Nowy mod 12367 34

O temacie

Autor OrtegaX

Zaczęty 18.01.2016 roku

Wyświetleń 12367

Odpowiedzi 34

Dark

Dark

Użytkownicy
posty1052
Propsy2197
Profesjabrak
  • Użytkownicy
 Dokładnie, poza tym ktoś wracałby po kilku latach do gry i zaczynałby od moda z jakimś nowym namiotem? No proszę cię
Community bardzo sie nam skurczyło, i w tej chwili grają tylko w miarę stali gracze. A nie dinozaury które dopiero zaczynają grać w mody albo wracają do tej gry po 20 latach

Leoxiq1993

Leoxiq1993

Użytkownicy
Mistrz
posty175
Propsy75
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Mistrz
Przepraszam stary, ale chlopaki maja racje. To raczej kreatywny pomysl na fabule i pasja pchaja ludzi do tworzenia modow, a nie odwrotnie. Bron Boze nie rob kolejnego rozszerzenia do Gothica! ILE MOZNA? Nooo chyba, ze tak ogromne jak returing, ale powiedzmy sobie szczerze.. raczej nie podolasz. A jezeli bylbys w stanie dodac do gry dodatkowe 20h (przykladowo) to szczerze wolalbym niezaleznego moda zamiast rozszerzenia o takiej dlugosci. Powtorze.. bo ile mozna? Co do ksiazek. Jezeli nie czytasz, to zacznij. Pobudzi twoja kreatywnosc do tworzenia fabuly, ale i nie bedac modderem to przydatna czynnosc. Na poczekaniu podejzewam, ze wiekszosc tutaj jest w stanie wymyslic ciekawa fabule do moda, albo znosna. Jezeli naprawde chcesz moddowac, ale jeszcze nie masz fabuly to faktycznie zacznij tworzyc swiat, lub wez gotowy z woga i go uzupelniaj. Stworz jakies miasto, oboz itd. Potem pomysl kto w nich mieszka i stworz frakcje. Moze w ten sposob wskoczy ci nagle fabula do glowy, a ty nie bedziesz proznowal tylko cwiczyl tworzac to co ci powiedzialem. Powodzenia
 
Pozdrawiam mame i tate

kaczka

kaczka

RaveN Studio
Definitely not kaczka!
posty2281
Propsy2392
NagrodyV
ProfesjaLvl designer
  • RaveN Studio
  • Definitely not kaczka!
Soooryyy chłopaki, ale nie każdy ma ochotę robić specjalnie nowy świat do Gothica. Domyślam się, że jest grupa stałych graczy, którzy mają dość podstawowych gothicowych map, ale trzeba pamięć też o  sporej grupie ludzi,która do Gothica zasiada co kilka lat albo pierwszy raz o iluś tam ...wieków

Nie każdy ma wymóg zrób mi wszystko oryginalne na 10/10 a jak nie to schowaj się ze swoim modem parchaty cieniasie.

Może wziąć z Woga :P
Generalnie po to WoG jest  :P. Nawiasem mówiąc, nie rozumiem ludzi, którzy wytykają palcami osoby używające itemy, tekstury, meshe czy cokolwiek innego udostępnione na WoGu. Bo co? Bo nie zrobili tego sami? Bo używają udostępnionych publicznie materiałów zamiast zrobić swoją pracę i stracić 50 razy więcej czasu na coś co już stworzono i udostępniono publicznie? Na jaki chuj wymyślać koło któryś raz z rzędu?
 

Namiot

Namiot

Użytkownicy
posty399
Propsy48
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Na WoGu nie ma kompletnie nowych światów, więc jest problem bo starzy wyjadacze modów będą mieli pretensje, "że z WoG'a." A przecież w poradzie Dark'a chodzi o kompletnie nowy świat.


Rozumiem, że każdy ma tam swoje wymagania, ale trzeba też wziąć pod uwagę to, że nie każdy moder ma ochotę zaraz przebijać pomysłami i wykonaniem innego modera jakby Ten był wrogiem(przesada, ale wiadomo o co chodzi).

A tutaj niestety widzę zrób to,zrób tamto, i jeszcze to bo nie miałem tego w w modach XYZ a bardzo bym chciał mieć. I tak się komiunity kurczy(co mnie co w sumie obchodzi ma?)

I ta miłość do Gothica....lubię tą grę inni też ale bez przesady. To ma być zabawa a nie miłość francuska z Gomezem. Autor ma mieć z tego czystą zabawę, a nie kobietę z dziećmi do utrzymania.

Nie mniej jednak teoretycznie mogło by dość do paradoksalnej sytuacji, że ów grupa modderska zrobi moda dla małej ekipy wiecznie głodnych gothicowców, czyli dla ostatniego gatunku dinozaurów :)

Po tych co napisał Dark wyżej moja rada jest taka by nie prosić "elity" o rady bo ich nie dostaniesz.Otrzymasz natomiast widzi mi się innych i presję, że trzeba przebić jakieś tam mody nad którymi prace trwały po kilka lat.

Radziłbym wrzucić na mniejszy bieg i we własnym zakresie czysto dla zabawy robić sobie moda ze świadomością, że wszystkich nie zadowolisz.

 

Dark

Dark

Użytkownicy
posty1052
Propsy2197
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Co za pierdoły. Czyli mamy tkwić na poziomie kamienia łupanego, bo na nic lepszego nas nie stać?
Na wogu większość światów jest nowa, a duża ich część nie została nigdy użyta.  O tym właśnie mowie.
 O jakim pobijaniu pomysłów i wykonania ty mówisz? My tu mówimy o idiotycznych modach dodających jakieś bezwartościowe głupoty typu "obóz myśliwych i przemytników", w dodatku zbudowanym z vobow, co było przerabiane po 1000 razy i było fajne w modach z 2005 roku, a nie 2016.
Popatrz sobie na moda typu bumshak, który wyszedł w maju 2004 (jeden z pierwszych modów do g2)  A mimo to wytrzymał próbę czasu bo jest świetny. Był świetnym pomysłem i świetną realizacją, i do tego ogranicza sie moja porada.  Zastanów się czy chcesz coś robić, a jeśli chcesz to zrób coś porządnego .

 To że ty jesteś bezpłciowym i niewymagającym graczem, nie znaczy że inni też tacy są

kaczka

kaczka

RaveN Studio
Definitely not kaczka!
posty2281
Propsy2392
NagrodyV
ProfesjaLvl designer
  • RaveN Studio
  • Definitely not kaczka!
Na WoGu nie ma kompletnie nowych światów
Co ty pierdolisz za głupoty znowu?

Po tych co napisał Dark wyżej moja rada jest taka by nie prosić "elity" o rady bo ich nie dostaniesz.Otrzymasz natomiast widzi mi się innych i presję, że trzeba przebić jakieś tam mody nad którymi prace trwały po kilka lat.
Zakładając, że osoba, która prosi o radę, prosi w taki sposób, w jaki ty produkujesz te swoje "złote myśli", to na pewno gówno otrzyma. Skończ gadać o czymś, o czym nie masz zielonego pojęcia.
 

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany
Offtopując lekko, jak autor tematu chce zrobić swoją historię to już lepiej jak się zabierze za moddowanie Neverwinter Nights. Raz, że poziomy map robi się przez stawianie klocków, co bardziej prosto się nie da. Dwa, potwory modeli masz znacznie więcej, a i samo universum jest bogatsze, dzięki czemu masz nie ograniczony potencjał na moda bo Toril jest ogromny. Jedyna wada że skrypty trudniej ogarnąć niż gothica bo nie ma poradników ale nie są skomplikowane aż tak bardzo. No i wada nwn jest taka że w mody gothiczka gra więcej osób niż w w/w grę (tak mi się wydaje, sceny moderskiej nwn nie znam za bardzo bo sama gra jest popularna.
 

Dark

Dark

Użytkownicy
posty1052
Propsy2197
Profesjabrak
  • Użytkownicy
To już pisałem, niech zrobi do skyrima albo wiedźmina 2 gdzie w REDeditorze jest system modelowania terenu jak w the sims bez konieczności robienia czegokolwiek w 3d

kaczka

kaczka

RaveN Studio
Definitely not kaczka!
posty2281
Propsy2392
NagrodyV
ProfesjaLvl designer
  • RaveN Studio
  • Definitely not kaczka!
Nawiązując
https://www.youtube.com/watch?v=DbkVNLLub54
 

Lansjer

Lansjer

Rzeka
posty808
Propsy502
ProfesjaLvl designer
  • Rzeka
Rób moda jakiego chcesz, tylko nie rób błędu jak 90% ludzi na tym forum - zrób najpierw jakiś zaczątek fabuły, który sam w sobie będzie modem, jeśli dobrze wyjdzie to git, jeśli będziesz miał chęci to możesz to bez problemu rozwinąć. Najgorsze co możesz zrobić to nie uwzględnić pracy i czasu wymaganego na ukończenie.
 

ModziarzPL

ModziarzPL

Użytkownicy
posty44
Propsy5
ProfesjaScenarzysta
  • Użytkownicy
Jeśli uważasz, że nie chcesz światów z WOG'a, a nie masz innej mapy, to zawsze możesz zrobić użytek z oryginału (patrz: "Velaya"," Straż Miejska"). Nie chodzi oto, że każdy robi Ci na złość i stawia wymagania, które są bzdurne czy ponad siły, tylko było już wiele projektów, które dodawały jakieś mało znaczące elementy typu: "namiot, kilku ludzi z jednym dialogiem, koniec", a tego nikt by specjalnie nie chciał. Jeśli chodzi o fabułę to pomysł zawsze się znajdzie; w samym uniwersum Gothic'ka jest parę luk, którę świetnie można by było wypełnić np. no nie wiem: przeszłość Jarkendaru sprzed potopu czy może tajemniczy Kahr, z którego pochodził jeden ze zmarłych, pochowany w Khorinis. Pomysł można łatwo znaleźć, a jeszcze łatwiej go pominąć, najważniejsze jednak by wytrwać do końca w tworzeniu moda, mimo trudności.
 

Namiot

Namiot

Użytkownicy
posty399
Propsy48
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Co to za nowy świat? z WoG jeżeli mogę go sobie wziąć w dowolnej chwili i zobaczyć(albo ktoś wyda kilka modów przed nim w tym samym świecie) ? Grałem w kilka modów i mapy z WoG są używane w modyfikacjach, więc nie wiem skąd u was myśli, że są to kompletnie nowe światy.

U mnie po przez kompletnie nowy to taki, który nie był nigdy wcześniej pokazywany tj.widzimy go pierwszy raz. Najwyraźniej Wy rozumuje inaczej.

Dla tych co chcą w jakimś tam moddingu Gothica wiecznie zdobywać szczyty to są pierdoły i wszystko ładnie pięknie jak ktoś ma ochotę pokazywać, że ON w moddingu za 0 zł brutto jest lpeszy od ekipy, która zrobiła moda na 10/10 :) A pisze o porównaniu ponieważ częste gęsto pojawią się przyrównaniu do innych modów np jakaś animacja albo coś.

To, że ktoś ma ból tyłka jak Dark (O Mamusiu! Zieje nienawiścią jak smok!) z powodu powtarzających się pomysłów to jeszcze nie powód żeby komuś pisać co ma robić. Wrzućcie trochę na spokój, zrobi moda takiego jakie zrobi ów modder :)

Chętnie jeszcze przeczytam ogień pana Darka, kaczka też widzę lubi sobie pobluźnić :)
 

kaczka

kaczka

RaveN Studio
Definitely not kaczka!
posty2281
Propsy2392
NagrodyV
ProfesjaLvl designer
  • RaveN Studio
  • Definitely not kaczka!
U mnie po przez kompletnie nowy to taki, który nie był nigdy wcześniej pokazywany tj.widzimy go pierwszy raz. Najwyraźniej Wy rozumuje inaczej.
Najwyraźniej tak  :lol2:
Chętnie jeszcze przeczytam ogień pana Darka, kaczka też widzę lubi sobie pobluźnić :)
Witamy na theModders  :F
 

OrtegaX

OrtegaX

Użytkownicy
Bractwo Gothica
posty351
Propsy292
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • Bractwo Gothica
A dałoby się przenieść zena z G1 do G2 i zrobić taki Gothic Alternative? Bunt się nie udał i zamkiem dalej rządzą królewscy zolnierze i trafiamy do kolonii w takim stanie. Co myślicie?

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany
A dałoby się przenieść zena z G1 do G2 i zrobić taki Gothic Alternative?
Dla mnie spoko. Ale po co robić to na g2, jak w g1 masz praktycznie wszystko gotowe?  :pokerface:  Pamiętaj że sam pomysł nie wszystko, liczy się też dobre wykonanie jego.
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry