[G2NK] Mastys L'Hiver Edition v1.6.4 PL 49101 108

O temacie

Autor Zipperiusz

Zaczęty 10.12.2020 roku

Wyświetleń 49101

Odpowiedzi 108

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Okej, no teraz jak to rozwinąłeś to faktycznie, nie mam czegoś takiego xd
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty4090
Propsy844
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jedyny w swoim rodzaju
Bardziej rozwinięte AI, krótko mówiąc. Ktoś się za to w ogóle kiedyś brał w Gotuku? Bo chyba nie widziałem w żadnym modzie czegoś nawet tak teoretycznie prostego, jak przeciwnik biegnący w bok, żeby ominąć ciśniętego weń fireballa (w sensie celowo, będąc w pewnej odległości, bo NPC-ci już od jedynki potrafią obiegać wrogów wokół bez ładu i składu, ale tylko jak są blisko).
 
You cheated not only the game, but yourself.
You didn't grow.
You didn't improve.
You took a shortcut and gained nothing.
You experienced a hollow victory.
Nothing was risked and nothing was gained.
It's sad that you don't know the difference.

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
Nikt bo prawdopodobnie jest to na granicy wykonalność albo serio nie wykonalne aby wprowadzić pewne zachowania czy nawet sekwencje zachowań zależnych od sytuacji,  można pod przeciwnika podpiąć  czary aby on miał więcej możliwości w walce  tak wątpię żeby się dało mu zaimplementować  takie zachowanie ze ma nas  potraktować bryła lodu gdy się  non-stop bronimy.
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

Cruc

Cruc

Użytkownicy
posty666
Propsy232
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Przecież nawet Gratt napisał od zera nowe AI w Unionie.
Zrobił takie rzeczy jak to, że npc nie musi biegać po waynecie tylko po prostu zacznie biec najbliższą, możliwą ścieżką; czy chociażby przewidywanie kierunku ruchu bohatera.
 
while (!success) try{...}

Najlepszy modder od gothic multiplayer - polecam pytać go o wszystko!

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders

Fabio
The Modders

[G2NK] Mastys L'Hiver Edition v1.6.4 PL
#24 2021-01-12, 01:40(Ostatnia zmiana: 2021-01-12, 01:48)
Słabizna. Najebać efektów i naspamić potworów każdy potrafi. A w Gothicu to już w ogóle xD. Poza tym dałoby radę zrobić nowe "AI" czy tam je lekko usprawnić (np. możliwość zmiany animacji ataku), ale tylko Unionem. Można to też zrobić edytując source code Gothica, ale wtedy nie będzie się miało Systempacka/Uniona/Ikarusa, zresztą już widziałem przymiarki do czegoś takiego i jakoś to działa. Ale jest to sporo pracy i raczej nie ma na takie coś co liczyć w modach.

Gratt akurat nie przepisywał od zera AI na Unionie, to byłoby przecież sporo pracy xD. On robił tylko (jeszcze na starym AST 003, gdzie do tego czasu weszło masę aktualizacji i sam Union) inteligentniejszy system wyszukiwania drogi przez NPC, ale ponoć zamulało to procesor. Nie wiem jak teraz, ale pewnie byłoby podobnie. Jakby ta gra była lepiej napisana, to pewnie bez problemu xD. Tyle, że ostatnio też wrzucał aktualizacje z pływaniem statkiem na wodzie, która ma fizykę, jest proceduralnie generowana etc. - więc to też są jakby nie patrzeć czary, nie wiem czy nawet nie większe jak AI.

met0ri

met0ri

Użytkownicy
Team Sefaris, syn Pyrokara
posty9
Propsy7
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • Team Sefaris, syn Pyrokara
Bardziej rozwinięte AI, krótko mówiąc. Ktoś się za to w ogóle kiedyś brał w Gotuku? Bo chyba nie widziałem w żadnym modzie czegoś nawet tak teoretycznie prostego, jak przeciwnik biegnący w bok, żeby ominąć ciśniętego weń fireballa (w sensie celowo, będąc w pewnej odległości, bo NPC-ci już od jedynki potrafią obiegać wrogów wokół bez ładu i składu, ale tylko jak są blisko).

Takie coś występuje np. w Returning 2.0 New Balance - jak ciskasz magią przeciwnik próbuje to omijać na boki. Jeśli walczysz na łucznika i schowasz się za drzewo, on próbuje przejść na bok, by złapać na Ciebie zasięg. Jak mu się nie udaje, wyciąga miecz i biegnie na Ciebie. Przez moment była nawet mechanika, że jeśli celowo bugowałeś bandytów (TYLKO BANDYTÓW) w skale, bandyta wypijał pełnię życia (zostało to usunięte, bo było zbyt bugogenne). No i jeszcze magowie, którzy się teleportują, jeśli celowo znikasz z zasięgu (czasami mag potrafi przeteleportować Ci się za plecy). To co piszę to nie są nawet bossy, to zwykłe NPC, które cały czas spotykasz w świecie gry.
 

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
Bardziej rozwinięte AI, krótko mówiąc. Ktoś się za to w ogóle kiedyś brał w Gotuku? Bo chyba nie widziałem w żadnym modzie czegoś nawet tak teoretycznie prostego, jak przeciwnik biegnący w bok, żeby ominąć ciśniętego weń fireballa (w sensie celowo, będąc w pewnej odległości, bo NPC-ci już od jedynki potrafią obiegać wrogów wokół bez ładu i składu, ale tylko jak są blisko).
Przez moment była nawet mechanika, że jeśli celowo bugowałeś bandytów (TYLKO BANDYTÓW) w skale, bandyta wypijał pełnię życia (zostało to usunięte, bo było zbyt bugogenne).

Próbować naprawić bugowanie i wprowadzić przy tym kolejne, na szczęście nowe bugowanie zostało usunięte, więc zostało stare XDD.

Ergon

Ergon

Użytkownicy
posty17
Propsy1
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
Witam! Działa już ten mod poprawnie z dx11? Sprawdzał ktoś może kompatybilność save'ów z 1.1u na 1.1.5? Na 1.1u nie działa mi dx11 i byłbym zainteresowany takim update'm, jeżeli to w końcu bezproblemowo hula :D
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
1.1.5 nigdy nie będzie działać z 1.1u, bo to całkowicie inne mody...
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Ergon

Ergon

Użytkownicy
posty17
Propsy1
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
A to przepraszam, nie było pytania
 

MysticLogistic

MysticLogistic

Użytkownicy
posty28
Propsy3
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
Rozumiem, że zacni autorzy spolszczenia mają w planach przetłumaczenie wersji 1.6? Jeśli tak, to nie mogę się doczekać.  :D Wtedy zacząłbym ogrywać już tą najnowszą wersję.
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Kajma już ogrywał tą wersję 1.6 przedpremierowo.
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



chris005

chris005

Użytkownicy
posty5
Profesjabrak
  • Użytkownicy
witam będzie ten mod na spine ??
 

Mikox

Mikox

Użytkownicy
posty26
Propsy2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
witam bedzie ten mod na spine ??

Będzie 😉
 

Zipperiusz

Zipperiusz

Użytkownicy
Team Sefaris, Obrońca królików
posty57
Propsy64
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Team Sefaris, Obrońca królików
 

xXTVCraftXx

xXTVCraftXx

Użytkownicy
Arkhan Qualshy
posty28
Propsy4
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Arkhan Qualshy
Pracuje ktoś chociaż nad oryginałem L'HIVERa czy teraz Polacy będą mieli tylko wersję Mastyego?
 
Za morzem hen, daleko stąd, gdzie boski fenomen..
Za morzem hen, daleko stąd, gdzie przygód jest godzien..
Za morzem hen, daleko stąd, gdzie dom rodzimy..
Za morzem hen, daleko stąd, gdzie powrót już niemożliwy..


Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
Ciężko powiedzieć co jest orginalem skoro L'hiver ma 3 wersje:  rosyjska, angielska, niemiecka każda ma inna numeracje
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

Nestarion

Nestarion

Użytkownicy
posty32
Propsy26
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Ciężko powiedzieć co jest orginalem skoro L'hiver ma 3 wersje:  rosyjska, angielska, niemiecka każda ma inna numeracje
Oryginał jest rosyjski, jego autorem jest Unknown111 i można go znaleźć tu: https://worldofplayers.ru/threads/36390/
Wszystko inne to wariacje na temat tego moda różnych  autorów. Szkoda tylko, że nie potrafią tego porządnie zaznaczyć, chociażby zmieniając nazwę tego co wypuszczają i potem się trzeba zastanawiać co jest czym, czystym tłumaczeniem na dany język, czy też własną modyfikacją opierającą się na oryginalnym L'hiverze.
 

xXTVCraftXx

xXTVCraftXx

Użytkownicy
Arkhan Qualshy
posty28
Propsy4
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Arkhan Qualshy
Ciężko powiedzieć co jest orginalem skoro L'hiver ma 3 wersje:  rosyjska, angielska, niemiecka każda ma inna numeracje

Oj bardzo łatwo jest powiedzieć co jest oryginałem, wystarczy poszukać oryginalnego posta, który wskazał Nestarion.
 
Za morzem hen, daleko stąd, gdzie boski fenomen..
Za morzem hen, daleko stąd, gdzie przygód jest godzien..
Za morzem hen, daleko stąd, gdzie dom rodzimy..
Za morzem hen, daleko stąd, gdzie powrót już niemożliwy..


Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
Ja wiem  doskonale co jest oryginałem charakter wcześniejszej wiadomość był raczej  prześmiewczy  ze każde community ma swojego l'hivera
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry