Returning vs Global Mod 16584 32

Ankieta

Który mod jest lepszy?

Global Mod
22 (28.2%)
Returning
34 (43.6%)
Inny
22 (28.2%)

Głosów w sumie: 77

O temacie

Autor K@T

Zaczęty 26.06.2014 roku

Wyświetleń 16584

Odpowiedzi 32

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch

Tizgar

Returning vs Global Mod
#20 2014-06-26, 18:03(Ostatnia zmiana: 2014-06-26, 18:23)
Widać źle zrozumiałeś, każda opinia tu wywoła wojnę, jeśli jedna osoba zacznie wymieniać zalety i wady ów modyfikacji i porównywać je nastąpi fala zaprzeczeń.

Temat powinien być zakończony tym ze obie modyfikacje coś maja ale żadna z nich nie spełnia 100% oczekiwań, wiec to gracz wybiera w co chce grac, czy starczy mu fabuła czy chce zmian. Jak chce jedno i drugiego to gra w obie, lub w Ds, jak lubi totalna nowość bez już dobrze znanej fabuły g2 z nk, takie są fakty i na tym można chyba skończyć.
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

Abaddon

Abaddon

Użytkownicy
posty2147
Propsy1623
ProfesjaScenarzysta
  • Użytkownicy
Popieram Tizgara w 100%
 

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Czy musicie wszędzie odbiegać od tematu i spamować? Die Ordnung muss sein! - jak mawiają Niemcy. Wracam na drugą połowę, jak Niemcy przegrają, dostaniecie ostrzeżenia, bo wkurzyliście mnie :P

Huldra

Huldra

Użytkownicy
posty21
Propsy11
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Taka ankieta nie ma sensu jeszcze z jednego powodu moim zdaniem. Otóż te modyfikacje dzieli niemal 1 rok różnicy w wydaniu. Przez ten czas nieporównywalnie więcej ludzi zagrało w Returning. Na pewno sporo grających w niego, nie zagrało w ogóle w Global. Wnioski proste.

edit down- zgoda- tylko jak to sprawdzic? można złośliwie oddac głos na swojego ulubieńca
 

XovoX

XovoX

Użytkownicy
entropy increase manager
posty164
Propsy123
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • entropy increase manager
W takim przypadku głosowanie jest bezsensowne. "który lepszy" powinni ocenić ci, którzy grali w oba.
 

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
Cytuj
W takim przypadku głosowanie jest bezsensowne. "który lepszy" powinni ocenić ci, którzy grali w oba.


Dokladnie. Dlatego stwierdzam, ze Returning jest lepszy. I nie, nie dlatego, że nie lubie memoriusa (bo wlasciwie go nie nie lubie, nic do niego nie mam i ta persona jest mi totalnie obojetna, Ventrue tym bardziej) lecz dlatego, ze jest po prostu modem lepszym. Widac to takze po ankiecie - 9 glosow przewagi nad globalem, do tego global wyprzedza o jeden glos "inne modyfikacje".
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany
Ja i tak wole org Gothica 2 NK  :ok:
 

Abaddon

Abaddon

Użytkownicy
posty2147
Propsy1623
ProfesjaScenarzysta
  • Użytkownicy
Werewolf dobrze napisałeś. Cała dyskusja tak powinna wyglądać :ok:
Ja zagłosowałem na inny mod. Lubię i Globala i Returninga - każdy ma rzeczy, których nie ma ten drugi. W oba mody grałem po kilka razy i oba mi się podobały i ciężki mi je zestawić, bo to są od siebie zupełnie różne,
 

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
No bo bez kitu. Co ma do moda team go tłumaczący*? Lubilem bardzo ekipe DreamVader - spalszczaczy Returninga. Lubie także chłopaków z Druzyny Spolszczenia. Wszyscy robią kawał dobrej roboty za którą im sie nalezy conajmniej -PIWO-. A to, że jeden mod jest lepszy, gorszy, komus sie podoba bardziej, mniej - za co maja byc odpowiedzialni tlumacze? Za to, ze to przetlumaczyli? To kurwa po rusku bardziej by sie podobalo czy jak? :F


Co do -PIWO- zaraz pewnie przyjdzie chicken z tekstem:

Cytuj
Piwo to moje paliwo.

:lol:
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Tu moja "krótka" argumentacja:
http://pl.gothic.wikia.com/wiki/W%C4%85tek:83545 
Tak, ja to napisałem. 
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Doktorszalonym

Doktorszalonym

Użytkownicy
Mnie to nie zachwyca.
posty337
Propsy161
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Mnie to nie zachwyca.
Props za dobrą argumentacje. 
 
W tym kraju są zasady,
Ten kraj ma to w zwyczaju:
Równo ścinać wszystkie głowy wystające zza połowy,
Mam fatalne maniery,
Koszmarne mam zwyczaje,
Lecz kiedy grają tego kraju hymn,
Ciągle jeszcze wstaje.

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
Sam chciałem się pokusić o porównanie, no ale nie mam zastrzeżeń ani nie mam pomysłu co dodać do opinie Gothicmana nie da się z nią nie zgodzić, porusza defakto tylko kwestie ogólne, ale to są te najistotniejsze fakty dla potencjalnego gracza.
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

DawidT

DawidT

Użytkownicy
posty117
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy

DawidT

Returning vs Global Mod
#32 2023-01-23, 22:45(Ostatnia zmiana: 2023-01-24, 12:12)
Tu moja "krótka" argumentacja:
http://pl.gothic.wikia.com/wiki/W%C4%85tek:83545
Tak, ja to napisałem.
A z których dni są Twoje posty?

Post połączony: 2023-01-23, 23:08


Post połączony: 2023-01-23, 23:09
Jak dla mnie, należałoby zrobić też opcję, że oba mody się podobają.

Post połączony: 2023-01-23, 23:52
Niemniej oto moje spostrzeżenia:
1. Wątek główny w Globalu - lepiej skonstruowany. Wątpliwości budzi tylko fakt, że Dar to czysta krew (co rzutuje na wykonanie questa z pierścieniem od herszta orków) i że Liv Strong to Constantino. Natomiast koniec wątku Opiekunów od nowa powinien powstać - to że chcą nas zabić po tylu questach dla nich nie jest fajne.
2. Optymalizacja i trudność na korzyść Globala. Stamina w Returningu może być.
3. Światy w obu modach mogą też być.
4. Co do gildii głównych - oba mody nie zawiodły. Niemniej w Globalu w praktyce można ukończyć grę tylko 2 dodatkowymi (Mrocznymi i Myśliwymi; Magowie Wody są zbugowani). Returning co do ilości 3 dodatkowych gildii nie zawiódł (nawet przyjmując, że sekciarze z Bractwa są kontrowersyjni).
5. Przy gildiach pobocznych też oba mody się postarały. Aczkolwiek np. w Returningu przesadzili zmieniając wątek Dragomira - powinien zostać w dotychczasowym miejscu.
6. Na korzyść Returninga - VII rozdział, jednak z zastrzeżeniem końca wątku Opiekunów.
7. Ceny towarów - Returning góruje. W Globalu są zawyżone.
8. Co do nauki - Global wymogi do niektórych atrybutów punktów nauki zaniżył (dobrze), do niektórych zawyżył (np. języki budowniczych czy poziomów nauki siły, zręczności, many czy tych wszystkich broni) (to źle). Returning natomiast wprowadził opłaty za większość umiejętności (tylko nie u gildii złodziei oprócz Ramireza) opłaty, nawet tam gdzie w NK wcześniej było za darmo.
9. Efekty czarów ognia - tu Returning się postarał.

Post połączony: 2023-01-23, 23:53
Reasumując wstępnie, oba mody mają wady i zalety. Wydaje się, że Globala i Returninga (ale 1.0 Rebalance 2.1 patch 1.3.1 na razie; nie wyobrażam sobie tego dziwactwa 2.0!) można byłoby połączyć jak kiedyś proponował Simon.
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry