Kolejny bezwartościowy temat o Gothicu 2801 7

O temacie

Autor Memoris

Zaczęty 15.11.2018 roku

Wyświetleń 2801

Odpowiedzi 7

Memoris

Memoris

Użytkownicy
posty5
Propsy1
Profesjabrak
  • Zbanowany
Dodam że szkice starrgo obozu przypomina budowle orientalna / chińska. Na jednym ze szkiców jest podpis 'oriental' poduszki. Mówiąc w skrócie poduszki służące do siedzenia jak w orientalizmie. Bractwo na bagnie miało medytowac na poduszkach co też kojarzy się z orientalizmem. Sam Stephan nyul interesował się kultura wschodnia (Chiny etc)  no i gothic miał być dostępny w Chinach (chodzi mi tu o język) co wy o tym myślicie? Piszę z telefonu więc nie mam jak wam podesłać szkicu starego obozu.

Post połączony: 2018-11-15, 13:11
http://comixfactory.de/?go=gallery&id=6&pic=506#pic


O ten szkic mi chodiz
 

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Oczywiście się nie pomyliłeś. Gothic ma jawne nawiązania do zachodniej azji.
Na pewno pominąłeś jednak nawiązanie z dżinem z kufra w G2.
https://www.youtube.com/watch?v=y_ifjEYEMuY


Szkic starego obozu jest tak naprawdę inspirowany starym projektem świątyni mahometa https://imgur.com/a/0UWPf3n
 

Memoris

Memoris

Użytkownicy
posty5
Propsy1
Profesjabrak
  • Zbanowany
marne prowo - ale czego można sie po tobie spodziewać innego.
 

WinterKing Kereth

WinterKing Kereth

Gry (themodders@telegram)
posty501
Propsy795
Profesjabrak
  • Gry (themodders@telegram)
Psimek, idź już spać.
 

Dennerks

Dennerks

Użytkownicy
posty37
Propsy24
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Gdzie Ty się dopatrzyłeś czegokolwiek azjatyckiego w Starym Obozie? Co tam jest takiego niby chińskiego w budowlach? Te strzeliste, gotyckie wieże? Sekta to już prędzej jakiś trop, przywodzi nieco na myśl sekty ze wschodu, możliwe że do pewnego stopnia za inspirację służył buddyzm (dążenie do oświecenia, tytułowanie przywódcy kultu Jaśnie Oświeconym), islam (objawienie, proroctwo, nowo wyrosły kult, który zaczął zbierać szybko wyznawców, poczucie misji i przekonanie o tym, że Śniący "zdobędzie świat") czy nawet rastafarianizm (narkotyk będący darem od Boga i pomagający do komunikowania się z nim czy dojścia do oświecenia), ale to tylko do pewnego stopnia, twórcy wybierali sobie po prostu rzeczy, które im się podobały, pasowały im do lore czy zwyczajnie fajnie brzmiały i to raczej luźne nawiązania aniżeli dosłowne odbicie lustrzane naszej historii czy rzeczywistości. Np. tytuł Baal został prawdopodobnie zaczerpnięty od nazwy fenicko-kartagińskiego bóstwa - Baal Hammona, tylko pytanie brzmi czy to ma jakiekolwiek znaczenie, bo guru, którzy posługiwali się tym tytułem w Gothicu nie mają w sobie nic ze starożytnych Kartagińczyków i Fenicjan, i Bogami też nie są. Nie ma się, co aż bardzo tak tym jarać, to tylko ciekawostki, Piranha nigdy nie była dobra z historii, o czym świadczy chociażby budowa miasta Khorinis, która jest zupełnym wytworem ich wyobraźni, a nie inspiracją historyczną (i być nie musi, w końcu to fantasy).
 

Memoris

Memoris

Użytkownicy
posty5
Propsy1
Profesjabrak
  • Zbanowany
już wszystko wiem. Kierowali się wschodem a dokładnie zamkiem Mont st michel dostałem taką odpowiedź na zapytanie czy ma cos wspólnego z Chinami


No, more like Mont St. Michel- but it looks admittedly like a Miyazaki drawing. And if you look for inspiration- I used a lot of orientalist painters as inspiration.
 

Dennerks

Dennerks

Użytkownicy
posty37
Propsy24
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Mont Saint-Michel leży w Normandii, kolego, więc mamy chyba różne definicje wschodu. I nawet to jest luźną inspiracją. Możesz sobie porównać:
 

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Był na takie rzeczy już zbiorczy wątek. Zamykam, przenoszę i warnuję.
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry