[Otwarty Projekt] Zbroje złożone z elementów. 31006 86

O temacie

Autor orcwarrior

Zaczęty 28.12.2009 roku

Wyświetleń 31006

Odpowiedzi 86

maciejG

maciejG

Użytkownicy
posty450
Propsy1
  • Użytkownicy
Ten plik z PlayEffect był z Gothic Sourcera z katalogu system  :(   - system/IntFuncGothic_en.d Dziwne, ale w system/IntFuncGothic_de.d już nie ma deklaracji PlayEffect. Natrafiłem na to jak dekompilowałem Gothic I Demo 2, przy pełnej już nie ma Internal Functions.
EDIT:
http://www.bendlins.de/temp/externals-2.6.d
Można było znaleźć na Google.
 
Spoiler

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator
W pierwszym demie tego pliku nie ma, w wersji pełnej też :( .
Ciekawe to demo nr2, może znajdą się tam też inne przydatne rzeczy.

BTW, czy uważacie że tamto drugie demo nadaje się do moddingu? Jedyne ograniczenia jakie tam narzucono wynikały z kilku skryptów i okrojonego świata. Gdyby się dało doprowadzić je do stanu używalności i zlokalizować tam moda, można by całość rozprowadzać za free?

maciejG

maciejG

Użytkownicy
posty450
Propsy1
  • Użytkownicy
W pierwszym demie nie jest chyba w ogóle kompatybilny system do Gothic sourcera.
EDIT:
Zdekompilowałem sobie to demo. A ten plik to po lista funkcji dołączana do Gothic Sourcera, nic z gry, tylko opcja 'Go to Declaration' mnie zmyliła.
 
Spoiler

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator
Jest, trzeba używać którejś z najstarszych wersji (jeszcze te po rosyjsku) i zaznaczyć specjalną opcję. Wiem na pewno, bo sam mam je zdekompilowane. Ogólnie nie ma tam nic czego by nie było w g1 jeśli dobrze poszukać, w sumie są to niemal kompletne skrypty.
Jednak tego twojego pliku tam nie ma, być może w ogóle nie ma tam funkcji wld_playeffect, a na pewno nie została ani razu użyta, nawet w skryptach Śniącego.

maciejG

maciejG

Użytkownicy
posty450
Propsy1
  • Użytkownicy
Czyli w Gothic II NK dałoby się zrobic te części bez odświeżania, tylko za pomocą Wld_StopEffect(), tak?
I wtedy opcja w PFX-ie to: PpsIsLooping = 1, czy inna?
 
Spoiler

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator
Przeglądając listę wszystkich postów NicoDE z WoG, znalazłem link (miał niepotrzebnie dodane _dump na końcu nazwy pliku, ale się domyśliłem) do spisu funkcji takiego jak podał Adanos, ale z zaznaczonym które funkcje są w g1 które tylko w g2.
Cytuj
// Gothic II only
func void Wld_StopEffect (var string s0) {};
:P
http://www.bendlins.de/temp/externals.d
Jest to lista bardzo przydatna, bo są tam funkcje których nie ma na liście Adanosa w tutorialach :D .
Większość ma bardzo specyficzne zastosowanie i jest bezużyteczna w przeciętnym modzie, ale zawsze warto je znać.

BTW, wiecie że w g2 jest nawet funkcja która sprawdza czy w danej chwili pada deszcz  :(  ?

Bo nie chciało mi się kopiować externalsa z Gothic II, jest prawie taka sama z małymi wyjątkami :D ,
Adanos

Mark56

Mark56

Moderator
som veľký magič
posty1632
Propsy1846
ProfesjaAnimator
  • Moderator
  • som veľký magič
no to bendzie sie robil ten patch czi nie ??
 


jendrzejs

jendrzejs

Użytkownicy
posty586
Propsy31
Profesjabrak
  • Użytkownicy
no to bendzie sie robil ten patch czi nie ??

Będzie robiony jak będzie czas(bo narazie to tylko z tym jest problem  :lol2: ) .
 

zalpl

zalpl

Użytkownicy
posty92
  • Użytkownicy
Ja mam pytanie do orcwarriora...czy można tego sposobu używać w swoich modach? Dodawać cię do autorów czy to nie jest konieczne (xD). Jakie są "prawa użytku tego sposobu na zbroje?
 

jendrzejs

jendrzejs

Użytkownicy
posty586
Propsy31
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Ja mam pytanie do orcwarriora...czy można tego sposobu używać w swoich modach? Dodawać cię do autorów czy to nie jest konieczne (xD). Jakie są "prawa użytku tego sposobu na zbroje?

Podasz w autorach poprostu o tych zbrojkach i autor orcwarrior.....No chyba że wydamy patcha to wszystkich autorów :/
 

zalpl

zalpl

Użytkownicy
posty92
  • Użytkownicy
Dobra...sprawdzałem...genialne...ale ma pewne wady xD
-Zbroje nie zakładają się odrazu po ich "włączeniu"
-Zbroje nie znikają odrazu po ich wyłączeniu (chociaż efekt zanikania jest całkiem fajny xD)
-I to najgorsze - poruszające się tekstury po prostu tekstury się poruszają po zbroi.

Trzeba coś wykombinować. Orc?xD

A ogólnie to jestem zachwycony...nie o to mi chodzi żeby wybrzydzać czy coś. Po prostu mówię co zważyłem :/
 

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator
Gdyby robić pod g2 można by wyeliminować błąd ze znikaniem a i całość nie wymagała by dodawania do każdego świata triggerów, co byłoby i wygodniejsze i bardziej wydajne (ci co nie wiedzą o co mi chodzi niech odpalą demo gww z zSpy).

Za to zakładać się powinny od razu, tekstury też nie poruszają się na pewno o meshu, mogą najwyżej przenikać przez siebie nawzajem.

Gamer

Gamer

Użytkownicy
posty245
Propsy20
Profesjabrak
  • Użytkownicy
mam pytanie do stworzyciela tego podziału :
Czy mogę zrobić mini moda z podziałem na takie części mod byłby w nowym świecie,i pancerz z inną teksturą?
 
89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu!

jendrzejs

jendrzejs

Użytkownicy
posty586
Propsy31
Profesjabrak
  • Użytkownicy
No a kto ci broni (wątpie czy ork w najbliższym czasie wogóle tu zaglądnie xD) ? Poprostu napiszesz że pomysł na wykonanie podziału zbroji na częsci by orcwarrior czy coś w tym stylu.
 

V3Q

V3Q

Złote Wrota
Kiedy mogę, to pomogę.
posty1256
Propsy410
  • Złote Wrota
  • Kiedy mogę, to pomogę.
Przecież orc sam namawiał do tworzenia.

Jak wyżej - napisz kto wymyślił i twórz resztę.
 

Gamer

Gamer

Użytkownicy
posty245
Propsy20
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Zrobię to inaczej :
Skrypt wieloczęściowego armora by orcwarrior(chwała niech mu będzie)i to tyle ,dobra za jakieś 3 dni wydam moda, mod będzie się nazywał Skatebording(zrobiłem błąd).
 
89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu!

Caesum

Caesum

Użytkownicy
posty1727
Propsy2215
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
To byś go poprawił, a nie.
 

V3Q

V3Q

Złote Wrota
Kiedy mogę, to pomogę.
posty1256
Propsy410
  • Złote Wrota
  • Kiedy mogę, to pomogę.
Cytuj
Skatebording(zrobiłem błąd)
;]  Masz na myśli jazdę na deskorolce?

Nie możesz po prostu: "Pancerze w częściach", czy coś takiego?
Zresztą, najpierw to zrób, a potem myśl o 'nazwie'.
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
orc kawał dobrzej roboty gratuluje
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Gamer

Gamer

Użytkownicy
posty245
Propsy20
Profesjabrak
  • Użytkownicy
skatebording bo mod będzie polegał na zjechaniu z górki jak na desce xD
 
89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu!


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry