[G2NK] Odyseja - w imieniu Króla/Odyssee - Im Auftrag des Königs v2.6.4 PL 127510 336

O temacie

Autor bogu9821

Zaczęty 2.04.2021 roku

Wyświetleń 127510

Odpowiedzi 336

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
A ile godzin w ostatecznym rozrachunku? I czy używałeś quickhacka?
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty4090
Propsy844
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jedyny w swoim rodzaju
Nie używałem quickhacka, acz korzystałem ze spisów roślin z solucji, żeby nie biegać jak kura bez głowy. Na zapisie mam niecałe 205 godzin.
 
You cheated not only the game, but yourself.
You didn't grow.
You didn't improve.
You took a shortcut and gained nothing.
You experienced a hollow victory.
Nothing was risked and nothing was gained.
It's sad that you don't know the difference.

Cayen

Cayen

Użytkownicy
posty24
Profesjabrak
  • Użytkownicy
A to jak wkońcu wygląda sprawa z Odyseją przez Spine'a? Czy można na niej przegrać od dechy do dechy bez żadnych problemów?
 

Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty4090
Propsy844
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jedyny w swoim rodzaju
 
You cheated not only the game, but yourself.
You didn't grow.
You didn't improve.
You took a shortcut and gained nothing.
You experienced a hollow victory.
Nothing was risked and nothing was gained.
It's sad that you don't know the difference.

Zipperiusz

Zipperiusz

Użytkownicy
Team Sefaris, Obrońca królików
posty57
Propsy64
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Team Sefaris, Obrońca królików
A to jak wkońcu wygląda sprawa z Odyseją przez Spine'a? Czy można na niej przegrać od dechy do dechy bez żadnych problemów?
W 4 rozdziale w trakcie płynięcia na jedną z wysp się będzie ładowało w nieskończoność i nie ukończysz gry. Lepiej instaluj manualnie według instrukcji.
 

Lejzerr

Lejzerr

Użytkownicy
posty4
ProfesjaAktor głosowy
  • Użytkownicy
Pytanie: mam zadanie stara biblioteka i za nic nie mogę go ruszyć, ani żadnego dialogu z alchemikiem, ani nic (czytałem pulpit u dowódcy)
 

Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty4090
Propsy844
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jedyny w swoim rodzaju
To zadanie robisz równolegle z zadaniem "Alchemik". Musisz dojść do momentu, w którym w dzienniku będzie wpis o tym, że powinieneś sprawdzić, co Sejan robi nocami. Wtedy przyjdź do niego około północy.
 
You cheated not only the game, but yourself.
You didn't grow.
You didn't improve.
You took a shortcut and gained nothing.
You experienced a hollow victory.
Nothing was risked and nothing was gained.
It's sad that you don't know the difference.

Lejzerr

Lejzerr

Użytkownicy
posty4
ProfesjaAktor głosowy
  • Użytkownicy
 

bubu412

bubu412

Użytkownicy
posty8
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Chyba przyszedł czas na opis moda - nie ukończyłem go, ale zaraz powiem dlaczego.
Pierwsza rzecz to kwestia rozwlekania rozgrywki na wszystkich etapach - za dużo zadań typu wybij wszystko, znajdź, zbierz etc... To często bywa problematyczne, bo zadania stoją w miejscu przez jednego niezabitego przeciwnika, który zniknął gdzieś w oddali. Często dzienniczek nie daje wystarczających informacji co do rozwiązania danego zadania, solucja również - przez co wielokrotnie byłem zmuszony czekać na odpowiedź w tym temacie, która i tak nie zawsze nadchodziła.

Bardzo nie podobała mi się też kwestia skalowania, gdzie bez czytania odpowiednich poradników ciężko potem sobie poradzić, prowadzenie postaci nie jest intuicyjne i też gracz opierający się bardziej na tym co znajdzie w grze nie otrzyma wystarczających podpowiedzi co warto robić.

Grało mi się przyjemnie dopóki gra nie zaczęła wymuszać hardkorowego masterowania postaci jak w Returnie, gdzie trzeba było żmudnie expić zamiast w miarę iść z fabułą i do tego tylko dorabiać. W pewnym momencie skok poziomu trudności jest bardzo mocno nieadekwatny i z pozycji postaci, która radzi sobie dobrze nagle nie możemy spokojnie przejść z lokacji x do y, bo nie radzimy sobie zupełnie.

Oczywiście sama gra ma wiele plusów, fabuła jest wciągająca, wiele rozwiązań bardzo na plus. Był to jeden z moich ulubionych modów, dopóki wymienione wyżej kwestie nie dawały się za mocno we znaki. Wiadomo - każdy oczekuje czegoś innego, jeśli ktoś jest fanem masterowania postaci, grindu i grania "hardkorowego" jak w Returnie, to znajdzie tutaj coś dla siebie i będzie się mu podobało. Ktoś, jak ja - kto ma ochotę przeżyć dobrą przygodę, tak aby nie było ani za łatwo, ani za trudno może się odrobine rozczarować.

Mimo wszystko modyfikacja na plus, ale nie mam ochoty jej kończyć, choć zostało mi niewiele.
 

Kravis

Kravis

Użytkownicy
posty276
Propsy76
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
W którym miejscu znajduje się 4 owca z zadania dla Melchiora? Jedna była na brzegu rzeki, druga w jaskini, trzecia martwa. Ktoś jest w stanie powiedzieć gdzie jest czwarta?
 

set1213

set1213

Użytkownicy
posty43
Propsy5
Profesjabrak
  • Użytkownicy
O, a to jest bardzo wesołe zadanie. Otóż owieczka jest u orków. Dla bohatera to krótka wycieczka rzeką do tego fortu przy przełęczy. Niestety... Owca nie umie pływać a przynajmniej moja nie umiała. Także bodaj oznacza to wycieczkę z owcą (a wiemy, że prowadzenie mobów oraz NPC w Gothic jest niezwykle przyjemne) przez góry.
 

waldess

waldess

Użytkownicy
posty25
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Pomóżcie proszę, gdzie zaprowadzić Rączkę?
 

Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty4090
Propsy844
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jedyny w swoim rodzaju
Jeśli dobrze pamiętam, zagadał mnie, jak tylko wyszedłem do znanej części kanałów.
 
You cheated not only the game, but yourself.
You didn't grow.
You didn't improve.
You took a shortcut and gained nothing.
You experienced a hollow victory.
Nothing was risked and nothing was gained.
It's sad that you don't know the difference.

waldess

waldess

Użytkownicy
posty25
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Dzięki, niepotrzebnie ciągałem go po jaskiniach
 

Kravis

Kravis

Użytkownicy
posty276
Propsy76
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Może ktoś przypomnieć w którym miejscu znajduje się Tarrok w Khorinis?
 

Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty4090
Propsy844
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jedyny w swoim rodzaju
Nie sprecyzowałeś, dlaczego go szukasz. Jeśli do zadania dla malarza, to będzie wśród drzew nieopodal jeziora przy obozie uchodźców. Jeśli już wykonałeś zadanie dla malarza i szukasz go w 6 rozdziale, to będzie przy malarzu.
 
You cheated not only the game, but yourself.
You didn't grow.
You didn't improve.
You took a shortcut and gained nothing.
You experienced a hollow victory.
Nothing was risked and nothing was gained.
It's sad that you don't know the difference.

Kravis

Kravis

Użytkownicy
posty276
Propsy76
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Nie sprecyzowałeś, dlaczego go szukasz. Jeśli do zadania dla malarza, to będzie wśród drzew nieopodal jeziora przy obozie uchodźców. Jeśli już wykonałeś zadanie dla malarza i szukasz go w 6 rozdziale, to będzie przy malarzu.
Masz rację, chodziło mi o 6 rozdział. Dzięki za odpowiedź.
 

Kravis

Kravis

Użytkownicy
posty276
Propsy76
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Jestem świeżo po ukończeniu Odysei i powiem szczerze, że mam ambiwalentne odczucia. Świetnie się bawiłem do momentu rozpoczęcia 6 rozdziału, bo do tego momentu mod był niesamowicie grywalny, przyjemnie się eksplorowało, wykonywało zadania itp., ale mam wrażenie, że twórcy największy nacisk kładli na Khorinis, a w szczególności Varant. Wątek główny jak i questy poboczne były w tych lokacjach chyba najciekawsze, ponadto widać ile pracy włożyli w stworzenie takiego Ugaru czy innych miejscówek na pustyni, czy też nowych terenów na północy Khorinis. Niestety czar prysł po przybyciu na Myrtanę, od tego czasu zaczął gdzieś ulatywać ten fun z gry, być może dlatego, że Odyseja stała się wtedy całkiem pokaźnym hack'n'slashem, walk było od zaje****a, tego typu questy jak wybicie wszystkich orków co do jednego oblegających zamek były cholernie męczące. Oczywiście zdarzały się jakieś perełki jak ta związana z zamachem na króla, ale to było zdecydowanie za mało jeśli chodzi o Myrtanę. Nordmar też wydawał się jakby wciśnięty na siłę, nie miał zbyt ciekawych rzeczy do zaoferowania, a walki tam też oczywiście było w brud, nie wspominając już o tych 3 świątyniach Beliara, w których trzeba było zdobyć niezbędne dla fabuły artefakty, ale po drodze oczywiście trzeba było hordy wszelkiego ścierwa wyrżnąć, co po takim odbijaniu Vengardu tylko bardziej frustrowało niż dawało jakąkolwiek satysfakcję. Górnicza Dolina to samo, równie dobrze mogłoby jej nie być, bo jedyne z czego ją zapamiętałem to głównie z mordowania wszystkiego co popadnie. Irdorath to klasyczne "idź zabij tego głównego złego, a my na statku sobie grzecznie poczekamy, po drodze jeszcze zbierz 40 smoczych jaj, wybij kilka dorastających smoków, a na przystawkę, żeby ci się nie nudziło masz jeszcze pierdylion harpii, demonów, ognistych jaszczurów i inne tego rodzaju gówna". Jedynym wartym uwagi momentem była zdrada jednego z paladynów, ale ten motyw też już znamy z podstawowego G2 i o dziwo z tej samej lokacji. Poziom trudności też niezbalansowany, bo im bliżej końca rozgrywki tym łatwiej było zginąć, a trudniej cokolwiek zabić, stąd te walki były nie do zniesienia. Jakiś zwykły ognisty jaszczur potrafił wytrzymać kilkadziesiąt ciosów Urizielem po pysku, a ten miał nas na 3-4 hity i to w najlepszym rynsztunku. Nie powinno to chyba tak wyglądać. Początkowo chciałem tej modyfikacji dać mocne 8/10, ale te 2 ostatnie rozdziały tak skutecznie mnie zraziły, że nie jestem w stanie dać wyższej oceny niż 6/10. Mimo wszystko Odyseja trzyma poziom i warto w nią zagrać choćby ze względu na rozdziały 1-5.
 

Mosue

Mosue

Użytkownicy
posty9
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Witam serdecznie. Jestem na etapie wykonywania misji Stammlar. Mam się udać do biblioteki i mam już klucz. Niestety w bibliotece (o ile to ten budynek) jest krata i nie mam pojęcia jak mam tam wejść. Doradzicie ?
EDIT: Jest przycisk na murze. Temat ogarnięty
 

qlwik

qlwik

Użytkownicy
posty41
Propsy6
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Właśnie zacząłem granie i co chwilę strasznie zacina, nie ważne czy mam d3d11 czy nie. Co kilka sekund płynność spada do 1fps na pół sekundy i znowu działa płynnie kilka sec i tak w kółko. Ktoś ma podobnie? W innych modach tego nie ma.
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry