Fala śmierci ożywieńcom 1421 2

O temacie

Autor Vamper

Zaczęty 16.06.2020 roku

Wyświetleń 1421

Odpowiedzi 2

Vamper

Vamper

Użytkownicy
posty62
Propsy2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Witam

Chcę dodać do GI jak i GII Śmierć Ożywieńcom w wersji masowej na bazie Fali Śmierci GII i Fali Śmierci Uriziela (GI). Co powinienem w skryptach w tym celu podmienić, dodać i usunąć by zaklęcie działało?
 

Czudak

Czudak

Użytkownicy
posty141
Propsy60
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy

Czudak

Fala śmierci ożywieńcom
#1 2020-06-16, 18:40(Ostatnia zmiana: 2020-06-16, 18:45)
Witam

Chcę dodać do GI jak i GII Śmierć Ożywieńcom w wersji masowej na bazie Fali Śmierci GII i Fali Śmierci Uriziela (GI). Co powinienem w skryptach w tym celu podmienić, dodać i usunąć by zaklęcie działało?

Elo. Nie wiem jak w Gothicu, bo nigdy nie kopałem tam w skryptach, ale w Nocy Kruka, możesz kontrolować na jakie cele będzie wpływać ten czar przez edycję SCRIPTS\CONTENT\AI\MAGIC\C_CANNPCCOLLIDEWITHSPELL.D. Na czystych skryptach będzie:

if(spellType == Spl_MassDeath)
{
if(!C_NpcIsUndead(self))
{
if(self.guild == GIL_DRAGON)
{
return COLL_APPLYHALVEDAMAGE;
};
return COLL_DOEVERYTHING;
};
return COLL_DONOTHING;
};

A żeby robiło ała nieumarłym i tylko im (zauważ, że kto jest nieumarłym kontroluje tutaj funkcja C_NpcIsUndead), to zmieniasz na:

if(spellType == Spl_MassDeath)
{
if(C_NpcIsUndead(self))
{
return COLL_DOEVERYTHING;
};
return COLL_DONOTHING;
};

To wszystko przy założeniu, że nie będziesz robił nowego wpisu we skryptach dla osobnego czaru, bo wtedy musiałbyś już zmienić spellType na ten nowy, plus że nie będziesz zmieniał wielkości obrażeń, czy wymagań co do Many itd. A jak będziesz chciał nowe zaklęcie, to jest mnóstwo wolnych miejsc na różne "fale" we skryptach, a samouczek jak dodać zaklęcie od zera masz tu (sam go używałem na początku mojej kariery; i nie zapomnij o tej zmianie we skrypcie powyżej, aby działało tylko na trupy).
 

Vamper

Vamper

Użytkownicy
posty62
Propsy2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Dziękuje bardzo za pomoc.
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry