[3ds max] Smooth grupy 2108 2

O temacie

Autor

Zaczęty 29.12.2010 roku

Wyświetleń 2108

Odpowiedzi 2

Wowoz

Wowoz

Użytkownicy
Wowoźny
posty3698
Propsy4862
NagrodyVV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wowoźny

Czemu do cholery takie krawedzie sa :D  nalzylem ta sama grupe co ma ten cylinder.


Jak to zrobic zeby wygladalo ladnie? :D
 

noorel

noorel

Użytkownicy
posty2
  • Użytkownicy
Zaznacz object (to ucho), convert to editable poly, z zakładki tej po prawej stronie poliego, w dziale edit geometry naciśnij "MSmooth" i powinno ładnie wyglądać  :wink:
 
MAKE IT, OR BREAK IT

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
Cytat: noorel link=topic=12603.msg126526#msg126526#msg126526#msg126526 date=1293633841
Zaznacz object (to ucho), convert to editable poly, z zakładki tej po prawej stronie poliego, w dziale edit geometry naciśnij "MSmooth" i powinno ładnie wyglądać  :wink:
MSmooth to nie jest zbyt dobre rozwiązanie, bo z tego co pamiętam wpływa także na położenie vertexów (relaxuje?)

Tam na dole w Editable Poly jest coś takiego jak AutoSmooth: należy wybrać odpowiednią grupę polygonów, które chcemy wspólnie wygładzić, i klikamy AutoSmooth. Domyślnie kąt ustawiony jest na 45.0, dlatego też nie zadziała np. na cylinder o przekroju sześciokąta (w tym wypadku kąt musimy zwiększyć do co najmniej 60.0) i tym bardziej pięciokąta (>=72.0). Czworokąty i trójkąty też można wygładzać w ten sposób - nie wygląda to schludnie z bliska, jednakże jeśli jest to po prostu jakaś linka, np. cięciwa w łuku, a więc nigdy nie będzie na ekranie zajmować dużo miejsca (pomijając widok pierwszoosobowy), to spokojnie smootha można używać - byleby nie było wyraźnej krawędzi, resztę niedoskonałości zakryje tekstura.
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry