Gothic 2 NK Returning - wielki opis moda i nie tylko 162498 29

O temacie

Autor siewka181

Zaczęty 1.11.2012 roku

Wyświetleń 162498

Odpowiedzi 29

Sawik

Sawik

Moderator działu
Rebel
posty4772
Propsy3197
ProfesjaNierób
  • Moderator działu
  • Rebel
Tag center jest zbędny w 90% tekstu, nie tyle co zbędny co źle wygląda.
Tak code wygląda trochę estetyczniej, ale dodaj tag ramka + tak url i wygląda to jeszcze lepiej, a linku nie trzeba kopiować.
 
Życzę wam seksu analnego po stronie biernej.
Dropbox +500 mb na start
LowPoly
Wykonanie modelu niskopoligonowego to sztuka kompromisu. Nie jest to jedynie uproszczenie modelu wysokopoligonowego, ale głęboka modyfikacja oraz podejmowanie decyzji często zmieniających wygląd pierwotny obiektu, tak by przy najmniejszej ilości trójkątów uzyskać jak najwierniej odwzorowany kształt oryginału. Nie można też zapomnieć o tym iż musi nadal wyglądać przekonywająco i tak balansować by uzyskać efekt optymalny.

Podstawowym założeniem jest, że model nie powinien mieć zbędnych, niewidocznych dla gracza detali włączonych w geometrie. Większość obiektów jakie znajdują się w grze powinna prezentować się najlepiej z odległości około 3-5 metrów. Wszelkie detale, które zanikają, wydają się płaskie lub zlewają się z bryłą modelu należy uznać za zbędne i pozostawić je na normal mapie.

Fakt, iż gracz będzie w stanie podejść bliżej do obiektu i zobaczyć go z mniejszej niż 3m odległości nie powinno stanowić większego problemu, gdyż większą rolę odgrywają wtedy tekstury oraz dodatkowy detal zależny od materiału obiektu. To właśnie kompromis między wydajnością, a szczegółowością otoczenia.

Detal, którego nie widać z 3-5 metrów nie powinnien istnieć w geometrii modelu.
Krawędzie znajdujące się blisko siebie, które zlewają się z większej odległości należy uprościć do wspólnej płaszczyzny

Luk

Luk

Moderator działu
Sursum Corda! Wiwat Car!
posty1168
Propsy319
ProfesjaTłumacz
  • Moderator działu
  • Sursum Corda! Wiwat Car!
Parę błędów stylistycznych. Rodzaj magii napewno nie nazywa się "Magowie ognia". Proponuję np. "Krąg ognia" i na tej zasadzie z resztą. Muszę jechać wieczorem powiem jeszcze pare sugestii.

Zamiast:"niebieski"zrób tag na taki kolor jaki ma w modzie. Będzie wiadomo o co "kaman" W runach dodaj i inne bo run dochodzi w uj więcej, a wiem, bo sprawdzałem. To samo w przypadku ZENów. Nie widzę potrzeby wymieniania NPC. Primo to psuje niespodziankę, a duo i tak ktoś kto nie grał nie wie kim jest taki Dagoth. Nazwę "Mini FAQ dla początkujących" zmień na "FAQ". Co to znaczy "przejść Jankhendar"? Powinno być coś w stylu "przejść wątek Jankhendaru/ukończyć fabułę Nocy Kruka". Hagen z dużej pisze się z dużej litery. "Zwiększa moc czarów i konieczna do używania retoryki" zabrakło "jest" przed "konieczna". W zdaniu z Lotharem i Hagenem zapomniałeś przecinka. W FAQ masz bajzel (nazywajmy rzeczy po imieniu) z interpunkcją. Poprawnie jest wyraz+znak+odstęp+wyraz, a u ciebie jest, raz tak, a raz inaczej. "70zręczności"- What is it? W poradniku
Spoiler
jest "stróże". Jest to błędna nazwa. Powinno być "Opiekunowie". Po co piszesz gdzie jest "Martwa Harpia". Jeżeli ktoś przeszedł G2, to wie  gdzie jest, a jeżeli nie, to znaczy, że ten mod nie jest dla niego. Smutne, ale prawdziwe.
Spoiler
Jeżeli chodzi o Etlu, to NIE TRZEBA ich wybijać. Obejrzyj Let's Play jednego z członków DreamVader- Warda. W którymś odcinku przeszedł go bez zabijania ich. Jedyną ofiarą był ten pustelnik
Z Fellanem, to samo co z tawerną. Po jakiego **uja piszesz, skoro to nie mod dla nieobeznanych.
Z tymi prawami autorskimi nie przesadzaj, bo może przydatne, ale wstydziłbym się pokazać pracę z tyloma błędami. Nie zrozum mnie źle, ale nie mogę zamknąć tego wątku, chociaż powinien być do póki nie będzie pozbawiony 90% błędów.
 
Spoiler
https://www.youtube.com/watch?v=DsSwvh4npMQ

siewka181

siewka181

Użytkownicy
PomiotBeliara
posty411
Propsy68
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • PomiotBeliara
@ Up wiem że nie trzeba można przejść pokojowo i też to jest.

I przed tym jest wyraznie napisane że:
Tu znajdziesz wszelkie znalezione(tu mam namyśli nie znalezione w grze a w internecie) czy odkryte przezemnie sposoby przechodzenia questów
Także w questach to nie ja wszysko pisałem.

Nie chcesz takiego wątku to nie,usune wszystko z 1 postu i po sprawie skoro aż tak ci błędy nie pasują.
 
JAK NAZYWA SIĘ CHOROBA NA KTÓRĄ CIERPIĄ WYZNAWCY ADANOSA ?
WADA NOSA :d
Motyw do Google Chrome by ja: https://www.mychrometheme.com/t/94h6ywsfrpdltksaofn965n3e
http://z0r.de/L/z0r-de_4014.swf

Pawciow

Pawciow

Użytkownicy
posty533
Propsy70
ProfesjaTłumacz
  • Użytkownicy
opis dobry pod względem zawartości, ale można poprawić te parę wizualnych błędów,
żeby się prezentował poprawnie... np.
Spoiler
Można dołączyć tylko do jednej głównej gildii.
skoro napisałeś tutaj tak:
Spoiler
  • Wodny Krąg
  • Piraci
  • Gildia Złodziei
  • Gildia Kupców
  • Opiekunowie
  • Myśliwi
to zostań przy tym
Spoiler
Strażnik miejski--> Paladyn
Najemnik--> Łowca smoków
Now. Ognia--> Mag Ognia
Now. Wody--> Mag Wody
Now. Ciemności--> Nekromanta
Now. w Bractwie--> Strażnik Bractwa/Guru
znów:
Spoiler
W gildiach dodatkowych nie ma ograniczeń i można przynależeć do wszystkich gildii.
Spoiler
Każda gildia główna ma swoje cechy i inne style, także warto się zastanowić kim się chce grać.
Będąc w np. Straży nie możesz dołączyć do żadnej innej gildii, głównej jedynie Gildie dodatkowe stoją przed tobą otworem.
(...)

-Został do gry wprowadzony pasek wytrzymałości jak było w G3
-W grze możemy zdobyć a'la śpiwór, dzięki któremu możemy spać wszędzie
-Zostały dodane nowe umiejętności m.in:
-I inne ciekawe umiejętności, których odkrycie zostawiam wam
-W grze jest dużo nowych światów i miejsc:
-Dodano nowe runy/czary:
itd.
generalnie rób te dwukropki, skoro coś wyliczasz
Spoiler
-Zwiększone zdobywane doświadczenie
-Zwiększona trudność w stosunku do Nocy kruka
-Możliwość wyboru trudności:
(...)
Bandyci zamiast skórzanych zbroi mają lekką zbroję bandyty
Książę demonów ma taki złotawy kolor
Feodaron nosi teraz miano Czerwonego Smoka
Xardas używa czaru Krzyk Umarłych
Poszukiwacze używają czaru Włócznia Ciemności
Spoiler
[list=1]
  • Czemu nie dostajemy klucza do Górniczej Doliny? Najpierw trzeba przejść wątek główny Nocy Kruka, czyli wyspę Jarkendar.
  • Gdzie jest ornament Cavalorna? Nie ma go Hagen, teraz ma go Lothar.
  • Do czego jest Inteligencja ? Zwiększa moc czarów i jest konieczna do używania retoryki.
  • Co to jest retoryka? Pozwala nam wyłgać się z przestępstwa, stosować przekupstwo i pomaga w zadaniach.
  • Jak nauczyć się Retoryki? Z książki, którą trzeba ukraść w zadaniu - przeczytaj zanim oddasz.
  • Jak nauczyć się Akrobatyki? Gdy mamy 70 pkt. zręczności, nauczy nas jej jeden z najemników Buster.
  • Czemu za lvl nie dodają się punkty trafień? Trzeba się ich uczyć np. u Wulfgara.
  • Gdzie mogę nauczyć się Wytrzymałości? Uczy ich m.in. Wulfgar.
  • Jak uczyć się Inteligencji? Po prostu musimy czytać księgi itp.
  • Jak nauczyć się Demonologii? U Xardasa po zostaniu nekromantą.
i...
Spoiler
Przejdźmy do filmu, jak zacząć w tym modzie:
(...)
JAK POPRAWNIE ZAINSTALOWAĆ MODA I SPOL.? OTO ODPOWIEDŹ :
(...)
Na wszelkie pytania i niejasności postaram się odpowiedzieć, oczywiście jeżeli będę znał odpowiedź.
(...)
Bzdury, że niby skopiowane będę ignorował, gdyż nad tym spisem spędziłem ponad 2 godziny i nie mam zamiaru słuchać bezpodstawnych oskarżeń,
i wszelkie tego typu posty będę zgłaszał jako spam.
Jestem autorem tego opisu i zastrzegam do niego prawo.
W przypadku, gdy chcesz go wykorzystać pozwalam, ale
tylko z informacją, że to ja jestem autorem tego oto opisu.
nie chciałem wszystkiego kopiować...ale jak wymieniasz czary to już z dużej litery, tak jak Krzyk Umarłych, tak Włócznia Ciemności itp...nazwy typu Ork-Bandyta czy coś też z dużej ; mogłem coś pominąć

co do poziomu trudności- w polonizacji jest 'Rębacz' zamiast 'Bardzo trudny' ; ogólnie - DreamVader - na siłę pospieszyliście się z wydaniem tego spolszczenia...beta skończyć i wszystko byłoby cacy - bez błędów

Luk

Luk

Moderator działu
Sursum Corda! Wiwat Car!
posty1168
Propsy319
ProfesjaTłumacz
  • Moderator działu
  • Sursum Corda! Wiwat Car!

Luk
Moderator działu

Gothic 2 NK Returning - wielki opis moda i nie tylko
#24 2012-11-03, 12:02(Ostatnia zmiana: 2012-11-03, 12:05)
@ Up wiem że nie trzeba można przejść pokojowo i też to jest.

I przed tym jest wyraznie napisane że:
Tu znajdziesz wszelkie znalezione(tu mam namyśli nie znalezione w grze a w internecie) czy odkryte przezemnie sposoby przechodzenia questów
Także w questach to nie ja wszysko pisałem.

Nie chcesz takiego wątku to nie,usune wszystko z 1 postu i po sprawie skoro aż tak ci błędy nie pasują.
Siewka. Nie. Źle mnie zrozumiałeś. Jestem ZA tym tematem, tylko rzecz w tym, że jest pełen błędów, już nie tyle rzeczowych, oraz poza paroma zbędnymi nawiasami, czym to było w G2NK(chyba dwoma), co błędy językowe i złe odstępy między znakami. Do run dodaj  "i inne", gdyż tych run jest w uj więcej, a wiem, bo sprawdzałem w skryptach. Ogólnie większość co napisałem wcześniej napisał Pawciow, tyle, że konkretniej. Ogólnie też fragment
Cytuj
FAQ Początkującego
Ogólnie lepiej brzmi
Cytuj
FAQ- Najczęściej zadawane pytania
Jeżeli poprawisz te błędy, to temat zamknę, dam propsa, oraz dam go podepnę, żeby był widoczny, dzięki czemu będzie mniej tych samych pytań.
BTW
Taka prośba. Dodaj w FAQ, że hasło do spolszczenia brzmi "DreamVader", a nie "dreamvader"


@Up
Spolszczenie było na szybko, bo ludzie chcieli szybko. Jakby było wtedy PRO, to byś nie miał żadnego spolszczenia, a czekałbyś na to. Nikt ci nie kazał grać z pseudospolszczeniem. To jest spolszczenie dla niecierpliwych (Np. mnie :P )
 
Spoiler
https://www.youtube.com/watch?v=DsSwvh4npMQ

Pawciow

Pawciow

Użytkownicy
posty533
Propsy70
ProfesjaTłumacz
  • Użytkownicy
nie grałem z pseudospolszczeniem(nie jestem w gorącej
wodzie kapany), skoro wersja PRO dopracowana
miałaby wyjść później, ale byłaby taka jak należy,
to warto byłoby czekać wg mnie - bo to coś na zasadzie
Windowsa Microsoftu daliście - macie i się cieszcie,
my zrobimy w tym czasie service pack - z tą różnicą,
że przez błędy językowe w modzie nie wywali z gry czy
z tego powodu będzie BSOD :P


Nie chcę robić spamu więc, zrobię to na edicie. Badziewie funduje Apple swoim nadgryzionym jabłkiem, gdyż są tak zachłanni na kase, że ingerencja użytkownika w system jest ograniczona do najmniejszego min.. Wirusów znowu nie dlatego, że jest szczelny, a dlatego, że jest mniej popularny. Windows jest ogólnie dobry, ale fakt Eight bruździ nazwe Windowsa. A jeżeli chodzi o SP, to uważaj bo długo jechałem na Viście bez SP i nie miałem problemów z systemem. Więc jak się nie znasz to nie pisz.

nie miałem do czynienia z Vistą, pozostałem na XP

siewka181

siewka181

Użytkownicy
PomiotBeliara
posty411
Propsy68
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • PomiotBeliara
Poprawiłem większość błędów które zostały tu wymienione

no i faktycznie źle zrozumiałem
 
JAK NAZYWA SIĘ CHOROBA NA KTÓRĄ CIERPIĄ WYZNAWCY ADANOSA ?
WADA NOSA :d
Motyw do Google Chrome by ja: https://www.mychrometheme.com/t/94h6ywsfrpdltksaofn965n3e
http://z0r.de/L/z0r-de_4014.swf

Necro59

Necro59

Użytkownicy
Nekromanta
posty1002
Propsy98
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Nekromanta
A do tej instalacji i wgl do moda jest potrzebne g2mdk?
 
"Jestem NAJLEPSZYM Nekromantą na świecie, jedynym władcą podziemi, ożywieńców, i demonów... Dziwko!"

PC, na którym siedzę:

Karta Graficzna: GeForce GTX 550Ti
Procesor: Intel(R) Core(TM) Quad CPU Q9300 @ 2.50GHz
Pamięć: 3,00GB pamięci RAM (użyteczne 3,00 GB)
System Operacyjny: Windows 7 Ultimate.

siewka181

siewka181

Użytkownicy
PomiotBeliara
posty411
Propsy68
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • PomiotBeliara
Ja z instalką z tego tematu nie mam żadnego gmd2 ani nic w tym stylu i wszystko działa
 
JAK NAZYWA SIĘ CHOROBA NA KTÓRĄ CIERPIĄ WYZNAWCY ADANOSA ?
WADA NOSA :d
Motyw do Google Chrome by ja: https://www.mychrometheme.com/t/94h6ywsfrpdltksaofn965n3e
http://z0r.de/L/z0r-de_4014.swf

Luk

Luk

Moderator działu
Sursum Corda! Wiwat Car!
posty1168
Propsy319
ProfesjaTłumacz
  • Moderator działu
  • Sursum Corda! Wiwat Car!

Luk
Moderator działu

Gothic 2 NK Returning - wielki opis moda i nie tylko
#29 2012-11-03, 16:19(Ostatnia zmiana: 2013-02-09, 22:11)
OK, czyli temat dorósł do Zamknięcia

EDIT by majaczek: tym którym nie działają linki niech skorzystają z linków w FAQ
 
Spoiler
https://www.youtube.com/watch?v=DsSwvh4npMQ


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry