Jak uratować save (Zbiór porad) 8257 8

O temacie

Autor Rojek

Zaczęty 22.02.2016 roku

Wyświetleń 8257

Odpowiedzi 8

Rojek

Rojek

Użytkownicy
posty43
Propsy2
Profesjabrak
  • Użytkownicy

Rojek

Jak uratować save (Zbiór porad)
2016-02-22, 17:04(Ostatnia zmiana: 2016-02-22, 17:14)
Jako że jest to dość popularne zjawisko w ER postanowiłem założyć taki temat., aby oszczędzić nerwów innym.

 Jak zapisywać
Moja technika polega na tym, że każdy kolejny zapis wykonuje slot niżej, aż do powiedzmy 5.
Dzięki temu każdy jest gdzie indziej i szansa na wywalenie Accesa spada. Nie ma sensu robić 3 zapisów w tym samym miejscu i sekunde po poprzednim, bo jak będzie access to na wszystkich.

Jak spróbować "naprawić save"

Z zasłyszanych opinii, ponoć działa sposób, aby rozpocząć nową grę/wczytać inny zapis a dopiero później ów właściwy. Od siebie mogę dodać że prawdopodobnie może pomóc ograniczenie widoku postaci do minimum(przed wczytywaniem). Podejrzewam, że ograniczenie widoku postaci przed zapisaniem w niepewnej lokacji lub nafaszerowanej dodatkami z ER i zrobienie kilku kroków(do faktycznego jej zmniejszenia) może pomóc

Czarne lokacje lubiące psuć nasze Save

1. Okolice bractwa mostek do goblinów złodzieji almanachu.
2. Kopalnia SO i okolice wejścia do niej.
3. Brama SO, ta koło Diega, rozdział 2 już z In Extremo.

Piszcie tutaj swoje przemyślenia i czarne lokacje.

Może komuś pomoże.
Nie zamaco.

 

Token

Token

Użytkownicy
posty125
Propsy9
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Jeszcze jakieś pomysły? Niestety nic nie działa, gra wyłącza mi się sekundę po wczytaniu... Zapisałem w jaskini z nowicjuszami rabusiami przy bractwie. Wczesniejszy zapis byl na drodze do bractwa i tez nie dziala, masakra...
 

tuldor88

tuldor88

Użytkownicy
Spamer, hejter, męczydupa
posty186
Propsy41
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Spamer, hejter, męczydupa
Szczerze to nie mam bladego pojęcia jakim cudem Wam się te save "psują" - gram na kompie jaki ma ponad 8 lat, kolonię przeszedłem wzdłuż i wszerz a mimo to ani razu save mi sie nie 'zepsuł'...
Owszem, ER ma tego wrednego babola iż wykrzacza się jeszcze częściej niż niezmodowany G1 ale częste zapisy rozwiązują problem niemal w całości.
Gram bez innych modów, łatek i pochodnych - jedynie gothic_starter + ER z patchem... może Wam coś innego problem sprawia?
 

Zohrokey

Zohrokey

Użytkownicy
Buggerfall
posty138
Propsy51
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Buggerfall
Szczerze to nie mam bladego pojęcia jakim cudem Wam się te save "psują" - gram na kompie jaki ma ponad 8 lat, kolonię przeszedłem wzdłuż i wszerz a mimo to ani razu save mi sie nie 'zepsuł'...
Owszem, ER ma tego wrednego babola iż wykrzacza się jeszcze częściej niż niezmodowany G1 ale częste zapisy rozwiązują problem niemal w całości.
Gram bez innych modów, łatek i pochodnych - jedynie gothic_starter + ER z patchem... może Wam coś innego problem sprawia?

Ja też się dziwię, bo mi ani razu save się nie zepsuł.
Owszem kilka było parę Acces Violationów, ale zapisy działały
 
Steam

System operacyjny: Windoors 10 Home (64-bitowy)
GeForce GT 740M
8GB RAM
Intel i5-3317U/1.70GHz CPU

MarioPL98

MarioPL98

Użytkownicy
posty10
Propsy1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
http://www58.wyslij-plik.pl/pokaz/818211---o69x.html
Mógłby ktoś sprawdzić, czy działają mu te savy?
savegame5 (nazwa 304) to był ostatni, który można bez problemu wczytać. Po chociażby wyjściu za obóz na bagnie wszystkie nowe zapisy szlag trafia. savegame6 (305) i savegame7 (306) to przykłady takiego czegoś.
 

Leshak534

Leshak534

Użytkownicy
posty2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Wie ktoś czy da się z tym coś zrobić? http://imgur.com/a/erddi Wczytuje save i blokuje się pasek ładowania. Widać pasek zdrowia, mogę włączyć ekwipunek, menu statystyk, słychać dźwięki również jak się poruszam.
Miałem już taki bug i straciłem jednego save'a dlatego używałem metody autora z użyciem kilku save'ów ale miałem pecha bo wszystkie trzy sloty się zbugowały, mogłem ich więcej zrobić
Podane metody nie działają
 

Dage23

Dage23

Użytkownicy
posty27
Propsy4
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Wie ktoś czy da się z tym coś zrobić? http://imgur.com/a/erddi Wczytuje save i blokuje się pasek ładowania. Widać pasek zdrowia, mogę włączyć ekwipunek, menu statystyk, słychać dźwięki również jak się poruszam.
Miałem już taki bug i straciłem jednego save'a dlatego używałem metody autora z użyciem kilku save'ów ale miałem pecha bo wszystkie trzy sloty się zbugowały, mogłem ich więcej zrobić
Podane metody nie działają

Usuń directx11,wczytaj grę zmień świat potem możesz ponownie wgrać directx11.
 

VergilSparda

VergilSparda

Użytkownicy
posty239
Propsy50
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Wejdź do folderu system, wytnij ddraw.ddl, wczytaj grę, idź się przespać, zapisz grę, wyjdź i wklej plik tam gdzie był. Na przyszłość nie zapisuj w deszczu.
 

Leshak534

Leshak534

Użytkownicy
posty2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Dzięki wielkie! W sumie fajne utrudnienie aby nie zapisywać podczas deszczu :D
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry