Gothic: Banda Quentina - dyskusja ogólna 2623483 7398

O temacie

Autor

Zaczęty 16.09.2012 roku

Wyświetleń 2623483

Odpowiedzi 7398

Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty4090
Propsy844
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jedyny w swoim rodzaju
Zrób zadanie ze zlikwidowaniem cienia dla Okyla, potem idziesz do Laresa, on cię poinstruuje, co dalej.
 
You cheated not only the game, but yourself.
You didn't grow.
You didn't improve.
You took a shortcut and gained nothing.
You experienced a hollow victory.
Nothing was risked and nothing was gained.
It's sad that you don't know the difference.

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
@Jao W sensie nagrody jak w ŚS chodziło mi o dodatkowe wymogi typu odpowiednio wysoki poziom.
Bo obecnie w ER watek się urywa będąc strażnikiem w 3r w 2r było super z mojej perspektywy, naprawdę po awansie było co robić a w 3r raptem 2 questy wstęp do elity cieki pancerz i tyle ucięty potencjał.

Tu można by było dodać ze jako elita mamy kilka dodatkowych zadań, aż w końcu pytamy się kruka o możliwość  zostania magnatem, gdzie ten jasno by się wyraził ze to jest możliwe ale nie tylko musielibyśmy okazać się lepsi od innych magnatów, patrz pojedynki na arenie z nimi ale tez zrobić coś nadzwyczajnego, czyli właśnie znaleźć ta ukryta ścieżkę do nowego obozu. Wiadomo ze jako magnat tez można coś do roboty dać np: kontrola placu wymian bo  nowa dostawa jest itp  potencjał jest spory

To ze ktoś jest strażnikiem czy magnatem dla fabuły 4r nie ma znaczenia tu nie chodzi o nasza pozycje SO odcina się od całej koloni i każdy jest wrogiem,  bezi nim jest  dla tego ze pomagał NO w wysadzeniu bariery,  jego pozycja nie ma znaczenia ma znaczenie to ze pomagał NO.
 
Dla mnie sprawa jest prosta i tu  nie ma co argumentować jeśli możesz zostać guru w modzie to naturalna rzeczą jest możliwość zostania tez magnatem.
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty4090
Propsy844
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jedyny w swoim rodzaju
Albo po prostu więcej questów dla elity, bez możliwości zostania magnatem, ewentualnie nagrodą mogłaby być sama zbroja, bez przyjęcia do gildii jak w MT, ten ich pomysł mi się akurat podobał (Gomez może wymyślić naprawdę byle jaki powód żeby nas nie dopuścić, typu magnatami są tylko jego kumple z czasów przed barierą; nikt nie mówił, że magnaci to gildia otwarta, poza tym przy tym, ile robiliśmy dla Bractwa, Gomez nie ma powodów, żeby nam ufać na tyle, by wpuszczać do swojego wewnętrznego kręgu).

I to samo dla elitarnego strażnika świątynnego, bo Out zwrócił uwagę na ważną kwestię: możliwość zostania Guru psuje balans gildii - zawsze był wybór SO (pełnokrwisty mag lub wojownik), NO (wojownik, ale w późnej fazie gry dołącza magię), Sekta (hybryda od samego początku mająca dostęp do magii, ale bez możliwości zdobycia najsilniejszych zaklęć). Przez to, że Sekta daje możliwość zostania Guru, droga maga Starego Obozu traci sens z perspektywy gameplayu, bo dostajemy drugą taką samą, tylko z jeszcze szybszym dostępem do czarów i silniejszymi pancerzami (podobnie zresztą ma się sprawa z możliwością zostania magiem wody w 2 rozdziale).

Jedyne rozwiązanie, jakie przychodzi mi do głowy, żeby zachować Guru i nie psuć tym maga ognia/wody, to zamknąć mu dostęp do czarów magii ognia i wody, w stylu Returna. Choć i to dalekie do ideału, bo Pięść wichru to jedno z najbardziej OP zaklęć w pierwszej części.
 
You cheated not only the game, but yourself.
You didn't grow.
You didn't improve.
You took a shortcut and gained nothing.
You experienced a hollow victory.
Nothing was risked and nothing was gained.
It's sad that you don't know the difference.

Morddamek

Morddamek

Użytkownicy
posty4
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Zrobilem przywolanie poslanca sniacego zabili orka a ja dalej nie moge dostac sie do leza krolowej pelzaczy, nie mam nic w questbooku
 

Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty4090
Propsy844
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jedyny w swoim rodzaju
Wygadałeś wszystkie opcje dialogowe z Cor Kalomem?
 
You cheated not only the game, but yourself.
You didn't grow.
You didn't improve.
You took a shortcut and gained nothing.
You experienced a hollow victory.
Nothing was risked and nothing was gained.
It's sad that you don't know the difference.

gothic123

gothic123

Użytkownicy
posty82
Propsy9
Profesjabrak
  • Użytkownicy
vincent moim zadniem to powinieneś połączyc twoje pomysły z modem banda quentiana ten mod był dobry plus towje pomysły i bedzie hit
 

Vincent93

Vincent93

Użytkownicy
posty103
Propsy82
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Wszystko zależy od skryptera/skrypterów. Pomysły są ambitne ale tak jak mówię , nie wszystko zależy ode mnie.

Pozdrawiam
 

gothic123

gothic123

Użytkownicy
posty82
Propsy9
Profesjabrak
  • Użytkownicy
spoko ja obecnie gram w gothica 3 z tymi modami ltm powrót generała lee i inne poprawki i musze powiedziec że super robota tam jest ja wyjdzie twoja wesja moda do gothica i jeszcze będzie brakowało czegoś takiego do gothic 2 noc kruka i była by trylogia gothica w edycjach rozszerzonych
 

Ergon

Ergon

Użytkownicy
posty17
Propsy1
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
Witam! Mam problem z rozgrywką. Jestem na etapie, w którym Cor Kalom po rytuale wysłał mnie do tej cholernej kopalni i nie mogę wykonać questa "Test Zaufania". W tym zadaniu chyba się nic nie zmieniło prawda? Zauważyłem, że w dzienniku do niezaliczonych zadań zostało wpisane dołączenie do Starego Obozu... Tylko, że ja już jestem cieniem! Więc prawdopodobnie nie mogę dołączyć do innego obozu! A Ian nie ma żadnej linii dialogowej powiązanej z tą listą. Nie chcę nadrabiać jakiś 15h rozgrywki (tym bardziej, że nie mam tyle czasu na granie)
Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji? Ewentualnie może mogę jednak dołączyć do innego obozu jakimś sposobem?

Edit: Chciałbym tylko dodać, że przywołanie listy kodami i zakończenie questa z listą nie odblokowuje możliwości rozmowy z Ashganem czy Ianem, aby wpuścił nas do zamkniętego szybu. Nawet ze zmienioną gildią na skazaniec, nie mogę wręczyć listy Laresowi, ani dołączyć do obozu bractwa.
 

outlander

outlander

Moderator działu
posty452
Propsy224
ProfesjaReżyser
  • Moderator działu
test zaufania nie ma nic wspólnego z zadaniami na drugi rozdział. nie musisz go wykonywać aby ruszyć do przodu z fabułą
 

Ergon

Ergon

Użytkownicy
posty17
Propsy1
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
W takim razie co powinienem zrobić i dlaczego nie mogę dokończyć tego zadania? Szukałem na forum, ale nie znalazłem takiej odpowiedzi
 

Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty4090
Propsy844
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jedyny w swoim rodzaju
"Test zaufania" najpewniej powinien był przejść do niezaliczonych - nie wiem, może grasz na starszej wersji, gdzie to jeszcze nie zostało poprawione (zakładam, że do cieni dołączyłeś, robiąc questa z Flintem - jeśli nie, to grasz na BARDZO starej wersji, więc mogę nie mieć wiedzy, co należy zrobić). W każdym razie, masz w dzienniku zadanie "Wydzielina pełzaczy"?
 
You cheated not only the game, but yourself.
You didn't grow.
You didn't improve.
You took a shortcut and gained nothing.
You experienced a hollow victory.
Nothing was risked and nothing was gained.
It's sad that you don't know the difference.

Ergon

Ergon

Użytkownicy
posty17
Propsy1
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
O ile się nie mylę wersja to 1.4.91 i właśnie robiąc quest z Flintem dołączyłem do obozu. Wspomniane zadanie znajduje się w dzienniku.
 

outlander

outlander

Moderator działu
posty452
Propsy224
ProfesjaReżyser
  • Moderator działu
daj screena z dziennika z tego zadania wydzielina pełzaczy. zobaczymy na czym stanęło
 

Ergon

Ergon

Użytkownicy
posty17
Propsy1
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
Wczytywałem różne zapisy, wyrzucałem przedmioty z ekwipunku, biłem npców, bawiłem się marvinem w tej kopalni i przepchnąłem to dalej. Nie wiem co konkretnie pomogło, bo było to dość chaotyczne. W każdym razie problem chyba zażegnany, a przynajmniej tak myślę, bo tym razem mogłem oddać koło zębate.
 
Tylko jeszcze martwi mnie ten test zaufania, nie mogę go ukończyć, a zadanie wciąż znajduje się w dzienniku. Powinienem je ukończyć na cheatach czy jednak zostawić to w spokoju, żeby prześladowało mnie w dzienniku do końca rozgrywki?
Dziękuję za pomoc Jao, outlander!
 

Mikox

Mikox

Użytkownicy
posty26
Propsy2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Witam, mam problem. Otóż wszyscy NPC w pobliżu jak i w nowym obozie są zacięci. Nikt nic nie robi, wszyscy stoją w miejscu, nie można ich zagadać i przy próbie jakiegokolwiek kontaktu/ataku/rozmowy Bezi się również zacina. Mam już 20h gameplay'u jeszcze innym realnym problemem jest to, że gram razem z żoną próbując ją przekonać, że gry są fajne, no i podłapała tego Gothica ostro, ale ten błąd kasuje cały progress xd. Ratujcie!
 

Vincent93

Vincent93

Użytkownicy
posty103
Propsy82
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Może jakiś zapis sprzed tego problemu by pomógł? outlander ratuj to małżeństwo! :)
 

Mikox

Mikox

Użytkownicy
posty26
Propsy2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Może jakiś zapis sprzed tego problemu by pomógł? outlander ratuj to małżeństwo! :)

Właśnie tak zrobiłem. Miałem save z przedwczoraj i leciałem na "k" i "F8", żeby podgonić i znowu ten sam problem.
Ale znalazłem rozwiązanie! :pokerface: Otóż gdy zbliżam się do obozu z ubranym Starym pancerzem Straży Królewskiej, cały Nowy Obóz popada w stagnacje.  :lol2:. Gdy już jestem w okolicy NO, mogę go spokojnie wdziać to ubranko.

Edit: To jednak nie to. Zauważyłem, że obszar w którym jest jaskinia pod wodospadem i nad nią bandyta, który prowadzi do zasadzki (koło NO) buguje mi grę i jeśli tam wkroczę to cały NO, wszystkie okoliczne potwory i NPC stagnują. Póki co pozostaje nam omijanie tego obszaru, ech.

Edit2: Prosił bym o kod na tego Szkodnika, który ćwiczy magię w jaskini pod wodospadem niedaleko NO, jeśli jest on powiązany z jakimś zadaniem.
 

K@T

K@T

Użytkownicy
posty152
Propsy22
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Gdzie jest Fletcher gdy zastępuje go Trip ?
 

Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty4090
Propsy844
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jedyny w swoim rodzaju
W zamku, chyba gdzieś w szopie Skipa.
 
You cheated not only the game, but yourself.
You didn't grow.
You didn't improve.
You took a shortcut and gained nothing.
You experienced a hollow victory.
Nothing was risked and nothing was gained.
It's sad that you don't know the difference.


0 użytkowników i 3 gości przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry