[G1 | G1 Sequel | G2 | G2 NK] Szybki looting + kolorowe nazwy skrzyń 820 11

O temacie

Autor Siemekk

Zaczęty 27.11.2019 roku

Wyświetleń 820

Odpowiedzi 11

Siemekk

Siemekk

Złote Wrota
Cesarz
posty2106
Propsy1103
ProfesjaProgramista
  • Złote Wrota
  • Cesarz
Ostatnio grając w Gothuka kolejny raz zaczęło mnie bardzo denerwować podnoszenie przedmiotów. Nie oszukujmy się - podniesienie jednego przedmiotu zajmuje nam około 0.4s! Zakładając, że gramy w moda (Na ten przykład - Świat Skazańców), podnosimy około 1000 przedmiotów. (1000 * 4 = 400s) Dodajmy margines, że umarliśmy  :facepalm: i musimy podnieść te itemy jeszcze raz  :| (400s * 1.5 <- takie założenie :F ) to daje nam 600s czyli 10 MINUT STRACONEGO ŻYCIA!!!
Oczywiście możemy nie podnosić niektórych przedmiotów, ale nie oszukujmy się - przecież każdy przedmiot przyda się pod koniec gry  :D

Na te męki oraz bóle napisałem wtyczkę która wprowadza do dowolnego moda quicklooting. 
(Jeżeli mod korzysta z Ikarusa, to nie gwarantuje to bezpieczeństwa ws. Crashy (Grałem z tym w DS, wyrzucało mi błąd z matematyką, jednak mimo to działało później bez zarzutów))
Co to nam daje?
- Zaoszczędzone 10 minut życia przy każdym modzie
- Szybkie zbieranie ze zwłok postaci
- Ze skrzyń
- Podnoszenie itemów bez animacji
- Kolorowe nazwy skrzynek al'a Gothic 3
- Informacje o zdobytych przedmiotach

Nie ma co się rozpisywać - instrukcja instalacji jest prosta. Instalujemy Grę, Dowolnego moda, Uniona oraz wrzucamy podany niżej plik do folderu Gothic\Data\Dla lepszej gry zaleca się ustawienie opcji "HideFocus" znajdującej się w pliku "SystemPack.ini" na 1.

Miłej gry!

Spoiler

Kod źródłowy wkrótce będzie.

Dodatkowo - odpłatnie pomagam przy zaawansowanych skryptach (AST, UNION, IKARUS).
Po więcej informacji zapraszam na PW na DISCORD.

pawbuj

pawbuj

Użytkownicy
posty1576
Propsy128
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
Niestety ale większość modów korzysta z Ikarusa.  Można to przerobić pod pakiet Ninja?

praca dla spacerzysty (oferta płatna)

Halicor

Halicor

Użytkownicy
Jebany nierób co wszystko chce :D
posty370
Propsy53
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jebany nierób co wszystko chce :D
Siemekk pisze focusname na unionie jako wtyczkę. Ikarus jest chujowy :|

https://www.youtube.com/watch?v=chNkLMMjd2Y

Siemekk

Siemekk

Złote Wrota
Cesarz
posty2106
Propsy1103
ProfesjaProgramista
  • Złote Wrota
  • Cesarz
Aktualizacja - wtyczka działa pod każdą wersję silnika, działa też na modach z Ikarusem, ale nie gwarantuje to 100% bezpieczeństwa!

Dodatkowo - odpłatnie pomagam przy zaawansowanych skryptach (AST, UNION, IKARUS).

Czudak

Czudak

Użytkownicy
posty33
Propsy10
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
Przetestowałem i szybkie łupienie jest zajebiste.

Podpinam nowy, opcjonalny krok do instrukcji instalacji w swoim modzie (link jest stąd), i wrzucam twój pseudonim do Credits.

Pozdro.

R0ckwe11

R0ckwe11

Użytkownicy
posty19
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Zauważyłem, że w G1 przy szybkim podnoszeniu dwóch pojedynczych przedmiotów PPM, informacja o podniesieniu pierwszego przedmiotu jest zastępowana przez tę o drugim. Przy większej liczbie przedmiotów fragmenty listy zaczynają się normalnie pojawiać i znikać, ale sytuacja wyżej dalej ma miejsce. Gracz może wtedy przegapić jakiś ważniejszy przedmiot. Nie wiem, jak sprawa wygląda ze stackami, musiałbym jeszcze trochę potestować.

Przy okazji - czy jest jakikolwiek sposób na wyłączenie skoku pod PPM w G1? Przy braniu przedmiotów w ruchu Bezi potrafi skakać i jest to zwyczajnie upierdliwe :V

savenir

savenir

Użytkownicy
posty2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
To nie jest tak, że to pisał gość od alternative balance(Likier)?

Siemekk

Siemekk

Złote Wrota
Cesarz
posty2106
Propsy1103
ProfesjaProgramista
  • Złote Wrota
  • Cesarz
@savenir Tak- zajebalem z AB :ayfkm:
@R0ckwe11 Problem jest w moim pseudo Princie,  nie miałem chęci pisać nowego systemu powiadomień pod to, więc użyłem prostej pętli... Niedługo postaram się to poprawić + wezmę pod uwagę wyłączenie skoku ;)

savenir

savenir

Użytkownicy
posty2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
@savenir Tak- zajebalem z AB :ayfkm:
@R0ckwe11 Problem jest w moim pseudo Princie,  nie miałem chęci pisać nowego systemu powiadomień pod to, więc użyłem prostej pętli... Niedługo postaram się to poprawić + wezmę pod uwagę wyłączenie skoku ;)
Nie rzecz w tym, że zajebiałeś z AB tylko jakiś czas temu było udostępnione w necie i jestem ciekaw czy sam to robiłeś czy tylko edytowałeś. Sam z tego korzystałem ale nie pamiętam autora. Poszukam na kanale Kajmy bo wydaje mi się, że to wrzucał.
Edit. Na kanale kajmy jest coś takiego, ale w bardziej archaicznej wersji.

R0ckwe11

R0ckwe11

Użytkownicy
posty19
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Dobra, mam nowego buga (nie bij za mocno :P) - przy lootowaniu przeciwników skrypt nie bierze pod uwagę ekwipowanej broni przeciwnika, np.: kuszy strażnika, runy maga itd. Trzeba ręcznie wziąć ten przedmiot z ekwipunku NPC. Nie wiem, jak to wygląda w G2, ale w G1 na pewno ten błąd występuje.

Czekam na update z zapartym tchem, bo jest to jeden z lepszych Quality-of-Life pomysłów, z jakimi się spotkałem (zacząłem od AB), a ta implementacja jest kompatybilna z masą modów :D

Siemekk

Siemekk

Złote Wrota
Cesarz
posty2106
Propsy1103
ProfesjaProgramista
  • Złote Wrota
  • Cesarz
@R0ckwe11 To był celowy zabieg, gdyż założonych przedmiotów nie można było zabierać z tego co pamiętam  (??? proszę o poprawę)
- Z magią to samo, myślałem, że run nie można było zbierać, jednak okazało się, że można xD

Poprawię to do piątku ;)

Czudak

Czudak

Użytkownicy
posty33
Propsy10
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
Wyekwipowanej broni nie da się BNowi zabrać jeśli został załatwiony w skrypcie (jak łowcy smoków w Dolinie, na ten przykład). Tak samo z pancerzem i runami. Teoretycznie więc, implementacja funkcji zabierania broni (wręcz/dystansowej) skasowanym przez skrypty może zostać uznana za naprawę błędu występującego od premiery Gothica, ale zabieranie pancerzy i run (komukolwiek, czy pokonanym w walce, czy zabitym przez skrypt; nie mówię tutaj o fabularnie uzasadnionych przypadkach jak te najlepsze runy paladyńskie, które można znaleźć w ekwipunku zgładzonych orkowych pułkowników) to już będzie zachwianie ekonomią, zwłaszcza w kameralnych modach, bo te rzeczy kosztują całkiem dużo (a domyślne 15% z ich sprzedaży to też będzie pokaźna sumka, jeśli np. lekki pancerz łowcy smoków ma wartość 12000 szt złota, a taka runa to zazwyczaj od 1000 szt złota wzwyż).

Przy okazji, jeśli jesteśmy już przy rewii życzeń, to czy autor mógłby zamienić słowo "Otrzymano" na "Received" w specjalnej wersji szybkiego łupienia dla międzynarodowej społeczności fanów gry, proszę bardzo?

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry