[G1] Renegaci Prolog v1.1 10771 29

O temacie

Autor Mika 123

Zaczęty 6.01.2021 roku

Wyświetleń 10771

Odpowiedzi 29

Mika 123

Mika 123

Użytkownicy
posty45
Propsy5
Profesjabrak
  • Użytkownicy

Mika 123

[G1] Renegaci Prolog v1.1
2021-01-06, 17:24(Ostatnia zmiana: 2023-06-24, 17:49)
Mój pierwszy mod  :D

Opis: Po powstaniu Nowego Obozu i Obozu Bractwa autorytet Gomeza znacząco podupadł. Wielu to właśnie w nim upatrywało winowajcy osłabienia Starego Obozu, jak zaczęto od tamtej pory nazywać zamek i jego okolice. Niektórzy doszli do wniosku, że należy obalić dotychczasowego władcę. Buntownicy zostali jednak odkryci, a ich plan zamachu nie doszedł do skutku. Ich pierwszą ofiarą stał się Magnat Oldric, prawa ręka Gomeza. Inny Magnat, Marcus, stanął na czele renegatów i wraz z nimi zajął Starą Kopalnię, odcinając tym samym Gomeza od rudy. Przywódca Starego Obozu wiedząc czym to grozi, postanowił działać szybko. Rozkazał Magnatowi Arto odbić Starą Kopalnię. Ten z kolei przed wymaszerowaniem głównych sił, postanowił wysłać tam niewielki oddział, który miał zabezpieczyć teren. I tu zaczyna się historia Cienia Marka, który ma ambicję zostać Strażnikiem.
Mod dzieje się mniej więcej 5 lat przed przybyciem Bezimiennego.

Prolog oferuje:
- nowego bohatera,
- kilkunastu nowych NPC,
- easter eggi i nawiązania,
- 6 zadań.

Screeny:
Spoiler








Mam nadzieję, że wszystko dobrze zrobiłem. Oczywiście plik .ini wrzucamy do folderu Gothic/System, a plik .mod do Gothic/Data/Modvdf. Zachęcam do grania i dzielenia się opinią :)
Szczególne podziękowania dla ludzi z TheModders i dla czipa17 za poradniki!

https://www.mediafire.com/folder/rcwn7xqa6tbtp/Renegaci_Prolog
https://mega.nz/file/JlwCHaKL#ApKt0-L7ZnbdBm-nhaR2IzfCi2YEFz-23KupQP0VMsQ
 

Parzival

Parzival

Użytkownicy
CEO (Itharu Team)
posty104
Propsy25
ProfesjaProducent
  • Użytkownicy
  • CEO (Itharu Team)
Dodaj jakieś screeny ;)
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Dokładnie, prosimy o dodanie screenów.
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Parzival

Parzival

Użytkownicy
CEO (Itharu Team)
posty104
Propsy25
ProfesjaProducent
  • Użytkownicy
  • CEO (Itharu Team)
Dobra przeszedłem co tam miałeś do ogrania (rzecz jasna do pewnego momentu, bo Sam wszystko uniemożliwił). A więc tak.

Najpierw co do poprawy:
- Fabuła leży, pojawiamy się z dupy i nawet nie wiadomo co tam w zasadzie robimy przy tej kopalni, dopiero przy rozmowie z tym szkodnikiem cuś tam można się dowiedzieć.
- Zadania takie sobie, przynieś podaj pozamiataj, nie trzeba się zbytnio przepracowywać, rozbuduj to ładnie, a będą z Ciebie ludzie :lol:
- W zadaniu z Samem nie wiadomo do jakiej skały go podprowadzić, przez co nie udało mi się skończyć moda...
- Brak jakichkolwiek wyborów czy konsekwencji.

Plusy:
+ Niektóre dialogi były średnie, ale i tak wyższy poziom niż w Mrocznych Tajemnica, więc props.

Podsumowując. Jak na pierwszy mod... Nieźle jak na żółtodzioba. Rozwijaj to bo ma potencjał, jak ciekawe poprawisz co napisałem czyli głównie: rozbudujesz fabułę i wątki, dodasz rozwój postaci, wybory i konsekwencje to będzie nawet git :lol:
 

Mika 123

Mika 123

Użytkownicy
posty45
Propsy5
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Cytat: Parzival
Dodaj jakieś screeny ;)

Ja bym nawet jakieś dodał, ale niestety w Gothicu nie mam jak ich zrobić. Ewentualnie mógłbym zaoferować zdjęcia z telefonu, lecz byłyby kiepskiej jakości :/ Zresztą na tym etapie nie ma zbytnio czego pokazywać.

Cytuj
- Fabuła leży, pojawiamy się z dupy i nawet nie wiadomo co tam w zasadzie robimy przy tej kopalni, dopiero przy rozmowie z tym szkodnikiem cuś tam można się dowiedzieć.

Też mi to trochę przeszkadza, ale nie mam pojęcia, jak to rozwiązać.

Cytuj
- W zadaniu z Samem nie wiadomo do jakiej skały go podprowadzić, przez co nie udało mi się skończyć moda...

Podczas ostatecznych testów zdałem sobie sprawę, że faktycznie jest to mało intuicyjne, dlatego zmieniłem w skryptach "follow" na "guide", żeby to Sam nas tam poprowadził i wydawało mi się, że zrobiłem to dobrze. Nie sprawdziłem tego potem i to był błąd. Oczywiście poprawię.

Cytuj
Podsumowując. Jak na pierwszy mod... Nieźle jak na żółtodzioba. Rozwijaj to bo ma potencjał, jak ciekawe poprawisz co napisałem czyli głównie: rozbudujesz fabułę i wątki, dodasz rozwój postaci, wybory i konsekwencje to będzie nawet git  :lol:

Ten mod był taki prosty i lekki, bo chciałem sprawdzić swoje możliwości. Pełną wersję zamierzam i postaram się zrobić rozbudowaną. Mam dość ambitny koncept, ale pewnie wszystko rozbije się o moje zdolności informatyczne, a raczej ich brak. I będę przez to musiał nieco okroić moda.
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
@Mika 123 ale to nie są żarty, wymogiem posiadania tematu czy to w ukończonych, czy w zapowiedziach jest załączenie zdjęć z gry. A same screeny robisz za pomocą frapsa/gfe itd...
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
Z opisu brzmi słabo, ciekawe jak w praktyce. Grający mogą zawsze pomóc zrobić ssy i dodać do tego tematu. Simen będzie miał kolejny mod do przeglądu modów, to akurat może się tym zająć. Jak już wyszedł, to szkoda usuwać xD.

Parzival

Parzival

Użytkownicy
CEO (Itharu Team)
posty104
Propsy25
ProfesjaProducent
  • Użytkownicy
  • CEO (Itharu Team)
Dorzucę cegiełkę od siebie:

 

Delph(Delphoxed)

Delph(Delphoxed)

Użytkownicy
posty136
Propsy28
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Cytat: Parzival
Dodaj jakieś screeny ;)

Cytuj
Ja bym nawet jakieś dodał, ale niestety w Gothicu nie mam jak ich zrobić. Ewentualnie mógłbym zaoferować zdjęcia z telefonu, lecz byłyby kiepskiej jakości :/ Zresztą na tym etapie nie ma zbytnio czego pokazywać.

Ale zrobienie screenów w Gothicu jest banalnie proste, wystarczy że wciśniesz Print Screen jak masz tryb okienkowy gry, a border Windowsowy można wyłączyć w Systempack.ini.

 

Vincent93

Vincent93

Użytkownicy
posty103
Propsy82
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Cóż , początki są najtrudniejsze. Mam nadzieje , że będziesz miał siłę i zaangażowanie by dalej rozwijać siebie i projekt. Może rośnie kolejny dobry modder? :)
 

Mika 123

Mika 123

Użytkownicy
posty45
Propsy5
Profesjabrak
  • Użytkownicy
No dobra, wprowadziłem kilka zmian i upewniłem się czy zostały wprowadzone. Teraz to Sam nas prowadzi na miejsce, więc problem z poprzedniej wersji mam nadzieję został rozwiązany. Powiedzmy, że to wersja 1.1 moda xD
Dodałem też folder ze "screenami", więc mam nadzieję, że wymóg został spełniony. Niestety z telefonu, bo naprawdę kombinowałem z kilkoma programami i żaden nie robił zrzutu ekranu.
 

Dezer0w

Dezer0w

Użytkownicy
posty13
Propsy2
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
Nie potrzebujesz jakiegokolwiek programu oraz wiedzy. Wystarczy że przeczytasz dokładnie zdanie z posta trochę wyżej.

W pliku pod nazwą Systempack.ini masz zmienną BorderlessWindows=0, zmień ją na BorderlessWindows=1
Włączasz grę.
Po tym klikasz przycisk na klawiaturze PrintScreen(...) lub PrintSysRq (Zależnie od klawiatury). To zrobi screena "jakby pulpitu", czyli potraktuje grę jako pulpit i zrobi jego zrzut ekranu(zdjęcie).
Następnie odpalasz wbudowany w windows paint i klikasz ctrl + v lub prościej po prostu ppm(prawy przycisk myszki) i wklej.
Dodajesz do posta i stajesz się mądrzejszy.

Pozdrawiam.
 

Mika 123

Mika 123

Użytkownicy
posty45
Propsy5
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Z tym, że ja nie mam tego pliku. Szukałem go wszędzie, ale nie znalazłem.
 

Delph(Delphoxed)

Delph(Delphoxed)

Użytkownicy
posty136
Propsy28
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Masz go w schowku :) Wklejasz do Painta czy innego programu graficznego i zapisujesz i tak masz zrzut.
 

Mika 123

Mika 123

Użytkownicy
posty45
Propsy5
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Do zrzutu to ja jeszcze nie doszedłem. Miałem na myśli, że nigdzie nie mogę znaleźć pliku Systempack.ini. A szukałem wszędzie. I w katalogu z Gothicem i ogólnie na kompie. Nie wyszukuje.
 

Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty4090
Propsy844
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jedyny w swoim rodzaju
Powinien być w folderze System, ale zdarzało się, że się nie pojawia. Ogólnie to nie baw się w zrzuty ekranu PrintScreenem, bo to za dużo czasu zajmuje. Ściągnij Frapsa na przykład (https://fraps.com/download.php), posługiwanie się nim jest dość intuicyjne.
 
You cheated not only the game, but yourself.
You didn't grow.
You didn't improve.
You took a shortcut and gained nothing.
You experienced a hollow victory.
Nothing was risked and nothing was gained.
It's sad that you don't know the difference.

Mika 123

Mika 123

Użytkownicy
posty45
Propsy5
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Fraps zadziałał, dzięki. Screeny standardowo w folderze z modem :)
 

Parzival

Parzival

Użytkownicy
CEO (Itharu Team)
posty104
Propsy25
ProfesjaProducent
  • Użytkownicy
  • CEO (Itharu Team)
Fraps zadziałał, dzięki. Screeny standardowo w folderze z modem :)

Gościu. Daj je na jakiś hosting np. imgur.com i wrzuć do pierwszego posta. Bo nikomu nie będzie się chciało specjalnie pobierać ssów, by zobaczyć jak to wygląda...
 

Cruc

Cruc

Użytkownicy
posty666
Propsy232
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Można nawet wkleić screena na własny kanał na discordzie. Apka discorda jest technicznie przeglądarką, więc zdjęcia które się tam pojawiają umieszczane są na serwerze i mają swój adres.
 
while (!success) try{...}

Najlepszy modder od gothic multiplayer - polecam pytać go o wszystko!

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Fraps zadziałał, dzięki. Screeny standardowo w folderze z modem :)

Gościu. Daj je na jakiś hosting np. imgur.com i wrzuć do pierwszego posta. Bo nikomu nie będzie się chciało specjalnie pobierać ssów, by zobaczyć jak to wygląda...
Pobierać nie trzeba, niemniej trzeba się sporo naklikać, by do nich się dostać.
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu




0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry