[POMYSŁY]Budzis Skrypt Mod 4.0 55922 199

O temacie

Autor RafalBudzis

Zaczęty 11.11.2011 roku

Wyświetleń 55922

Odpowiedzi 199

RafalBudzis

RafalBudzis

Użytkownicy
posty1967
Propsy808
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
No i znów chyba wracam i rozbudowuje swoje dzieło na razie mam pomysły odnośnie:
- przesuwający się napis doświadczenia na góry (zwiększenie płynności)
- rosnący zarost (oraz możliwość golenia)
- rany do zagojenia
do tego punktu chyba przyda się większy opis a więc jeżeli w jednym ciosie zostanie nam zabrane +30 PŻ (wartość może się zmieni) to zostają nam głębokie rany na które jakaś wypita mikstura oczywiście nie pomoże. Jedna taka rana = -1% max PŻ.
rana zagoi się po 3 dniach.

I teraz czego oczekuje o was :D  
po pierwsze podawajcie swoje pomysły co można dodać / poprawić
po drugie ktoś może dać jakieś tutoriale jak wykonać ten zarost i rany na ciele postaci bo w 2D jestem słaby. Chyba ze znajdzie się jakiś grafik który to zrobi samemu.

Dla tych co nie znają modyfikacji link
http://budzis.republika.pl/mody/Budzis_Skrypt_Mod.html

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
Podaj też w spoilerze wszystkie pozostałe modyfikacje prócz tych dodanych w tej wersji moda
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

kaczka

kaczka

RaveN Studio
Definitely not kaczka!
posty2281
Propsy2392
NagrodyV
ProfesjaLvl designer
  • RaveN Studio
  • Definitely not kaczka!

kaczka
RaveN Studio

[POMYSŁY]Budzis Skrypt Mod 4.0
#2 2011-11-12, 00:06(Ostatnia zmiana: 2011-11-12, 00:46)
Zrób motyw z potrzebami biologicznymi no matter :D  Będzie ciekawie i wkurwiająco zarazem, jeżeli trzeba będzie zapierniczać co 5 minut do lasu, żeby kreta wypuścić.
 

Sawik

Sawik

Moderator działu
Rebel
posty4772
Propsy3197
ProfesjaNierób
  • Moderator działu
  • Rebel
Zrób motyw z potrzebami biologicznymi :D  
Fizjologicznymi ku ścisłości.


Pomysły...
Może kolejna gra w karty? Albo jakaś inna forma rozrywki.
No jest jeszcze jeden bonus który by dodał uroku grze :D  
Mianowicie grupy bandytów które by się pojawiały w róznych miejscach na mapie tak by hero miał z nimi małe problemy, tego mi brakowało w gothic pełno kryminalistów i zero ataków na wolnej przestrzeni? Ogólnie to można to trochę rozwinąć (o ile ma się wystarczająco dużo czasu) np. myśliwi zmieniający obozowisko, drwale którzy co jakiś czas zanoszą drewno do obozu... i tak dalej.
 
Życzę wam seksu analnego po stronie biernej.
Dropbox +500 mb na start
LowPoly
Wykonanie modelu niskopoligonowego to sztuka kompromisu. Nie jest to jedynie uproszczenie modelu wysokopoligonowego, ale głęboka modyfikacja oraz podejmowanie decyzji często zmieniających wygląd pierwotny obiektu, tak by przy najmniejszej ilości trójkątów uzyskać jak najwierniej odwzorowany kształt oryginału. Nie można też zapomnieć o tym iż musi nadal wyglądać przekonywająco i tak balansować by uzyskać efekt optymalny.

Podstawowym założeniem jest, że model nie powinien mieć zbędnych, niewidocznych dla gracza detali włączonych w geometrie. Większość obiektów jakie znajdują się w grze powinna prezentować się najlepiej z odległości około 3-5 metrów. Wszelkie detale, które zanikają, wydają się płaskie lub zlewają się z bryłą modelu należy uznać za zbędne i pozostawić je na normal mapie.

Fakt, iż gracz będzie w stanie podejść bliżej do obiektu i zobaczyć go z mniejszej niż 3m odległości nie powinno stanowić większego problemu, gdyż większą rolę odgrywają wtedy tekstury oraz dodatkowy detal zależny od materiału obiektu. To właśnie kompromis między wydajnością, a szczegółowością otoczenia.

Detal, którego nie widać z 3-5 metrów nie powinnien istnieć w geometrii modelu.
Krawędzie znajdujące się blisko siebie, które zlewają się z większej odległości należy uprościć do wspólnej płaszczyzny

Lansjer

Lansjer

Rzeka
posty808
Propsy502
ProfesjaLvl designer
  • Rzeka
Cytuj
Mianowicie grupy bandytów które by się pojawiały w róznych miejscach na mapie tak by hero miał z nimi małe problemy, tego mi brakowało w gothic pełno kryminalistów i zero ataków na wolnej przestrzeni?

Według mnie trochę kiepski pomysł jak na gothica. Na początku z bandytami może być nawet fajnie, ale później gdy bohater wbije już większy lvl staną się tylko standardowym mięchem armatnim, na którym będzie można trenować bohatera.
 

gothic1210
  • Gość

gothic1210
Gość

[POMYSŁY]Budzis Skrypt Mod 4.0
#5 2011-11-12, 10:58(Ostatnia zmiana: 2011-11-12, 10:58)
Cytuj
Mianowicie grupy bandytów które by się pojawiały w róznych miejscach na mapie tak by hero miał z nimi małe problemy, tego mi brakowało w gothic pełno kryminalistów i zero ataków na wolnej przestrzeni?

Według mnie trochę kiepski pomysł jak na gothica. Na początku z bandytami może być nawet fajnie, ale później gdy bohater wbije już większy lvl staną się tylko standardowym mięchem armatnim, na którym będzie można trenować bohatera.
Można przecież generować bandytów z różnymi levelami (zależnie od leveli bohatera).
Jeżeli chodzi o poprawę to ja bym zamienił napisy na ikonki. Bo to "jesteś chory/głody" mnie wkurwia (ikony mogę ci zrobić).
Pamiętam, że ER też chciałem zrobić właśnie takie zranienia jak opisywałeś, ale nie wiedziałem jak się za to wziąć.  Proponuję aby rany takie dało się leczyć nowym itemkiem: bandaż. Byłoby fajnie. Jak już robisz nowy system ran to proponuję złamania od uderzeń troli. Jeżeli mamy coś złamane to nie możemy biegać i w pełni się uleczyć.
 

Madness

Madness

Użytkownicy
posty56
Propsy85
  • Użytkownicy
- rosnący zarost (oraz możliwość golenia)
-

Fajnie pobiegać brodaczem :lol:  :ok:
 

zommer

zommer

Użytkownicy
posty135
Propsy25
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy

zommer

[POMYSŁY]Budzis Skrypt Mod 4.0
#7 2011-11-12, 11:28(Ostatnia zmiana: 2011-11-12, 12:08)
Od razu mówię, że jeżeli to jest już w modzie, a nie miałem okazji zagrać, to przepraszam.
Można by trochę sen na ziemi ulepszyć. Jeżeli jesteśmy np, w lesie mogą nas obudzić/zaatakować wilki, i tego typu rzeczy, i np nie możemy spać jeżeli jesteśmy w pobliżu wroga. (Taki oblivionowy motyw)

<Down>

Ale ten drugi jest oblivionowy :] Co do 1 to masz rację x]
 

kaczka

kaczka

RaveN Studio
Definitely not kaczka!
posty2281
Propsy2392
NagrodyV
ProfesjaLvl designer
  • RaveN Studio
  • Definitely not kaczka!
Taki oblivionowy motyw
Chyba minecraftowy...

Weź Rafałek zrób możliwość spania na tych płaskich "kocach" co na glebie leżą i normalnie nie można na nich spać.
 

Drock

Drock

Użytkownicy
posty357
Propsy75
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
Co do spania to może byś zrobił możliwość że bezio kupuje namiot im droszy tym lepszy potem takie dodatki jak  ognisko itd.
 

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
<up>

słaby pomysł. Może jeszcze dodaj dom ktory mozna kupić i urządzić? :D

Już lepiej jakby dodał do gry meble i różne dekoracje :D


A na serio: dodaj wszystkie zbroje z G2 + NK do G1 ;) Zbroje, bronie itd. przydadzą sie ;)

Oprócz tego moglbys pomyslec nad znalezieniem animatora i dodaniem tarcz, "duali", proc itd itp.

Aha no i wiecej hełmów ;)

Podoba mi sie pomysł z bandytami. Zrób tak, jesli juz, jak było w diccuricu. Im wiekszy level sie miało, tym lepsze i potezniejsze stwory sie pojawiały. Też tak zrób tyle, ze z bandytami.


Podoba mi sie tez pomysł z myśliwymi i drwalami ;d



Ktoś pisał o głodzie. Moze zamiast ikonek i napisu zrób pasek głodu? Pasek pragnienia też byłby spoko... mógłbyś też zrobić pasek wytrzymałości i dodać sprint.
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

gothic1210
  • Gość
Cytuj
Ktoś pisał o głodzie. Moze zamiast ikonek i napisu zrób pasek głodu? Pasek pragnienia też byłby spoko... mógłbyś też zrobić pasek wytrzymałości i dodać sprint.
Już nie bujaj w obłokach. Rafał nie korzysta z Ikarusa.
Osobiście jestem przeciwny Smisom w gothicu.  :|
 

kaczka

kaczka

RaveN Studio
Definitely not kaczka!
posty2281
Propsy2392
NagrodyV
ProfesjaLvl designer
  • RaveN Studio
  • Definitely not kaczka!
pasek głodu[...], Pasek pragnienia [...],  pasek wytrzymałości[...]
A pasek potrzeb fizjologicznych? :ayfkm:

jak już się wszyscy trzymają tych bandytów ... można by zrobić faktycznie tak, że z poziomem bohatera stwory stają się lepsze, żeby nie było czegoś takiego, że bohater na 30 lv nie ma już godnego przeciwnika bo trolle ma na hita :pokerface:
 

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
@UP

O to chodzilo ;)


Cytuj
Już nie bujaj w obłokach. Rafał nie korzysta z Ikarusa.
Osobiście jestem przeciwny Smisom w gothicu.

Ty jestes przeciwny, duzo osob nie ;) Zresztą, to jego mod, zrobi co chce, a takie głody, pragnienia itd to ciekawe urozmaicenie i prawidlowo wykonane może zachecic do gry ;)
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Lansjer

Lansjer

Rzeka
posty808
Propsy502
ProfesjaLvl designer
  • Rzeka
Cytuj
Ty jestes przeciwny, duzo osob nie ;) Zresztą, to jego mod, zrobi co chce, a takie głody, pragnienia itd to ciekawe urozmaicenie i prawidlowo wykonane może zachecic do gry ;)

Właśnie każdemu wydaje się, że takie paski głodu, bandyci itd umilą grę, ale weź też pod uwagę iż gothic to 10 letnia gra, a każde wprowadzenie takiego paska wytrzymałości tworzy masę bugów/błędów które trzeba wyeliminować. Już to sobie wyobrażam: bohater na 30lvl zabija bandytów, wysypia się/czeka jeden dzień, aż zrespią, znowu ich zabija i tak w kółko :blink:
 

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
A czy do cholery muszą sie respić co dzien? Nie, może sobie wstawić, że co rozdział, może wstawić, że co 5 dni albo co rozdział i 5 dni od rozpoczęcia rozdziału. Poza tym bohater na 30lvl bedzie miał chyba potezniejszych przeciwnikow niz bohater na 1 lvl? Przeciez dalismy juz autorowi propozycje, aby co jakis lvl podwyzszal dość mocno staty bandytów.

Dupa z bugów i błędów. Prawidłowe wykonanie "takiego paska wytrzymałości" nie stworzy ani jednego buga. I wiek gry nie ma tu najmniejszego znaczenia.

Oczywiście, że źle wykonany skrypt może stworzyć bugi. Baa, nawet uniemożliwić samo włączenie gry. Ale jeśli wszystko dobrze sie wykona (a najczestszym powodem bugów są pomyłki i niedopatrzenia autora modów) to nie ma zadnych bugów itd itp.
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

gothic1210
  • Gość
głupie próby zrobienia z gotika simsów. no weźcie.. Sranie, obżeranie się, tycie, golenie... Takie elementy psują klimat i w ogóle nie wyglądają profesjonalnie. Gdyby takie rzeczy były potrzebne dawno ujrzelibyśmy je w CZ.
Cytuj
prawidlowo wykonane może zachecic do gry ;)
Chyba tylko dziecko neo.
 

Lansjer

Lansjer

Rzeka
posty808
Propsy502
ProfesjaLvl designer
  • Rzeka

Lansjer
Rzeka

[POMYSŁY]Budzis Skrypt Mod 4.0
#17 2011-11-12, 14:59(Ostatnia zmiana: 2011-11-12, 15:00)
Cytuj
Dupa z bugów i błędów. Prawidłowe wykonanie "takiego paska wytrzymałości" nie stworzy ani jednego buga. I wiek gry nie ma tu najmniejszego znaczenia.

Samo stworzenie takiego paska nie narobi błędów i bugów, chodzi tutaj raczej o dobry balans. Podam przykład takiego Jaktyla  gdzie miksturki many były w pewnym etapie gry zbędne(zanim otworzyłem menu ekwipunku i wybrałem potiona całą manę miałem już zregenerowaną).
 

gothic1210
  • Gość
Albo np. Wielka Wojna w której pasków jest tak dużo że wyglądają kiczowato. Jedynym potrzebnym w WW paskiem jest skilowanie. Dobra rzecz, a reszta do kosza.
 

kaczka

kaczka

RaveN Studio
Definitely not kaczka!
posty2281
Propsy2392
NagrodyV
ProfesjaLvl designer
  • RaveN Studio
  • Definitely not kaczka!
Dlatego, jak za moda biorą się ludzie z pomysłami rodem z ekipy varonków to dzięki bardzo :ok:  Trzeba znać we wszystkim umiar. To chyba widać czy jest na ekranie nasrane bajerami czy ew. można coś dodać, nieprawdaż?
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry