Święte czary (G2NK) 1076 3

O temacie

Autor WayneBlack

Zaczęty 21.06.2018 roku

Wyświetleń 1076

Odpowiedzi 3

WayneBlack

WayneBlack

Użytkownicy
posty30
Propsy6
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
Hejo, mordki wy moje przebrzydłe.

Z nieznanych mi powodów, wszystkie zaklęcia, które standardowo mają działać tylko na "złych" przeciwników, działają też (i to niezwykle skutecznie) na KAŻDY inny cel.

Wymijając pytania - tak, bawiłem się collide with spell w folderze "magic", ale NIC nie zmieniałem w tych zaklęciach - wyjątkiem był czar magów z IV kręgu (niszczenie nieumarłych), Tchnienie Śmierci, Szał Beliara i parę innych, ale po moich testach działało wszystko idealnie. Dopiero nagle, z dupy, że tak powiem, każdy "święty" czar (poza ww. "niszczeniem nieumarłych") zaczął mordować wszystko wokół.

Co ciekawe, czary te, jak cel ma odpowiednio dużo obrony przed magią, to nie zadają tych minimalnych 5-ciu punktów obrażeń.

Pomijam, że wiem doskonale, że niektóre te czary są i tak popsute, np. Fala Śmierci czy Krzyk Umarłych w skryptach mają wypisane, żeby omijać "złych" i nieumarłych, ale i tak ich atakują.

Spotkał się ktoś z tym i zdołał to jakoś naprawić, czy mam się bawić w omijanie problemu? xD
 

Cruc

Cruc

Użytkownicy
posty666
Propsy232
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Zgadując z magicznych fusów, może postawiłeś gdzieś zły warunek przy tym zniszczeniu nieumarłych, który wykonuje się zawsze, nawet dla czarów paladyna.

Najlepiej będzie po prostu przywrócić plik do pierwotnego stanu, albo ogarnąć sobie nowy. Od biedy można też pobawić się funkcją, która zadaje obrażenia xD
 
while (!success) try{...}

Najlepszy modder od gothic multiplayer - polecam pytać go o wszystko!

WayneBlack

WayneBlack

Użytkownicy
posty30
Propsy6
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
JA TO JEDNAK JESTEM KURWA DOBRY xDD

Już wiem, co się stało... pod skryptem dla warunków Tchnienia Śmierci wrzuciłem z dupy return COLL_DOEVERYTHING. I pewnie na nim zatrzymywała się funkcja i nie sprawdzała już warunków z czarów poniżej jej - czyli wszystkich "świętych" zaklęć. Usunąłem to, sprawdziłem i działa normalnie.

Hehe x]
 

Cruc

Cruc

Użytkownicy
posty666
Propsy232
Profesjabrak
  • Użytkownicy
No, czyli nie warunek, a return. Niewielka różnica. W każdym razie...

"Dawaj kod" 0 : 1 "Wróżenie z magicznych fusów" :lol:
 
while (!success) try{...}

Najlepszy modder od gothic multiplayer - polecam pytać go o wszystko!


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry