Gothic: Banda Quentina - dyskusja ogólna 2624283 7398

O temacie

Autor

Zaczęty 16.09.2012 roku

Wyświetleń 2624283

Odpowiedzi 7398

inc0

inc0

Użytkownicy
posty10
Propsy1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
witam, właśnie odpaliłem najnowszą wersje (1.491) ER i napotkałem szybko pierwszy problem, otoż, po włączeniu okna potaci (C,B) gra się crashuje, zmieniałem ustawienia klawiszy i ekran postaci ewidentnie nie pozwala mi na dalsze zbieranie jabłek :D, dołączam obrazek




/edit:

dziś już nie będę kombinował, bo rano trzeba stać do pracy :D, ale mam zaistalowanego content moda (z ER do dziś nie miałem doświadczeń) na podstawkę, jutro go wywalę i powtórzę cały proces instalacyjny, po czym dam znać, czy problem zniknął.

pozdrawiam i podziwiam autora za dalsze upgrade'y po tylu latach.
 

gothic1210
  • Gość
Mój błąd. Kompilowałem skrypty dla tłumacza. Wrzuciłem na moddb zaktualizowaną paczkę. Można pobierać ponownie :)
 

inc0

inc0

Użytkownicy
posty10
Propsy1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Dziękuje za szybką reakcję, dodam jeszcze tylko, że początkowo przyznawany bonus (nie wiem jak pozostałe) - siła mimo iż, widniała jako dodana w lewej, środkowej części ekranu, na ekranie postaci dalej jest 10 :)
 

Rafma100

Rafma100

Użytkownicy
posty4
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Bo na start masz 5 siły a nie 10. Trudna matematyka 5+5 = 10 :D
 

inc0

inc0

Użytkownicy
posty10
Propsy1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Bo na start masz 5 siły a nie 10. Trudna matematyka 5+5 = 10 :D

Nie przypuszczałbym, że 5 siły jest na start, mój błąd. Aczkolwiek mam jeszcze większa ochotę łyknąć tego moda  :cool:
 

Fletcher

Fletcher

Użytkownicy
Strażnik
posty240
Propsy52
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Strażnik
A więc jeszcze raz.
Gdzie mogę zdobyć receptę na miksturę siły ?
 

Kruk666

Kruk666

Użytkownicy
posty39
Propsy1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Pytanie do moderatora, pliki z 1.49.10 mam zamienic z plikami z 1.48? Bo jak tak robię to mi gry nie chce odpalic i chyba zostane przy 1.48
 

Vesemir

Vesemir

Użytkownicy
posty44
Propsy3
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Mam pytanie czy twórca moda planuje sprostowania fabularne po wyjściu Dziejów Korinis ?
Edycja Rozszerzona genialnie uzupełnia braki z oryginalnego Gothica 1. Można by wziąć pod uwagę niektóre wydarzenia które nastąpią w Dziejach Korinis tworząc easter eggi lub cos w tym rodzaju. Sprostować fabułe np usunac  13 maga Urutiela pod wierzą Xardasa. Może podmienic dialog z Saturasem gdzie wprowadza w błąd odnośnie 13 magów a było ich 12 i od razu byli podzieleni na kręgi ognia i wody. Genialne jest tez to ze w wierzy Xardasa znajdujemy jego starą szatę tu można by model zamienić na ten z Dziejów. Mogła by wtedy powstać genialna Trylogia Gothica; Dzieje Korinis, Gothic 1: Edycja Rozszerzona i Gothic 2 : Noc Kruka. Edycja Rozszerzona ma genialne nawiązania do Nocy Kruka , wiec można by zmienic tylko kilka drobnostek aby pasowały do Dziejów zostawiając oczywiście główną fabułę Edycji Rozszerzonej która jest genialna  :D :D
 

Duke Nukem

Duke Nukem

Gry (themodders@telegram)
Król Duke Nukem
posty826
Propsy422
ProfesjaNierób
  • Gry (themodders@telegram)
  • Król Duke Nukem
Mam pytanie czy twórca moda planuje sprostowania fabularne po wyjściu Dziejów Korinis ?
Edycja Rozszerzona genialnie uzupełnia braki z oryginalnego Gothica 1. Można by wziąć pod uwagę niektóre wydarzenia które nastąpią w Dziejach Korinis tworząc easter eggi lub cos w tym rodzaju. Sprostować fabułe np usunac  13 maga Urutiela pod wierzą Xardasa. Może podmienic dialog z Saturasem gdzie wprowadza w błąd odnośnie 13 magów a było ich 12 i od razu byli podzieleni na kręgi ognia i wody. Genialne jest tez to ze w wierzy Xardasa znajdujemy jego starą szatę tu można by model zamienić na ten z Dziejów. Mogła by wtedy powstać genialna Trylogia Gothica; Dzieje Korinis, Gothic 1: Edycja Rozszerzona i Gothic 2 : Noc Kruka. Edycja Rozszerzona ma genialne nawiązania do Nocy Kruka , wiec można by zmienic tylko kilka drobnostek aby pasowały do Dziejów zostawiając oczywiście główną fabułę Edycji Rozszerzonej która jest genialna  :D :D

To ci powinno odpowiedzieć:

Nie no drugi raz tego nie zrobię, ale teraz rozegrałbym to lepiej. Zrezygnowałbym z obozów i tak dużej ilości NPC przy czym nie zmniejszałbym ilości zadań. Postacie byłyby wtedy bardziej charyzmatyczne. Więcej byśmy dla nich zrobili, to by je każdy lepiej zapamiętał. Zamiast obozu porozrzucałbym 3-4 nowych myśliwych w kolonii (np. Alexa, Wilsona, Firna i Jonasa) i oni mieliby wszystkie te zadania z dawnego obozu (oczywiście dopasowane do ich postaci). Do tego można by ubarwiać ich charaktery. Dla przykładu Wilson i Alex mogliby rywalizować o wpływy na danych terenach łowieckich i nagabywać przeciwko sobie innych myśliwych itd. Jest tu olbrzymie pole do popisu. A prawda jest taka, ze obozy łowców i myśliwych widzieliśmy już w MT, więc za dużo nikt by nie stracił na ich usunięciu z ER. Bandytów też bym chyba wywalił :p Nie byliby już gildią tylko agendą Nowego Obozu do napadania na konwoje. Oczywiście zadania by zostały, ale tak jak z myśliwymi zmniejszyłbym ilość NPC. Ogólnie wczoraj wpadłem też na pomysł grania bez gildii i mam w głowie rozpiskę jak miałoby to wyglądać. Myślę, że mogło by to być interesujące. I jeszcze gdybym to zaczynał od nowa to nie używałbym ikarusa tylko zrobił prostą alchemię i kopanie rudy jak w G2, bez żadnych cudów (no może kowalstwo bym jeszcze zostawił na tej samej zasadzie co jest teraz tylko że dodać nowe przepisy jako nagrody za zadania itp).

Opisałem się, ale nigdy tego nie zrobię xD
 
 

Vesemir

Vesemir

Użytkownicy
posty44
Propsy3
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Trochę szkoda bo te pomysły @gothic1210 są genialne. Ciekawie by było je połączyć. Edycja Rozszerzona to taki nieoszlifowany diament. Gdyby odrobinę więcej szlifu była by z tego perełka znacznie lepsza nic Noc Kruka. Wielki szacun dla @gothic1210 za Tego moda  :cool: :ok:
 

Fletcher

Fletcher

Użytkownicy
Strażnik
posty240
Propsy52
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Strażnik
Już mnie to powoli zaczyna irytować. Tyle osób ukończyło tego moda, a nikt nie potrafi odpowiedzieć na PROSTE pytanie gdzie lub u Kogo kupię recepturę na miksture siły ? Nawet twórca moda nie zna odpowiedzi na to pytanie ?
 

Duke Nukem

Duke Nukem

Gry (themodders@telegram)
Król Duke Nukem
posty826
Propsy422
ProfesjaNierób
  • Gry (themodders@telegram)
  • Król Duke Nukem
Już mnie to powoli zaczyna irytować. Tyle osób ukończyło tego moda, a nikt nie potrafi odpowiedzieć na PROSTE pytanie gdzie lub u Kogo kupię recepturę na miksture siły ? Nawet twórca moda nie zna odpowiedzi na to pytanie ?

Twórcy moda od 2 dni nie ma na forum. Jakbyś wszedł na jego profil to byś wiedział. Claw lub inny alchemik nie ma tego?

Ja dawno grałem, to nie pamiętam.
 
 

Fletcher

Fletcher

Użytkownicy
Strażnik
posty240
Propsy52
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Strażnik
Z tym, że ja pierwszy post z zapytaniem o recepture napisałem z 5 dni temu, ale mniejsza.
Ano właśnie nie ma. Nie ma ani Claw ani inny alchemik.
 

Jakub91

Jakub91

Użytkownicy
posty647
Propsy204
Profesjabrak
  • Użytkownicy
 

Fletcher

Fletcher

Użytkownicy
Strażnik
posty240
Propsy52
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Strażnik
Tego nie wiem. Jeszcze do magów wody nie doszedłem. Aktualnie bije królową pełzaczy i .. nie ubije, bo nie mam tyle siły. Chyba, że magią.

Sprawa rozwiązana. Przyrządzenia mikstury może nas nauczyć alchemik bandyta.
 

Dnc

Dnc

Użytkownicy
posty73
Propsy7
Profesjabrak
  • Użytkownicy
To spoko z e sprawidles wszędzie przed pytaniem :P

Zabieram się za jakiegoś moda z Gothic 1 i chyba wybiorę Rozszerzoną bo mt z tego co widziałem za bardzo napakowane. Tam GD nie tętni życiem tylko korki powstają :P

I pytanko mam jak stoi sprawa z poziomem trudności?
Trudniejszy niż jedyneczka? Mniej więcej taki jak dwójka?
 

Fletcher

Fletcher

Użytkownicy
Strażnik
posty240
Propsy52
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Strażnik
Trochę trudniejszy. Na pewno trzeba uważać z rozdawaniem PN, na początku gry trzeba trochę się napocić i nakombinować jak przetrwać. Ale z biegiem czasu jest łatwiej.
Mroczne Tajemnice zbyt napakowane ? Niby ta, ale ile można grać w mody które dodają z 15 zadań, 10 nowych postaci i koniec ? Jak się bawić, to tak żeby widzieć Duże zmiany. Kto co lubi.
 

Sewedir

Sewedir

Użytkownicy
Kozak z Jarkendaru
posty28
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Kozak z Jarkendaru
Hej, jaką gildie polecacie/która jest najfajniejsza ?
 
Live or die as long battle is worthy and honor is gained.

Dnc

Dnc

Użytkownicy
posty73
Propsy7
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Pewnie bandyci co mają swojego alchemika (smiechlem :p ) bo to nowa frakcja - tzn tak myślę bo się dopiero zabieram za moda.
Czekam na dubbing Ale to chyba że jeszcze z pół roku albo i więcej
 

Sewedir

Sewedir

Użytkownicy
Kozak z Jarkendaru
posty28
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Kozak z Jarkendaru
Pewnie bandyci co mają swojego alchemika (smiechlem :p ) bo to nowa frakcja - tzn tak myślę bo się dopiero zabieram za moda.
Czekam na dubbing Ale to chyba że jeszcze z pół roku albo i więcej
Też mnie tak korci, ale nie wiem bo niby efektywne jest zostanie kretem a potem cieniem.
 
Live or die as long battle is worthy and honor is gained.


0 użytkowników i 2 gości przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry