| Przenoszenie modeli ciała z Gothic 1 do Gothic 2 Noc Kruka | Proszę o pomoc! 4309 13

O temacie

Autor Thudiar

Zaczęty 19.09.2016 roku

Wyświetleń 4309

Odpowiedzi 13

Thudiar

Thudiar

Użytkownicy
posty47
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Witam serdecznie. Pierwszy raz podjalem sie tego typu rzeczy i zastanawiam się jak mogę przenieść modele wygladu cial z Gothic 1 do Gothic 2. Jesli chodzi o textury to chyba zrobilem to dobrze:

Album

Album

Bardzo proszę o pomoc, z góry dziękuję!
 

fifa7

fifa7

Użytkownicy
aka Cedric
posty19
Propsy5
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • aka Cedric
Modele wyglądu ciał? Modele są te same w G1 i G2. (na 90%)
 

Mark56

Mark56

Moderator
som veľký magič
posty1632
Propsy1846
ProfesjaAnimator
  • Moderator
  • som veľký magič
 


Zucklov

Zucklov

Quest Pack Team
Sztywniutko
posty1220
Propsy1241
ProfesjaSkrypter
  • Quest Pack Team
  • Sztywniutko
To, co Ty próbujesz przenieść, to tekstury, a nie modele. I zgaduję, że o przeniesienie tekstur Ci chodzi, tylko mylisz pojęcia. Jeżeli o nie chodzi, to jest najprostsza sprawa ze wszystkich assetów. Po prostu przenieś pliki z jednego folderu do drugiego.
 
Lieb Vaterland magst ruhig sein

Bogdan Zwei

Bogdan Zwei

Użytkownicy
Wulgarny skurwiel pierdolony.
posty1864
Propsy541
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wulgarny skurwiel pierdolony.
 
:ok: zachęca do dalszej pomocy. Nie zapominaj o tym!

Prywatne wiadomości typu "Ej, pomocy" kasuję od razu. Od tego jest forum, a nie PW.

To me, defeat in anything is merely temporary, and its punishment is but an urge for me to greater effort to achieve my goal. Defeat simply tells me that something is wrong in my doing; it is a path leading to success and truth.

In order to realize our true self we must be willing to live without being dependent upon the opinion of others.

Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
Nawet nie trzeba przenosić, bo te tekstury są także w plikach Gothica 2. Mogą najwyżej różnić nazwami.
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

Thudiar

Thudiar

Użytkownicy
posty47
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Przenosisz tylko .tga. Tex zrobi się samo.

Zrobilem juz to. I nie dzialaja. Mam tylko wyglady ciala z G2, z G1 nie ma.

Post połączony: 2016-09-19, 13:10
To, co Ty próbujesz przenieść, to tekstury, a nie modele. I zgaduję, że o przeniesienie tekstur Ci chodzi, tylko mylisz pojęcia. Jeżeli o nie chodzi, to jest najprostsza sprawa ze wszystkich assetów. Po prostu przenieś pliki z jednego folderu do drugiego.

Nie mam zadnych plikow .asc w gothicu 1, zas otwieralem texturki i importowalem GoManem do formatu .tex a potem .tga, a zeby sie nie podmienily z plikami g2 to zmienilem ich nazwy na tak jakby ciag dalszy textur ciala w g2, czyli dodalem numerki itp. Jak na screenach, ktore podeslalem. ; / Dalej nie dzialaja.
 

Zucklov

Zucklov

Quest Pack Team
Sztywniutko
posty1220
Propsy1241
ProfesjaSkrypter
  • Quest Pack Team
  • Sztywniutko
Wyjaśnij, co chcesz zrobić, bo tak to możemy ciągnąć to w nieskończoność. Mówisz o modelach (.3ds), potem o plikach .asc, a na screenach pokazujesz .tex. Nikt nie wie o co ci chodzi.
 
Lieb Vaterland magst ruhig sein

Thudiar

Thudiar

Użytkownicy
posty47
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Wyjaśnij, co chcesz zrobić, bo tak to możemy ciągnąć to w nieskończoność. Mówisz o modelach (.3ds), potem o plikach .asc, a na screenach pokazujesz .tex. Nikt nie wie o co ci chodzi.

Więc wytłumaczę to "łopatologicznie", że tak powiem. Chodzi mi o to, iż w Gothicu 2 kiedy przyzwiemy "Face Helpera", jest tam mozliwosc zmiany wygladu ciala, np. na ciemniejsza karnacje, albo na jasniejsza. Jest tam bodajze 12 tekstur, wliczając w to kobiece. Jednak nie ma tam znacznej większości cial z Gothica 1. Chcialbym je przeniesc z G1 do G2 tak, aby nie podmienily się z już istniejacymi texturkami, ale zeby byly jako nowe textury, ktore bede mogl potem uzyc np. przyzywajac do tego "Face Helpera". Chodzi mi tylko o "body" czyli wyglad ciala na golasa. Wynika to z tego, ze jesli jest 12 cial w G2 do wyboru, po przeniesieniu ich jeszcze z G1 byloby ich np. 29 :)
 

Bogdan Zwei

Bogdan Zwei

Użytkownicy
Wulgarny skurwiel pierdolony.
posty1864
Propsy541
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wulgarny skurwiel pierdolony.
Musisz je dopisać do zmiennych + ustawić własnoręcznie u FH.
 
:ok: zachęca do dalszej pomocy. Nie zapominaj o tym!

Prywatne wiadomości typu "Ej, pomocy" kasuję od razu. Od tego jest forum, a nie PW.

To me, defeat in anything is merely temporary, and its punishment is but an urge for me to greater effort to achieve my goal. Defeat simply tells me that something is wrong in my doing; it is a path leading to success and truth.

In order to realize our true self we must be willing to live without being dependent upon the opinion of others.

Thudiar

Thudiar

Użytkownicy
posty47
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Musisz je dopisać do zmiennych + ustawić własnoręcznie u FH.

Okej, gdzie jest plik, w ktorym mam dopisac te zmienne i jak sie nazywa? Wlasnie brakowalo mi czegos, zeby podpiac te teksturki ;D. Jak trzeba cos sciagnac, zeby pojawily sie te pliki, mozesz tez napisac, z gory dzieki ;]
 

Bogdan Zwei

Bogdan Zwei

Użytkownicy
Wulgarny skurwiel pierdolony.
posty1864
Propsy541
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wulgarny skurwiel pierdolony.
Tak zwane "Zrób wszystko za mnie, a ja powiem, że wszystko sam zrobiłem". Wchodzisz w skrypt npc, szukasz nazwy zmiennej, wyszukujesz w notepad ++ i masz.
 
:ok: zachęca do dalszej pomocy. Nie zapominaj o tym!

Prywatne wiadomości typu "Ej, pomocy" kasuję od razu. Od tego jest forum, a nie PW.

To me, defeat in anything is merely temporary, and its punishment is but an urge for me to greater effort to achieve my goal. Defeat simply tells me that something is wrong in my doing; it is a path leading to success and truth.

In order to realize our true self we must be willing to live without being dependent upon the opinion of others.

Thudiar

Thudiar

Użytkownicy
posty47
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Tak zwane "Zrób wszystko za mnie, a ja powiem, że wszystko sam zrobiłem". Wchodzisz w skrypt npc, szukasz nazwy zmiennej, wyszukujesz w notepad ++ i masz.

Jestem tu nowy, moglbys przestac sie  wymadrzac, a zaczac pomagac? Mam notepad ++, powiedz mi dokladnie gdzie jest ten plik, a sam juz sobie dopisze wszystko, dziekuje z gory. Btw. Mam sciagnac Gothic Source?

Post połączony: 2016-09-19, 21:32
Nawet w skrypcie PC_Hero, zmienilem teksturke ciala na numerki tych, ktore dodalem na screenach na poczatku i nic, textura ciala jest domyslna ; /
 

Thudiar

Thudiar

Użytkownicy
posty47
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Problem rozwiazalem, szkoda, ze nikt stad nie pomogl, ale praktyka czyni mistrza :D
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry