chciałbym pogadać z goblinem - da sie? 1626 4

O temacie

Autor napalm0death

Zaczęty 19.04.2022 roku

Wyświetleń 1626

Odpowiedzi 4

napalm0death

napalm0death

Użytkownicy
posty2
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
mam pytanie, moze mądre może nie.
jest jakiś sposób w g1 na zrobienie postaci np. goblina, z którym można zwyczajnie pogadać? Coś jak rozmowa z owcą w g2. Udało mi się zrobić goblina, który sobie stoi i mnie nie atakuje, dopisałem mu dialogi, ale w momencie, gdy wejdę z nim w interakcję, to po prostu nic się nie pojawia, a grę można wyłączyć tylko menadzerem zadań.
to ja coś robię źle? jestem w modowaniu totalnie zielony. z góry przepraszam, jesli to jest jjakis glupi problem xd
 

Damianu

Damianu

Użytkownicy
posty8
Propsy2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Goblin to obiekt takiej samej klasy jak ludzie, czyli klasy C_NPC. Upewnij się, że stworzyłeś kod całkowicie podobny do tego, dzięki któremu można rozmawiać z owcą w G2.
 

Wowoz

Wowoz

Użytkownicy
Wowoźny
posty3699
Propsy4862
NagrodyVV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wowoźny
Da się. Zamykam temat. Dziekuje
 

Czudak

Czudak

Użytkownicy
posty141
Propsy60
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
Nie pamiętam czy to tak samo jest w Gothicu, ale w Nocy Kruka wszystkie potwory podpadają pod to samo SI ("start_aistate = ZS_Mm_AllScheduler"), które zastępuje im dzienne rutyny jak u ludzkich BNów ("daily_routine = Rtn_XXX").

Więc najłatwiejszym sposobem, jeśli chcesz specjalnego gadającego goblina, to go "wyciągnąć" z tego pakietu SI dla wszystkich potworów i stworzyć mu nową, specjalną BNową rutynę u niego w pliku (nawet jeśli miałoby to być stanie w miejscu przez 24/7). No i oczywiście taki pacjent musi mieć rozpisane skrypty w swoim pliku dialogowym, minimum z warunkami wyjścia z tegoż dialogu, no i też pewnie jak ma gdzieś chodzić, czy robić coś innego niż tylko bycie kołkiem, to odwołania do stanów (chodzenie, jedzenie itp.) dla ludzkich BNów się nie sprawdzą i będziesz musiał użyć tych dla potworów.
 

bogu9821

bogu9821

Użytkownicy
posty404
Propsy185
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
Też bym chciał z nim pogadać, wisi mi złoto.
 
while(false) Do();


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry