Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Arszonto

Strony: [1]
1
Pytania i problemy / Cycles - Efekty bez tła
« dnia: 2015-01-07, 20:47 »
Renderując w cycles, żeby dobrze odzwierciedlić na renderze odbicia, światła itd. muszę mieć jakąś scenę, tło.
Potrzebuję jednak rendera modelu z przeźroczystym tłem. Niestety gdy usunę backdropy i włączę rendering z przeźroczystym tłem, to na modelu oczywiście nie ma żadnych efektów pokroju odbić (np. metal jest matowy, bo nie ma czego odbijać).
Tu nasuwa się moje pytanie. Czy możliwe jest renderowanie modelu z przeźroczystym tłem, ale z zachowaniem efektów sceny? Chodzi mi o jakieś np. wyłączenie widoczności innych modeli w renderze, ale przy pozostawieniu ich "oddziaływania" na główny model.

EDIT
Pomogła opcja "mask" przy warstwach.
Pojawił się jednak inny problem. Otóż teraz wycięcie jest niedokładne i wokół niektórych części modelu zostaje biała "poświata", czyli najbliższe piksele mają kolor tła.

2
Pytania i problemy / Superglue na monitorze
« dnia: 2014-07-10, 13:53 »
W nocy bawiłem się klejem typu superglue (czyt.musiałem coś skleić), ale gdy nacisnąłem na tubkę, okazało się, że jest mikro dziurka w niej, przez którą wystrzelił specyfik. Zalało troszkę klawiaturę tylko, a że to żaden majątek nie był (jakieś 20zł) to pomyślałem, że rano spróbuję zeskrobać. Jakież było moje zdziwienie gdy zasiadając dziś do komputera zobaczyłem wielką plamę kleju na monitorze  O_O .

Macie jakiś pomysł jak się go pozbyć bez jakiegoś wyraźnego zarysowania/uszkodzenia monitora? Jeśli to ma jakiś wpływ, to powiem jeszcze, że ekran jest typu LCD.

EDIT:
Egzaminu nie zdały dotychczas:
 • Pasta do zębów
 • Płyn do czyszczenia ekranów
 • Nóż (tz. on częściowo pomógł bo zdarł główną warstwę kleju, ale to połownicze rozwiązanie)
 • Pilnik do paznokci (zostawił rysy  T_T ).

3
Pytania i problemy / Profesjonalne gry na Linuxa
« dnia: 2014-07-06, 18:12 »
Jako że mam zamiar zaopatrzyć się na jednym komputerze w Linuxa ( :F ), to przydało by się znaleźć parę porządnych tytułów w które można by popykać przy wolnej chwili. Dlatego chciałbym zapytać was, czy znacie jakieś fajne gry na pingwina? Mogą być oczywiście profesjonalne, komercyjne tytuły ala Bastion, Civilization V (te już mam :lol2: ).

I nie podawajcie tu gier pisanych pod Windowsa które można odpalić przez Wine/PlayOnLinux itd.  :antyprops:

4
Pytania i problemy / Mass Effect - Configuration Utility
« dnia: 2014-06-22, 22:52 »
Naszła mnie ochota żeby ponownie przejść całą serię Mass Effect. Niestety już przy starcie trafiłem na problem. Pamiętam, że kilka lat temu gdy grałem pierwszy raz, również miałem taką sytuację. Niestety, jako że było to bardzo dawno, to nie pamiętam w jaki sposób rozwiązałem ów problem.
Otóż uruchamiam launcher i wybieram opcję "Konfiguracja". Otwiera się program "Mass Effect - Configuration Utility" i... no właśnie:


To samo dzieje się przy wybraniu opcji "Graj".

5
http://twojepc.pl/news31140/Alienware-Alpha-czyli-SteamMachines-z-Windows-81.html

Nowa konsola Nowy pecet w obudowie konsoli z procesorem i3. Trochę biednie nie sądzicie?  To w ogóle wypali? Ktoś ma jakieś plany zakupu?

Mają się pojawić wersje z lepszym sprzętem ale trochę nijak się to ma do "konsolowości". Xboxy i Playstation miały taką przewagę, że każde były takie same i gry były specjalnie pod nie optymalizowane, dzięki czemu nie musiały mieć tak wykokszonego brzucha jak pecety.

Dochodzi jeszcze kwestia ile trzeba będzie dopłacić za logo z kosmitą na obudowie...

Osobiście mam mieszane uczucia.

6
Pytania i problemy / Co polecacie xboxa 360?
« dnia: 2013-09-29, 10:46 »
Szukam jakieś gry na xboxa 360. Gatunek dowolny, chcę po prostu mieć w co grać jesiennymi wieczorami. Kilka swoich typów wymieniłem w ankiecie. Jakie jest wasze zdanie?

7
Twórczość modderska / [WIP] Victoria 2 Extended Edition
« dnia: 2013-09-20, 15:32 »


Extended Edition jest to modyfikacja do gry Victoria II wymagająca do poprawnego działania obu wydanych dotychczas rozszerzeń: "House of Divined" i "Hearth of Darkness". Jak wskazuje nazwa, mod ma na celu rozszerzanie ogólnie pojętych aspektów gry, nie obieram jakiegoś konkretnego kierunku. Nie mam w planach zbyt częstego wydawania publicznych wersji. Jeśli ktoś jest zainteresowany testami, niech pisze prywatną wiadomość, ale ostrzegam, że jest to wczesna wersja developerska,  a finalny produkt w zamyśle będzie wyglądał inaczej (czyt. lepiej).


Changelog po angielsku, but meine inglisz ist very słaba. Dlatego prosiłbym o pomoc jeśli znajdziecie (a na pewno znajdziecie) błędy.
Spoiler
Changelog:

Ver 0.1 | 15.09.2013
 • Added formable country: European Union
 • Added flags for: European Union
 • Added political fractions for: European Union
     CEU_liberal
     CEU_liberal_2
     CEU_liberal_3
     CEU_conservative
     CEU_conservative_2
     CEU_socialist
     CEU_socialist_2
     CEU_communist
     CEU_reactionary
     CEU_anarcho_liberal
     CEU_anarcho_liberal_2
     CEU_anarcho_liberal_3
     CEU_fascist
     CEU_fascist_2
 • Added decision "Form European Union" for: France, Netherlands, Belgium, Luxemburg, Germany, Italy
 • Added decisons for European Union:
     "Join Denmark to the European Union"  | add_ceneu_den
     "Join England to the European Union"  | add_ceneu_eng
     "Join Ireland to the European Union"  | add_ceneu_ire
     "Join Greece to the European Union"   | add_ceneu_gre
     "Join Spain to the European Union"    | add_ceneu_spa
     "Join Portugal to the European Union" | add_ceneu_por
     "Join Austria to the European Union"  | add_ceneu_aus
     "Join Finland to the European Union"  | add_ceneu_fin
     "Join Sweden to the European Union"   | add_ceneu_swe
 • Added modifier for European Union:
     "Founder of the European Union" | european_union_owner
 • Added new trade policy: Mercantilism
 • Added new military policy: Milita
 • Added map of modern World (BETA)
 • Modified provinces of New Zeland
     Changed some resources
 • Modified provinces of Norway
     Removed swedish cores

Ver 0.1.1 | 20.09.2013
 • Resized main_bg
 • Resized tech_bg
 • Added schemes for future technologies

Ver 0.1.1b | 20.09.2013
 • Added new good: Cigaro
 • Added new factory: Cigaro Factory
 • Set the demand for good: Cigaro

Ver 0.1.2 | 23.09.2013
 • Added new formable country: Benelux
 • Added political fractions for: Benelux
     BEN_liberal
     BEN_liberal_2
     BEN_conservative
     BEN_conservative_2
     BEN_socialist
     BEN_socialist_2
     BEN_communist
     BEN_reactionary
     BEN_anarcho_liberal
     BEN_anarcho_liberal_2
     BEN_fascist
     BEN_fascist_2
 • Added Benelux variables to decision: "Form European Union"
 • Added decision: "Form Benelux" for: Belgium, Netherlands, Luxemburg

8
Muzyka / Szukam utworu
« dnia: 2013-09-02, 22:46 »
Ostatnio natknąłem się na utwór który strasznie wpadł mi w ucho, ale niestety nie znam jego tytułu. Wydaje mi się, że jest to jakiś mix Illmerica (Wolfgang Gartner) i C'mon (dj Tiesto). Jeśli ktoś by na niego wpadł niech podrzuci linka.

9
Gry / Porządny RPG
« dnia: 2013-06-20, 20:58 »
Otóż poszukuje jakiegoś dobrego RPG. Mam nadzieję, że znajdziecie coś choć trochę podobnego, bo ja nie mam już siły, wszędzie budżetowy shit. Ogólnie grą tego gatunku, którą najlepiej wspominam, którą przeszedłem tysiące razy, i którą uznaję za mojego subiektywnego besta wśród erpegów jest... Divine Divinity. Taki bardzo fajny rpg z dobrym klimatem, fabułą, systemem postaci, ciekawymi questami, barwnym ociekającym epickością światem i sporą ilością elementów hack'n'slashy. Ogólnie lubię też Gothica 1 i 2, Riseny oba też były w miarę ok, ale drugi miał w sobie za mało rpg, Morrowind był fajny, Oblivion ujdzie, Skyrim nie prezentował epickiej fabuły, ale wciągał na długo, Jade Empire było zajebiste, Baldurs Gate pomimo, że był dobry, to jakoś mnię nie porwał i go nie wspominam tak jak choćby Jadeitowego Imperium, Final Fantasy to jest porażka, ogólnie rzygam japońskimi erpegami, Neverwinter Nights był średni, za to NWN2 był jedną z bardziej epickich gier, KotOR też był epicki, nasz rodzimy Wiedźmin za bardzo mnie nie zajarał, wolę raczej klasyczne rpg, najepiej z widokiem z góry, Mass Effect raczej nie bardzo, za dużo akcji, Dragon Age taki sobie, Fallout 1 i 2 też spoko, Fallout 3 nie grałem, New Vegas kończę właśnie i jest nawet nawet.

Co byście mi polecili? Może znacie jakieś mniej znane erpegi, albo jakieś alfy bądź bety popularnych dzisiaj gier niezależnych, powstających dzięki kickstarterowi, czy tam finansowaniu w wersji alpha itp.

EDIT
Byłbym zapomniał Gothic 3 i Arcania to już w ogóle poniżej krytyki...

EDIT 2
A! Fable też IMO było do dupy.

EDIT 3
Two Worlds i Two Worlds 2 + dodatki były nawet średnie.

10
Pytania i problemy / Szukam gry - RTS
« dnia: 2013-06-07, 19:42 »
Ostatnio przypomniało mi się jak to kilka lat temu grałem w demo ciekawego rts-a. Nie pamiętam nazwy i zwracam się do was z pomocą, może ktoś ją kojarzy, bo bardzo chciałbym sobie w tą gierkę popykać.

Ogólnie był to rts w którym rozbudowywaliśmy bazę. Dostępne były trzy frakcje, "czerwoni", "niebiescy" i jeszcze jacyś. Hajs o ile pamiętam zbierało się takimi samochodzikami ze złóż. Niby nic szczególnego ale w grze dostępne były mechy. Żeby takiego robocika zdobyć trzeba było najpierw w fabrykach wyprodukować poszczególne części (ręce (np. z mieczem), nogi itp.), a później się to łączyło na takim podeście. Gdy dwa mechy ze sobą walczyły to mogły im odpaść części, np. ręka. Wtedy naszym samochodem od hajsu można było podjechać i zajumać tą część, żeby później dodać ją do swojego mecha. Tak można było robić np. robota niebieskich, z ręką robota czerwonych. Drugim elementem szczególnym była budowa baz. Otóż w wersi demo w którą grałem można było budować je na ziemi, a w którejś z kolejnych misji można było też drążyć bazy pod ziemią. Na obrazkach zachęcających do kupienia full wersji były też bazy w powietrzu.

Aha i były tam poza mechami takie czołgi.

Aha2, z tego co pamiętam do mecha trzeba było najpierw wprowadzić ludziki żeby go uruchomić.


Jeśli ktoś widział tą grę, będę wdzięczny za poinformowanie mnie, jak się nazywała. Dodam, że chyba pobrałem ją osiołkiem (ach te czasy). Mogłem coś pomieszać, bo jak mówię było to kilka ładnych lat temu.

11
Programowanie / Kolorowanie warunkowe - Open Office Calc
« dnia: 2013-04-27, 12:20 »
Witam. Chciałbym zapytać, czy jest możliwość zrobienia w open office calc (ew. w majkrosoftowym ekselu) funkcji, która kolorowałaby komórkę z najwyższą wartością w całym wierszu na zielono, a tą z najniższą na żółto? Chodzi o to, żeby działało to w czasie rzeczywistym, już po zmianie wartości.

12
Pytania i problemy / Rozdzielczość gry - tablet
« dnia: 2013-04-25, 19:55 »
W końcu postanowiłem przestać się... lenić i zrobić coś pożytecznego. Po głowie chodził mi od jakiegoś czasu pomysł gry o warzeniu piwa (choć się na tym kompletnie nie znam). Najpierw chciałem wyczyścić Stranded 2 ze wszystkiego i zrobić na jego silniku grę o tej tematyce. Potem pomyślałem o androidzie, i tu nasuwa mi się pytanie. Gdybym robił grę na androida, przeznaczoną na tablety, to na jakiej rozdzielczości powinienem pracować? Tz. jaka powinna być bazowa dla gry?

Strony: [1]
Do góry