Slavic castles- Gra karciana 4613 7

O temacie

Autor Leinnan

Zaczęty 18.11.2019 roku

Wyświetleń 4613

Odpowiedzi 7

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome

Leinnan
Administrator

Slavic castles- Gra karciana
2019-11-19, 00:39(Ostatnia zmiana: 2019-11-26, 20:44)

Od paru tygodni pracuję nad grą inspirowaną mocno Arcomage: https://www.youtube.com/watch?v=tl146pfgl5Y
Na ten moment mam ogarniętą bazową rozgrywkę, wyświetlanie aktualnego informacji o graczach z bazowym feedbackiem o efektach kart, mocno losowe AI, karty z wieloma efektami i parę innych rzeczy wkoło tego. Projekt powstaje w języku Rust, z wykorzystaniem odpowiednich bibliotek pozwala mi to na łatwe wypuszczanie tej samej apki bez żadnych zmian i na desktopy i na web(WASM) co jest dla mnie dużym plusem, przy okazji też poznawanie języka mającego potencjał wygryźć C i C++ w pewnym stopniu też jest czymś co zachęca do dalszej pracy nad projektem i nauki.

Gra online: http://leinnan.ayz.pl/ukw/slavic_castles/index.html
Itch.io: https://leinnan.itch.io/slavic-castles
Repo: https://github.com/Leinnan/slavic_castles
Screen:
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

A.K.

A.K.

Użytkownicy
posty159
Propsy161
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Wygrauem, hłe hłe hłe  :cool:

Fajne. Można by tylko zmienić/powiększyć tą czcionkę na kartach i poszerzyć odstępy między znakami, bo trochę słabo widać.

No i gdzieś masz chyba jakieś wycieki pamięci, bo nawet na ekranie startowym zużycie szybko i nieprzerwanie rośnie (Firefox, jak coś).
 

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
UI będę przebudowywał.
Co do wycieków pamięci jeśli są to na 90 % po stronie biblioteki, ale aż ciężko mi uwierzyć. Ładuje asynchronicznie, jesteś pewien, że po powiedzmy dwóch grach użycie nie staje w miejscu?

Swoją drogą od czasu ostatniego posta trochę zmieniłem:
- przejście z ggez/good-web-game na quicksilver
- obsługa zapisu stanu gry na web/desktop
- wczytywanie decku z jsona
- kilka animacji
- ekran startowy
- wyświetlanie ostatnio użytej karty
- częściowa zmiana wyglądu gry, nadal nie finalna

Screen:
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

A.K.

A.K.

Użytkownicy
posty159
Propsy161
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Na drugiej/trzeciej rozgrywce przeważnie karta się wysypuje. Przed chwilą testowałem i wywaliło po skończeniu drugiej partii. Systemowy monitor zasobów pokazywał zużycie ok. 1400 MB.
Próbowałem sprawdzić na operze. Tu zużycie wydaje się być w normie, ale z kolei muli tak bardzo, że nie idzie grać...
 

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
Jaka wersja? U mnie na 70.0 działa, chociaż jak teraz patrzę niektóre z bibliotek z których korzysta framework którego używam są w przestarzałych, nie tak stabilnych wersjach więc tu może być przyczyna. Może spróbuję go sforkować i zrobić update bibliotek.
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

A.K.

A.K.

Użytkownicy
posty159
Propsy161
Profesjabrak
  • Użytkownicy

A.K.

Slavic castles- Gra karciana
#5 2019-11-26, 16:28(Ostatnia zmiana: 2019-11-26, 18:23)
Firefox: 70.0.1
Opera: 65.0.3467.48
Obie identyfikują się jako aktualne. System 32-bitowy.

-------------------------------------------------------

Sprawdziłem jeszcze na Operze GX i tam już działa płynnie. Zużycie pamięci co prawda też rośnie, ale znacznie wolniej, niż w FF.
 

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
Z tego co widzę są spore zmiany w samym quicksilverze, gdy wyjdzie kolejna wersja(albo zdecyduję się przejść na wersję w trakcie developmentu i będzie wystarczająco stabilna) sprawdzę czy problem dalej występuje. Ale z tego co widzę u mnie też zużycie rośnie, po prostu nie zwróciłem na to uwagi, może też mieć na to wpływ, że ja siedzę na 64 bitach i mnie problem w takim stopniu nie dotyczył. Sprawdzałem build PCtowy- tam zużycie krąży wokół 70MB i nie rośnie. W każdym razie napisałem do twórcy biblioteki, zobaczę co odpiszę.
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
Dużo od czasu ostatniego update'u się nie zmieniło, mimo to chciałem pokazać progress:


Z wyciekiem wygląda na to, że dzieje się gdy robię update tekstu, a z racji, że tworzę go co klatkę, a nie tylko gdy się zmienia tak bardzo narastanie pamięci jest widoczne. Gdy zmęczę się bardziej inżynierką siądę do tego chociaż i bez tego powoli lista ToDo puchnie :D
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry