Gothic vs Wiedźmin 66299 255

O temacie

Autor sebogothic

Zaczęty 14.05.2016 roku

Wyświetleń 66299

Odpowiedzi 255

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
Racja, w końcu takich nie ma.

Post połączony: 2016-05-15, 12:52
Ale jestem ciekaw co @sebogothic wymyśli.
 

Cragann

Cragann

Użytkownicy
posty766
Propsy602
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Ja odniosłem wrażenie że Wiedźmin cierpi na przeładowanie. Zadań pobocznych, znaków, drogowskazów i wszelkiej innej maści rzeczy czy miejsc jest po prostu za dużo, po n-tym odkrytym podobnym skarbie czy innym, przestaje się chcieć zwiedzać kolejne. Widać to głównie porównując podstawkę wiedźmina do dodatku Serc z Kamienia, w którym fabuła była mocniej skompresowana i nie stawała się tak monotoniczna i nudna jak w podstawce. Myślę że ten sam atut co dodatek, ma Gothic. Historia nie jest długa, świat nie jest ogromny, można go zwiedzić, poznać i przy tym nie zanudzić się drogą czy zadaniami pobocznymi. Nie twierdzę że duży świat jest zły, ale najwidoczniej co za dużo to niezdrowo.
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Goście, ale ja nie rozumiem dlaczego Wy tylko robicie porównanie Wiedźmin 3 i Saga Gothic.

Spójrzcie Saga Wiedźmin i Saga Gothic.

Mam przegrane dwadzieścia godzin W3 i na niego prawie w ogóle się nie patrzę. Patrzę się z kolei na W1 i W2, które moim zdaniem pomimo wielu ułomności są lepsze od Gothiców. Gothic też ma dużo zalet i ma mój sentyment, no ale wiecie.
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
Ja juz napisalem dlaczego uwazam Gothica za lepszego od Wiedzmina 3 :P Też sie lepiej bawilem przy Gothicu, mialem wiecej frajdy niż przy nawet i pierwszym podejsciu do Wiedzmina 3.

Cytuj
Nawet WW jest świadomy faktu, że PB nie ma zbyt spójnej fabuły między kolejnymi częściami Gothic.

Nie da sie ukryć. Chujowe wprowadzenie w świat, postacie w Gothic 2 które mowily, że byly w Gothic 1 ale ich nie bylo i tak dalej :P Ale to male minusiki :)
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
Masz Cragann po części racje (chociaż ja kompletnie się nie nudziłem). Mimo to warto pamiętać, że dla Redów to debiut z takim światem, wydaje mi się, że poradzili sobie bardzo dobrze, nie idealnie, ale bardzo dobrze.
Czuje, że KiW nie tylko powtórzy fabularny geniusz SK, ale też naprawi wady otwartego świata i walk z potworami.
 

Bosper

Bosper

Użytkownicy
posty108
Propsy23
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Dyskusja o ELEX zmieniła się w Gothic vs Wiedźmin.
Może wrócić do tematu? Chociaż nie wiem czy to możliwe
 
Forum Bractwa Spolszczenia: http://bractwospolszczenia.ml/
Znajdziecie tam kilkadziesiąt przetłumaczonych modów oraz wiele przydatnych informacji o zagranicznych modyfikacjach. Wkrótce Bractwo rozszerzy swoją działalność również na inne gry, zapraszam ;)

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota

Kuba
Złote Wrota

Gothic vs Wiedźmin
#46 2016-05-15, 13:28(Ostatnia zmiana: 2016-05-15, 13:38)
Dyskusja o ELEX zmieniła się w Gothic vs Wiedźmin.
Może wrócić do tematu? Chociaż nie wiem czy to możliwe


Najpierw moje "kontr-dialogi". Czekam!

Post połączony: 2016-05-15, 13:38
Heh. Każdy się sapał o wyższość dialogow Gothica a jak przychodzi co di czego to Mac Dun daje przykład.
 

sebogothic

sebogothic

Użytkownicy
posty381
Propsy244
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Dla wielkich obrońców moralności aka @sebogothic dodam, że Wiedźmin to nie tylko gra ale i świetne książki. Więc zanim zaczniecie wypowiadać się o ubogim świecie to najpierw przeczytajcie sagę, a nie pierdolicie trzy po trzy.
Przeczytałem zarówno opowiadania, jak i Sagę dwukrotnie. Sezon burz tylko raz i nie zamierzam więcej, bo w porównaniu z poprzednikami jest słaby. Ale co to ma do rzeczy? Gdzie ja pisałem o ubogim świecie? Może jakiś cytat?

@Cragann - Zgadzam się, że Wiedźmin 3 jest przeładowany zawartością. Czasami mniej znaczy więcej. Właśnie siłą Gothiców jest to, że nie przytłaczają rozmiarami przez co łatwiej do nich wrócić.

Najpierw moje "kontr-dialogi". Czekam!
Ale przecież już wszystko napisałem w poprzednich postach wystarczy dokładnie przeczytać. Czy napisałem, że dialogi w Wiedźminach są denne? Nie. Ba, uważam, że są lepsze od tych z Gothiców, bo są bardziej dojrzałe, poruszają ważkie problemy i dylematy moralne. Pod względami fabularnymi Gothic i Wiedźmin to zupełnie inne gry, nie za bardzo jest jak je porównać. Jak napisałem powyżej Gothic bardzo dobrze sprawdza się jako takie przygodowe dark fantasy. Do oceny całości gry dochodzą też kwestie gameplayu, które w W3 są wg mnie są tą słabszą stroną Wiedźmina. A w Gothicach zarówno fabuła, jak i gameplay są idealnie spójne. Nie widać i nie czuć takiego rozdźwięku jak w trzecim Wiedźminie.
 

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany
Cytuj
A ja ciągle czekam na "kontr-dialogi".
https://www.youtube.com/watch?v=gYUfmLPCpD8

Prosz   :lol:  :D


Wiesz , najlepsze to pojęcie względne. Mi tam dialogi gothica podobają się bardziej od tych z wiedźmina, mają więcej taktu i są bardziej poważne jak dla mnie, i bardziej przemyślane. I to nie fanboystwo żadne, tylko gust.
 

Squerol

Squerol

Użytkownicy
twój stary
posty712
Propsy547
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • twój stary
Squerol, weź spierdalaj bo zaczynasz juz wkurwiać. Dla Ciebie każdy kto nie jest na tyle debilem aby hejtować każdy aspekt Gothica czy PB to juz musi byc psychofan? :facepalm:
Sam spierdalaj, niektóre fragmenty wypocin sebogotika mówią same za siebie...

Halk_Hogan_PL

Halk_Hogan_PL

Użytkownicy
Halkster
posty916
Propsy890
ProfesjaGrafik 2D
  • Użytkownicy
  • Halkster
Cytuj
A ja ciągle czekam na "kontr-dialogi".
https://www.youtube.com/watch?v=gYUfmLPCpD8

Prosz   :lol:  :D


Wiesz , najlepsze to pojęcie względne. Mi tam dialogi gothica podobają się bardziej od tych z wiedźmina, mają więcej taktu i są bardziej poważne jak dla mnie, i bardziej przemyślane. I to nie fanboystwo żadne, tylko gust.
:facepalm: :lol2: :lol2: :lol2:
Bardziej poważne i przemyślane. :lol2: :lol2: :lol2:
Podam przykład:
- "Hej ty!"
- "Kto, ja?"
- "Nie, twoja babcia, jasne że ty."
albo
- "Co robisz, topisz złoto?"
- "Nie, siekam cebulkę"
Rzeczywiście bardzo poważne i naprawdę przemyślane. :lol2: Żarty i w ogóle całe dialogi na poziomie podstawówki.
Większość dialogów w Gothicach jest po prostu zabawna i prawie żadnym stopniu nie są ani poważne ani dobrze przemyślane. Pozdro.
 

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
Cytuj
A ja ciągle czekam na "kontr-dialogi".
https://www.youtube.com/watch?v=gYUfmLPCpD8

Prosz   :lol:  :D


Wiesz , najlepsze to pojęcie względne. Mi tam dialogi gothica podobają się bardziej od tych z wiedźmina, mają więcej taktu i są bardziej poważne jak dla mnie, i bardziej przemyślane. I to nie fanboystwo żadne, tylko gust.

"To coś z przodu to twoja twarz czy dupa?"

To było poważne, bardziej przemyślane i mające więcej taktu?  :lol2: :lol2: :lol2:

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
Nie jest powazne, ale Gothic porusza raczej humor dorosly, dojrzaly, podczas gdy w Wiedzminie co chwila jest żarcik który bawi co najwyzej nastoletnich gimbusów u których atak smiechu wywoluje narysowanie kutasa w zeszycie albo powiedzenie ,,kupa smiechu" :P
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
Cytuj
Mi tam dialogi gothica podobają się bardziej od tych z wiedźmina, mają więcej taktu i są bardziej poważne jak dla mnie, i bardziej przemyślane.
Made my day :lol2:
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
Nie jest powazne, ale Gothic porusza raczej humor dorosly, dojrzaly, podczas gdy w Wiedzminie co chwila jest żarcik który bawi co najwyzej nastoletnich gimbusów u których atak smiechu wywoluje narysowanie kutasa w zeszycie albo powiedzenie ,,kupa smiechu" :P
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
Tylko napisalem cos o gimbusach, a forumowy od razu przylazl ze swoimi smiesznymi obrazkami. No kurwa.
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

sebogothic

sebogothic

Użytkownicy
posty381
Propsy244
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Sam spierdalaj, niektóre fragmenty wypocin sebogotika mówią same za siebie...
Z chęcią dowiem się jakie i mam nadzieję, że się do nich odniesiesz. Bo póki co poza obrażaniem, rzucaniem gównem i mięsem nic do dyskusji nie wniosłeś, co dobrze odzwierciedla cygan w twoim awatarze.
 

Halk_Hogan_PL

Halk_Hogan_PL

Użytkownicy
Halkster
posty916
Propsy890
ProfesjaGrafik 2D
  • Użytkownicy
  • Halkster
Nie jest powazne, ale Gothic porusza raczej humor dorosly, dojrzaly, podczas gdy w Wiedzminie co chwila jest żarcik który bawi co najwyzej nastoletnich gimbusów u których atak smiechu wywoluje narysowanie kutasa w zeszycie albo powiedzenie ,,kupa smiechu" :P
:lol2: :lol2: :lol2: :lol2:
Bez komentarza...
 

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany
Rzeczywiście bardzo poważne i naprawdę przemyślane. :lol2:  Pozdro.



No ale trzeba być ćwierć mózgiem i z całych setkii dialogów cytować żarty w dialogach.  :facepalm: :F

Bez komentarza...
Przykładowy komentarz z wiedźmina 3. ,,Uuu, ale kopie po wątrobię'' Wygrałeś internety halk :ok: :lol:
 

sebogothic

sebogothic

Użytkownicy
posty381
Propsy244
Profesjabrak
  • Użytkownicy
E tam. Mi się najbardziej podobało jak Dijkstra, który nie raz i nie dwa widział Geralta w akcji rzucił się na niego z toporem. :D
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry