Amnesia: The Dark Descent 4628 15

O temacie

Autor Jastrzab

Zaczęty 29.03.2011 roku

Wyświetleń 4628

Odpowiedzi 15

Jastrzab

Jastrzab

Użytkownicy
posty197
Propsy39
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Siemano, ostatnio zagrałem w taką gierkę Amnesia: Mroczny Obłęd (The Dark Descent). Jestem zwolennikiem horrorów i survival horrorów no i poszukuje adrenaliny i strachu. Może ktoś grał w tą grę? Albo słyszał o niej? Chciałbym się dowiedzieć nieco o waszych opiniach na temat tej gry. Tutaj możecie poczytać trochę o Amnesii:

http://gamecorner.pl/gamecorner/1,102651,8351909,Amnesia__The_Dark_Descent_zaskakujaco_dobrze_straszy.html

Ja osobiście grę polecam! Szczególnie dla takich maniacków horrorów. Nie znalazłem narazie nic lepszego ale aktualnie gram w Penumbra Overture, również produkcji Frictional Games.

Pozdrawiam i czekam na ciekawe posty!  :lol:  
(PS: Grę można modować, czym aktualnie się też zajmuję :D )
 
CPU: Intel Core i7 8700k
RAM: G.Skill Ripjaws 16GB 3000MHz CL15
GPU: MSI GTX 1060 6GB
Mobas: MSI Z370 Gaming Pro Carbon

eto

eto

Użytkownicy
-Banany pod pokładem? -SĄĄĄĄĄĄ
posty1741
Propsy1793
ProfesjaLvl designer
  • Użytkownicy
  • -Banany pod pokładem? -SĄĄĄĄĄĄ
Słyszałem o niej :lol2:
[media]
https://www.youtube.com/watch?v=loSzpvq73FY
[/media]
 
Niespełniony Level Designer z ambicjami, zmęczeniem i brakiem czasu...

Jastrzab

Jastrzab

Użytkownicy
posty197
Propsy39
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Haha! Reakcje tego gościa rozwalają, ale na serio można tak reagować w tej grze szczególnie jak się gra na sluchawkach i samemu w ciemnym pokoju xD.
 
CPU: Intel Core i7 8700k
RAM: G.Skill Ripjaws 16GB 3000MHz CL15
GPU: MSI GTX 1060 6GB
Mobas: MSI Z370 Gaming Pro Carbon

Kruczek

Kruczek

Użytkownicy
posty169
Propsy31
  • Użytkownicy
Nieodpowiednie dla osób ze słabymi nerwami przykład filmik powyżej  :lol2:
 

eto

eto

Użytkownicy
-Banany pod pokładem? -SĄĄĄĄĄĄ
posty1741
Propsy1793
ProfesjaLvl designer
  • Użytkownicy
  • -Banany pod pokładem? -SĄĄĄĄĄĄ
Cytuj
na serio można tak reagować w tej grze szczególnie jak się gra na sluchawkach i samemu w ciemnym pokoju xD.
Ale żeby drzeć się na całe gardło? To jest już chore. Nie wiem, może wieloletnie doświadczenie w graniu pozbawiło mnie uczuć, ale mój "stan zapalny" to podskoczenie na krześle, a po całym zajściu tradycyjne "o córka rybaka...." pod nosem.


A może to przez Bagienko... Caesum doznał zmiany płci, Dracon utracił dostęp do kompa... w sumie utrata uczuć nie byłaby niczym niezwykłym...
 
Niespełniony Level Designer z ambicjami, zmęczeniem i brakiem czasu...

Zkirtaem

Zkirtaem

Moderator
Mięso
posty2171
Propsy1689
ProfesjaGracz
  • Moderator
  • Mięso

Zkirtaem
Moderator

Amnesia: The Dark Descent
#5 2011-03-29, 22:12(Ostatnia zmiana: 2011-03-29, 22:13)
:lol2:



Powiem jednak że kiedyś grając w silent hilla, częśc pierwszą wczułem się równie dobrze. Może nie płakałem i nie darłem japy ale był moment, gdzie zwyczajnie nie mogłem wejść do pokoiku bo się bałem i nie byłem w stanie tego zrobić myśląc "przecież to gra". Długo się przełamywałem :D

ale na ogół po tym silent hillu nie spotkałem już żadnej gry która by mnie przerażała. Oczywiście drgam przy jakimś pierdolnieciu znienacka, ale bez przesady.
 

Luke_Flamesword

Luke_Flamesword

Użytkownicy
posty188
Propsy402
  • Użytkownicy
Koleś z filmiku to chyba se jaja robił albo ma bardzo słabą psychikę :P

Ja grę poznałem oglądając na youtubie jak przechodzi ją koleś z genialnym poczuciem humoru - więcej się uśmiałem niż przestraszyłem, ale było warto. :D

Tu zresztą macie wycięte audio z jednego z filmików:
https://www.youtube.com/watch?v=FQF7w3rPoz0
 

Zkirtaem

Zkirtaem

Moderator
Mięso
posty2171
Propsy1689
ProfesjaGracz
  • Moderator
  • Mięso

Zkirtaem
Moderator

Amnesia: The Dark Descent
#7 2011-03-29, 23:05(Ostatnia zmiana: 2011-03-29, 23:05)
właśnie odpaliłem demko tej gry. Dopóki nie zamierzasz się wczuwać nie ma szans żeby się czegoś przerazić, no ale ja się wczułem.



...wiecie, ten koleś nie jest taki słaby psychicznie jak się wydaje : |
 

Jastrzab

Jastrzab

Użytkownicy
posty197
Propsy39
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Ja jak grałem to pierwsze co było to myśl "Ech, kolejna denna gra gdzie niby coś ma straszyć" A jak przyszło co do czego to zacząłem drgać i pragnąłem wyłączyć ją żeby się odstresować  :lol2: . A gra jest świetna jeśli chodzi o wczuwanie się w postać, a KLIMAT MIAŻDŻY.
 
CPU: Intel Core i7 8700k
RAM: G.Skill Ripjaws 16GB 3000MHz CL15
GPU: MSI GTX 1060 6GB
Mobas: MSI Z370 Gaming Pro Carbon

Kruczek

Kruczek

Użytkownicy
posty169
Propsy31
  • Użytkownicy
Ściągnołem demo i zagrałem :D  
W niektórych momentach można się naprawde wystraszyć
 

Jurigag

Jurigag

Użytkownicy
posty869
Propsy285
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
Gra jest niesamowicie klimatyczna i mroczna. Polecam grać późnymi wieczorami ze zgaszonymi światłami i ze słuchawkami na głowie. Efekt murowany :D  Jedna z lepszych gier w 2010 roku, polecam każdemu bo lepsza od tych wszystkich Silent Hillów, Residentów itp gniotów.
 
Skrypter/Tester - Szukasz testera/skryptera - Pisz !

Żelazko

Żelazko

Użytkownicy
Alt Mac Dupy
posty1099
Propsy1208
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Alt Mac Dupy
No jak mea napisał. Silent Hill to jeden z najlpeszych survival horror gier. Dorzucić do tego mogę też część drugą, trzecią i czwartą: the room - silent hilla. Dwójka i czwórka straszą bardziej w subtelny sposób. Dwójka straszy 'ciszą' czwórka straszy abstrakcyjnym klimatem a trójka podobna jest do jedynki i straszy mniej więcej w ten sam sposób - tylko ma lepszą grafikę. :D

Jastrzab

Jastrzab

Użytkownicy
posty197
Propsy39
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Właśnie skończyłem demko moda do Amnesii, więc jakby ktoś chciał zagrać w coś nowego to zapraszam pod link: http://makahamgroup.dbv.pl/viewpage.php?page_id=17

Pozdrawiam  :wink:
 
CPU: Intel Core i7 8700k
RAM: G.Skill Ripjaws 16GB 3000MHz CL15
GPU: MSI GTX 1060 6GB
Mobas: MSI Z370 Gaming Pro Carbon

Dreamerion

Dreamerion

RaveN Studio
too old too cold
posty508
Propsy809
ProfesjaKompozytor
  • RaveN Studio
  • too old too cold
Cytuj
Słyszałem o niej
Video:
https://www.youtube.com/watch?v=loSzpvq73FY

Właśnie gram tę gierkę. Jest całkiem wciągająca. Pewnie to kwestia indywidualna, ale na początku straszyła bardzo, aż wyłączałem ją i zostawiałem na następny dzień, ale trochę pograłem i gram już prawie bez emocji, czując tylko przyjemny straszny klimat. Facet z tego filmiku ma chyba coś nie tak ze sobą, tym bardziej, że nie grał sam.
Polecam, bo może nieźle działać na psychikę, chociaż jak odkryje się schemat tego straszenia, to gra się całkiem inaczej.
 

Caesum

Caesum

Użytkownicy
posty1727
Propsy2215
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
A może to przez Bagienko... Caesum doznał zmiany płci
Jaka kurwa zmiana płci? :ayfkm:
 

Tomek

Tomek

Użytkownicy
Kapitan Rob
posty2181
Propsy2189
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Kapitan Rob
jak zmieszać składniki żeby rozjebać różową maź (chyba po to)? pierwszy przeciwnik zaliczony :D
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry