Balans niealternatywny do Rebalance'a 2.1 2925 3

O temacie

Autor lord cebuli

Zaczęty 2.01.2022 roku

Wyświetleń 2925

Odpowiedzi 3

lord cebuli

lord cebuli

Użytkownicy
posty23
Propsy4
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Witam
Otóż stworzyłem moda do starego Returninga, który dodaje trochę rzeczy, trochę npców, questów i innego badziewia. Przede wszystkim jednak zmienia on balans gry w sposób nieznany dla modderów. Zamiast dodawania coraz to mocniejszych mobków w kolejnych lokacjach (co doprowadzało do powstawania np. wściekłych dzikich preriowych ścierwojadów w Ucieczce) postanowiłem pozmieniać atrybuty siły i życia wszystkich mobów, npców i głównej postaci. Powoduje to na przykład, że na początku gry ścierwojad jest dużym wyzwaniem dla gracza, zaś w 6 czy 7 rozdziale grupa np. 8 tych samych ścierwojadów za 50 expa nas zabije jeśli wbiegniemy "na pałę". Chciałem też zrobić taki balans do Returninga 2.0 (zwłaszcza po wydłubaniu sobie oczu, gdy zobaczyłem czym jest "balans alternatywny"), ale niestety nie mam zdekompilowanych polskich skryptów do niego.

INSTALACJA
Najpierw instalujemy na czystym Gotyku 2 NK Systempacka i Playerkita
Wypakowujecie archiwum, podmieniacie folder "Data" w folderze WORK, wrzucacie Textures.vdf do folderu Data w głównym katalogu gothica (nie do tego, który podmieniliśmy). W tym samym folderze jest folder ModVDF, do niego wrzucamy plik zmienionyrebalance.mod, a plik zmienionyrebalance.ini wrzucamy do folderu System. Także otwieramy plik gothic.ini i podmieniamy wszystko do kategorii SOUND z tym co jest w pliku tekstowym "zalecany config"

Instrukcja jak dla debila, ale niestety taka jest konieczna.
link: https://drive.google.com/file/d/18e6TXkbsq-8Yd2TYTORgUlKb1Z8T8enm/view?usp=sharing

 

Yetem12

Yetem12

Użytkownicy
posty207
Propsy48
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Nie wiem jaki jest sens ruszać starego returninga skoro nie jest on już wspierany. Jeśli masz jakieś pomysły na polepszenie balansu w aktualnym returningu to najlepiej pisz do Likera osoby która zajmuje się rozwojem NB albo osób z teamu Sefaris (można ich spotkać na discordzie Kajmy).
 

DawidT

DawidT

Użytkownicy
posty117
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Witam, mógłby Pan zdradzić więcej szczegółów nowej wersji?
 

DawidT

DawidT

Użytkownicy
posty117
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Ta wersja moda to kompletna porażka! Już nawet LHiver jest prostszy!
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry