Komiksy 14626 12

O temacie

Autor Simon Said

Zaczęty 28.07.2017 roku

Wyświetleń 14626

Odpowiedzi 12

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Jako, że nie ma takiego wątku, uznałem że założę. Nie wiem jak ze społecznością forum, ale spora część ludzkości, w tym nawet Polska, kupuje i czyta różnorodne komiksy. Superbohaterskie, fantasy, dramaty czy horrory, zależnie od gustu. Wy jakieś czytacie/zamierzacie kupić?

Sam osobiście czytam komiksy głównie z superbohaterami, zarówno kupując tomiki na allegro, jak i czytając póllegalne skany w Internecie. Głównie ten wątek założyłem z tego powodu, że Egmont wydaje wkrótce "Odrodzenie DC" (DC Rebirth), które aktualnie w większości czytam i chciałbym w tym temacie potencjalnych czytelników zachęcić/zniechęcić do kupna danego komiksu. Czytam również komiksy Marvela, ale o nich na razie nie chce mi się pisać. Od razu zaznaczam, że nie wiem, które komiksy pojawią się na polskim rynku, bo nie ma jeszcze o tym informacji.

Lista komiksów:
- Action Comics - skupia się na przygodach Supermana i Lexa Luthora (który również przyjął tytuł Supermana) walczących z różnymi zagrożeniami. Seria trzyma równy poziom, ale bez wyjątków poklasków.
- All-Star Batman - o przygodach Batmana i jego nowego nie-Robina w walce z przestępcami. Całkiem fajne, skupia się na relacji Gacka z jego przeciwnikami, każdemu nadając głębię. Może denerwować kreska, jest dość specyficzna.
- Aquaman - chyba najbardziej wyśmiewany superbohater DC ma w sumie jeden z najlepszych komiksów. Zamiast skupiać się na jego działaniach jako superbohater, Aquaman przedstawia nam Arthura Curry'ego jako króla, który próbuje sprawną polityką i rozsądnymi działaniami zaprzyjaźnić Atlantydę z państwami na powierzchni. Spoko kreska, historie dość ciekawe i naprawdę pokazują Aquamana z fajnej strony.
- Batgirl - przygody Barbary Gordon w stroju Gacka :P W sumie nic ciekawego, Barbara jedzie do Japonii pozwiedzać, w innej historii ma złego chłopaka itp. Raczej nie będziecie pamiętać co było w tym komiksie.
- Batgirl and the Birds of Prey - przygody drużyny Batgirl. Mocno nieciekawe z kiepską kreską. Polubiłem nowego Oracle.
- Batman - przykro mi to powiedzieć, ale Gacek ssie tutaj i to ostro. Ma raptem parę zeszytów na 25 wydanych, które naprawdę potrafią zwrócić uwagę. Reszta jest raczej przeciętna/słaba.
- Batwoman - na razie wyszło 5 zeszytów. Bez emocji, ale nie ma też źle.
- Blue Beetle - Jaime Reyes jako Blue Beetle jest całkiem sympatycznym bohaterem z pierwszym arcem rozciągającym się na 11 zeszytów (czyli tyle, ile jest obecnie wydanych zeszytów), ale też nie ma tutaj nic aż tak ciekawego. Dostajemy historię nastolatka radzącego sobie z supermocami itp.
- DC Universe: Rebirth - historia wprowadzająca nas do nowego nurtu DC w dodatku ze świetnym wprowadzeniem najbardziej niespodziewanego przeciwnika dla bohaterów.
- Deathstroke - ten komiks jest akurat świetny. Slade z każdym komiksem ukazuje nam coraz bardziej swoją osobowość, jego przykrą historię i relacje z najbliższymi.
- Detective Comics - chyba najlepszy komiks związany z Batmanem, gdzie działa w swojej drużynie i walczy z różnymi zagrożeniami. Każdy Arc to odrębna, ciekawa historia, które coś ze sobą spaja. Co dokładnie? Tego jeszcze nie wiadomo. Generalnie na plus to, że Batman jest ciągle Batmanem, a jednak daje rady w drużynie.
- Green Lanterns - komiks o nowych Latarniach (Simonie i Jessice), którzy muszą sobie jeszcze wyrobić sławę na Ziemi. Generalnie dość przeciętny, momentami słaby. Już od pewnego momentu staje się nie do zniesienia słuchanie jazgotu Jessici o tym, jak bardzo się wszystkiego boi itp.
- Hal Jordan & Green Lantern Corps - komiks w sumie o tym, jak Latarnie odbudowują się we wszechświecie jako stróży porządku, zawierają trudne sojusze itp. Generalnie ten komiks z Latarniami jest akurat lepszy.
- Justice League - no niestety komiks o największej drużynie superbohaterów wszech czasów jest słaby. Głupawe, nielogiczne historie, dziwne dialogi nieraz pełne niepotrzebnego patosu. Generalnie odradzam.
- Justice League of America - generalnie lepszy od poprzednika, ale bez zachwytów. Drużyna bardziej przyziemnych herosów zwalcza zagrożenia na ziemi i ratuje państwa/miasta itp. Fajne jest to, że zeszli bardziej z tonu, ale nie ma też tu nic zachwycającego. Jednym z głównych motywów jest chęć wyleczenia Killer Frost z jej przymusu pobierania energii życiowej od innych.
- New Superman - Chińczycy chcieli mieć własnego Supermana, więc go zrobili. Naprawdę rewelacyjny komiks, jak ukaże się w Polsce to kupię. Nie kopiuje się tutaj rzeczy ze zwykłego Supermana, wprowadzając na przykład inne źródło mocy dla bohatera czy też opierając niektóre historie o chińską mitologię. W dodatku intryga prowadzona w tle też jest ciekawa.
- Nightwing - też całkiem spoko. Dick szuka własnej tożsamości, nie wie kim jest i stara się oddalić od Batmana, by nie stać się nim. W dodatku mnóstwo barwnych postaci, trochę komedii i właściwej dla momentu powagi.
- Red Hood and the Outlaws - drugi Robin też trzyma poziom. Red Hood najpierw inwigiluje środowiska przestępcze, by już wkrótce stać na czele jednej z najbardziej niekonwencjonalnej drużyny ever.
- Suicide Squad - trochę żartu, trochę dramatu, ma własny styl, ale raczej nie przyciąga do siebie.
- Super Sons - Superboy (syn Clarka) i Robin (syn Bruce'a) łączą siły przy różnych wyzwaniach. Generalnie trochę zabawne, ale istnieje po to, by jeden przechwalał się przed drugim jakiego świetnego ma tatę.
- Superman - Superman z New 52 nikomu się nie podobał, więc twórcy wpadli na genialny pomysł, by w miarę rozsądny sposób ściągnąć Supermana sprzed rebootu i uśmiercić nowego Supermana. Udało im się i mamy naprawdę fajny komiks. Zamiast pokazywać kolejne przygody Supsa, komiks pokazuje nam, że zarówno Clark Kent jak i Superman potrafią być Super. Poza tym Lois i Clark wychowują też swojego syna, co też jest ważnym i bardzo fajnym wątkiem przewodnim.
- Superwoman - Lois Lane po zaabsorbowaniu promieniowania od Supermana, zyskuje jego moce, co jednocześnie ją zabija. Szybko jednak zamiast niej wprowadzono inną bohaterkę jako Superwoman i powiem, że była to kolejna dobra decyzja. Superwoman to historia ciekawa, dynamiczna z różnymi od siebie wątkami.
- Teen Titans - Damian zbiera nową drużynę Tytanów i jest to naprawdę dobre. Robinowi ciężko dogadać się z innymi ludźmi, więc pokazanie go jako przywódcę jest jednym z ciekawszych aspektów tego komiksu. No i nowy skład też niczego sobie.
- The Flash - historię Barry ma nienajgorszą, ale bez zachwytów. Kreska jest spoko i jak ktoś chce zacząć czytać Flasha, warto od tego zacząć, bo trochę rebootuje nam postać.
- Titans - uformowanie się starych Tytanów w nową drużynę, w której pojawia się nam Wally West, którego fani przyjęli bardzo ciepło. Generalnie spoko historie, ale zobaczymy jak to się dalej rozwinie.
- Trinity - o współpracy Batmana, Supermana i Wonder Woman. Bez zachwytu.
- Wonder Woman - naprawdę wciągająca historie rozciągająca się praktycznie na dwadzieścia parę zeszytów, w której poprowadzona jest ciekawa intryga, a WW nie wie nawet co jest prawdą, a co nie.
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



shergar

shergar

The Modders
Darth Revan
posty871
Propsy1297
Profesjabrak
  • The Modders
  • Darth Revan
Już nie czytuję, ale kiedyś trochę tego miałem, choć dość szybko przerzuciłem się na książki (w 3 klasie podstawówki zaczynałem od zeszytów Karola Maya). Z tego co pamiętam to było:
Thorgal
Kajko i Kokosz
Tytus, Romek i Atomek
Pan Kleks
Koziołek matołek :D
Hans Kloss
Skradziony skarb
Winnetou
Kapitan Żbik
Coś o jakimś smoku, ale nie pamiętam
Domana jeszcze pamiętam w klimatach Starej Baśni
I sporo innych, rysunkowych zeszytów. Jak tak o tym myślę to jednak sporo tego było...
Ale już nie czytam, jakoś wolę książki, a raczej ebooki.
BR,
Shr
 
Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku... Ale to nie cel podróży kształtuje ludzką duszę, tylko droga, która do niego zmierza...

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Nie chodzi Ci czasem o Baltazara Gąbkę.?
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



shergar

shergar

The Modders
Darth Revan
posty871
Propsy1297
Profesjabrak
  • The Modders
  • Darth Revan
O właśnie, szpieg z krainy Deszczowców i smok Wawelski :D Na pewno miałem taką książkę, ale chyba też komiksy.
 
Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku... Ale to nie cel podróży kształtuje ludzką duszę, tylko droga, która do niego zmierza...

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
No ja głównie z Gąbką czytałem książki (cztery) :P, ale parę komiksów też napotkałem. Generalnie z tego co pamiętam dość zabawne to było :P
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
A jednak ktoś zalożyć jakiś ciekawy temat w trakcie mojej nieobecności.

Mam całkiem sporą kolekcję komiksów, w wersji fizycznej mam na półce 34 komiksy. Czytałem trochę zeszytów w wersji elektronicznych na kilku stronach. Co prawda w tym przypadku odpada frajda z posiadania fizycznej wersji, ale jak kogoś interesuje sama historia - polecam.

Oczywiście mówię o komiksach superhero choć czytałem zarówno "Kajko i Kokosza" jak i "Thorgala" a w planach mam skompletowanie "The Dark Tower", w szczególności tych komiksów które rozwijają historię a nie adaptują 4 tom Sagi. Gąbkę książke ma siostra, słuchałem kiedyś audiobooka, całkiem spoko był.


Co do superhero. Zdecydowanie najlepszym komiksem jaki czytałem są "Watchmen". Jeśli ktoś uważa, że komiksy są dla dzieci (@Fabiosek) to tu może przekonać się, że jest kompletnie inaczej. Masa tekstu, nie wiele akcji, świetne, niebanalne i znakomicie napisane postacie. Historia jest mądra, emocjonalna i posiada głębię niespotykaną w komiksach superhero, rzekłbym, że w mało jakiej ksiązce. Na dodatek ma świetnie pisane dialogi i sporo fajnych twistów. Film na podstawie jest okej, ale teraz HBO i Damon Lindelof ("Lost", "The Leftovers") pracują nad serialem więc się jaram.

Oczywiście Batmany Snydera to absolutnie mistrzostwo. Przede wszystkim charakterystyczny, mega klimatyczny styl rysowania Capullo. Sam Scott Snyder ma też prawdziwy talent, dialogi są świetnie pisane, same historie nie należą do odkrywczych, ale są sprawnie prowadzone, umieją zaskakiwać.Jest sporo interakcji w Bat-family co się chwali. Na dodatek Snyder bardzo lubi wewnętrzne monologi Batmana co przy świetnych rysunkach tworzy autentyczny, mroczny klimat.


JL jest spoko, Flasha czytałem 1 tom od Egmontu i był w najlepszym przypadku bardzo słaby. Robienie z Captaina Colda metahumana to cios poniżej pasa. "Batman Eternal" to 3 bardzo grube i drogie tomy, jest tam każda postać ze świata Batmana i niestety, ale momentami nuży bo nie wszystkie wątki są dobre a w pewnym momencie już i tak robi się oczywiste kto stoi za całą intryga. Na dodatek rysunki, raz są świetne, ale połowa 2 tomu jest tak okropna, że trudno się ją czyta. WKKDC jest spoko choć na razie większość historii jest mi bardzo dobrze znana, niestety, nie zdecydowali się na pokazanie bardziej niszowych postaci i drużyn.



Mam jednak z uniwersum DC również 3 wartościowe perełki. "Azyl Arkham" Morrisona który jest bardzo specyficznym komiksem, nie tylko przez dość dziwny sposób narracji, ale również bardzo inny styl rysunków. Komiks ten ma jednak klimat jakiego nie znajdziecie nigdzie indziej.
Po za tym największe wydarzenie w historii komiksów czyli "Crisis on Infinity Earths". Gigantyczny komiks i każdy fan DC musi go znać bo to on zdefiniował wszystkie późniejsze eventy zarówno DC jak i Marvela. Pojawia się tam każda postać DC, w sumie jest ich około tysiąca. Jest on także granicą między starą a nowszą generacją uniwersum. Kreska się nie zestarzała, za to sposób prowadzenia narracji i dialogów już tak a w paru momentach to aż kule oczy.
"Flashpoint Paradox" jest spoko, acz ogólnie uważam, że ta historia naprawdę dobrą może być jedynie na ekranach kin. Ale doceniam wiele pomysłów jak nowy Batman.


Z Marvela czytałem 2 pierwsze tomy Egmontu "New Avengers". Ten pierwszy jest absolutnie rewelacyjny, świetnie napisany i narysowany, drugi już jednak ma za dużo wątków, zbyt dużo rozwałki przez co ostatecznie staje się miałki do bólu i odrzuca od kolejnych części.
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
34 komiksy w sensie tomy, tak? Mógłbyś jeszcze określić z jakiej linii komiksowej wywodzą się komiksy, które posiadasz :P New 52, PreFlaspoint itd
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
Tak, tomy.

Z linii Pre-Flashpoint mam 5 komiksów ( Gotham Central, Azyl Arkham, JLA Morrisona 3x) plus to co z WKKDC (z która jestem trochę w tyle, ale wszystko jest z przed Flashpointu) czyli 13 tomów.

11 tomów z New-52 (Flash, JL, Batman, Batman Eternal, nie mam pełnego Batman i pełnej JL)

Flashpoint i Crisis są granicami między "liniami komiksowymi"

Trudno przydzielić gdzieś "Watchmen" od kiedy są częścią uniwersum. No i plus Marvele.




Rebirth na razie głównie czytałem w wersji elektronicznej i śledziłem po prostu wydarzenia m.in za pośrednictwem Comics Weekly bo nie miałem czasu (i w sumie aż takiej chęci) czytać na bieżąco każdą serię. Egmont będzie wydawał Aquamana więc jego będę kupował bo absolutnie uwielbiam bohatera a słyszałem, że Johns wiele dobrego z nim zrobił.
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Ja zastanawiam się nad zakupem Supermana, z szacunku za poziom komiksu :P Też prenumeruję WKKDC. Generalnie wysyłka od nich jest okropna, papier jest lepszy w kolekcjach Hachette. Co do historii, to część jest cholernie dobra, a część słaba i średnia. Tacy "Władcy Losu" w ogóle nie powinni się znaleźć w tej kolekcji.
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
Dla zainteresowanych.

W tym roku ma MFKiG w Łodzi (15-17 września) jak co roku będzie sporo gości związanych z komiksem. Główną atrakcją jest legendarny Jim Lee, to zarówno scenarzysta jak i rysownik. Do jego popularniejszych prac należą "Batman Hush", "Liga Sprawiedliwości: Początek", "Liga Sprawiedliwości: Podróż złoczyńcy", pisał także serie o "Batmanie" oraz tworzył dla Marvela między innymi  serię "Punisher War Journal".
Więc dla fanów na pewno spora gratka, spotkać tak renomowanego twórcę. Ja na pewno nie przegapię okazji.


Nie ujawniono jeszcze wszystkich, ale pojawi się także Grzegorz Rosiński, czyli rysownik legendarnego w naszym kraju "Thorgala". Wszystko z okazji 40-lecia serii. Jeśli uda mi się dostać na spotkanie z nim zamierzam zadać jakieś pytania o planową ekranizację.


Przyjedzie także Howard Chaykin który @Simen  może cię zainteresować gdyż jest on scenarzystą i rysownikiem komiksów Star Wars ;D


To taka ciekawostka.
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
https://www.youtube.com/watch?v=5WA3OhPhZ14


Zwiastun do komiksowego eventu Power Rangers, który mimo całej dozy kiczowatości, słabego aktorstwa wypada lepiej niż pewien film, który miał być na poważnie :D
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Mateusz333

Mateusz333

Użytkownicy
posty0
Profesjabrak
  • Użytkownicy
A gdzie venom? :))
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Venom jest zajebisty, ale tego posta pisałem w 2017, kiedy jeszcze Donny Cates serii nie przejął.
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu




0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry