Możliwa pomoc w moddingu 4586 5

O temacie

Autor Serwatus

Zaczęty 2.01.2014 roku

Wyświetleń 4586

Odpowiedzi 5

Serwatus

Serwatus

Labirynt
posty13
Propsy4
ProfesjaScenarzysta
  • Labirynt
W razie potrzeby oferuję swą pomoc w zakresie szeroko pojętego moddingu jako:
1)scenarzysta
2)pomoc w skryptowaniu
3)tester w przypadku starych gierek jak gothic, nwn, bg itp

Jakby ktoś się zastanawiał, po co brać gościa, skąd się wziął i co on umie:
1) Miałem ofertę współtworzenia ostatniego moda do wiedźmina 1 z grupą Ifrit (jako pomoc w opracowywaniu dialogów, questów, ogólny scenariusz), z której jednak zrezygnowałem z racji chęci skończenia w pierwszej kolejności swojego moda do nwn.
2)Owego moda do nwn ukończyłem, dość sporawy, ale wiele nowego w nim nie ma, za to duży świat i pełno dialogów (około 85 tysięcy słów mi zliczyło w konwersacjach). Ogólna zabawa w kreację intrygi, lekkie oskryptowanie i projektowanie obszarów na podstawie miłego i prostego edytora, jakim jest aurora. Jak to w ostatecznych wersjach bywa, bugi i tak się pojawiły, więc zamiast podlinkować od razu, najpierw oczyszczę z tego, o czym mnie poinformowano i potem dam w odpowiednim temacie. Może ktoś pamiętający tę gierkę również się trafi ;)
 

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
Zakładaj kontu tutaj, przyda nam się ktoś od tekstów:
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

kamienw

kamienw

Użytkownicy
posty3
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Cześć Serwatus! Chciałbym się dowiedzieć, czy dałbyś radę przetłumaczyć istniejącego już moda do gry Dragon Age. Chodzi mi o dialogi zawarte w grze. Chcę bardzo sprezentować bliskiej osobie spolszczonego moda. Czy Twoje usługi w tym zakresie kosztują? Jeśli tak, to ile?

Pozdrawiam!  :)
 

Surfer11

Surfer11

Użytkownicy
posty1
ProfesjaScenarzysta
  • Użytkownicy
Ja oferuje się jako scenarzysta do gothica 2 moge iść chętnie...
 

Serwatus

Serwatus

Labirynt
posty13
Propsy4
ProfesjaScenarzysta
  • Labirynt
Wznawiam ofertę pomocy jako szeroko pojęty scenarzysta i twórca opisów :)
Oprócz referencji wyżej, które są dość skromne, mogę się jeszcze pochwalić kolejnymi skromnymi:

1) Zbiorem opowiadań i wierszy/bajek, wszystko w klimatach fantasy - poniżej najnowsze:
http://www.fantastyka.pl/opowiadania/pokaz/14393
http://www.fantastyka.pl/opowiadania/pokaz/12799
http://www.fantastyka.pl/opowiadania/pokaz/12802
2) Mistrzowaniem w wielu grach tekstowych RPG, w których to wychodziłem z założenia, że graczy należy rzucać w świat i dostosowywać go i akcję do tego gdzie idą i co zamierzają, zamiast prowadzić według ustalonego wcześniej planu "wyrusz z A, idź do B przez C,D,E, ewentualnie jeszcze przez F jeśli wybierzesz odpowiednią opcję w punkcie E". Pozwoliło mi to spojrzeć na narrację w danej rozgrywce z perspektywy grających (jak grają postaciami, czy mają swój cel zgodny z wstępnymi założeniami, czy inny, czy są jakieś niesnaski między nimi/mieszkańcami miejsca gdzie rozgrywa się akcja) i kształtować rozgrywkę tak, by później zdecydowana większość była zadowolona, co uważam za przydatną umiejętność.
3) W ostatnim roku otrzymałem propozycje zajęcia się fabułą do 2 gier niezależnych. 1 odrzuciłem z powodu konieczności użycia języka angielskiego, (w którym umiem pisać poprawnie, jednak jeśli chodzi o dbanie o klimat, ciekawe smaczki z innych książek, gier, powiedzonek, sztuczki językowe, to nijak nie pokażę tych umiejętności w angielskim. Jakby co, obcojęzyczne tekstowanie do moda też odpada ;P ) a nad drugą pracuję do dziś.

Zgłoszenia chętnych do przyjęcia tekściarza, przyjmuję na pw, oraz na mailu macko0892@interia.pl.
Tłumaczenia również byłbym w stanie przyjąć, jednak mniej chętnie ;)
Z racji, że zajęć programistycznych aktualnie mam nawet za dużo, zarówno pomoc jako skrypter, jak i tester odpadają.
W zgłoszeniu prosiłbym o info ile czasu miałbym docelowo poświęcać na pracę nad modem i jak najwięcej informacji o tym, co i w jakich klimatach miałoby być opisywane. Z chęcią wezmę pod uwagę stare propozycje, jeśli wciąż są aktualne.

Pozdrawiam.
 

Serwatus

Serwatus

Labirynt
posty13
Propsy4
ProfesjaScenarzysta
  • Labirynt
Podbijam - teraz już tylko scenariusz i design, zero skryptów, bo już rzygam programowaniem ;)
Zamiast pw czy zgłoszeń w temacie, prosiłbym o kontakt na mail macko0892@interia.pl - częściej zaglądam niż tutaj i jest mniejsza szansa na nieaktualną odpowiedź na ogłoszenie z mojej strony.
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry