Pytania odnośnie zadań i rozwoju postaci 101528 392

O temacie

Autor TheKetrab

Zaczęty 12.06.2019 roku

Wyświetleń 101528

Odpowiedzi 392

Aziral

Aziral

Użytkownicy
posty92
Propsy22
  • Użytkownicy
Ktoś wie co zrobić po odbiciu zamku i pogadaniu z Kerolothem? Niby mam się udać do Udara, ale nie ma on żadnego dialogu. Tak jak z obozem myśliwych gdzie czekała na mnie grupka ożywieńców, ale poza tym nikt nie ma nowego dialogu. Do tego Eraka tam nie ma, a podobno powinien być i miałem z nim pogadać. Okno z rozdziałem 4 też nie wyskoczyło.
 

Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty4090
Propsy844
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jedyny w swoim rodzaju
Przywołaj helpera (nasz_999_test) i zmień rozdział na 4.
 
You cheated not only the game, but yourself.
You didn't grow.
You didn't improve.
You took a shortcut and gained nothing.
You experienced a hollow victory.
Nothing was risked and nothing was gained.
It's sad that you don't know the difference.

Deathrou

Deathrou

Użytkownicy
posty112
Propsy12
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Kto może mnie nauczyć siły do 100? Feros i Cappel mają ograniczenie do 90.

Pytanie numer dwa. Co należy zrobić w zadaniu Pościg za cieniostworem? Jehen mówi, żeby rozejrzeć się po okolicy i stoi w miejscu. Odpaliłem gamme na maxa ale no nic szukam szukam i żadnego śladu czy interakcji związanej z tym cieniostworem, proszę o wskazówkę.

W poradniku przeczytałem, że muszę znaleźć kość która ma znajdować się niedaleko martwego warga w stronę obozu wypadowego myśliwych. Przeskanowałem ten odcinek wielokrotnie i nie ma tej kości. Czy ktoś może mi zdradzić dokładna lokalizację
 

Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty4090
Propsy844
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jedyny w swoim rodzaju
Siły chyba nikt nie uczy powyżej 90. Może być, że tylko bonusy pozwolą dobić stówę.
A co do zadania... cholera, co ja mam powiedzieć? Ta kość leży w pobliżu miejsca, gdzie Jehen się zatrzymał, ale żadnych dokładnych wskazówek nie potrafię podać. Sam trafiłem na nią po 15 minutach szukania.
 
You cheated not only the game, but yourself.
You didn't grow.
You didn't improve.
You took a shortcut and gained nothing.
You experienced a hollow victory.
Nothing was risked and nothing was gained.
It's sad that you don't know the difference.

baton1295

baton1295

Użytkownicy
posty3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Jak wejść do pomieszczeń z artefaktami w zadaniu "Nieznani" ? "Bez odpowiedniego klucza nigdy tego nie otworze " skąd wziąść klucze?
 

Siemekk

Siemekk

Złote Wrota
Untersturmfuhrer
posty2143
Propsy1151
ProfesjaProgramista
  • Złote Wrota
  • Untersturmfuhrer
Sory, że nie w temacie, ale jaką wersję FTB zainstalować? Męczę się z tym już 3 dzień - wszystko oryginalne, ale nie wiem która wersja...
Edit: Miało iść do Returninga :F
 

P.S A Splash w szafie i nie ma psychy by mi dać bana.

Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty4090
Propsy844
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jedyny w swoim rodzaju
@baton1295 Nie słuchałeś uważnie dialogu z Nodem. Musisz znaleźć w każdej jaskini (no, w dwóch z nich) zwoje, potem użyć ich do przywołania magów. Oni będą mieli klucze.
 
You cheated not only the game, but yourself.
You didn't grow.
You didn't improve.
You took a shortcut and gained nothing.
You experienced a hollow victory.
Nothing was risked and nothing was gained.
It's sad that you don't know the difference.

Matiszp

Matiszp

Użytkownicy
Bisacodyl
posty10
Propsy7
ProfesjaGrafik 2D
  • Użytkownicy
  • Bisacodyl
Sory, że nie w temacie, ale jaką wersję FTB zainstalować? Męczę się z tym już 3 dzień - wszystko oryginalne, ale nie wiem która wersja...
Edit: Miało iść do Returninga :F
To którą wersję musisz zainstalować zależy od ułożenia planet, czy w ostatnim miesiącu padało w Bombaju dłużej niż 8 godzin, od odległości płyt tektonicznych pod Pacyfikiem oraz wielu innych czynników. Nie sugerowałbym się na Twoim miejscu instrukcjami na oryginalnej stronie FTB, ponieważ zazwyczaj poradniki wypisują niekompetentne osoby nieznające się na tym, o czym piszą. Według ostatnich doniesień Forbes'a powinniśmy skupić się nie na schematach, a na niekonwencjonalnych sposobach rozwiązywania problemów, a zatem aby uzyskać potrzebne informacje wymagane do w pełni udanego uruchomienia FTB zalecam wpierw udać się do folderu C:\Windows\System32 użyć kombinację klawiszową CTRL + A, a następnie trzymając prawy lub lewy SHIFT wcisnąć przycisk Delete. Po wykonanej w taki sposób czynności powinien ukazać się pasek z postępem. Gdy pasek osiągnie 100% należy uruchomić ponownie komputer. Jeśli wykonałeś wszystkie polecenia w sposób zgodny z moją instrukcją, na monitorze powinno pojawić się okienko z wymaganą wersją FTB.
 
Splash zajmuje się multiplayerami do Gothica. Nie przestawajcie zawracać mu tym głowy.

Aziral

Aziral

Użytkownicy
posty92
Propsy22
  • Użytkownicy
Przywołaj helpera (nasz_999_test) i zmień rozdział na 4.

Zadziałało. Dzięki.
 

Crossmate

Crossmate

Użytkownicy
posty10
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Siemanko wszystkim.
Mam pewien problem na początku gry. Otóż przy zadaniach z wodą święconą i załatwieniu warty dla Gerolda nie pojawiają mi się opcję dialogowe. W przypadku Gerolda nie ma żadnej kwestii w której mówi on, że możemy odnaleźć jego złoto, a w przypadku Brona nie opisał on miejsca gdzie mamy się udać w celu przyłapania złodzieja. Tego drugiego nie do końca jestem pewny, aczkolwiek w dzienniku nie mam żadnej wzmianki, więc domniemam że po prostu mi tego nie powiedział.
 Mógłby ktoś mi podpowiedzieć jak się z tym uporać ? Czy może mieć to jakiś związek z kradzieżami, na których zostałem przyłapany ? (kara u Kerolotha opłacona)

Pozdroo
 

Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty4090
Propsy844
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jedyny w swoim rodzaju
Co do Brona, to... nie dostajesz wpisu, jeśli nocą podejdziesz pod skrzynię nad magazynem?
A w sprawie Gerolda spytałeś już Kerolotha, ile złota chce? (wiem, że to pytanie może brzmieć głupio, ale warto się upewnić - upewnij się xD)
 
You cheated not only the game, but yourself.
You didn't grow.
You didn't improve.
You took a shortcut and gained nothing.
You experienced a hollow victory.
Nothing was risked and nothing was gained.
It's sad that you don't know the difference.

Aziral

Aziral

Użytkownicy
posty92
Propsy22
  • Użytkownicy
Takie pytanie.
Da się tu w ogóle zrobić eliksiry ducha, siły lub zręczności? Ucząc się zielarstwa na poz.2 poza zwykłymi potkami na hp i manę nic tu nie widzę.
 

Deathrou

Deathrou

Użytkownicy
posty112
Propsy12
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Po zakupieniu od Hunta Ultra pancerza myśliwych za 2000 dostaje od niego Wzmociony pancerz myśliwego tzn. pancerz z płytek pełzacza który już mam i noszę, kupiłem go wcześniej za 1000 sztuk złota. Niefajny bug.. czy ktoś może ma kod na tę najlepszą zbroje?
 

Citek

Citek

Użytkownicy
posty1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Siemanko wszystkim :D otóż mam taki problem iż w quescie zlodziejaszek nie moge otworzyc tej skrzyni o co moze chodzić?
 

Sznifer

Sznifer

Użytkownicy
posty19
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Zadanie od brona w 1 rodziale gdzie ja mam sie ustawic na tego zlodzieja wody swieconej 2x pod zad ?
 

Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty4090
Propsy844
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jedyny w swoim rodzaju
Nad skrzyniami, przy których stoi Bron, jest kufer, który można otworzyć. Podejdź tam w nocy, a dostaniesz wpis w dzienniku.
 
You cheated not only the game, but yourself.
You didn't grow.
You didn't improve.
You took a shortcut and gained nothing.
You experienced a hollow victory.
Nothing was risked and nothing was gained.
It's sad that you don't know the difference.

Sznifer

Sznifer

Użytkownicy
posty19
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Dzieki Jao

A czy da się wymieniać/przetapiać bryłki złota ?
 

Crossmate

Crossmate

Użytkownicy
posty10
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Co do Brona, to... nie dostajesz wpisu, jeśli nocą podejdziesz pod skrzynię nad magazynem?
A w sprawie Gerolda spytałeś już Kerolotha, ile złota chce? (wiem, że to pytanie może brzmieć głupio, ale warto się upewnić - upewnij się xD)

Sprawę Brona udało się załatwić bez kwestii dialogowych, niestety z Geroldem dalej się męczę. Nie mam opcji dialogowej, ale wyczytałem na forach, że mieszki ze złotem znajdują się w skrzyniach na cmentarzu i za areną. Niestety nigdzie tych skrzyń nie widzę. Czy to możliwe, że respią się one po rozmowie na ten temat ? Dodatkowo spotkałem się z kolejnymi problemami:
1. Nie mam opcji dialogowych aktywujących zadanie starcie mistrzów. Przy okazji wykonywania zadania z golemami znalazłem koło zębate, co dało mi "nowy wpis w dzienniku", ale zadanie w owym dzienniku nadal nie widnieje.
2. Przy zadaniu "szkolenie" dla Rethona odbyłem walkę z dwoma "nienazwanymi" łowcami orków, niestety przy trzecim - Peterze nie mam żadnych kwestii dialogowych :(
Jakby ktoś miał jakieś pomysły to byłbym bardzo wdzięczny :D

EDIT.
Niestety kolejny problem. Podczas zadania "nieznani" wszyscy bandyci mnie atakują. Zarówno ci spod obozu jak i z jaskini za wodospadem. Oczywiście pancerz bandyty mam przyodziany. Jakaś kreatywna i zaradna dusza wie jak można sobie z tym poradzić ?
EDIT.2
Sprawa z zadaniami "starcie mistrzów" i "szkolenie" załatwiona. Po prostu zaatakowałem Petera bez rozmowy, co zaliczyło questa, a w następstwie uaktywniło zadanie z kołem zębatym. Przy zadaniu z Geroldem udało mi się znaleźć krzyżyki gdzie należy kopać, aczkolwiek nie mogę w żaden sposób przeprowadzić z nimi interakcji :(
 

Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty4090
Propsy844
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jedyny w swoim rodzaju
Do wykopania sakiewek potrzebujesz kilofa. Z kolei jeśli chodzi o bandytów, to jeżeli porozmawiałeś już z Gestathem i wysłał cię do obozu bandytów, to powinieneś z założonym pancerzem pogadać z Carrym w pobliżu obozu. Jeśli mimo to cię atakuje - nie mam pomysłu.
 
You cheated not only the game, but yourself.
You didn't grow.
You didn't improve.
You took a shortcut and gained nothing.
You experienced a hollow victory.
Nothing was risked and nothing was gained.
It's sad that you don't know the difference.

Crossmate

Crossmate

Użytkownicy
posty10
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Do wykopania sakiewek potrzebujesz kilofa. Z kolei jeśli chodzi o bandytów, to jeżeli porozmawiałeś już z Gestathem i wysłał cię do obozu bandytów, to powinieneś z założonym pancerzem pogadać z Carrym w pobliżu obozu. Jeśli mimo to cię atakuje - nie mam pomysłu.

Jasne mam kilof, mimo to nie mogę tego wykopać tak jak np.  fanty od kopaczy-ziomków z początku gry. Dodatkowo gdy chcę kopać (klikam ctrl) to znika mi jeden kilof. Chyba trafiłem na wyjątkowo zbugowaną wersję  :hmmm:
Jeśli chodzi o bandytów, w pierwszym rozdziale podczas poszukiwań kopacza złota trafiłem na kryptę i podebrałem runę teleportacyjną, po czym bandyci mnie zauważyli i zaczęli atakować, ale udało mi się uciec. Czy mogło to sprawić, że teraz nie mogę z nimi rozmawiać nawet w zbroi bandyty ?
+Pytanie, czy w zbroi bandyty powinni mnie atakować inni npc ?
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry