Gothic multiplayer 32467 74

O temacie

Autor Hunn

Zaczęty 1.03.2011 roku

Wyświetleń 32467

Odpowiedzi 74

synkad

synkad

Użytkownicy
posty11
  • Użytkownicy

synkad

Gothic multiplayer
#60 2012-02-23, 14:26(Ostatnia zmiana: 2012-02-23, 14:29)
dzięki za link mam nadzieje że długo wam to nie zajmie

kogo potrzebujecie aby dokończyć nową wersje multiplayera :blink:
 

Paser

Paser

Użytkownicy
Crazy Diamond
posty281
Propsy119
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Crazy Diamond

Paser

Gothic multiplayer
#61 2012-02-23, 16:05(Ostatnia zmiana: 2012-02-23, 16:05)
Programistów Asemblera głównie bo nie mamy własnego kodu źródłowego, uzyskaliśmy go za pomocą dezasemblera.
 

synkad

synkad

Użytkownicy
posty11
  • Użytkownicy
moge coś na edytowaniu nowych map lub jakieś nowe itemy zalerzy co tam chcesz
 :idea:   ma wiele ciekawych pomysłów
 

Paser

Paser

Użytkownicy
Crazy Diamond
posty281
Propsy119
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Crazy Diamond
Tym zajmuje się grupa modders na forum, możesz się do niej zgłosić w ustawieniach grup w swoim profilu, a od programowania gmp grupa inquisition.
 

diegomez

diegomez

Labirynt
posty452
Propsy63
  • Labirynt
moge coś na edytowaniu nowych map lub jakieś nowe itemy zalerzy co tam chcesz
 :idea:   ma wiele ciekawych pomysłów

Niestety na razie nie szukamy pomysłów, bo mamy większy kłopot.
Chcemy dodać to co już zrobiliśmy do gmp dla wszystkich narodowości.
I teraz nie bardzo wiemy jak to zrobić, ponieważ:
-działanie na różnych wersjach językowych g2mdk prowadzi do niezsynchronizowania różnojęzykowych elementów dodanych
-wszelkie zmienne, których można by było użyć (np. gdy ktoś wybierze angielską wersje gmp to będzie miał nazwy itemów dodanych po angielsku) muszą być najpierw wprowadzone w gmp(czym jak słyszałem na razie Inkwizycja się nie zajmuje)
-nie interesuje nas to by każdy miał nazwy itemów po angielsku(niby najbardziej znany język)
-itd....
 

synkad

synkad

Użytkownicy
posty11
  • Użytkownicy
dobra  :ayfkm:
 

diegomez

diegomez

Labirynt
posty452
Propsy63
  • Labirynt
Ale odkop
 :ayfkm:     :ayfkm:
 

Dragomir

Dragomir

Użytkownicy
Daj proposa :C
posty206
Propsy100
  • Użytkownicy
  • Daj proposa :C
Cytuj
Ale odkop
Bardzo... ostatni post z 2012-02-24...  :facepalm:
 

turbocheat

turbocheat

Użytkownicy
posty243
Propsy31
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Szkoda że już cheaty nie działają :( .
 
✯✯✯"Specjalizuje się w zadawaniu ciosów w plecy."✯✯✯

davish

davish

Użytkownicy
posty16
Propsy15
  • Użytkownicy
Kolejny cheater.... :[
 





kaczka

kaczka

RaveN Studio
Definitely not kaczka!
posty2281
Propsy2392
NagrodyV
ProfesjaLvl designer
  • RaveN Studio
  • Definitely not kaczka!
Kolejny cheater.... :[
Serio?
Cytuj
turbocheat
:lol2:
 

Colderrr

Colderrr

Użytkownicy
posty45
Propsy4
  • Użytkownicy
Wieść o zamknięciu GMP zduzgotała moje serce. Widzę że jest tu parę mądrych osób, znających chociażby RE i podstawy Assemblera. Obecnie nie bawię się już w takie rzeczy, ale czy to na prawdę jest takie trudne? Zrobienie tekiego GMP? Pomyślmy, problem pierwszy pozycja postaci:
Wystarczy podpiąć się (inline hook) do jakiegoś fragmentu kodu wywołującego zmianę kordów naszej postaci i tam umieścić wysyłanie tychże koordynatów do serwera. Serwer wysyła je do innych graczy i zmienia położenie jakiegoś utworzonego NPC charekteryzującego się np ID.
Czy o jest takie strasznie trudne?
To samo z animacjami. Znaleźć jakiś framgment kodu i wysyłać informacje do serwa o danej anim. Znalezinie fragmentu kodu wykonującego animację o danym ID też nie powinno być trudne, każdą animację można wywołać z konsoli co daje nam jakieś fajne "zaczepienie" do analizowania aplikacji (RE).

Aż mam ochotę samemu coś pokombinować, ale cóż, brak czasu, potrzebuję wakacji. :P

Cytuj
Przy takim wyglądzie sprawy ciężko żeby serwer nie był podatny na cheaty, skoro ślepo wierzy informacjom podawanym przez graczy, tym samym brakuje synchronizacji poszczególnych graczy, a teoretycznie martwy gracz (tak jak to gdzieś w komentarzach czytałem) może biegać po mapie i zabijać wszystkich bez konsekwencji - serwer łyknie każdy kit.

To nie był największy problem, wystarczyłoby trochę rozbudować możliwości administratorów serwera i na początek ich kontrola zdawałaby egzamin. Aczkolwiek pisanie w jednej funkcji, brak OOPu, to nie zasługuje na pochwałę. :/
 

diegomez

diegomez

Labirynt
posty452
Propsy63
  • Labirynt
Gdzieś wyżej pytałem sie co trzeba umieć by stworzyć taki mp.
C++, asember i programy do inzynierii wstecznej.
Jeśli znasz sie na tych programach to stworzenie takie gmp nie powinno byc dla Ciebie "strasznie" trudne.
Choć nie powiem - też chcialbym sobie taki mp stworzyć.
Ale z tego co wiem skejt bedzie w tym roku zdawac mature, a ja dopiero test gimnazjalny wiec jeszcze duzo przede mną.(chyba)
 

Sawik

Sawik

Użytkownicy
Rebel
posty4772
Propsy3197
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Rebel
Jeśli znasz sie na tych programach to stworzenie takie gmp nie powinno byc dla Ciebie "strasznie" trudne.
Obsługa programów nie znaczy że potrafisz to wykorzystać, np. taki blender, znam większość funkcji na pamięć, ale nie potrafię ich efektywnie użyć.
 
Życzę wam seksu analnego po stronie biernej.
Dropbox +500 mb na start
LowPoly
Wykonanie modelu niskopoligonowego to sztuka kompromisu. Nie jest to jedynie uproszczenie modelu wysokopoligonowego, ale głęboka modyfikacja oraz podejmowanie decyzji często zmieniających wygląd pierwotny obiektu, tak by przy najmniejszej ilości trójkątów uzyskać jak najwierniej odwzorowany kształt oryginału. Nie można też zapomnieć o tym iż musi nadal wyglądać przekonywająco i tak balansować by uzyskać efekt optymalny.

Podstawowym założeniem jest, że model nie powinien mieć zbędnych, niewidocznych dla gracza detali włączonych w geometrie. Większość obiektów jakie znajdują się w grze powinna prezentować się najlepiej z odległości około 3-5 metrów. Wszelkie detale, które zanikają, wydają się płaskie lub zlewają się z bryłą modelu należy uznać za zbędne i pozostawić je na normal mapie.

Fakt, iż gracz będzie w stanie podejść bliżej do obiektu i zobaczyć go z mniejszej niż 3m odległości nie powinno stanowić większego problemu, gdyż większą rolę odgrywają wtedy tekstury oraz dodatkowy detal zależny od materiału obiektu. To właśnie kompromis między wydajnością, a szczegółowością otoczenia.

Detal, którego nie widać z 3-5 metrów nie powinnien istnieć w geometrii modelu.
Krawędzie znajdujące się blisko siebie, które zlewają się z większej odległości należy uprościć do wspólnej płaszczyzny

Colderrr

Colderrr

Użytkownicy
posty45
Propsy4
  • Użytkownicy
W Assemblerze napewno nie piszą dużo. Co najwyżej hooki. Programy do RE - jakiś debuger np. OllyDbg, IDA, i ewentualnie jakiś hex edytor. Może na święta się tym pobawię, szczegółnie że tydzień przed mam wolny (rekolekcje :P).
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry