SMF 2.0.9 - kaczek ma masę problemów 4372 3

O temacie

Autor kaczka

Zaczęty 25.02.2015 roku

Wyświetleń 4372

Odpowiedzi 3

kaczka

kaczka

RaveN Studio
Definitely not kaczka!
posty2281
Propsy2392
NagrodyV
ProfesjaLvl designer
  • RaveN Studio
  • Definitely not kaczka!

kaczka
RaveN Studio

SMF 2.0.9 - kaczek ma masę problemów
2015-02-25, 15:31(Ostatnia zmiana: 2015-02-25, 16:40)
Odkąd przeniosłem forum z SMF 2.0.9 z zaparkowanej domeny na domenę org.pl mam kilka bardziej istotnych imo błędów/nieścisłości na forumie.
Primo:


  • W punkcie nr 1 powinny byc tagi BB-Code i emotikony. Jest jak widać, pomimo tego, że w plikach odnoszących się do tworzenia/edycji postów nie grzebałem.
  • W punkcie nr 2 nie ma zamknięcia tabeli wiadomości  o_0 To już w ogóle chuj wie skąd się wzięło.
  • Szutboks pomimo tego , że jest zainstalowany, nie wyświetla nic oprócz belki z nazwą szutboksa. Tak btw wersja szutboksa - SMFPacks Shoutbox 1.0.5

Z tego co pamiętam to w ogóle grzebałem cokolwiek tylko w Index.template.php i BoardIndex.Template.php w celu edycji kilku pierdołek, takich jak np. górna belka menu czy stopka forum.

Poza tymi rzeczami znajdzie się jeszcze kilka/kilkanaście pytań i zagwostek od kaczka  :F

Post połączony: 2015-02-25, 16:40
Teraz dodatkowo przy probie wrzucenia starej kopii bazy danych sprzed kilku dni, zjebałem kodowanie.
 

kaczka

kaczka

RaveN Studio
Definitely not kaczka!
posty2281
Propsy2392
NagrodyV
ProfesjaLvl designer
  • RaveN Studio
  • Definitely not kaczka!
Post wyżej nie jest już ważny XD
Nie od dziś było wiadomo, że kaczka lubi psuć różne rzeczy, o których nie ma pojęcia  :lol2:
 Jakieś pojęcie nabrałem i naprawiłem to co popsułem wcześniej, a mówię tu oczywiście o kodowaniu wiadomości po przenoszeniu bazy danych forum. Teraz polskie znaki przy pisaniu działają jak należy, jednak została jeszcze
jedna sprawa. Stare wiadomości, które po imporcie się skrzaczyły, są dalej pokrzakowane pomimo naprawy działania samej bazy.
Potrzebuję sposobu na przywrócenie im dawnego wyglądu, tj. polskich znaków w miejsca znaków zapytania (?).
 

Xardas47

Xardas47

Użytkownicy
Mhroczny charakterek
posty249
Propsy150
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • Mhroczny charakterek
Szukałeś/Pytałeś na forum SMF?
Ja znalazłem coś takiego: http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=445423.0
 

kaczka

kaczka

RaveN Studio
Definitely not kaczka!
posty2281
Propsy2392
NagrodyV
ProfesjaLvl designer
  • RaveN Studio
  • Definitely not kaczka!
Konwertowałem już i buba :<
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry