[G2NK] Gothic 2 Plus v1.1G 137902 219

O temacie

Autor lucki666

Zaczęty 23.10.2020 roku

Wyświetleń 137902

Odpowiedzi 219

Namiot

Namiot

Użytkownicy
posty399
Propsy48
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Nie tyle goudmoud, a raczej aktywny marvin. Goudmouda tez można wpisać bez marvina i nic się nie stanie. Zatem jak już ktoś musi mieć nieśmiertelność, a nie chce czegoś skopać to niech sobie wpisze GUARDIAN.
 

Kisiel

Kisiel

Użytkownicy
posty6
  • Użytkownicy

Kisiel

[G2NK] Gothic 2 Plus v1.1
#81 2021-09-12, 18:21(Ostatnia zmiana: 2021-09-12, 20:48)
Szata maga powoduje stała regenerację many, nawet jeśli takowa zdejmiemy. Być może to tylko Bug silnika gry.
 

UberPro

UberPro

Użytkownicy
posty16
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
- Próbując zabić trolla "bugiem od tyłu", będziemy musieli zmierzyć się ze sporą grupą goblinów po jego pokonaniu.

Nie lepiej skopiować ai i animacjie  trolla z l'hivera?
 

Macioza

Macioza

Użytkownicy
posty2
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Siema,
rowniez mam problem z łądowaniem gry jak wchodze do górniczej doliny, probowalem reinstalowac wszystkie pliki ale wciaz wyskakuje komunikat " D '(zcVob::SetVisual) could not load visual 'itmi amulet psi 01 3DS' vob name of class zCvob"

Pomoże ktos? ;D
 

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
Odpal zwykłym GothicStarterem, nie GothicStarter_mod.

Macioza

Macioza

Użytkownicy
posty2
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Dzięki, nie wiedzialem że to takie proste ;D
 

Kassian

Kassian

Użytkownicy
posty30
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Z tego co widzę, mod wygląda ciekawie.

Kilka pytań -

1. Dlaczego waszym zdaniem warto wybrać tego moda jako addon, a nie np. Nostalgic, VBE czy Atariar?
2. Czy faktycznie można używać wszystkich bonusów na początku, bez obaw że np. szybciej dobijemy do progu 100 gdzie powyżej nikt nie będzie mógł nas uczyć mimo że progi pkt nauki się nie zmieniają?
3. Jak oceniacie walkę tarczą - fajna sprawa, dobrze się z nią walczy?
4. Czy są dodane jakieś zadania gildjne dla paladyna, najemnika?
5. Dlaczego warto zagrać bez gildii - coś to daje faktycznie ciekawego czy tylko tak dla samego faktu?
 

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
Odpowiadając na pierwszej pytanie nie muszę na resztę, bo nie warto wymienione tytuły przez ciebie są dużo lepsze niż to  mimo ze nie są wybitne to wciąż lepsze.
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

Kassian

Kassian

Użytkownicy
posty30
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
A mógłbyś rozwinąć pod jakim względem są lepsze? Rozumiem że grałeś w Plusa i w pozostałe wymienione pozycje?
 

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
Nie grałem w plus bo nie jestem  gimbaza playerem którego jara  robienie dubbingu za pomocą bota, wole już nieme dialogi po za tym nie mogę patrzeć na to ze każdy npc ma inna zbroje to totalnie mi psuje odbiór gry.

Wymienione przez ciebie  modyfikacje nie odpierdalają takiej głupoty jak plus, chociaż akurat nostalgia to podobna para kaloszy tez przepełniona totalna głupawka ale vbe i atariar są ok. 
W nie tez nie grałem, bo w mojej opinii poskreślam to w mojej opinii każdy addon tego typu przegrywa z L'hiverem wiec po co mam grac w gorsze rzeczy skoro mogę w coś co jest lepsze.
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

Kassian

Kassian

Użytkownicy
posty30
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Rozumiem. A lhivera za co cenisz?

Post połączony: 2021-10-10, 20:07
W każdym razie z tego co widzę przed zagraniem to należałoby poprawić nieco kwestię ortografii...
Dużo błędów widzę oglądając gameplaye. A to jednak bardzo potrafi popsuć immersję. Wydaje się że wydanie patcha poprawiającego te kwestie powinno nie być skomplikowane. Można by zacząć od tego, by wyszukać powtarzające się słowa z błędami typu 'weś' lub 'włuczęga' i poprawić je w skryptach. Autor rozważa coś takiego?

Moim zdaniem szkoda aby masa pracy była psuta przez takie błahostki.
 

lucki666

lucki666

Użytkownicy
posty130
Propsy64
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
@Kassian
Cytuj
1. Dlaczego waszym zdaniem warto wybrać tego moda jako addon, a nie np. Nostalgic, VBE czy Atariar?
2. Czy faktycznie można używać wszystkich bonusów na początku, bez obaw że np. szybciej dobijemy do progu 100 gdzie powyżej nikt nie będzie mógł nas uczyć mimo że progi pkt nauki się nie zmieniają?
3. Jak oceniacie walkę tarczą - fajna sprawa, dobrze się z nią walczy?
4. Czy są dodane jakieś zadania gildjne dla paladyna, najemnika?
5. Dlaczego warto zagrać bez gildii - coś to daje faktycznie ciekawego czy tylko tak dla samego faktu?

1. Pierwsze pytanie odpuszczę, bo to kwestia gustu. Nie twierdzę, że Plus jest idealny, lepszy lub gorszy od wymienionych. Każdy posiada coś własnego i zapewne każdy z tych modów ma rzeczy zrobione lepiej i gorzej od pozostałych.
2. Tak, można bez skrępowania używać wszystkiego co zwiększa statystyki. Nauczyciele mają swoje maksymalne wartości nauki, ale z biegiem fabuły, poznajemy nowych, którzy uczą coraz więcej. Osobiście przeszedłem modyfikację 8-10 razy na różne sposoby i nie przypominam sobie, abym osiągnął maks u jakiegoś nauczyciela i nie mógł rozwijać umiejętności bardziej. Wiadomo, jak ktoś będzie inwestował wszystkie punkty w siłę, to natrafi na ograniczenie w końcu.
3. Mi grało się super. Czy to wojownikiem czy nawet magiem. Wbrew pozorom dłuższy blok o tą 1 sekundę i dodatkowa obrona robi robotę, ale wiadomo - trzeba poświęcić PN i trochę siły.
4. Nie ma tutaj. W zamian jednak oferuje serię 15 zleceń (po 3 na rozdział) na grupy potworów/bandytów w zamian za nagrody do wyboru, a także możliwość napotkania i pokonania 34 rzadkich potworów, które stanowią wyzwanie.
5. Od 2 rozdziału można się nauczyć u magów wody kilku prostych zaklęć: najbardziej polecam korzeń lub przyzwanie wilka. Ale jest też małe leczenie, światło, wodna pięść czy sen, a nawet nieznacznie przyspieszyć regenerację many. Możemy się również nauczyć kilku broni z magicznej rudy, a w 5 rozdziale mamy możliwość odnaleźć artefakty Beliara, które są ciekawą alternatywą dla najlepszych broni.

Cytuj
W każdym razie z tego co widzę przed zagraniem to należałoby poprawić nieco kwestię ortografii...
Dużo błędów widzę oglądając gameplaye. A to jednak bardzo potrafi popsuć immersję. Wydaje się że wydanie patcha poprawiającego te kwestie powinno nie być skomplikowane. Można by zacząć od tego, by wyszukać powtarzające się słowa z błędami typu 'weś' lub 'włuczęga' i poprawić je w skryptach. Autor rozważa coś takiego?

Moim zdaniem szkoda aby masa pracy była psuta przez takie błahostki.

Poprawki są cały czas wprowadzane. Od premiery weszła wersja 1.1, 1.1a, 1.1b i jest planowana 1.1c. Ortografia również jest poprawiana w miarę wyłapywania i zgłaszania.

EDIT:
Tak po twoich pytaniach, odnoszę wrażenie, że nie oglądałeś szczegółowej prezentacji Gothic 2 Plus - ona w dużej mierze odpowie na twoje pytania i nie tylko. Podsyłam link z pierwszego postu.

https://www.youtube.com/watch?v=cGxziwxAafg
 

Mr. Monkey

Mr. Monkey

Użytkownicy
posty4
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
Nie grałem w plus bo nie jestem  gimbaza playerem którego jara  robienie dubbingu za pomocą bota, wole już nieme dialogi po za tym nie mogę patrzeć na to ze każdy npc ma inna zbroje to totalnie mi psuje odbiór gry.

Wymienione przez ciebie  modyfikacje nie odpierdalają takiej głupoty jak plus, chociaż akurat nostalgia to podobna para kaloszy tez przepełniona totalna głupawka ale vbe i atariar są ok. 
W nie tez nie grałem, bo w mojej opinii poskreślam to w mojej opinii każdy addon tego typu przegrywa z L'hiverem wiec po co mam grac w gorsze rzeczy skoro mogę w coś co jest lepsze.

No kretyn
 

Delph(Delphoxed)

Delph(Delphoxed)

Użytkownicy
posty136
Propsy28
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • online
Nie grałem w plus bo nie jestem  gimbaza playerem którego jara  robienie dubbingu za pomocą bota, wole już nieme dialogi po za tym nie mogę patrzeć na to ze każdy npc ma inna zbroje to totalnie mi psuje odbiór gry.

Wymienione przez ciebie  modyfikacje nie odpierdalają takiej głupoty jak plus, chociaż akurat nostalgia to podobna para kaloszy tez przepełniona totalna głupawka ale vbe i atariar są ok. 
W nie tez nie grałem, bo w mojej opinii poskreślam to w mojej opinii każdy addon tego typu przegrywa z L'hiverem wiec po co mam grac w gorsze rzeczy skoro mogę w coś co jest lepsze.

No kretyn

Ale czemu go odrazu określasz niemiłymi słowami? Może uargumentuj to jakoś a nie.
 

Namiot

Namiot

Użytkownicy
posty399
Propsy48
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Na wszystko potrzebujesz argumentów ? Nawet maupa z m2 wie dlaczego Tizgar jest debilem -.-

Gościu piszę, że bot mu się nie podoba i on woli nieme dialogi, i jeszcze gada, że NPC mają róznę zbroję i psuje mu to odbiór. Kretyn używa swojego osobistego bólu dupy, żeby nam przekazać, że mod jest bleeee.

W ogóle co jebany wyścig szczurów, że tu jakiś mod ma prześcigać drugiego ? Dobrze, że nie wielu ludzi upada tak nisko jak Tizgar (ktokolwiek to jest).
 

Delph(Delphoxed)

Delph(Delphoxed)

Użytkownicy
posty136
Propsy28
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • online
Na wszystko potrzebujesz argumentów ? Nawet maupa z m2 wie dlaczego Tizgar jest debilem -.-

Gościu piszę, że bot mu się nie podoba i on woli nieme dialogi, i jeszcze gada, że NPC mają róznę zbroję i psuje mu to odbiór. Kretyn używa swojego osobistego bólu dupy, żeby nam przekazać, że mod jest bleeee.

W ogóle co jebany wyścig szczurów, że tu jakiś mod ma prześcigać drugiego ? Dobrze, że nie wielu ludzi upada tak nisko jak Tizgar (ktokolwiek to jest).

Tak potrzebuję, bo takie obrzucanie gównem bez sensu to nie jest dobre zachowanie.
 

K0nopa

K0nopa

Użytkownicy
Barbarzyńca
posty700
Propsy278
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Barbarzyńca
Mam problem z próbą ognia. Mam siarke, zwoj, kamien runiczny i nie mam opcji dialogwej z Hyglasem zeby ta rune stworzyc
 

lucki666

lucki666

Użytkownicy
posty130
Propsy64
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
@K0nopa
Masz zwykły kamień runiczny czy rzemieślniczy kamień runiczny? Pierwszy jest wymagany do stworzenia runy i musisz go mieć podczas rozmowy z Hyglasem, a rzemieślniczy służy tylko, aby rozpocząć pracę na stole runicznym.

W modyfikacji działa to poprawnie na pewno, bo kilka tygodni temu skończyłem grę magiem. Tu masz nawet gameplay z tej sytuacji - czas w filmiku 1:00:10

https://www.youtube.com/watch?v=nW6PnIc0tjc
 

Achajos

Achajos

Użytkownicy
posty2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Aż założyłem konto aby móc skomentować tego moda, także - witajcie wszyscy członkowie tej grupy.
Na wstępie zaznacze iż grałem w różne mody, te łatwiejsze jak i mega trudne. Jednakże G2Plus jest dla mnie sporym wyzwaniem, o czym za chwilę.
lucki666, po 1 pytanie do Ciebie - modyfikowałeś zasięgi ataków mobów? Domyślam się że broni białej na pewno, ale zauważyłem częsty bug odnosnie walki na mistrzowskim(60%+) poziomie - niektórzy przeciwnicy będący w zasięgu nie zostają trafieni przy szybkim wymachiwaniu miecza w combosie, PRZY CZYM ten problem występował jedynie przy atakach A i D, przy W atak zawsze trafiał.
2) Rozumiem że mod miał być polską odpowiedzią na returninga? Jest kurewsko trudno przez zmiany w ekonomii - zostałem czeladnikiem Mateo i o ile już wiem jak w następnym gameplauy szybko zdobyć armor obieżyświata, tak raczej się tego nie podejmę gdyż nie da się u Matea zarobić na życie. Domyślam się że harad/Bosper czy nawet Throben są jak za dawnych czasów, przynosisz item dostajesz nagrode. Constatnino płaci za trofea, co jest super. Ale grając u Matea niestety jest tragedia. Mikstury są drogie - pieniędzy nie ma, roślinek o wiele mniej, no nie ma się czym leczyć. Jest to PIERWSZA modyfikacja w której musiałem pożytkować się F8 w celach leczenia.

3) Jesteś fanem Goblin Slayera? Tak jak w Retardingu motywem przewodnim modyfikacji były "Szkielety" w każdej możliwej mieszance genetycznej z demonami czy innymi debilami tak tutaj mamy gobliny. Są praktycznie wszędzie, co nie jest jeszcze jakimś wyzwaniem nie wiadomo jakim - problem pojawia się przy spotkaniu z elitarnymi. Są co najmniej dwa, zawsze. Biją niczym taran oblężniczy, do tego okrążają i często nie reagują na stunlocka - kolejne odniesienie do Returning? Zaś dwa gobliny na dole kopalni w drodze do GB to już w ogóle katorga.

4) Widzę że modyfikowałeś socjalizację Zębaczy oraz ich zachowanie - już nie ostrzegają z daleka, teraz po prostu zaczynają isć do Bezimiennego bez ogródek.

5) Ty cwaniaku, już nie zaciągniemy 10 piratów do kanionu. Z 2  strony Matt jest teraz tankiem, też dobrze.

6) Czy moby biją mocniej czy mi się wydaje? Early game bez środków na leczenie to katorga.

Poza tym nie mam żadnych pytań/wątpliwości - gra się przyjemnie, z tym że wyraźnie widzę wzorowanie na tym ruskim ścierwie. Oczywiście nie zamierzam Ci mówić jak należy tworzyć moda, to Twoje dzieło i wstepnie mi się podoba. I teraz nasuwa mi się pytanie - czy zamierzasz wprowadzić coś ala poziom trudności normal/easy jak w Mrocznych Tajemnicach? Czy może zbalansujesz jednak dochód beziego gdy jest u Matea?
 

Mr. Monkey

Mr. Monkey

Użytkownicy
posty4
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
Na wszystko potrzebujesz argumentów ? Nawet maupa z m2 wie dlaczego Tizgar jest debilem -.-

Gościu piszę, że bot mu się nie podoba i on woli nieme dialogi, i jeszcze gada, że NPC mają róznę zbroję i psuje mu to odbiór. Kretyn używa swojego osobistego bólu dupy, żeby nam przekazać, że mod jest bleeee.

W ogóle co jebany wyścig szczurów, że tu jakiś mod ma prześcigać drugiego ? Dobrze, że nie wielu ludzi upada tak nisko jak Tizgar (ktokolwiek to jest).

Tak potrzebuję, bo takie obrzucanie gównem bez sensu to nie jest dobre zachowanie.

Przepraszam ale wydawało mi się, że nie muszę argumentować mojej reakcji na idiotyczny wpis użytkownika Tizgar, ale jeżeli potrzebna argumentacja to oczywiście ją dodaje.

Otóż facet nie poleca modyfikacji mimo to, że nawet w nią nie zagrał do czego przyznał się w cytowanym przeze mnie poście.

Ogólnie ocenia wszystkie modyfikacje za gówno w porównaniu z L'hiverem, chociaż nawet w nie nie grał, ale on i tak wie, że L'hiver jest najlepszy i musi udzielać się w modyfikacjach, których nawet nie uruchomił aby wypowiadać się jakie to gówno dla gimbazy.

Ogólnie jego wypowiedź można ubrać w inne słowa aby przekaz był jasny, tak by to wyglądało:
"Nie rozmawiałem z Wojtkiem bo ja nie jestem gimbaza, która jara się byle kim. Z innymi też nie rozmawiam bo w mojej opinii wszyscy są głupcami porównując ich z Leszkiem, więc po co mam rozmawiać z głupcami, skoro mogę rozmawiać z mądrym Leszkiem"

No cóż, facet z gimnazjum wyszedł ale gimnazjum z faceta już niekoniecznie.
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry