zakup komputera do 4000zl 8109 38

O temacie

Autor maros511

Zaczęty 21.02.2017 roku

Wyświetleń 8109

Odpowiedzi 38

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
Rekord może należy do Nvidi, ale z tego co wiem i czytałem to karty NVidii grzeją się po prostu mniej i o wiele mniej ciepła wydzielają przy pracach, przy których (tych samych) AMD wydziela po prostu dużo więcej.
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Fareus

Fareus

Labirynt
posty428
Propsy646
Profesjabrak
  • Labirynt
Ale co jest złego w tym, że procesor mocniej grzeje? Zimą można oszczędzić na kaloryferach :F
 
Jebać homo i lewaków, bóg, honor, ojczyzna ~ Jezus Chrystus 27r. n.e. Jerozolima, marsz antyrzymski

Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
Cytuj
AMD wydziela po prostu dużo więcej
Wolę więcej ciepła (GTX 480 do dziś nikt nie pobił), niż olewanie starszych generacji niedługo po wydaniu nowej.
https://www.youtube.com/watch?v=tjafGO8pTf4

https://www.youtube.com/watch?v=vMYoZzOl0fw


Szykuj się. Twój GTX 980 niedługo może zostać daleko w tyle za R9 390X :F
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
Cytuj
Szykuj się. Twój GTX 980 niedługo może zostać daleko w tyle za R9 390X :F

Nie sądzę, tym bardziej, że za jakiś czas (w tym roku, może w następnym) wymieniam kompa na ultra-mega-hiper xD
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

wietrzyk

wietrzyk

Użytkownicy
Black Eye Games
posty435
Propsy390
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
  • Black Eye Games
Najlepszą inwestycją będzie kupienie procesora i7 4970k i geforce gtx970, do 16 GB RAM, dysk SSD 256 GB i płyta główna GIGABYTE GA-B85M-D3H, w tej cenie lepszego zestawu się raczej nie skręci, testowałem na Battlefield 4 i The Vanishing of Ethan Carter w rozdzielczości 4K. Jeśli chodzi o sklep to morele.net co by nie mówić sprawdza się najlepiej,  cenowo jak i podejściem do klienta. Jeśli robi się duże zakupy, często da się uzyskać jakieś zniżki.
 

Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
Chipset B85 nie zbyt nadaje się do podkręcania takich procesorów. Zwłaszcza, że sporo producentów utrudnia podkręcanie (a nawet uniemożliwia) za pośrednictwem aktualizacji BIOSu. Poza tym, jak nie ma się zamiaru renderować filmów, to zakup i7 będzie marnowaniem pieniędzy, bo w większości przypadków nie wykorzysta się wszystkich ośmiu wątków.
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

Duke Nukem

Duke Nukem

Gry (themodders@telegram)
Król Duke Nukem
posty826
Propsy422
ProfesjaNierób
  • Gry (themodders@telegram)
  • Król Duke Nukem
Po co mu ssd? No i gdzie monitor?
 
 

Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
SSD jest jak narkotyk. Jak już raz z niego skorzystasz, to potem nie będziesz mógł sobie wyobrazić pracy bez niego xD
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

Kazzmir

Kazzmir

O.D.A.L.
posty1003
Propsy1681
ProfesjaProducent
  • O.D.A.L.
przereklamowane są te ssd, pracuję na nim obrabiając duże pliki po kilka gb. poza szybko uruchamiającym się windowsem nie widzę tej olbrzymiej różnicy jakiej można byłoby się spodziewać.
 
rekrutacja O.D.A.L, po 18:00 gg:10135138

Duke Nukem

Duke Nukem

Gry (themodders@telegram)
Król Duke Nukem
posty826
Propsy422
ProfesjaNierób
  • Gry (themodders@telegram)
  • Król Duke Nukem
SSD jest jak narkotyk. Jak już raz z niego skorzystasz, to potem nie będziesz mógł sobie wyobrazić pracy bez niego xD
         

Nie posiadam, ale jak widać dobrze że nie kupiłem. Forsę według mnie nie warto wydawać bo wątpię, że będzie coś przynosił dużego czy renderował, tak jak wyżej napisałeś.


Wietrzyk dasz screenshoota jak bf 4 działa Ci w 4K z tym co napisałeś? No i na jakich ustawieniach?
 
 

Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
przereklamowane są te ssd, pracuję na nim obrabiając duże pliki po kilka gb. poza szybko uruchamiającym się windowsem nie widzę tej olbrzymiej różnicy jakiej można byłoby się spodziewać.
Kilka GB to nawet nie jest wyzwanie dla mojego zdychającego HDD xD Ale przy większych rozmiarach i grach, w których ekrany ładowania są długie, SSD jest bezkonkurencyjny.
Cytuj
Nie posiadam, ale jak widać dobrze że nie kupiłem. Forsę według mnie nie warto wydawać bo wątpię, że będzie coś przynosił dużego czy renderował, tak jak wyżej napisałeś.
Na chwilę obecną SSD jest bardzo drogi. Wszystko przez wzrost cen kości pamięci, wynikający z dużego zapotrzebowania na nie od jakiegoś czasu. Tak jakby wcześniej nie były drogie przez wartość dolara xD
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

Duke Nukem

Duke Nukem

Gry (themodders@telegram)
Król Duke Nukem
posty826
Propsy422
ProfesjaNierób
  • Gry (themodders@telegram)
  • Król Duke Nukem
A ja nadal żałuję, że kupiłem HDD 1TB 3 czy 2 lata temu za 500 zł  :F
 
 

Kazzmir

Kazzmir

O.D.A.L.
posty1003
Propsy1681
ProfesjaProducent
  • O.D.A.L.
dwa lata temu 2x2tb kupiłem za mniej więcej 600-650 złotych, strasznie przepłaciłeś
 
rekrutacja O.D.A.L, po 18:00 gg:10135138

wietrzyk

wietrzyk

Użytkownicy
Black Eye Games
posty435
Propsy390
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
  • Black Eye Games

wietrzyk

zakup komputera do 4000zl
#33 2017-02-28, 12:59(Ostatnia zmiana: 2017-02-28, 14:11)
SSD jest jak narkotyk. Jak już raz z niego skorzystasz, to potem nie będziesz mógł sobie wyobrazić pracy bez niego xD
         

Nie posiadam, ale jak widać dobrze że nie kupiłem. Forsę według mnie nie warto wydawać bo wątpię, że będzie coś przynosił dużego czy renderował, tak jak wyżej napisałeś.


Wietrzyk dasz screenshoota jak bf 4 działa Ci w 4K z tym co napisałeś? No i na jakich ustawieniach?

Będę miał trochę więcej czasu na to, to coś pstryknę.
przereklamowane są te ssd, pracuję na nim obrabiając duże pliki po kilka gb. poza szybko uruchamiającym się windowsem nie widzę tej olbrzymiej różnicy jakiej można byłoby się spodziewać.

Pracując przy dużym projekcie na Unity, gdzie trzeba czasem go reimportować, albo kopiować po kilkanaście tysięcy plików, jest widać znaczącą różnicę, na ssd projekt importuje mi się ok 1h, na hdd pół dnia.
 

Kazzmir

Kazzmir

O.D.A.L.
posty1003
Propsy1681
ProfesjaProducent
  • O.D.A.L.
OK, gupi photoshop nie wydala xD
 
rekrutacja O.D.A.L, po 18:00 gg:10135138

Żelazko

Żelazko

Użytkownicy
Alt Mac Dupy
posty1099
Propsy1208
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Alt Mac Dupy
Po wydaniu prawie $3K na kompa doszedłem do wniosku że się nie opłacało, lepiej kasę wziąć do trumny. :lol2:

Kazzmir

Kazzmir

O.D.A.L.
posty1003
Propsy1681
ProfesjaProducent
  • O.D.A.L.
a potem taki o wążach pieprzy xD
 
rekrutacja O.D.A.L, po 18:00 gg:10135138

Żelazko

Żelazko

Użytkownicy
Alt Mac Dupy
posty1099
Propsy1208
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Alt Mac Dupy
a potem taki o wążach pieprzy xD
Przestań deskrydytować ludzi na podstawie że się z nimi nie zgadzasz bo coś brzmi dziwacznie. Chodziło mi że to były źle wydane pieniądze, bo sprzęt najlepszy sobie kupiłem na lata 2013 a w dużo gier nowych produkcji nie grałem ani żadnym zaawansowany grafikiem czy świną procesorową nie jestem.

Komuchpl

Komuchpl

Użytkownicy
Co? Ja?
posty146
Propsy130
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
  • Co? Ja?

Komuchpl

zakup komputera do 4000zl
#38 2017-03-03, 10:36(Ostatnia zmiana: 2017-03-03, 13:35)
Ale co jest złego w tym, że procesor mocniej grzeje? Zimą można oszczędzić na kaloryferach :F
Się śmiejesz, mam fx-8350 @4,75ghz(1.41V) i w zime nie musze podkręcać grzejników, taniej na ogrzewanie wychodzi :lol2:
Gorzej jak przychodzi lato, a ja coś renderuje.

Najlepszą inwestycją będzie kupienie procesora i7 4970k[...]
Jeśli on planuje tylko grać(a tak napisał), to nie ma sensu kupować i7, z multithreadingu i tak nie będzie miał pożytku. Wystarczy mu i5-6600k, który jest tańszy a fps prawie takie same.

FXy to już inna bajka. Trzeba było ciężkiego sprzętu żeby schłodzić oraz zasilić te 8 rdzeni z 16 wątkami xD[...]
FX'y nie mają SMT/MT, te z 9XXX(8XXX też) mają 8c/8t


MSI Z170A SLI - 550zł(przykładowe, nie znam sie na mobo intela)
intel i5-6600k - 1060zł (ewentualnie 7600k, cena podobna ~1100zł)
nvidia gtx 970 - ~1000 zł (albo gtx 1060, minimalnie lepsze ale ~1300zł)
PSU 500W(albo mniejsze jeśli nie chcesz OCować, np 400W ale nie mniejsze) - ~250zł
cooler master hyper evo 212 - 130zł
SSD ~256gb - ~400zł
HDD 500gb - ~200zł
corsair spec-02 - 255zł (tylko nie wiem czy evo 212 sie zmieści, ale raczej powinien)
2x4gb hyperX fury - 300zł (albo 4x4gb za 600zł, ew jakieś tańsze gówniaki ale za BSOD'y nie odpowiadam)

całość: 4145zł(ew. troche więcej)

Radziłbym poczekać na premiere 1080ti, zapowiadali, że starsze gpu z serii 10 mają potanieć(z serii 9 prawdopodobnie też)

inny wariant cpu i mobo:
i7 7700k- ~1600zł
mobo też jakieś 550zł
całość więcej o ~500zł

jeszcze inne:
ryzen 7 1700 - 1600zł
mobo do AM4 - ~550zł
więcej o ~550zł
Tylko tyle, ze ryzeny jak narazie są beznadziejne w grach(SMT pogarsza fps z jakiegoś powodu, a nawet z wyłączonym ma dość słabe wyniki), co innego w renderowaniu czy rzeczach wielowątkowych

Monitor IPS 21,5'' idzie kupić za 400zł już(nie wiem jak z jakością)


//edit:
FXy to już inna bajka.[...] Te procesory nie były w ogóle opłacalne, bo nawet i7 4770 go przeganiał.


benchmark cinebencha
Pomarańczowy to mój wynik sprzed chwili, dla porównania masz i7-4770k
jak na procesor o połowe tańszy to nie wiem czy tak go przegania
to sie tyczy pracy, co innego gry(które wypadają rzeczywiście beznadziejnie w porównaniu z tym cpu)

ps. niektóre programy uznają, że te fx'y mają 4c/8t bo 2 rdzenie współdzielą l2 cache
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry