Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Radius

Strony: [1]
1
Wydarzenia / Dzień Screena 2010 - Wnioski
« dnia: 2010-09-12, 17:47 »
No, ale plany na następny rok zawsze można robić.

2
Wydarzenia / Dzień Screena 2010 - Wnioski
« dnia: 2010-09-12, 14:56 »
Hm, sorki za doubleposta, ale temat chyba zmarł śmiercią naturalną.

3
Wydarzenia / Dzień Screena 2010 - Wnioski
« dnia: 2010-09-05, 21:47 »
Oczywiście, że są wyjątki, ale niestety znacznie częściej zdarza się to co mówiłeś niż np dojrzałe 12 latki

4
Wydarzenia / Dzień Screena 2010 - Wnioski
« dnia: 2010-09-05, 18:35 »
Cytat: Thoro link=topic=11328.msg110707#msg110707#msg110707#msg110707 date=1283701733
14 latków

Żeby to jeszcze byli 14latkowie, niestety myślę, że gro użytkowników to 10-13 lat.

5
Wydarzenia / Dzień Screena 2010 - Wnioski
« dnia: 2010-09-03, 22:09 »
To był akurat żart z tymi nagrodami lol. Ale może coś w stylu banner na TM czy coś?

6
Wydarzenia / Dzień Screena 2010 - Wnioski
« dnia: 2010-09-03, 21:41 »
Tak, mogłyby być kategorie xP ale rzeczywiście, chyba jakieś nagrody by musiały być żeby się  ludzie mobilizowali :L

7
Wydarzenia / Dzień Screena 2010 - Wnioski
« dnia: 2010-09-03, 20:42 »
Myślę, że po prostu trzeba przetestować różne opcje, nie ma innego wyjścia :( Może np robić DS 2 razy w roku? Czy to już byłoby za dużo?

BTW wszyscy ci, których Xardas zbanował na tdm.net są odbanowani, to chyba byli Thoro Zdunek Wierzba i Angar o ile dobrze pamiętam. I przepraszam za to również.

8
Wydarzenia / Dzień Screena 2010 - Wnioski
« dnia: 2010-09-03, 20:29 »
Cytuj
Tak było niestety na początku, przez co niestety zmniejszona była frekwencje, ponieważ sporej części osób zwyczajnie nie chciało oglądać się wszystkich tematów. Dodatkowo osoby chcące ocenić te tematy, które obejrzały, dawały screenom, które obejrzane nie zostały, oceny z dupy wzięte, bo zwyczajnie chcą po prostu przejść formularz.
Z obecną mentalnością nie ma idealnego systemu.

A co gdyby oceny były od -2 do 2, a tylko przy 0, które tak jakby nie wpływało na wyniki, nie trzeba by było uzasadniać odpowiedzi? A np po kliknięciu nazwy moda wyskakiwało by okienko ze screenami, tak by nie trzeba było latać po stronie i pamiętać które screeny do którego moda były xP No niestety, trzeba mieć kompromis pomiędzy frekwencją, a dokładnością wyników.

9
Gotowe aplikacje / The Modders PACK
« dnia: 2010-09-03, 19:55 »
Jak coś to http://themodders.org/index.php?/topic/86-losowy-generator-straznikow/ możesz spokojnie użyć, ale nie wiem czy jest to aż tak przydatny tutek :D

10
Wydarzenia / Dzień Screena 2010 - Wnioski
« dnia: 2010-09-03, 19:46 »
Po pierwsze mam nadzieję, że dawne kłótnie zostały zapomniane, i mnie nie opierdolicie, że się wtrącam.

Cytat: Avallach link=topic=11328.msg110049#msg110049#msg110049#msg110049 date=1283269068
Jeśli system oceny rzeczywiście był wyważony i obiektywny, powinna być to około 1/6. Jednak jestem niemal pewien że było to dużo więcej.

Tak naprawdę to powinny wynosić dużo mniej. Głosy na środkowe oceny (3,4) powinny wynosić ok. 40%. Jakby coś to http://pl.wikipedia.org/wiki/Rozk%C5%82ad_normalny :)

Po drugie:
Cytat: Avallach#msg110049#msg110049#msg110049#msg110049 date=1283269068
Jeśli system oceny rzeczywiście był wyważony i obiektywny, powinna być to około 1/6. Jednak jestem niemal pewien że było to dużo więcej.

Tak naprawdę to powinny wynosić dużo mniej. Głosy na środkowe oceny (3,4) powinny wynosić ok. 40%. Jakby coś to http://pl.wikipedia.org/wiki/Rozk%C5%82ad_normalny :)

Po drugie:
Cytat: Avallach
(Radiusa częściowo rozumiem, chociaż szkoda że zagłosował tylko na swój mod. Rozumiem że jak się głosuje na wszystkie to nie ma powodu nie głosować na własny, ale TYLKO na niego?).
Za to akurat przepraszam, robiłem coś innego i przyszedłem tu z linka na naszym forum, zagłosowałem, i obiecałem sobie wrócić i obejrzeć inne mody i również zagłosować, niestety zapomniałem  :( xP

Ogólnie to uważam, że Dzień Screena jest dobry, mimo, że w zeszłym roku w ogóle o nim nie słyszałem lol. No, niestety, akurat Maximusowi się spierdolił Gothic w fatalnym momencie, no i nie mieliśmy poprzednich doświadczeń, nie wiedzieliśmy, jaki typ screenów powinno się dawać. No cóż, będziemy wiedzieli za rok :) . Ja nie mogłem zrobić żadnych, bo od paru miesięcy nie mam moda na kompie, na razie pracuję nad czymś innym w teamie :P. A Xardas, jak to Xardas, albo nie miał czasu, internetu, albo by zrobił na podobnym poziomie i w podobnym stylu jak te co zostały opieprzone.

Jeśli mogę wtrącić swoje 3 grosze co do systemu głosowania, to myślę, że jedynym (chyba, że IPB ma taki mod do ankiet, w co jednak wątpię) sposobem na uzyskanie wyników które są zbalansowane i obejmują wszystkie mody, to osobny skrpt (np. PHP) który oczywiście wykorzystuje login z forum (w phpBB jest to kwestia paru linii, myślę, że z IPB jest podobnie) który wyglądałby mniej więcej tak:
http://thedragonmasters.net/dzienscreenatest.html

Oczywiście byłby w kolorach TM, cały ładny, pasujący, z bajerami jak np losowa kolejność modów dla sprawiedliwości itp. Ale generalny sposób działania taki sam. To co dałem to oczywiście w 2 minuty napisane, nie ma żadnej funkcjonalości, jest tylko po to, żeby zilustrować pomysł.

Jedna wada takiego rozwiązania to to, że nie ma wtedy dyskusji w tym samym temacie, ale jest to też zaleta, po pierwsze jest czyściej i sprawniej, po drugie opinie innych użytkowników w mniejszym stopniu oddziałują na głos danego.

Formularz nie wysyłałby się, gdy wszystkie mody nie otrzymały oceny. Jak coś to mógłbym pomóc takie coś zrobić, no chyba że Radius ze złego TDM jest zły, nie do zaufania itp żeby coś dla TM robić xD

Tak BTW, to jeśli ktoś by chciał wiedzieć, to nie jestem już smarkatym gówniarzem jak w moich dawnych dniach na TM, wtedy miałem 11 lat no :P :L Także moje "kłótnie" np ze Zdunkiem mam nadzieję, że zostaną zapomniane. Co do usuwania krytyki i banowania TM, to przyznaję, że bardzo mi się to nie podoba. Jakby ktoś chciał, to chętnie odbanuję na tdm.net ludzi z TM. Jednak żałuję, że dlatego, że owszem parę lat temu uważaliśmy się za najlepszą grupę, a naprawdę ignorowaliśmy komentarze i i tak robiliśmy, co chcieliśmy (a nie o to chodzi btw? ;)), to terazdalej duża większość (bo nie całość) krytyki ogranicza się do to jest do dupy, to wygląda po prostu dziwnie, etc. Czy naprawdę w naszych screenach nie ma ANI JEDNEJ rzeczy, która się wam podoba? Co do krytyki to negatywna też się przydaje, ale jest duża różnica pomiędzy
Cytuj
To drzewo wygląda nierealistycznie. Tekstury gówniane na zbroi. Co to kurwa miecz czy łyżko-widelec?
a
Cytuj
To drzewo tak dziwnie się wyróżnia, ma jakiś specyficzny kolor. Może powninno być ciemniejsze? Tak naprawdę to ta zbroja by potrzebowała nowych tekstur, szczególnie z tyłu ten kawałek skóry zwierza naprawdę nie pasuje, może na przykład zastąpić go jakimś zwykłym materiałem? Ten miecz to albo potrzebuje gruntowniej przemiany albo być easter eggiem. Takie miecze byłyby po prostu nieefektywne i niepraktyczne.

Tak więc mam nadzieję, że kłótnia pomiędzy TM a TDM jest zakończona, tym razem naprawdę.

11
Dzień Screena #3 / Wielka Wojna
« dnia: 2010-08-25, 21:18 »
Ktoś pytał się, kto robi fabułę w modzie. No więc ostatnio ja zajmuję się czym innym w ramach teamu, a nie modem, ale od czasu do czasu biorę skrypty od Xardasa i poprawiam te wszystkie dziwaczne rzeczy, questy jednodialogowe itp, jednak w większości już porzuciłem nadzieję, żeby ten mod wyszedł jaki ja bym chciał. W wielu przypadkach zgadzam się z tym krytycyzmem, no i z Maximusem napieramy na Xardasa, jednak w wielu przypadkach on ma to w dupie, niestety. Jednak bez niego tego moda by nie było, bowiem chyba on jeden jest w stanie ślęczeć nad tym dniami i nocami. Wkurza mnie to jednak, że niektóre fajne lokacje lub fajne pomysły nie są tak eksponowane. Bo mógłby to być wyjebisty mod, a będzie tylko fajny.

Nie chciałbym też tutaj całej winy zwalać na Xardasa - on ma może dość ekscentryczny gust, ale jednak najbardziej się do tego przykłada. Jak już mówiłem, ja już kłótnie z Xardasem se odpuściłem przy tym modzie - w końcu to jednak jest tylko mod do 10-letniej gry. Jednakże w grze, którą będziemy robić po ukończeniu GWW, takiego kiczu i tandety, jak wy to nazywacie, nie będzie. Ja to obiecuję osobiśćie.

Strony: [1]
Do góry