Problem z uruchomieniem modów do Gothica 2 8729 13

O temacie

Autor judeczorrro

Zaczęty 11.07.2019 roku

Wyświetleń 8729

Odpowiedzi 13

judeczorrro

judeczorrro

Użytkownicy
posty7
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Witam,

Ostatnio próbowałem zainstalować jakieś mody do gothica 2 NK (gold edition STEAM) na swoim kompie, niestety po uruchomieniu nowej gry po filmiku gra się zawiesza i wywala access violation. Podstawka działa bez problemu. Próbowałem odpalać modyfikacje przez Spine lub wgrywać je manualnie (dodatkowo 2.6 fix, player kit 2.8, system pack 1.8) i niestety za każdym razem daje to ten sam efekt. Dodam, że uruchamiam playerkita jako administrator i wszędzie mam ustawioną zgodność z win xp sp3. Spec mojego lapka to win 10, intel i5 8300H + integra Intel UHD 630 i dedyk GTX1050TI. Sprawdziłem już kilka sposobów z neta i nic nie pomaga, ktoś z was ma jakieś pomysły?
 

Benku

Benku

Użytkownicy
posty132
Propsy26
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Ale sam Gothic 2? Czy z dodatkiem bo to różnica
 

judeczorrro

judeczorrro

Użytkownicy
posty7
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Gothic 2 NK (a dokłądniej gold edition ze steama)
 

Benku

Benku

Użytkownicy
posty132
Propsy26
Profesjabrak
  • Użytkownicy
1. W jakiej kolejności instalowałeś patche
2. Jakie to były mody
3. Czy normalnie Gothic 2 NK działał ci normalnie przed tym?
 

judeczorrro

judeczorrro

Użytkownicy
posty7
Profesjabrak
  • Użytkownicy
1. Nie pamiętam dokładnie ale wydaje mi się, że playerkit był pierwszy
2. Pierwszy jaki sprawdziłem to było przeznaczenie - epilog (ze spine), drugi ucieczka(ze spine oraz wgrany manualnie)
3. Tak, gothic 2 nadal się odpala poprawnie przez player kita

Dodam, że wyczytałem gdzieś, że w instalce Returninga 2.0 jest directx oraz visual c++, które również zainstalowałem

Post połączony: 2019-07-12, 17:00
Problem nadal nie rozwiązany, ma ktoś inne pomysły
 

Benku

Benku

Użytkownicy
posty132
Propsy26
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Zaraz, zaraz czy ja dobrze rozumiem że instalowałeś Returninga i nie przeinstalowałeś potem gothica od nowa?
 

judeczorrro

judeczorrro

Użytkownicy
posty7
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Nie, instalowałem tylko sterowniki jak direct x i visual c++, w instalce returninga jest zakładka z odnosnikiem do instalacji tych sterowników. Myślałem, że przez ich brak modyfikacje nie chcę chodzić ale to nie było to :/
 

Benku

Benku

Użytkownicy
posty132
Propsy26
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Nie, instalowałem tylko sterowniki jak direct x i visual c++, w instalce returninga jest zakładka z odnosnikiem do instalacji tych sterowników. Myślałem, że przez ich brak modyfikacje nie chcę chodzić ale to nie było to :/

Po co to instalowałeś? Bez sensu. Visual c++ jest do Returninga żeby działały nowe skrypty.
Tylko player kit, system pack i gothic2_fix-2.6.0.0-rev2, odinstaluj Gothic 2 NK i zainstaluj ponownie, tylko jak instalujesz łatki to instaluj tylko to co ci napisałem. Mody włączasz tylko przez GothicStartera (jako administrator) GothicStartera znajdziesz w folderze System. I uwaga niektóre mody jak Returning i Ucieczka nadpisują trochę pliki przez co nie można grać w inne mody bo po prostu się źle włączą lub wyskoczy ci błąd.

A i upewnij się że masz łatki do Gothic 2 NK a nie do Gothic 1.
No i łatki są obowiązkowe do zainstalowania, a nie dodatkowo.
 

judeczorrro

judeczorrro

Użytkownicy
posty7
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Łatki zainstalowane na czystego gothica, ucieczka odpalana przez gothicstartera, wszystko tak jak opisałeś, a błąd wystepuje nadal :/
 

Benku

Benku

Użytkownicy
posty132
Propsy26
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Łatki zainstalowane na czystego gothica, ucieczka odpalana przez gothicstartera, wszystko tak jak opisałeś, a błąd wystepuje nadal :/

Upewnij się teraz że sama gra ci dobrze działa i że do odpowiednich folderów dajesz moda, oraz zrób screena błędu jaki ci wywala przy włączaniu moda.
 

judeczorrro

judeczorrro

Użytkownicy
posty7
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Nie jestem w stanie wrzucić Screena bo access violation blokuje mi myszke (wrzucę fotkę) i jedynie co moge zrobić to zrestetować kompa. Tak podstawka po odpaleniu z GothicStartera działa.

https://drive.google.com/file/d/1jEZC4GNg1Mcl-rUmWTid1aRMvN7zu6f1/view?usp=sharing
 

Benku

Benku

Użytkownicy
posty132
Propsy26
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Nie jestem w stanie wrzucić Screena bo access violation blokuje mi myszke (wrzucę fotkę) i jedynie co moge zrobić to zrestetować kompa. Tak podstawka po odpaleniu z GothicStartera działa.

https://drive.google.com/file/d/1jEZC4GNg1Mcl-rUmWTid1aRMvN7zu6f1/view?usp=sharing

A próbowałeś Włączyć Gothic 2 NK i wybrać nową grę? I czy ci chodzi normalnie gra?

Jakby co spróbuj tego, ale najpierw napisz czy działa ci to co wyżej napisałem
https://www.youtube.com/watch?v=-soLmTGzLS8
 

judeczorrro

judeczorrro

Użytkownicy
posty7
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Tak, gothic 2 nk działa dobrze, po filmiku uruchamia się gra normalnie
 

Benku

Benku

Użytkownicy
posty132
Propsy26
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Tak, gothic 2 nk działa dobrze, po filmiku uruchamia się gra normalnie

Teraz spróbuj zrobić to co na filmiku
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry