwszych dwóch, może trzech punktów.

Tak więc plany są ambitne, mam nadzieję, że uda mi się je zrealizować.
Niech Innos ma Was w swojej opiece :P



PS:* Zastanawiam się czy może być też "Długaręka". Kiedy to piszę, jest to podkreślone na czerwono. Wydaje mi się, że mogłoby to bazować na podobnej zasadzie co Rzeczpospolita i Rzeczypospolita.
M: Długoręki Długoręka Długaręka
D: Długorękiego Długoręki Długiejręki
C: Długorękiemu Długoręce Długiejręce
Tak dla przykładu ;3 Jak się mylę to mnie poprawcie. 
 

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
Modding jako taki do Krzyzowca nie istnieje lecz istnieje pewien patch który zmienia założenia gry itp ( w skrócie mocno ja ulepsza )
https://github.com/Sh0wdown/UnofficialCrusaderPatch/releases
to rozwiąże cześć twoich problemów takze i tam być może uzyskasz więcej informacje na temat możliwości "moddingu"
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

ŚwiątynnyPełzacz

ŚwiątynnyPełzacz

Użytkownicy
posty4
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
Dzięki,
Co rozumiesz przez to, że modding "jako taki" do Krzyżowca nie istnieje?

*Odniesiesz się także do charakterystyki Twierdzy Krzyżowiec HD?
 

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
A co można rozumieć? porównując do innych gier to może jak jeden mod wychodzi raz na 3 lata to jest ok  gdzie to i tak od czasów wyżej wspomnianego patcha nie ma sensu. Społeczność twierdzy nie jest jak społeczność gothica mimo ze jest w ilości taka sama lub nawet większa nie skupia się w żadnym zakresie na moddingu.

Wiesz 2 minuty w google dało by ci odpowiedz, to jest po prostu ta sama kropka w kropke twierdza krzyżowiec tylko dostosowana do  nowych systemów i rozdzielczości jak sama nazwa wskazuje, no i z patchowana do ostanie wersji czyli 1.41. W pakiecie mamy tez extreme ale jego odpalamy osobno, możemy nawet nie wyrazić zgody na jego instalacje jak chcemy. 
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

ŚwiątynnyPełzacz

ŚwiątynnyPełzacz

Użytkownicy
posty4
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
Kropka w kropkę? Chodzi mi o to, że kiedyś widziałem film gdzie była nowa mapa, nowa w porównaniu do Twierdzy Krzyżowiec, tej zwykłej. W wielu miejscach było powiedziane, że limit został zwiększony tak jak w Extreme do 10000 jednostek. To nie jest żaden zarzut względem Ciebie, jedynie próba doprecyzowania. I tutaj ostatnia rzecz XD Czy idzie zmodować jakąkolwiek grę kiedy ma się jedynie klucz dostępu na Steamie? XD Z góry dzięki ;3
 

lord cebuli

lord cebuli

Użytkownicy
posty23
Propsy4
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Odpowiadając na pytanie - Twierdza Krzyżowiec HD od zwykłego Krzyżowca różni się poprawionym silnikiem, większym limitem jednostek, lepszą grafiką, nowym szlakiem i nowymi postaciami (w tym Długołęką). Rozgrywka wersji HD jest niemalże taka sama jak zwykłego krzyżowca, nie ma tam dziwnych umiejętności i posterunków jednostek jakie są w Krzyżowcu Extreme.

Post połączony: 2020-08-31, 08:43
Przy okazji - mógłbyś napisać gdzie zdobyłeś narzędzia moderskie (też chciałbym trochę rzeczy pozmieniać) ? Z góry dzięki
 

ŚwiątynnyPełzacz

ŚwiątynnyPełzacz

Użytkownicy
posty4
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
Dzięki :)  Grałem jedynie w Krzyżowca razem z Warchestem, jak się niedawno dowiedziałem - istnieje również wersja bez Fryderyków, Wezyrów i Opatów, czyli ta pierwsza. Jeżeli to pytanie do mnie (nie znam się na tym forum więc nie wiem xd) to nie zdobyłem żadnych narzędzi modderskich. Wiem tylko to co dał kolega Tizgar i program, który znalazłem na stronce (niżej dam linki). Wiesz może, czy da się zrobić moda posiadając jedynie klucz do Steam? Wiem, że głupie pytanie, ale jak widać jestem trochę nieogarnięty. A jeżeli trzeba zdobyć Twierdzę Krzyżowiec HD na płytce - może znasz jakieś dobre źródło.



http://stronghold.net.pl/s-118/opis-narzedzi-do-edycji-gry-stronghold-crusader.html
https://sh0wdown.github.io/UnofficialCrusaderPatch/getting-started.html     - strona główna
https://github.com/Sh0wdown/UnofficialCrusaderPatch/releases      - to co wysłał kolega wyżej
 

lord cebuli

lord cebuli

Użytkownicy
posty23
Propsy4
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Jeśli posiadasz zainstalowaną Twierdzę ze Steama - to jak najbardziej. Można modować każdą wersję, niezależnie od pochodzenia.
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry