[G1] Dolina Zombie v2.2 EWOLUCJA 151593 398

O temacie

Autor OrtegaX

Zaczęty 16.12.2019 roku

Wyświetleń 151593

Odpowiedzi 398

Fletcher

Fletcher

Użytkownicy
Strażnik
posty240
Propsy52
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Strażnik
Jeden screen z mojej gry na zachętę.



Klimat jest niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. Napiszę recenzję po przejściu moda, ale gołym okiem widać, że Ewolucja + najnowsza aktualizacja + poprawka z 09.19.21 to klasa sama w sobie !
 

Fletcher

Fletcher

Użytkownicy
Strażnik
posty240
Propsy52
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Strażnik
Mam pytanko, jak pokonać Stróża Więziennego ? Przerazić potrafi, ale cholerstwo nie jest podatne na broń i czary.
 

OrtegaX

OrtegaX

Użytkownicy
Bractwo Gothica
posty351
Propsy292
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • Bractwo Gothica
Spoiler
sprowadzic go pod kolce na suficie jesli zdobedziesz amulet juz

Fletcher

Fletcher

Użytkownicy
Strażnik
posty240
Propsy52
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Strażnik
@OrtegaX 
Dzięki mordeczko.

Dwie sprawy.
1. Grimes po wykonaniu zadania z opuszczoną kopalnią stoi przed jej wejściem. Domyślam się, że to błąd.
2. Po zabraniu pancerza ze skrzyni na placu wymian atakuje nas Zabójca (dość problematyczny przeciwnik), ale przy jego ciele niczego nie było. Nie pojawił się również żaden zapis w dzienniku. Rozumiem, że tak ma być ?
 

OrtegaX

OrtegaX

Użytkownicy
Bractwo Gothica
posty351
Propsy292
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • Bractwo Gothica
Tak, to jest taka nutka tajemnicy

Fletcher

Fletcher

Użytkownicy
Strażnik
posty240
Propsy52
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Strażnik
@OrtegaX
Jest problem. Gdy próbuję otworzyć mapę skarbów Stalowobrodego to gra się zawiesza i jest wylot do pulpitu.

Przy okazji mam pytanie. W Wieży Mgieł spotykamy Znachora i po walce ze szczurem nas atakuje. Czy tak powinno być ? W poprzedniej wersji Znachora zabijaliśmy w Starej Kopalni (o ile mnie pamięć nie zawodzi).

---
Znachora po prostu zabiłem i tyle. Pozostaje kwestia Stalowobrodego i.. Nowicjusza, który prosi o dostarczenie desek z plaży. Niby wszystko okej, ale wydaje mi się, że na plaży nie ma wystarczającej ilości desek. Zebrałem z plaży co się tylko dało, ale to nie wystarczyło, żeby zadanie zaliczyć.
 

Fletcher

Fletcher

Użytkownicy
Strażnik
posty240
Propsy52
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Strażnik
Właśnie ukończyłem Dolinę Zombie w nowej odsłonie. Oto końcowe statystyki, przed walką z pół demonem, pół człowiekiem  :)
Spoiler

Oczywiście później pozbyłem się także jego wzmocnionej wersji.

Jak widać ''poszedłem" w siłę i uważam to za dobrą decyzję, bo jednak przyjemnie się zabija hordy nieumarłych za pomocą broni białej. Przejście moda zajęło mi 38 godzin i był warto, bo mod ma niepowtarzalny klimat o czym pisałem już wcześniej. Początek może się wydawać ciężki, bo ilość nieumarłych jest wręcz przytłaczająca, ale to dobrze - tak ma być. Wcześniej nie grałem w Ewolucję, ale pomysły na nowe zadania i frakcje się sprawdziły. No. ale żeby zbytnio nie słodzić to uważam, że należałoby poprawić / dodać:

- Kolorki skrzyń - czerwona to zamknięta, a zielona wcześniej przez nas otworzona (spotkałem się z takim rozwiązaniem chyba w Edycji Rozszerzonej)
- Te same bronie powinny się kumulować w jednym slocie (jest ich mnóstwo i uciążliwym było wolne ''zjeżdżanie" w slotach broni na sam dół)
- Poprawa różnego rodzaju błędów w dialogach (nie jestem mistrzem pióra, ale przyjemniej się czyta dialogi, jeżeli są rozbudowane i pozbawione jak największej ilości błędów)
- Poprawa zadań (quest Stalowobrodego oraz nowicjusza z Bractwa Śniącego, który wraz z kolegą osiedlił się na malutkiej wysepce)
- Dalszy rozwój DZ !  :) Mam nawet kilka pomysł na nowe zadania i zawartość:
Spoiler

1. Unikatowe Zombie. W grze jest wiele postaci, które nie zlecają zadań, a wystarczyłoby to lekko zmienić i jedna z nich mogłaby nam zlecać eliminację specjalnych nieumarłych, którzy są bardzo silni i mają unikatowe zdolności. Po zabiciu przynosimy trofeum ów postaci i dostajemy nagrodę, na przykład bonus do statystyk.
2. Pewien ocalały Mag Wody (mógłby się skryć przy kopcu rudy) na skutek wybuchu epidemii oszalał i prosi nas o dostarczenie wszystkich kamieni ogniskujących w nadziei, że uda mu się za ich pomocą i samego kopca rudy zniszczyć barierę. Oczywiście ten szalony pomysł nie musi się udać.
3. Pewien człowiek z bandy Ortegi zauważył, że Cavalorn "udomowił" ścierwojady. Mówi bohaterowi, że widział w okolicy zdrowego kretoszczura. Moglibyśmy mu go przyprowadzić, ale w późniejszym etapie gry dowiadujemy się, że stworzenie go ugryzło i zleceniodawca zmarł, bo okazało się, że kretoszczur był jednak zarażony.
4. Poprawa ostatniego zadania z Innosem. Uważam, że taka wielka kapliczka Innosa obok Wolnej Kopalni to nie był zbyt dobry pomysł. Można to zmienić i stworzyć niewielką świątynie Innosa ? (coś na zasadzie świątyni Beliara jako nowy świat)
5. Unikatowe bronie. Pewien Łowca Orków nam oznajmia, że na terenie GD są ukryte bardzo cenne bronie. Daje ich przybliżoną lokalizację, a my je odnajdujemy. Jeżeli któraś broń nam się spodoba, to ją weźmiemy, ale jeżeli oddamy, to dostaniemy w zamian książeczkę na parę punktów nauki.
6. Opowiadamy Kosie (gdy już znajdzie się w zamku), że byliśmy w Opuszczonej Kopalni. Ten chciałby się tam udać, bo uważa, że ów kopalnia to bezpieczniejsze miejsce od zamku. Gdy już się z nim spotkamy w kopalni to dochodzi do walki z nieumarłymi i Kosa ginie. Oczywiście można to zadanie rozwinąć i na przykład wziąć ze sobą jeszcze jakąś postać, która nie zleca zadań.

Cóż.. Pomysłów jest masa. Nie będę się już zbytnio rozpisywał, ale uważam, że @OrtegaX stworzył jednego z lepszych modów do G1 i powinien go dalej rozwijać. Potencjał jest ogromny. Mi pozostaje już tylko podziękować za moda  :)
 

OrtegaX

OrtegaX

Użytkownicy
Bractwo Gothica
posty351
Propsy292
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • Bractwo Gothica
A ja dziękuję za opinię i wsparcie! Cieszę się, że mod przypadł Ci do gustu! Oczywiście planuję dalsze rozwijanie go

General_MrZajac

General_MrZajac

Użytkownicy
posty3
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
WItam mam problem.
1) Kiedy wchodzę do starej kopalni od razu mam wylot do pulpitu..
2) Poszedłem z Topolem do Nowego obozu ale zaatakował nas ten pancerny bydlak. nie zadawałem mu żadnych obrażeń więc się wycofałem. teraz Topol siedzi w SO i nie mam z nim opcji dialogowych ma ktoś może na niego kod żeby go wezwać?  odam że nie moge użyć poprzedniego zapisu bo straciłbym jakieś 6h gry xD
 

Fletcher

Fletcher

Użytkownicy
Strażnik
posty240
Propsy52
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Strażnik
@General_MrZajac
2. A czytałeś Bestiariusz ? To przeczytaj i będziesz wiedział w jaki sposób pokonać tego ''problematycznego" trupa :) Broni w modzie jest dużo i na pewno jakiś oręż okaże się skuteczny.
 

General_MrZajac

General_MrZajac

Użytkownicy
posty3
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
@General_MrZajac
2. A czytałeś Bestiariusz ? To przeczytaj i będziesz wiedział w jaki sposób pokonać tego ''problematycznego" trupa :) Broni w modzie jest dużo i na pewno jakiś oręż okaże się skuteczny.

Tak czytałem ale poszedłem w magie i nie rozdałem pkt nauki a miałem jakieś 40 xD
Teraz to i tak bez różnicy bo okazało się że cały save miałem uszkodzony od początku. nawet na wcześniejszych zapisach nie mogłem wejść do kopalni więc lipton :/ 
Ale dobra nadrobiłem to co miałem na kodach i teraz już normalnie i uczciwie :D
Powiem wam że Ortega to geniusz z tą płytą muzyczną xD  szkoda tylko że jest jednorazowa bo używałbym jej cały czas xD

I mam pytanie czy może mi ktoś wrzucić tutaj mape od stalowobrodego?
Za każdym razem jak chce ją wrzucić wy tywala do pulpitu. (PS. sprawdziłem na nawej grze- ten sam problem)
 

Cassiaa

Cassiaa

Użytkownicy
posty3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Hej
Nie wiem czy tylko ja mam ten problem ale za nic w świecie nie mogę znaleźć klucza do skrzyni Cor Kaloma pod wodospadem, pływam wokół tego Krakena już chyba od godziny i nigdzie go nie ma 🤦🏼‍♀️ Może szukam w złym miejscu, może ktoś coś poradzić?

Edit.
Okej, klucz znaleziony. Mam za to inny problem, po rozpoczęciu walki z bullitem i złym w zadaniu Bunt na zamku wywala mi grę do pulpitu, wczytywałam kilka razy i za każdym razem to samo  :hmmm:
 

General_MrZajac

General_MrZajac

Użytkownicy
posty3
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
Hej
Nie wiem czy tylko ja mam ten problem ale za nic w świecie nie mogę znaleźć klucza do skrzyni Cor Kaloma pod wodospadem, pływam wokół tego Krakena już chyba od godziny i nigdzie go nie ma 🤦🏼‍♀️ Może szukam w złym miejscu, może ktoś coś poradzić?

Edit.
Okej, klucz znaleziony. Mam za to inny problem, po rozpoczęciu walki z bullitem i złym w zadaniu Bunt na zamku wywala mi grę do pulpitu, wczytywałam kilka razy i za każdym razem to samo  :hmmm:

Witaj!
Mam ten spam problem z niektórymi npc'tami.
Jedyne co odkryłem to że gra się wyłącza jak Oni nas zaatakują.
Gram magiem więc pirokinezą jestem w stanie ogołocić delikwenta z hp a na koniec obejść go i położyć mieczem że ten nawet nie zdąży się ruszyć.
Nie wiem jak to by trzebabyło zrobić w wypadku woja.  ostatecznie spróbuj wejść w oprawców marvinem jak dasz rade i ich powalić przez "h". 
Mało satysfakcjonujące ale przynajmniej zajdziesz dalej ;)   

Ja podziemia w lochch musiałem na kodach przejść bo zepsuła mi się brama i nawet mając klucz to brama nie chciała się otworzyć :P
 

Cassiaa

Cassiaa

Użytkownicy
posty3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
No niestety też musiałam poratować się kodami, u mnie niezależnie od tego czy ktoś zdążył mnie uderzyć czy nie po prostu po chwili walki wyrzucało grę :/ ale dzięki za podpowiedź 😊
 

RIWIW

RIWIW

Użytkownicy
posty2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Problem przy wchodzeniu do kopalni oraz do podziemi wywołuje TAJEMNICZY RÓG -wyrzucenie z go z ekwipunku rozwiązuje sprawę .
Ja mam natomiast inny problem -wykonałem 40 zadań ,w dzienniku zostały 2 -Dolina Zombie ,Droga do Xardasa i nie wiem jak ruszyć dalej .Z tego co wyczytałem powinienem
dostać jakieś zadanie od Gomeza aby udać się do NO -ale nie mam.
Czy byłby ktoś zobaczyć save ???

https://www.mediafire.com/file/y8e8nvvuiqonml4/savegame1.rar/file
 

OrtegaX

OrtegaX

Użytkownicy
Bractwo Gothica
posty351
Propsy292
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • Bractwo Gothica
Pogadaj z siekaczem, o ile dobrze pamietam z nim jest quest albo z damarokiem

RIWIW

RIWIW

Użytkownicy
posty2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Pogadaj z siekaczem, o ile dobrze pamietam z nim jest quest albo z damarokiem

W tym właśnie szkopuł że już wcześniej obleciałem wszystkich NPC (chyba) i z nikim nie mam
już o czym rozmawiać - tylko HANDEL NAUKA i KONIEC
 

Ymir6066

Ymir6066

Użytkownicy
posty28
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Mam drobny problem. Gdzieś w pierwszych fazach gry zabrałem relikwie beliara z zawalonego klasztoru. Gdy później zacząłem zadanie z relikwiami to pojawił się problem z podprowadzeniem Lestera.  Wiem że w pewnym miejscu powinien pojawić się z nim dialog ale gdzie bym go nie podprowadził to w ogóle się nie odzywa i tylko za mną lezie. Da się coś z tym zrobić? Nie chcę mi się zaczynać gry od początku. Jeśli nic nie da się zrobić to na wszelki wypadek pytam czy ma ktoś może save z początku szukania tych relikwii?
 

smox

smox

Użytkownicy
posty162
Propsy149
ProfesjaTłumacz
  • Użytkownicy
No niestety też musiałam poratować się kodami, u mnie niezależnie od tego czy ktoś zdążył mnie uderzyć czy nie po prostu po chwili walki wyrzucało grę

Mam ten sam problem. Otóż podczas zadania - Bunt w zamku wylatuję do pulpitu. Można coś z tym zrobić?
Szkoda, bo mod świetny, a przez ten błąd nie mogę dokończyć rozgrywki.

Dodano-
Już nieaktualne🙂 Dodałem  DX11 i ukończyłem zadanie bez wylotu.
 

kokesso

kokesso

Użytkownicy
posty1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Witam mam zadanie żeby znaleźć miecz Scattyego i miecz już mam ale niestety nigdzie nie mogę znaleźć Scattyego w obozie, z tego co pamiętam powinien stać przy ognisku ale przeszukałem cały obóz i nigdzie go nie ma. Gdzieś poszedł czy po prostu mi "zaginął" tak jak w typowym Gothicu? Jeśli jest możliwość prosiłbym o kod na przywołanie go lub pomoc.
 


0 użytkowników i 2 gości przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry