Dekompilacja plików *.u 2569 0

O temacie

Autor Adanos

Zaczęty 13.08.2010 roku

Wyświetleń 2569

Odpowiedzi 0

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5220
Propsy3865
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja

Adanos
Administrator

Dekompilacja plików *.u
2010-08-13, 15:47(Ostatnia zmiana: 2010-08-13, 15:48)
Dekompilacja skompilowanych skryptów *.u UDK.

Nie istnieje narzędzie do dekompilacji skompilowanych skryptów UnrealScript, ale jeśli ma się UDK, to nie stanowi to żadnego problemu ;)

Na youtube.com znalazłem filmik, w którym pokazano, jak zdekompilować skrypty w UT3. Ja na podstawie tego filmiku pokażę, jak dzięki UDK, zdekompilować skrypty z dowolnej gry komputerowej opartej na UE3 (zastrzegam sobie, że nie wszystkie skrypty mogą się dać zdekompilować, przykład będzie później).

Na początek otwieramy dowolny edytor tekstowy. Utworzymy w nim plik wsadowy. W edytorze tekstu wpisujemy:
"D:\UDK\UDK-2010-05\Binaries\UDK.exe" batchexport %1 class .uc "C:\Dekompilacja\%~n1\Classes\"

i zapisujemy np. pod nazwą bat.bat ;)

Pierwsza ścieżka oznacza lokalizacje naszego zainstalowanego UDK. Druga ścieżka oznacza katalog, w którym zostaną zdekompilowane skrypty z rozszerzeniem .uc.

batchexport – oznacza eksport wsadowy
%~n1 – oznacza nazwę naszego pliku, który będzie dekompilowany (nie zmieniać tego! automatycznie zostanie utworzony katalog z odpowiednią nazwą!)

I to tyle. Teraz wystarczy przenieść dowolny plik *.u i upuścić na programie bat.bat. Jeśli wszystko pójdzie bez problemu, to powinniśmy mieć pliki *.uc.

Przykład pliku *.u, którego nie da się zdekompilować:
Musimy mieć zainstalowanego BArkA :P (Batman: Arkham Asylum). Wchodzimy do katalogu C:\Program Files\Eidos\Batman Arkham Asylum\BmGame\CookedPC i przenosimy plik UnrealX.u na nasz plik wsadowy i zonk :P, zawiesza się UDK.

W kolejnym odcinku „Tydzień z UDK” pokażemy, jak wyciągnąć innego rodzaju pliki: siatki trójkątów, tekstury, pliki dźwiękowe etc.


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry