Spacer - Illegal Sector Portals 1847 3

O temacie

Autor Pan Damian

Zaczęty 21.01.2018 roku

Wyświetleń 1847

Odpowiedzi 3

Pan Damian

Pan Damian

Użytkownicy
posty39
Propsy4
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
Już nie mam sił.
Edytowałem mesha usuwając przy okazji niektóre portale razem z domami i przy próbie kompilacji w Spacerze takie coś wyskakuje, po czym Acces Violation.

D: zBSP(zCBspTree::CreateBspSectors)
: Illegal Sector Portals: NLQBERM

Mesh do wyrzucenia, czy da się go jakoś naprawić? Jedyne co w google znalazłem, to podobny problem Niemca, tylko u niego portale były źle wstawione, a ja je najzwyczajniej usunąłem bo były zbędne.

Edit: Z zaznaczonym editor mode mesh się ładuje i w sumie tyle mi powinno wystarczyć, ale fajnie byłoby poznać przyczynę tego błędu...
 

Paradoxal

Paradoxal

Użytkownicy
posty617
Propsy978
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Skoro usuwałeś portale i po wczytaniu zena otrzymujesz komunikat z błędem w portalach to znaczy że musisz mieć gdzieś jeszcze ich pozostałości w modelu. Przeleć jeszcze raz wszystkie budynki i sprawdź dokładnie.
 

Mikotsune

Mikotsune

Czas Honoru
posty364
Propsy288
Profesjabrak
  • Czas Honoru
Problem jest zapewne z portalem o nazwie "NLQBERM".

Usuwając jakieś pomieszczenie, które prowadzi do następnego pomieszczenia, musisz pamiętać żeby zmienić nazwy portali.

z dworu do pomieszczenia _POM1
z pomieszczenia na dwór POM1_
z pomieszczenia1 do 2 POM1_POM2
z pomieszczenia2 do 1 POM2_POM1

Jak usuniesz pomieszczenie1, to musisz pamiętać aby w innych portalach usunąć z nazwy POM1.

(pomieszczenie 1 jest usunięte)
Z dworu do pomieszczenia2 _POM2
Z pomieszczenia2 na dwór POM2_

Chyba, że usuwasz wszystkie pomieszczenia z portalami i z całym domem, to gdzieś mógł zostać jakiś portal, przyjrzyj się dokładnie. Może być też tak, że któryś z portali jest odwrócony na drugą stronę - przeźroczysta strona portalu musi być skierowana w stronę pomieszczenia/dworu.
 
How can I see roses... and only feel thorns...

TheKetrab

TheKetrab

Użytkownicy
posty334
Propsy217
ProfesjaProducent
  • Użytkownicy
Albo przeleć po liście materiałów i zobaczysz, jakie jeszcze masz portale. Wyeksportowanie do 3ds i następnie import usunie ci puste materiały i zrobi się trochę bardziej przejrzyście. Może tak łatwiej będzie znaleźć wadliwy portal.
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry