[G1] Uczeń Nekromanty 22087 45

O temacie

Autor Benku

Zaczęty 18.06.2019 roku

Wyświetleń 22087

Odpowiedzi 45

Benku

Benku

Użytkownicy
posty132
Propsy26
Profesjabrak
  • Użytkownicy

Benku

[G1] Uczeń Nekromanty
2019-06-18, 14:50(Ostatnia zmiana: 2019-11-06, 19:46)
Gothic 1 Uczeń Nekromanty

Fabuła - Nekromanta Halt wysyła swojego ucznia Willa do małej doliny z kopalnią, aby ten zapobiegł otwarciu niebezpiecznego portalu przez magów ognia. Czemu portal jest taki niebezpieczny? I po co w ogóle magowie ognia go otwierają? Tego dowiecie się grając w moda.

Autorem mod jestem ja.

Mod charakteryzuje się:
-Nowym światem stworzonym od zera
-Na razie 9 NPC (będzie więcej)
(z czasem dodam więcej informacji)

Stan prac:  - 28%
   Dialogi - prace trwają
   NPC - Niedługo kończę
   Potwory - Niedługo kończę
   Zadania - nie ruszone jeszcze
   Nowy Świat - Ukończone
   Dodawanie vobów - prawie wykończone
   Dodawanie muzyki - ukończone
   Inne - prace trwają

Link do filmu z pierwszą prezentacją -
https://www.youtube.com/watch?v=AbguCis7RGc

Nowy film z prezentacją -
https://www.youtube.com/watch?v=Dd49yBGR2Jg


Aktualnie zostaje zmieniony świat na inny


Proszę o dawanie propozycji co jeszcze dodać do świata (voby, NPC)
Jest to mój drugi mod, więc proszę o wyrozumiałość.
A i oczywiście to co widzicie na filmie to nie jest cały świat.
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Cóż, jak mam być szczery, to jakbym miał to jakoś ocenić to rzekłbym, że wygląda to jak gówno. Fabuła jest prosta i opisem odrzuca. Świat jest płaski, wyjątkowo pusty, także sorry, ale jestem na nie.
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
Fabuła - (może się zmienić) Pewien Nekromanta wysyła swojego ucznia, aby ten zdobył dla niego magiczny amulet z doliny, lecz uczeń jeszcze nie wie że nie będzie to łatwe zadanie.

Jeśli fabuła może się zmienić, to nie warto było pisać tego tematu. Wiadomo, że wszędzie zachodzą zmiany, ale ogólny zarys powinien pozostać ten sam, ty napisałeś strasznie ogólnikowo, więc co tu ma się zmienić dokładnie w tym jednym zdaniu? Prezentacja bardzo słaba, na plus jak i minus nowy świat, a także mod typu total conversion, dodatkowo jak mniemam - jest on autorski, to dobrze. Za dużo ostatnio oklepanych addonów, światów z Woga i tak dalej. Nie mniej, jest on wykonany bardzo słabo, płaski jak naleśnik. Voby trochę pomogą, ale nie załatwią całości, jeśli nie porobisz chociażby wzniesień (nie chodzi mi o zamknięcie mapy tymi "górkami"). Moim zdaniem powinieneś określić, co chcesz dokładnie robić, bo jak na razie modelowanie 3D, lvl design i pisanie (przynajmniej po tym, co tutaj "zaprezentowałeś") jest słabe, ale życzę powodzenia.


Mod charakteryzuje się:
-Na razie 9 NPC (będzie więcej)

Niezbyt tu pasuje, mod charakteryzuje się 9'cioma NPC? To żadna potencjalna zachęta.

Jest to mój drugi mod, więc proszę o wyrozumiałość.
A który był pierwszy?

Benku

Benku

Użytkownicy
posty132
Propsy26
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Fabuła - (może się zmienić) Pewien Nekromanta wysyła swojego ucznia, aby ten zdobył dla niego magiczny amulet z doliny, lecz uczeń jeszcze nie wie że nie będzie to łatwe zadanie.

Jeśli fabuła może się zmienić, to nie warto było pisać tego tematu. Wiadomo, że wszędzie zachodzą zmiany, ale ogólny zarys powinien pozostać ten sam, ty napisałeś strasznie ogólnikowo, więc co tu ma się zmienić dokładnie w tym jednym zdaniu? Prezentacja bardzo słaba, na plus jak i minus nowy świat, a także mod typu total conversion, dodatkowo jak mniemam - jest on autorski, to dobrze. Za dużo ostatnio oklepanych addonów, światów z Woga i tak dalej. Nie mniej, jest on wykonany bardzo słabo, płaski jak naleśnik. Voby trochę pomogą, ale nie załatwią całości, jeśli nie porobisz chociażby wzniesień (nie chodzi mi o zamknięcie mapy tymi "górkami"). Moim zdaniem powinieneś określić, co chcesz dokładnie robić, bo jak na razie modelowanie 3D, lvl design i pisanie (przynajmniej po tym, co tutaj "zaprezentowałeś") jest słabe, ale życzę powodzenia.


Mod charakteryzuje się:
-Na razie 9 NPC (będzie więcej)

Niezbyt tu pasuje, mod charakteryzuje się 9'cioma NPC? To żadna potencjalna zachęta.

Jest to mój drugi mod, więc proszę o wyrozumiałość.
A który był pierwszy?

Może rzeczywiście trochę się zapędziłem z tą zapowiedzą.
Mój pierwszy mod to tak naprawdę był tylko test i jest bardzo słaby - https://themodders.org/index.php?topic=29566.0
ale wiele się nauczyłem do tego czasu.
Wzniesień już nie dorobię niestety, ale w modzie nie będziemy cały czas chodzić po płaszczyźnie.
W miarę z rozwojem moda dodam więcej rzeczy do opis i dzięki za wspracie :)
 

bogu9821

bogu9821

Użytkownicy
posty404
Propsy185
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
Co wy się czepiacie tego świata? Przecież wiemy, że Ziemia też tak wygląda.  ^^
Spoiler


A tak na poważnie, to zgadzam się po poprzednikami.
Nawet nie zwracając uwagi na świat, to twój opis nie zachęca niczym, nawet wręcz sprawia, iż nie ma się ochoty zagrać w tego moda.
Trzeba potrafić zachęcić ludzi do zagrania w moda. Mod może być nawet bardzo słabo wykonany, ale opis może zachęcić do pobrania i zagrania (chociaż wiadomo, że najlepiej aby mod był dobrze wykonany).
A te opisy i charakterystyki w stylu:
- 9 nowych npc;
- 2 nowe tekstury;
- nowe dialogi;
- 5 zadań;
Jeszcze bardziej nie zniechęcają. No i te wstawki, że będzie więcej lub będzie coś inne też nie jest profesjonalną zagrywką.
Jeżeli nie masz wystarczających postępów, by robi zapowiedź - nie rób jej.
A jak bardzo chcesz, to postaraj się, aby przynajmniej wszystko wyglądało estetycznie i nie było takich idiotycznych wstawek
i charakterystyk, które są oczywiste.

Życzę najlepszego, ale postaraj się trochę bardziej.  :ok:
 
while(false) Do();

Benku

Benku

Użytkownicy
posty132
Propsy26
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Cóż, jak mam być szczery, to jakbym miał to jakoś ocenić to rzekłbym, że wygląda to jak gówno. Fabuła jest prosta i opisem odrzuca. Świat jest płaski, wyjątkowo pusty, także sorry, ale jestem na nie.

Dziękuje ci za szczerość, ale świat taki pusty nie będzie bo dodam więcej roślin.
Co prawda będzie płasko, ale będziemy też się poruszać w modzie w górę i w dół, jeśli wiesz o co mi chodzi.
Fabuła jeszcze może się zmienić, lub może zostać bardziej rozbudowana.
Rozumiem twoje obawy Simon że mogę zrobić kolejne gówno, ale mogę cię przynajmniej zapewnić że tym razem zrobię coś lepszego i że nie wydam moda puki wszystkiego nie dopracuje. I jeszcze to co widzisz to wczesny etap tworzenia.


Post połączony: 2019-06-18, 16:00
Co wy się czepiacie tego świata? Przecież wiemy, że Ziemia też tak wygląda.  ^^
Spoiler


A tak na poważnie, to zgadzam się po poprzednikami.
Nawet nie zwracając uwagi na świat, to twój opis nie zachęca niczym, nawet wręcz sprawia, iż nie ma się ochoty zagrać w tego moda.
Trzeba potrafić zachęcić ludzi do zagrania w moda. Mod może być nawet bardzo słabo wykonany, ale opis może zachęcić do pobrania i zagrania (chociaż wiadomo, że najlepiej aby mod był dobrze wykonany).
A te opisy i charakterystyki w stylu:
- 9 nowych npc;
- 2 nowe tekstury;
- nowe dialogi;
- 5 zadań;
Jeszcze bardziej nie zniechęcają. No i te wstawki, że będzie więcej lub będzie coś inne też nie jest profesjonalną zagrywką.
Jeżeli nie masz wystarczających postępów, by robi zapowiedź - nie rób jej.
A jak bardzo chcesz, to postaraj się, aby przynajmniej wszystko wyglądało estetycznie i nie było takich idiotycznych wstawek
i charakterystyk, które są oczywiste.

Życzę najlepszego, ale postaraj się trochę bardziej.  :ok:

Dzięki, postaram się to zmienić
 

Cruc

Cruc

Użytkownicy
posty666
Propsy232
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Hmm. Trzeba przyznać rację, że fabułę przedstawiłeś na tyle szczątkowo, że nawet nie wiadomo o co w niej chodzi. Bohater ma odnaleźć magiczny amulet z doliny. I tyle? Mam nadzieję, że nie. Motyw mistrza i ucznia może być bardzo ciekawy, ale wymaga on dobrego dopracowania.

Polecam Ci spojrzeć na Terysoę.

https://www.youtube.com/watch?v=ri6eA1UVYlM


Mod był krótki. Bardzo prosty. Wręcz jak budowa cepa. Ale dialogi i akcja były ciekawe. A co najważniejsze, mimo wszystko postacie zapadły mi w pamięć. A to świadczy bardzo dobrze! Protagonista ma swoje emocje. Przeżywa rozterki. Nie może się pogodzić z wolą mistrza. On zaś z kolei twardo stąpa po ziemi. Zna wagę swojej misji i dla większego dobra jest w stanie poświęcić istnienia stające na drodze. Makiawelizm? :P

Co do świata. Zdanie mam jak Fabio. Również propsuję autorską robotę. Niestety jednak Twój zen jest rzeczywiście bardzo płaski i miałki. Vobów jest znikoma ilość. Mam na myśli rośliny i inne elementy otoczenia. Do tej pory chyba tylko Alternative Balance do returninga ogranicza ilość takich elementów... i miejmy nadzieję, że pozostanie jedynym takim modem. Ale wracając do świata. Wypadałoby mu dodać trochę realizmu. Na forum znajduje się kilka bardzo dobrych poradników modelowania zawierających istotne wskazówki.

https://themodders.org/index.php?topic=15323.0
https://themodders.org/index.php?topic=25898.0
https://themodders.org/index.php?topic=28809.0

A no i w przeciwieństwie do poprzedników uważam, że Twoja zapowiedź nie była takim złym pomysłem. Dlaczego? Po pierwsze, masz już jakąś pracę, którą można spokojnie pokazać. A po drugie, Twoje błędy zostały wypunktowane zanim wypuściłeś moda. Dzięki temu możesz poprawić spokojnie poprawić to i owo nie rozczarowując się po premierze :P
 
while (!success) try{...}

Najlepszy modder od gothic multiplayer - polecam pytać go o wszystko!

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Tylko pytanie brzmi, i jest to pytanie, które kieruje do każdego moddera: To po co publikujecie zapowiedzi na tak wczesnym etapie prac? Dla mnie, jako osoby, która faktycznie pracuje teraz nad modem, niedopuszczalnym jest, by prezentować coś tak wcześnie? Dlaczego prezentujesz moda na poziomie 25%, a nie 75%? Dlaczego wychodzisz z założenia, że my mamy powiedzieć, co jest do zmiany itp, kiedy powinieneś być pewny swojego projektu? Moda możesz zrobić lepszego, ale czy będzie wiele lepszy? Nie sądzę.
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Cruc

Cruc

Użytkownicy
posty666
Propsy232
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Well. Tutaj muszę się z Tobą zgodzić. Też jestem za tym, aby zapowiedzi dawać w momencie, w którym prace są już na zaawansowanym etapie.
 
while (!success) try{...}

Najlepszy modder od gothic multiplayer - polecam pytać go o wszystko!

Benku

Benku

Użytkownicy
posty132
Propsy26
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Hmm. Trzeba przyznać rację, że fabułę przedstawiłeś na tyle szczątkowo, że nawet nie wiadomo o co w niej chodzi. Bohater ma odnaleźć magiczny amulet z doliny. I tyle? Mam nadzieję, że nie. Motyw mistrza i ucznia może być bardzo ciekawy, ale wymaga on dobrego dopracowania.

Polecam Ci spojrzeć na Terysoę.

https://www.youtube.com/watch?v=ri6eA1UVYlM


Mod był krótki. Bardzo prosty. Wręcz jak budowa cepa. Ale dialogi i akcja były ciekawe. A co najważniejsze, mimo wszystko postacie zapadły mi w pamięć. A to świadczy bardzo dobrze! Protagonista ma swoje emocje. Przeżywa rozterki. Nie może się pogodzić z wolą mistrza. On zaś z kolei twardo stąpa po ziemi. Zna wagę swojej misji i dla większego dobra jest w stanie poświęcić istnienia stające na drodze. Makiawelizm? :P

Co do świata. Zdanie mam jak Fabio. Również propsuję autorską robotę. Niestety jednak Twój zen jest rzeczywiście bardzo płaski i miałki. Vobów jest znikoma ilość. Mam na myśli rośliny i inne elementy otoczenia. Do tej pory chyba tylko Alternative Balance do returninga ogranicza ilość takich elementów... i miejmy nadzieję, że pozostanie jedynym takim modem. Ale wracając do świata. Wypadałoby mu dodać trochę realizmu. Na forum znajduje się kilka bardzo dobrych poradników modelowania zawierających istotne wskazówki.

https://themodders.org/index.php?topic=15323.0
https://themodders.org/index.php?topic=25898.0
https://themodders.org/index.php?topic=28809.0

A no i w przeciwieństwie do poprzedników uważam, że Twoja zapowiedź nie była takim złym pomysłem. Dlaczego? Po pierwsze, masz już jakąś pracę, którą można spokojnie pokazać. A po drugie, Twoje błędy zostały wypunktowane zanim wypuściłeś moda. Dzięki temu możesz poprawić spokojnie poprawić to i owo nie rozczarowując się po premierze :P

Dzięki, właśnie dzięki temu że wstawiłem zapowiedź to teraz wiem co poprawić i dodać, a nawet co zmienić.
Fabuła - No ogólnikowo przedstawiłem bo jak zapewne wiesz pytałem dzisiaj jak dodać NPC hełm i przez to że się nie dało musiałem zrezygnować z pomysłu i tym samym z jednego wątku w grze, fabuła będzie bardziej rozbudowana, ale muszę wiedzieć co się znajdzie ostatecznie w modzie i czy będzie to działać.
 

A.K.

A.K.

Użytkownicy
posty159
Propsy161
Profesjabrak
  • Użytkownicy
@Siemekk - Przecież też jesteś pr0s. Weź odpal ten swój pakiet cebuliona, to w trzy sekundy rozwiążesz każdy problem z hełmami :cool:
 

Anonimus14

Anonimus14

Użytkownicy
posty88
Propsy76
Profesjabrak
  • Użytkownicy
A mi tam ten świat się nawet podoba. Wiadomo, wali pustką i trzeba tę pustkę wypełnić ale lokacja ma jakiś klimat.
Najważniejsza jest fabuła i tutaj ciężko jest ją ocenić. Może być dobra a może nie. Jedno zdanie to zdecydowanie za mało żeby powiedzieć coś o niej.

Przede wszystkim musisz mieć jakiś pomysł na fabułę, jakiś zamysł, bo jeśli robisz moda na zasadzie "mam ochotę zrobić jakiegoś moda do gothica" to lepiej jest sobie odpuścić. Tak właśnie powstały grupy oszustów i z perspektywy czasu nie jestem z nich dumny. Najlepiej jakbyś stworzył coś czego w moddingu gothica jeszcze nie było albo pojawia się rzadko, jakaś tematyka, jakieś mechaniki, cokolwiek byle tylko nie był to kolejny mod o tym samym ale z inną lokacją, npc i zmienionymi zadaniami.
Mój mod Aetherna to jest właśnie to co chciałbym widzieć w nowych (niestety teraz już nielicznych) modach. Wiem że nie wszystko jest dobrze zrobione ale myślę że udało mi się zrobić charakterystyczną produkcję.

Ciemności Gordotha to, w moim odczuciu, opus magnum moddingu Gothica, idealny przykład jak powinny wyglądać krótkie, jednowątkowe mody i uważam, że każdy nowy modder powinien brać przykład z tej modyfikacji.
 

Siemekk

Siemekk

Złote Wrota
Untersturmfuhrer
posty2143
Propsy1151
ProfesjaProgramista
  • Złote Wrota
  • Untersturmfuhrer
@A.K - offtop, ale to wyglada tak xD:

zBOOL bEquip_Item()
{
zCParser* par = zCParser::GetParser();
oCNpc* pSelf;
oCItem* pItem;

pItem = ((zCVob*)par->GetInstance())->CastTo<oCItem>();
pSelf = ((zCVob*)par->GetInstance())->CastTo<oCNpc>();

/****************************************************/

pSelf->EquipItem(pItem);

}

parser->DefineExternal("Npc_EquipItem", bEquip_Item, zPAR_TYPE_VOID, zPAR_TYPE_INSTANCE, zPAR_TYPE_INSTANCE, 0);
 

P.S A Splash w szafie i nie ma psychy by mi dać bana.

A.K.

A.K.

Użytkownicy
posty159
Propsy161
Profesjabrak
  • Użytkownicy

A.K.

[G1] Uczeń Nekromanty
#13 2019-06-18, 21:22(Ostatnia zmiana: 2019-06-18, 21:35)
No dobra, nie znam cpp, ale spróbujmy :P

Masz chyba funkcję zwracającą <coś> zBOOL (obiekt? strukturę? Tylko gdzie tu return?)

Definiujesz sobie wskaźniki - na parser, na selfa i na przedmiot.
Parser - proste przypisanie
Item i self - wygląda mi na rzutowanie do wskaźników na obiekty, dalej sięgasz przez te wskaźniki do funkcji castujących na gotyckie obiekty i wyniki przypisujesz.

Sięgasz przez przygotowany wskaźnik na selfa do metody ekwipowania z tym wskaźnikiem itemza.

Funkcja na dole nie wiem, co robi :F Ustawia to jako funkcję silnika do użycia w skryptach?

Moment... zPAR_TYPE_VOID ustala pewnie typ zwracany, zPAR_TYPE_INSTANCE, zPAR_TYPE_INSTANCE to argumenty funkcji, a Npc_EquipItem wygląda na alias. (Tylko skąd wiadomo, który argument do czego? Po kolei je bierze? :P I od czego to zero?)

Na oko funkcja powinna pozwalać na ubranie czegokolwiek.

To co? Dwa z minusem i douczyć się na wrzesień? :F
 

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
Benku, dodać hełm jest stosunkowo bardzo prosto, na tym forum bodajże jest jakiś poradnik o tym. A co do postów wyżej - załóżcie sobie własny temat do adoracji, bo kolegę raczej nie interesują te rzeczy, o których piszecie (pewnie nawet nie wie o co chodzi).

bogu9821

bogu9821

Użytkownicy
posty404
Propsy185
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy

Masz chyba funkcję zwracającą <coś> zBOOL (obiekt? strukturę? Tylko gdzie tu return?)

Właśnie @Siemekk przecież zBOOL to int! :>
 
while(false) Do();

Benku

Benku

Użytkownicy
posty132
Propsy26
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Benku, dodać hełm jest stosunkowo bardzo prosto, na tym forum bodajże jest jakiś poradnik o tym. A co do postów wyżej - załóżcie sobie własny temat do adoracji, bo kolegę raczej nie interesują te rzeczy, o których piszecie (pewnie nawet nie wie o co chodzi).

Nie zrozumiałeś, ja mam dodany hełm, ale chcę żeby NPC go nosił, zresztą założyłem zrobiłem o tym post
 

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
To też jest łatwe.  Zrób na takiej zasadzie jak z założonym pancerzem lub bronią, powinno zadziałać.

A.K.

A.K.

Użytkownicy
posty159
Propsy161
Profesjabrak
  • Użytkownicy

A.K.

[G1] Uczeń Nekromanty
#18 2019-06-19, 15:36(Ostatnia zmiana: 2019-06-19, 15:49)
@Fabio - z tego, co pisze w tamtym temacie, to mu nie działa. To TEN temat.

@Benku
Ja mogę tylko powiedzieć, że (w G2) robiłem dwa hełmy:

Dla gracza (u NPC-ów był niewidoczny)

INSTANCE helm_legion (C_Item)
{
name = "Hełm Legionów";

mainflag = ITEM_KAT_ARMOR;
flags = 0;

/*
Protection, value etc.
*/

wear = WEAR_HEAD;

visual = "HELM_LEGION.3ds";
visual_skin = 0;
material = MAT_METAL;

/*
Opisy
*/
};

I dla NPC

INSTANCE helm_legion_d (C_Item) //Tylko dla NPC!
{
name = "Hełm Legionów";
mainflag = ITEM_KAT_NF;
flags = 0;

/*
protection[], value etc.
*/

wear = WEAR_HEAD;

visual = "HELM_LEGION.3ds";
visual_skin = 0;
material = MAT_METAL;

/*
Opisy (description, TEXT[], COUNT[] etc.)
*/
};

Ten drugi zakładałem od razu w skrypcie postaci, przy pomocy EquipItem(self, helm_legion_d); i działało.

Może spróbuj jeszcze raz, a jak nie podziała, to wrzuć swój skrypt na forum (ale nie tu, bo już się robi za duży offtop, tylko w Twoim wątku w problemach). Niewykluczone, że tam gdzieś jest błąd.
 

Benku

Benku

Użytkownicy
posty132
Propsy26
Profesjabrak
  • Użytkownicy
@Fabio - z tego, co pisze w tamtym temacie, to mu nie działa. To TEN temat.

@Benku
Ja mogę tylko powiedzieć, że (w G2) robiłem dwa hełmy:

Dla gracza (u NPC-ów był niewidoczny)

INSTANCE helm_legion (C_Item)
{
name = "Hełm Legionów";

mainflag = ITEM_KAT_ARMOR;
flags = 0;

/*
Protection, value etc.
*/

wear = WEAR_HEAD;

visual = "HELM_LEGION.3ds";
visual_skin = 0;
material = MAT_METAL;

/*
Opisy
*/
};

I dla NPC

INSTANCE helm_legion_d (C_Item) //Tylko dla NPC!
{
name = "Hełm Legionów";
mainflag = ITEM_KAT_NF;
flags = 0;

/*
protection[], value etc.
*/

wear = WEAR_HEAD;

visual = "HELM_LEGION.3ds";
visual_skin = 0;
material = MAT_METAL;

/*
Opisy (description, TEXT[], COUNT[] etc.)
*/
};

Ten drugi zakładałem od razu w skrypcie postaci, przy pomocy EquipItem(self, helm_legion_d); i działało.

Może spróbuj jeszcze raz, a jak nie podziała, to wrzuć swój skrypt na forum (ale nie tu, bo już się robi za duży offtop, tylko w Twoim wątku w problemach). Niewykluczone, że tam gdzieś jest błąd.

Już tego próbowałem, ale dzięki za pomoc
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry