[G2NK] Odyseja - w imieniu Króla/Odyssee - Im Auftrag des Königs v2.6.4 PL 127404 336

O temacie

Autor bogu9821

Zaczęty 2.04.2021 roku

Wyświetleń 127404

Odpowiedzi 336

matekacp

matekacp

Użytkownicy
posty136
Propsy81
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy

Problem czysto techniczny, ktoś ma może pomysł jak to naprawić ?
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Po dopisku z góry zgaduję, że używasz Uniona...
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



matekacp

matekacp

Użytkownicy
posty136
Propsy81
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
Nie używam bo nawet nie wiem co to jest, instalowałem wszystko z instrukcji na czystą wersję gry.

Edit: Po samym wklejeniu Patch Bundle problem u mnie występuje.

Edit2: W wersji bez Złotej Edycji problem u mnie nie występuje.
 

bogu9821

bogu9821

Użytkownicy
posty404
Propsy185
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
Nie używam bo nawet nie wiem co to jest, instalowałem wszystko z instrukcji na czystą wersję gry.

Edit: Po samym wklejeniu Patch Bundle problem u mnie występuje.

Edit2: W wersji bez Złotej Edycji problem u mnie nie występuje.
Zgadza się, aby działalo wszystko poprawnie, ścieżka do gry nie może mieć polskich, ani nietypowych znaków.
 
while(false) Do();

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
Taki problem jest, gdy używasz Uniona oraz Gothica z wersji pudełkowej, bo to właśnie on ma polską nazwę folderu, czego nie ma w wersji gogowej czy steamowej. Musisz zmienić nazwę folderu na "Gothic II Zlota Edycja" (usunąć to "ł"), problem zniknie.

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
Pierwotnie post nie miał dopisku o unionie i sam on znajdował się w instalce to raz,  także trochę bałaganu sami zrobiliście, dwa to jest duzy mod, niemal niegrywalny bez uniona,  tu jest  podobna lub większa ilość biegania z pkt a do pkt b jak w returningu, bez 4x przyspieszania to można  się zabić z nudów także wiadomo.
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
niemal niegrywalny bez uniona,  tu jest  podobna lub większa ilość biegania z pkt a do pkt b jak w returningu, bez 4x przyspieszania to można  się zabić z nudów także wiadomo.

W modzie jest sporo bieganiny, ale równie dobrze możesz odpalić sobie konsolę kodów i wpisać kodem, co prawda jest to mniej komfortowe, ale dopuszczalne. Pluginy z Uniona nie są jednak kompatybilne z modem, więc grając w ten sposób, nie powinno dziwić, gdy pojawią się jakieś dziwne błędy. Kajma to żaden wyznacznik, bo on wrzuca milion pluginów do każdego moda, speedrunując je, bo na pewno nie grając normalnie. Sporo bieganiny to problem tylko i wyłącznie moda, niegrywalny to mod będzie dopiero wtedy, jak zaczną występować crashe, które ponoć są korzystając z tych różnych pluginów - co nie oznacza, że przy każdym muszą być, co zostało zaznaczone. Zresztą, c'mon, ludzie nie potrafią zainstalować jednej prostej rzeczy, więc... xD

lajon12

lajon12

Użytkownicy
posty11
Propsy1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Jaki polecacie poziom trudności? Nie chcę, żeby było za łatwo, ale nie chcę też pół gry bić każdego po 5hp. Normalny? Śmiały?
 

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
Jaki polecacie poziom trudności? Nie chcę, żeby było za łatwo, ale nie chcę też pół gry bić każdego po 5hp. Normalny? Śmiały?

Polecam grać na normalnym, przynajmniej tak dobrze grało się (pod kątem balansowym) na wersji 2.0, którą testowałem.

bogu9821

bogu9821

Użytkownicy
posty404
Propsy185
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
Pierwotnie post nie miał dopisku o unionie i sam on znajdował się w instalce to raz,  także trochę bałaganu sami zrobiliście, dwa to jest duzy mod, niemal niegrywalny bez uniona,  tu jest  podobna lub większa ilość biegania z pkt a do pkt b jak w returningu, bez 4x przyspieszania to można  się zabić z nudów także wiadomo.
Union sam w sobie jest ulepszonym systempackiem, on jest w patch bundle i od początku było napisane, że nie zaleca się grać z pluginami, bo to o nie chodzi.
Nikt nikomu nie broni tego używać, ale już wiele razy się zdarzyło, że ktoś miał jakieś problemy,
bo coś kolidowało w pluginie, np. przy uzyciu quicksave byly problemy z save z lego czasem, samo przyspieszenie może nawet działać, ale wolimy takich problemów nie stwarzać graczom, bo gorzej trochę,
że ten plugin ma także inne funkcje, który już mogą kolidować.
A nawet z tym dopiskiem dostaliśmy wiele wiadomości, że coś komuś crashowało lub mial jakiś napis nie w tym miejscu, a to było spowodowane właśnie pluginami, a nie modem.
A to czy komuś się rozgrywka podoba czy nie to już sprawa indywidualna. Kiedyś przyspieszenia nie było i ludzie też żyli.
 
while(false) Do();

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
Mnie to ryba chodzi o lekkie uporządkowanie
Kiedys to kiedyś dziś jest dziś mamy 2021 rok i  zmieniły się czasy, pewne rzeczy są teraz niemal obowiązkowe
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
Mnie to ryba chodzi o lekkie uporządkowanie
Kiedys to kiedyś dziś jest dziś mamy 2021 rok i  zmieniły się czasy, pewne rzeczy są teraz niemal obowiązkowe

Czasy się nie zmieniły, to ludzie stali się bardziej upośledzeni. Szukanie wygód w Gothicu to jak szukanie zalet u prostytutki.

set1213

set1213

Użytkownicy
posty43
Propsy5
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Cóż, sprint i ognik byłby wielkim udogodnieniem. No, ale nawet pomimo ich braku, modyfikacja jest grywalna. Tym bardziej, że nikt nie każe zaglądać w każdy kąt. Jak ktoś chce głównie poznać historię, to i bez tego zwiedzania dobije dość doświadczenia (+ zupki, + miksturki i tym podobne), by spokojnie dawać sobie radę.

Na Khorus ta opowieść o duchu pirata to do czegoś prowadzi?
 

VVrongVVay

VVrongVVay

Użytkownicy
posty17
Propsy2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
A co z kompatybilnością z pakietem ninja? Używam quickloota sprintu, pochodni od z ninja i śmiga elegancko.
 

Nemrok19r

Nemrok19r

Użytkownicy
posty235
Propsy37
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Mam ok 20H z modem ( udało mi się uporać z bugiem 4 ksiażki/ brak dialogu/ wcześniejszy save pomógł) Mod jakoś mnie nie zachwycił. Zadania są co prawda rożne ale bieganiny jest od cholery.... Świat gry zaś wygląda słabo, a do tego non stop respiące się potwory. Dla mnie ocena 6/10
 

Lobos

Lobos

Użytkownicy
posty594
Propsy360
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Mialem quick loota, ninje, wolne celowanie, speedupa i alterdamage, zjebało mi savea na wszystkich slotach po 8h, niedało sie go uratować w żaden sposób, przy okazji sam plik .mod też się zepsuł.
Dałem modu jeszcze jedną szansę, z unionem i plikami które są bundle w załączniku w 1 poście i gram tylko ze speedupem i quicklootem bo bez tego to nie widze sensu gry, choć lata temu jakoś grałem w tego moda na czystym gothicu.
 

set1213

set1213

Użytkownicy
posty43
Propsy5
Profesjabrak
  • Użytkownicy
W swoich podróżach dotarłem już do Khorinis. I w sumie jest całkiem miło. Modyfikacja ma swoje wady - mniejsze i większe. Z tych mniejszych to na pewno za duży świat. Co prawda, nie trzeba całości zwiedzać, ale myślę, że bardziej "skondensowany" kontent byłby milszy w odbiorze. Poza tym sztuczne wydłużanie i tak już długiej rozgrywki. Tutaj wymienić warto pływanie między naszym okrętem a napotkanym statkiem kupieckim. Raz zapytać o lekarstwo, potem po składnik do lekarstwa a potem znowu, bo trzeba nam porady, co czynić jak kapitan nie chce współpracować. Radą na to ostatnie jest zagadanie do załogi, na co sami nie możemy wpaść, bo szeregowi żołnierze w marynarce Myrtany mają zabronione myśleć.
Na Khorinis nastąpił pewien przełom, chwila zawahania. Gritta i jej hydrofobia. Normalnie wziąłbym, panie kochany i ten tego... Lagą w czerep, szmata w mordę, liną pętamy i spławiamy jak kłodę - naturalnie nie chodzi o okrucieństwo a o ciszę podczas przeprawy obok orków. Niemniej oczywiście, bieg przez oblężone miasto oraz łuczniczo-kusznicze stanowiska ckm'ów to genialna alternatywa dla przepłynięcia kilkunastu metrów. Ktoś kto stwierdził, że to przejdzie jako logiczny pomysł (nawet w grze) miał chyba gorszy dzień. No ale poza tym Khorinis jest całkiem przyjemne.

Swoją drogą... Gildia Złodziei ma jakieś alternatywy czy może rezygnacja w członkostwie pozbawi mnie części zabawy? Bo ten, na kontent to ja jestem łasy. Mmmm... pedeki.
 

kubinka0505

kubinka0505

Użytkownicy
posty22
Propsy1
ProfesjaKompozytor
  • Zbanowany
Nie mogę ukończyć zadania “Kto więcej wypije”. Zadanie wykonywałem zgodnie z solucją, a w rozmowie z Halvarem nie mam żadnych nowych opcji dialogowych.

Dołączam spisy z dziennika, wie ktoś co robić dalej?
 

set1213

set1213

Użytkownicy
posty43
Propsy5
Profesjabrak
  • Użytkownicy
 

Yetem12

Yetem12

Użytkownicy
posty207
Propsy48
Profesjabrak
  • Użytkownicy
6 butelek rumu + przerobiony rum Halvara musisz mieć.
 


0 użytkowników i 2 gości przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry