Arcanum :) 4202 8

O temacie

Autor MadJack

Zaczęty 29.12.2009 roku

Wyświetleń 4202

Odpowiedzi 8

MadJack

MadJack

Użytkownicy
posty3
  • Użytkownicy
Witam, mam nadzieję, że to dobry dział. Jeśli zły to proszę jakiegoś łaskawego moda/admina o przeniesienie :P
Otóż od razu mówię, że z modowaniem nie mam żadnego doświadczenia. Dlatego tu jestem :D  Jak można wywnioskować z tematu, chciałbym zrobić moda do Arcanum. Jak na razie posiadam:
-dużo zapału dla mojej ukochanej gry
-więcej czasu niż będę miał w liceum :D
-zerowe umiejętności jeśli chodzi o programowanie i grafikę :P
Nie wiedziałem od czego robienie modu zaczynać, więc zacząłem od forum ;p
Z góry dziękuję wszystkim, którzy mnie nie wyśmieją (nie wlepią warna, nie zbanują... :D )
 

Retsked

Retsked

Użytkownicy
Jam jest 444
posty1533
Propsy61
  • Użytkownicy
  • Jam jest 444
Poszukaj na arcanum world, powinno coś być o moddingu, dawno tam nie zaglądałem, ale modding arcanum, to raczej tam :P .
 

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Tutaj masz narzędzia i tutoriale po angielsku: http://www.terra-arcanum.com/downloads/

Ciekawe, czy ktoś tutaj zna się na moddingu Arcanum :P

MadJack

MadJack

Użytkownicy
posty3
  • Użytkownicy
Właśnie na Arcanum World nie ma za dużo rzeczy.
Adanos, dzięki. Z tutoriala chętnie skorzystam :(

Cytuj
Ciekawe, czy ktoś tutaj zna się na moddingu Arcanum

Z tą nadzieją założyłem ten temat :D

A jeszcze takie ogólne pytania co do modowania:
-Potrafiliście coś (tworzyć grafikę, programować etc.) już robić jak zaczynaliście?
-Czy modowanie było ciężką drogą, pęłną połamanych klawiatur i wyrzuconych monitorów? :D
-Od czego zaczęła się Wasza przygoda z modowanie? :P
 

Thoro

Thoro

The Modders
Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
posty3323
Propsy3560
Profesjabrak
  • The Modders
  • Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską

Thoro
The Modders

Arcanum :)
#4 2009-12-29, 18:08(Ostatnia zmiana: 2009-12-29, 18:09)
Cytuj
-Potrafiliście coś (tworzyć grafikę, programować etc.) już robić jak zaczynaliście?

Tak. Zajmowałem się grafiką na długo przed podjęciem moddingu.

Cytuj
-Czy modowanie było ciężką drogą, pęłną połamanych klawiatur i wyrzuconych monitorów?

Jest to kwestia względna i często niezależna od naszych chęci czy umiejętności, przykład; modkit dla gothic - tu po prostu trzeba mieć dużo szczęścia i cierpliwości, bo samoistne wyrzucanie programu jak i ogólne skomplikowane samego procesu tworzenia moda jest na tyle duże, że większość przypadkowych osób odpada w przedbiegach. Te narzędzia nie są zbyt dobre. Przy nowych grach sprawa jest inna, gdyż są one bardziej nowoczesne i ergonomiczne, zaś next genowe enginy pozwalają na tworzenie naprawdę cudownych rzeczy bez potrzeby strzępienia sobie nerwów na oprogramowaniu nie najwyższej jakości.

Cytuj
-Od czego zaczęła się Wasza przygoda z modowanie? 10.gif

Od tego forum i w zasadzie nie jestem ani nigdy nie byłem stricte modderem, gdyż funkcja grafika jest z tym związana jedynie pośrednio.
 

DuoGum

DuoGum

Użytkownicy
posty224
Propsy8
  • Użytkownicy
Cytuj
-dużo zapału dla mojej ukochanej gry
-więcej czasu niż będę miał w liceum
-zerowe umiejętności jeśli chodzi o programowanie i grafikę
Nic.
Cytuj
-Potrafiliście coś (tworzyć grafikę, programować etc.) już robić jak zaczynaliście?
-Czy modowanie było ciężką drogą, pęłną połamanych klawiatur i wyrzuconych monitorów?
-Od czego zaczęła się Wasza przygoda z modowanie?

-Nie
-Jeśli traktujesz to jako zabawę, 'nic na siłę', to nie szczególnie
-Od tego forum.
 

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator

inż. Avallach
Administrator

Arcanum :)
#6 2009-12-30, 11:14(Ostatnia zmiana: 2009-12-30, 11:15)
A jeszcze takie ogólne pytania co do modowania:
-Potrafiliście coś (tworzyć grafikę, programować etc.) już robić jak zaczynaliście?
-Czy modowanie było ciężką drogą, pęłną połamanych klawiatur i wyrzuconych monitorów? ;)
-Od czego zaczęła się Wasza przygoda z modowanie? ;)
- tak, od kilku lat amatorsko zajmowałem się grafiką 2D i stale dokształcałem (kółka zainteresowań, tutoriale w internecie), tworzyłem szablony graficzne na potrzeby stron internetowych. Znałem podstawy języków programowania (z serii "Visual.." od M$) i tworzyłem proste aplikacje, bardzo pomogło to w szybkim (natychmiastowym?) zrozumieniu składni Daedalusa.
- czasem tak, głównie ze względu na irytujące problemy których przyczyną były zaniedbania PB. Ostatnio takie coś przeżyłem kiedy dowiedziałem się że w g1 zapomnieli dać funkcji wyłączającej efekt wizualny.
- od tego co najprostsze, czyli podmiany tekstur. Do malowania czegokolwiek choćby i w Paincie (w moim przypadku GIMP) nie potrzeba specjalnych umiejętności, a można to łatwo osiągnąć ciekawy rezultat i błyskawicznie obejrzeć go w grze. Potem było kombinowanie z bardzo rozwiniętym trybem testowym gry który pomógł zrozumieć jej funkcjonowanie. W sumie to co opisałem nie było moddingiem, ale raczej takim wstępem.

maciejG

maciejG

Użytkownicy
posty450
Propsy1
  • Użytkownicy
Cytuj
A jeszcze takie ogólne pytania co do modowania:
-Potrafiliście coś (tworzyć grafikę, programować etc.) już robić jak zaczynaliście?
-Czy modowanie było ciężką drogą, pęłną połamanych klawiatur i wyrzuconych monitorów?
-Od czego zaczęła się Wasza przygoda z modowanie?
-Programowałem w C++ i PHP, miałem szczątkowe pojęcie o grafice 3d
-Nie
-Od grania w mody i podmiany textur w GoManie
 
Spoiler

MadJack

MadJack

Użytkownicy
posty3
  • Użytkownicy
Cytuj
Nic.

Wiem, ale od czegoś trzeba zacząć :lol2:

Dziękuję za rady i podzielenie się doświadczeniami :D  Za niedługo coś powinienem zacząć i jak napotkam jakieś problemy to tu napiszę :D
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry