Podmiana textur GoMan 0.93 - Gothic 1 1104 2

O temacie

Autor Serbernus

Zaczęty 20.06.2019 roku

Wyświetleń 1104

Odpowiedzi 2

Serbernus

Serbernus

Użytkownicy
posty9
Propsy1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Witam, jakiś czas temu wpadłem na pomysł aby trochę odmienić Gothica po swojemu, niestety napotkałem jeden duży problem.
Chodzi o to, że podczas podmiany textury, zawsze jest ona skalowana do rozdzielczości oryginalnej (Wykonałem kilka textur w rozdzielczości 4096x i 2048x, oraz 1024x), jest możliwe aby tego uniknąć?
Domyślna rozdzielczość zdecydowanie mnie nie satysfakcjonuje, w końcu zależy mi na tym aby Gothic wyglądał dużo lepiej.

Jeżeli ktoś chce, to mogę podesłać przykładową texturkę - tak dla ciekawskich.

Edit:
Spoiler
 

N1kX

N1kX

Użytkownicy
posty93
Propsy15
ProfesjaTłumacz
  • Zbanowany
Czy musisz umieścić teksturę w grze? Jeśli tak, Następnie zrób to w formacie tga, skopiuj go do folderu \Gothic 2\_work\data\Textures, uruchom GothicStarter_mod, skompiluj tekstury i uruchom oryginalną grę. Po uruchomieniu wyłącz grę i weź skompilowane wersje z plików \Gothic 2\_work\data\Textures\_complied
Następnie musisz utworzyć z nimi plik vdf.
Тебе надо текстуру поместить в игру? Если да. Тогда сделаешь ее в формате tga скопируй ее в папку \Gothic 2\_work\data\Textures запускай GothicStarter_mod, ставь компилировать текстуры и запусти оригинал игры. После запуска выключай игру и забирай скомпилированные варианты из папки \Gothic 2\_work\data\Textures\_complied
Дальше нужно создать vdf файл с ними.
 

Serbernus

Serbernus

Użytkownicy
posty9
Propsy1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Wiele to mi nie pomogło, nigdy wcześniej nie tworzyłem, ani nie modyfikowałem Gothica.

Edit : Zaczynam rozumieć to, ale teraz mam inny problem, chcę zastąpić textury w Edycji Rozszerzonej, jak mogę "rozpakować" plik .mod?

Z tego co widzę bez problemu mogę to zrobić GoManem, lecz musiałbym każdy plik exportować z osobna.

Post połączony: 2019-06-20, 08:41
Cóż, temat można uznać za zamknięty, wszystko udało mi się zrozumieć po małym research. Dzięki za nakierowanie mnie na temat N1kX.
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry