[G1] Życie w Kolonii 23742 41

O temacie

Autor Mac

Zaczęty 23.04.2019 roku

Wyświetleń 23742

Odpowiedzi 41

Mac

Mac

Użytkownicy
posty19
Propsy53
Profesjabrak
  • Użytkownicy
WITAM

Gothic I Życie w Kolonii to modyfikacja łącząca wszystkim znaną starą przygodę z nowymi rozwiązaniami fabularnymi. Jest to rozszerzenie oryginalnej historii z podstawowej wersji o dodatkowe zadania, miejsca, przedmioty oraz postacie. Modyfikacja dodaje nowy, główny wątek związany z codziennymi problemami społeczności Kolonii, a zwłaszcza z wojną jaka narodziła się między obozami po upadku Starej Kopalni.

Czemu akurat Gothic I oraz znana wszystkim fabuła? Osobiście dla mnie Gothic I jest pewnego rodzaju "Artefaktem". Gdy pojawiła się ta gra (w sumie w moim dzieciństwie) byłem podekscytowany gameplay'em, a także narodziło się we mnie "uczucie" do gier typu RPG. Gra mająca tyle lat dalej potrafi mnie wciągnąć swoim klimatem oraz fabułą. Dlatego chciałbym dołożyć swoją cegiełkę, tworząc "dodatek" do znanego nam Gothic'a.

CO NOWEGO
Spoiler
  • Nowy główny wątek rozwijający fabułę po III rozdziale. Skupiać on się będzie na większej walce ze Starem Obozem (w przeciwieństwie do oryginału, gdzie dostawaliśmy tp do SO w V rozdziale, i mogliśmy wyrżnąć cały obóz), który będzie pragnąć całą Kolonie dla siebie, zabijając wszystkich innych wokół. Także, Obóz na Bagnie będzie odgrywać swoją rolę w dodatkowym wątku (po wyprawie do Cmentarzyska Orków, dla mnie ten obóz przestawał istnieć w grze - nic się tam już nie działo).
  • Oprócz głównego wątku, pojawi się jeden mniejszy, a mianowicie wyprawa do Miasta Orków przed Świątynią Śniącego (chciałbym trochę większej interakcji z Orkami mając Nasze Ulu-Mulu).
  • Dodatkowo pojawią się zadania niezależnie od rozdziału, rozbudowując fabułę już od samego początku rozgrywki.
  • Główny świat gry zostanie z rozbudowany o nowe lokacje takie jak: Obóz Myśliwych, Kamienna Równina, rozbudowany Obóz przed Starą Kopalnią (zawsze smuciła mnie ta pustka w tym miejscu), Posiadłość Herwarda itd. Co do Miasta Orków, będzie to znany każdemu świat niewykorzystany przez twórców, jednak w planach mam drobne zmiany w samym mesh'u świata.
  • Jeśli chodzi o obozy, to jak już wymieniałem, pojawi się Obóz Myśliwych, do którego będzie można dołączyć (temat pewnie znany, jednak w tym wypadku ten obóz będzie ściśle powiązany z SO), Obóz Piratów, Posiadłość Herwarda (posiadłość osób, do których należały tereny obecnej Kolonii).
  • Oprócz nowych zadań oraz postaci, pojawią się nowe przedmioty jak: bronie, pancerze, przedmioty potrzebne do alchemii, kowalstwa i ołtarza dusz (ołtarz umożliwiałby tworzenie wzmocnień dla broni, amuletów/pierścieni, niektórych run itp. - na ten moment jest w fazie początkowej, więc nie wiem czy to wprowadzę).
  • System nauki znany z GIINK oraz zwiększony poziom trudności.
  • Nowe ekrany ładowania itp.
  • Już na wstępie obiecuję iż nie pojawią się tytani, tarcze oraz duale. Przepraszam ;(

SCREENY
Spoiler















NA KONIEC

Chciałbym podziękować wszystkim, którzy włożyli coś od siebie, żeby zbudować to forum. Dzięki temu byłem wstanie poznać podstawy, które umożliwiły mojej osobie rozpoczęcie pracy nad tą oto "cegiełką" do Gothic'a I. Oczywiście prace nad modem będą rozwijane, a za jakiś czas pojawią się kolejne materiały. Co do daty premiery to nie umiem jej określić z racji różnych życiowych sytuacji jak możliwa zmiana przeze mnie pracy itp. Na koniec pozdrawiam wszystkich, liczę na krytykę oraz życzę miłego dnia. :)
 

Drathar

Drathar

Użytkownicy
Lore Vult
posty37
Propsy82
NagrodyV
ProfesjaLvl designer
  • Użytkownicy
  • Lore Vult
Serio? Znowu przeruchana do granic możliwości Górnicza Dolina? Ile można robić w kółko to samo? Kolejny obóz myśliwych i obóz przed Starą Kopalnią. Znowu piraci. Ciągłe odgrzewanie kotleta. Jedyna nowość to chyba jakieś zmiany w zenie i wykorzystanie pustych półek skalnych do których nie mieliśmy dostępu. Motyw z miastem orków też mnie jakoś nie kupuje. Ta posiadłość Herwarda też nie ma zbytnio sensu, bo możnych w Górniczej Dolinie było dwóch. Lord Tymoris i burgrabia Bergmar, także nie wiem po co dodawać kolejnego szlachcica do tak małej doliny. Lepiej byłoby się skupić na wiadomościach które są już w grze i to na nich się skupić, rozbudowując jakoś wątki dawnych feudałów Górniczej Doliny. Pomysł z ołtarzem dusz jakoś mi nie pasuje do samej koncepcji Gothica. Wzmacnianie broni i zbroi zostawiłbym dla wprawnych kowali, a umacnianie amuletów i pierścieni jest moim zdaniem bez sensu, bo te istniejące są i tak wystarczająco silne. O screenach nie powiem za wiele, bo to samo widać w każdym wątku który po raz setny wałkuje te same oklepane motywy. Nie wiem komu będzie chciało się grać w moda, który właściwie jest kalką już istniejących. Może się mylę i zadania będą brylować na tle innych produkcji, a klimat samej Górniczej Doliny również będzie podbity do granic możliwości. Póki co jednak nie widzę tu nic zachęcającego, ale może się zaskoczę i coś sensownego z tego będzie.
 


Nestarion

Nestarion

Użytkownicy
posty32
Propsy26
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Myślę, że mod ma potencjał. Podobają mi się zwłaszcza zmiany w meshu świata, co daje nadzieję, że autor nie jest kolejnym niedzielnym modderem, którego zapał skończy się na powstawianiu tu i ówdzie zlepku vobów i okraszeniu wszystkiego miałką fabułą. Generalnie myślę, że dla dobrego moda rozszerzającego Gothica zawsze znajdzie się miejsce.
 

Mac

Mac

Użytkownicy
posty19
Propsy53
Profesjabrak
  • Użytkownicy
@Drathar masz dużo racji w tym co napisałeś, dlatego postaram się odnieść do tego, żeby przedstawić jak ja to widzę.

Co do Górniczej Doliny i odgrzewania kotleta, dla mnie Gothic 1 jest grą, do której warto wracać. Miałem takie momenty, że co roku musiałem chociaż raz zagrać i nie miałem z tym problemu, że jest to po raz któryś. Nie wiem jak myślą inni, dla mnie mimo odgrzewania kotleta, smakuje całkiem dobrze. Mogę się oczywiście mylić, nie jestem osobą, która ograła dużo modyfikacji, zwłaszcza do GI oraz tych, które nie dają od podstaw nowej fabuły czy świata. Jak pisałem, moim głównym celem jest rozszerzenie tego co ma miejsce po III rozdziale. Jednak, żeby mod nie opierał się tylko na jednym wątku, dodaje inne elementy, aby od początku gracz miał możliwość zobaczenia czegoś nowego (odnosząc się do oryginalnej wersji).

Z czym się zgodzę: masz racje z piratami, nie ma potrzeby ich wpychać na siłę. Co do ołtarza, sam nie do końca byłem przekonany co do tego i w sumie można to pominąć, skoncentruję się na kowalstwie oraz alchemii. Twój pomysł dotyczący skupienia się na wiadomościach jakie daje nam GI jest ciekawy i wykorzystam go, ale nie mogę się zgodzić do końca z tym co napisałeś o Posiadłości Herwarda. Rozumiem, że korzystanie z uniwersum Gothic'a dla czerpania inspiracji co do prowadzenia lore powinno być ważne. Jednak nie dajmy się zamknąć w schematach jakie nam narzuca pełna historia świata Gothic'a. Chodzi mi o to, że grając w GI nie odczujemy, kto był władcą/właścicielem ziem obecnej Kolonii. Możemy się tego dowiedzieć zagłębiając się w lore, lecz czy w takim razie nie można mieć swojej koncepcji skoro to modyfikacja? Wiesz, nie piszę o tym by odejść jak najdalej od koncepcji GI, ale rozwinąć nieco genezę Kolonii po przez własne pomysły (nie odchodząc jak powstała bariera itp.).

Co do obozu przed kopalnią to raczej jest to obóz mający na celu pokazanie, że jest to miejsce ważne dla SO i coś się tam dzieje. Na logikę, brak strażników, robotników przed wejściem do najważniejszego miejsca dla SO jest głupie. Jednak wiedząc, że byłby to oklepany temat, przede wszystkim znajdują się tam npc-statyści. Sam obóz nie jest taki jak w MT, gdzie możemy dołączyć do niego, mamy pełno misji itp. Dla rozwoju głównego wątku modyfikacji, to miejsce odegra w jednym momencie ważną rolę. Tak jak pisałem, nie jest to kolejny obóz, w którym przesiedzimy pół modyfikacji.

Co do obozu myśliwych, masz racje i tak jak zaznaczyłem, temat znany, nie dziwię się z twojego komentarza. Co do samego obozu to nie chciałem rozpisywać się odnoście jego fabuły, jednak jedno mogę napisać (oczywiście spoiler):
Spoiler
Po III rozdziale wszyscy z obozu zostają zabici, przeżywa tylko Yrden (szef obozu-były magnat). Giną z rąk strażników oraz Blizny - dawnego wroga Yrden'a, z czasów jeszcze zanim zostali zesłani do Kolonii Karnej. Niechęć między tymi dwoma nie znikła będąc magnaterią, co było powodem założenia obozu przez Yrden'a.

Myślę, że następne materiały jakie dodam, skupią się bardziej na lekkim przedstawieniu fabuły modyfikacji dla lepszego wglądu co zostanie zmienione w GI. Życzę miłego dnia :)
 

outlander

outlander

Użytkownicy
posty452
Propsy224
ProfesjaReżyser
  • Użytkownicy
Nie no jeśli masz jakieś pomysły na zadania w obozie przy kopalni lub piratów to je zrealizuj a nie usuwaj, bo wszystkim nigdy nie dogodzisz, a szkoda okrajać modyfikację dlatego, że to już było. Właśnie więcej zawartości przemawia na korzyść moda, bo bardziej się opłaca przejść ponownie grę. Nawet jeśli jakieś koncepcje już były w innych modach to u ciebie będą z pewnością wyglądać trochę inaczej. Zgodzę się z Nestarionem, że dla dobrego dodatku do G1 zawsze się znajdzie miejsce.

Podobają mi się zmiany w świecie. Ta dawna przełęcz koło starej kopalni wygląda super i mam nadzieję, że będzie można tam wejść. Na niektórych screenach ciężko rozpoznać lokacje i myślę, że wiele osób będzie się chciało znowu zgubić w kolonii tak jak za pierwszym przejściem Gothica :D Ulepszanie amuletów brzmi ciekawie, ale to praca na marne ze względu na balans. Amulety są już w g1 i tak dość mocne, a prawda jest taka, że te bonusy które dają i tak nie przewracają gry do góry nogami. Po prostu nie warto tracić czasu na coś z czego mało kto skorzysta.
 

hastor

hastor

Użytkownicy
<tu podaj nazwę własnej modyfikacji>
posty24
Propsy40
ProfesjaScenarzysta
  • Użytkownicy
  • <tu podaj nazwę własnej modyfikacji>
Taaa... A Gomez to synonim wielkiego lasu pod Khorinis
 

Drathar

Drathar

Użytkownicy
Lore Vult
posty37
Propsy82
NagrodyV
ProfesjaLvl designer
  • Użytkownicy
  • Lore Vult
Ciekawe jak rozwiążesz sprawę z miastem orków, bo oprócz samego zena wypada dać tam jakieś zadania. Ale głupotą będzie, jeśli co drugi ork będzie umiał w miarę posługiwać się językiem ludzi. Może warto jakoś rozwinąć wątek Ur-Shaka i Tarroka, którzy nauczyli by nas podstawowych zwrotów. Daje to możliwość fajnego urozmaicenia zadań dla orków, bo nie znając dobrze ich języka musielibyśmy konsultować się z którymś z zaprzyjaźnionych orków, albo próbować samemu zrozumieć co rozmówca miał na myśli. Nie mam na myśli tutaj czegoś takiego, że po chwili będziemy płynnie mówić w języku orków, ale takie "kali jeść, kali pić".
 


Mac

Mac

Użytkownicy
posty19
Propsy53
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Ciekawe jak rozwiążesz sprawę z miastem orków, bo oprócz samego zena wypada dać tam jakieś zadania. Ale głupotą będzie, jeśli co drugi ork będzie umiał w miarę posługiwać się językiem ludzi. Może warto jakoś rozwinąć wątek Ur-Shaka i Tarroka, którzy nauczyli by nas podstawowych zwrotów. Daje to możliwość fajnego urozmaicenia zadań dla orków, bo nie znając dobrze ich języka musielibyśmy konsultować się z którymś z zaprzyjaźnionych orków, albo próbować samemu zrozumieć co rozmówca miał na myśli. Nie mam na myśli tutaj czegoś takiego, że po chwili będziemy płynnie mówić w języku orków, ale takie "kali jeść, kali pić".

Chciałbym uniknąć nagłego "wyszkolenia" się w mowie Orków. Mimo, że Gothic przyzwyczaił nas do błyskawicznej nauki wszystkiego, to takie rozwiązanie miałoby mało sensu. Widzę to tak: ważniejsi orkowie umieliby (w różnym stopniu) ludzki język, co umożliwiłoby jakąś komunikacje = historie miasta oraz zadania. Słusznie, świetny pomysł z rozwijaniem wątku Ur-Shaka.  Moglibyśmy się wstawić w Mieście Orków za niego (tzn. wykonać jakieś zadanie), żeby mógł wrócić, a wtedy będzie nam pomagał z orkową społecznością.

Co do obozu przed kopalnią to jest tam parę zadań, jednak nie miałem w planach robić z tego miejsca czwartego głównego obozu w Kolonii. Zresztą zawsze można coś dodać w trakcie robienia innych wątków.
 

Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty4090
Propsy844
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jedyny w swoim rodzaju
Ja bym to zrobił jeszcze inaczej, tj. tylko 1-2 orków w całym mieście orków znają w miarę ludzki język, a pozostali (ci od lore, zadań pobocznych itd.) wymagaliby od nas takiej właśnie podstawowej znajomości orkowego (bardzo podoba mi się tu pomysł Drathara z odwróceniem ról, więc to właśnie orkowie mówiliby wtedy płynnie i dokładnie, a Bezimienny "Śniący zły. Ja go musi wygnać, zanim pobudka."). Ale ta podstawowa znajomość orkowego też nadeszłaby stopniowo, typu Ur-Shak uczy nas paru słówek za 5PN. Potem Tarrok za kolejne 5PN to samo. Przed samym miastem orków 10PN od Ur-Shaka za podstawowe zasady gramatyki w orkowym + darmowo nauczona formułka, którą podamy wartownikowi, żeby nas przepuścił. W samym mieście orków mógłby być, jak w Dark Sadze, szaman, który by nas uczył kolejnych stopni orkowego języka. Może zamiast kosztów PN moglibyśmy mu przynieść coś, od 5 sztuk X do konkretnej książki z prywatnych zapasów Saturasa, żeby i orkowie się czegoś dowiedzieli o ludziach. I w końcu, po tym wszystkim, odblokowałaby się nam możliwość komunikacji z orkami na w miarę rozsądnym poziomie. (zawsze chciałem, żeby wytłumaczono orków mówiących normalnie w G3 w ten sposób, że to BEZIMIENNY nauczył się gdzieś kiedyś języka orków, no ale to byłby już zbyt duży retcon, nawet jak na standardy G3).
 
You cheated not only the game, but yourself.
You didn't grow.
You didn't improve.
You took a shortcut and gained nothing.
You experienced a hollow victory.
Nothing was risked and nothing was gained.
It's sad that you don't know the difference.

hardom

hardom

Użytkownicy
posty55
Propsy26
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Szanuje zapał, ale podobnych modów rozszerzających gothica 1 było już sporo, nie wiem czy jest sens robić kolejnego. Osobiście chętnie bym zobaczył mroczne tajemnice 2.0, jest to bodajze jedyny mod rozszezejacy g1, ktory dodaje calkowicie nowa linie fabularna. Oczywiscie sporo osob go krytykuje ze niby niekononiczne itd., ale jakos juz w takiego returninga 2.0 to  wszyscy graja. Tak wiec zycze powodzenia, ale mysle ze ciekawszym projektem bylo by zrobienie wlasnie mrocznych tajemnic 2.0.
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Kiedy MT2.0 już istnieje xd
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Mac

Mac

Użytkownicy
posty19
Propsy53
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Nauka języków orków miałaby jeden problem: jeśli zrobiłbym ją za PN to niektóre  osoby mogą mieć kłopot, gdyby doszłyby do wątku z Miastem Orków, z wyczyszczoną całą Kolonią oraz rozdanymi wszystkimi PN jakie miały. Wtedy gra byłaby nie do przejścia i tego wolałbym uniknąć.

MT 2.0 było, chociaż pomysł zrobienia historii związanej z wydarzeniami po wizycie w Świątyni Śniącego (wliczając w to poznanych nam bohaterów itp.), dla mnie byłaby ciekawa, osobiście lubię MT. Jednak to już idea dla kogoś innego...
 

Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty4090
Propsy844
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jedyny w swoim rodzaju
Nauka języków orków miałaby jeden problem: jeśli zrobiłbym ją za PN to niektóre  osoby mogą mieć kłopot, gdyby doszłyby do wątku z Miastem Orków, z wyczyszczoną całą Kolonią oraz rozdanymi wszystkimi PN jakie miały. Wtedy gra byłaby nie do przejścia i tego wolałbym uniknąć.
I dlatego do przejścia gry ten język nie byłby potrzebny, ale odblokowałby nowe dialogi/questy/itemy. Oczywiście to twój mod, ja tu tylko podaję pomysł, z którego nie trzeba korzystać.
Co do MT 2.0... Ktoś kiedyś chciał zrobić MT 3.0, ale projekt był od początku trochę taki... niepełnosprytny, heh? (no sorry, gość chciał umieścić obóz ludzi, którzy sobie zostali w Dolinie, choć wiedzieli, że zaraz obok nich będzie bariera i kompletnie nie mają problemu z tym, że się pod nią znaleźli). Nie tak dawno temu odświeżyłem sobie MT, no i, rany, naprawdę nie taki diabeł straszny (chyba, że akurat rozmawiamy z Velayą, wtedy cringe jest nieunikniony). Tak bez dubbingu i gdyby zlikwidować bugi... gra robi się naprawdę ciekawa.
 
You cheated not only the game, but yourself.
You didn't grow.
You didn't improve.
You took a shortcut and gained nothing.
You experienced a hollow victory.
Nothing was risked and nothing was gained.
It's sad that you don't know the difference.

hardom

hardom

Użytkownicy
posty55
Propsy26
Profesjabrak
  • Użytkownicy

hardom

[G1] Życie w Kolonii
#13 2019-05-01, 18:53(Ostatnia zmiana: 2020-09-06, 14:59)
No z MT miałem na myśli bardziej 3.0 xd Zdaje sobie sprawę, że pracujesz nad własnym projektem, ale mówię z perspektywy gracza. Returning po wyjściu wersji 2.0 dostał drugą młodość, tak więc nowa wersja MT też pewnie cieszyła by się dużym zainteresowaniem, biorąc pod uwagę że od premiery 2.0 w moddingu sporo się zmieniło, a i sama modyfikacja wyróżnia się na tle innych. Ale to tylko taka moja dygresja, może kiedyś się doczekam.
 

Lobos

Lobos

Użytkownicy
posty594
Propsy360
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Nie przepadam za odgrzewanymi kotletami. Wolę coś zupełnie niezwiązanego z lore gothica ale masz racje. Gothic to gra do której się wraca. Jeśli dobrze zaplanujesz scenariusz i zmodyfikujesz nieco znane już wszystkim miejsca to może wyjść z tego coś w co warto zagrać. Powodzenia w pracach. Gothica nigdy za wiele.
 

Mac

Mac

Użytkownicy
posty19
Propsy53
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Aktualizacja

Witam, po krótkiej przerwie spowodowanej moim wyjazdem, mam dla Was kolejne materiały z modyfikacji. Dziś chciałbym zaprezentować nieco Posiadłość Herwarda, jak wygląda oraz jej krótką charakterystykę. Chciałbym podziękować wszystkim za krytykę oraz komentarze, naprawdę można z tego wiele wyciągnąć i pomaga to w dalszej pracy.

Posiadłość Herwarda

...Blask, niebieski blask wypełnił całe niebo... Błękitna kopuła otoczyła dolinę i wzrosła nad nią.... Krzyk, rozpacz, wielka zbrodnia oraz śmierć... Trup za trupem wyściela ziemie Kolonii Karnej... Rewolucja, przewrót, zmiana - na dobre czy na złe, nie wie nikt. Więźniowie wykorzystawszy okazję przejęli władzę na zamku zarządzanym przez Bergmara, oddanego sługę Króla Rhobara II oraz władcę ziem Górniczej Doliny. Śmierć nadeszła nagle, krwawo, zbuntowani skazańcy nie mieli litości. Mimo przejęcia władzy, dalej byli uwięzieni - magiczna bariera trzymała ich w niewoli, jak wściekłe psy w klatce. Psy, które potrafią dla odrobiny swobody zagryźć swoją ofiarę. Tak też się stało. Bergmar wraz z żoną oraz dworem zostali zamordowani. Nieliczni przetrwali... Rozszarpani przez zwierzęta, sfrustrowane swoją niewolą oraz brakiem nadziei. Jednym z nich był niejaki Gomez. Każdy znał to imię - poznał je w tym szczególnym dniu, dniu wyzwolenia. Stał się receptą na niewolę wielu, stając się ciemięzcą innych, słabszych oraz biedniejszych. Z deszczu pod rynnę. Taki los sprowadził na Kolonię zmiany, które na długo pozostawią pewien ład wśród mieszkańców doliny...

- Wiesz czemu nienawidzę tak Gomeza? To on ich zabił, na mych oczach. On rozłupał ich głowy kilofem, jakby były żyłą rudy. Zrobił to ojcu, zrobił to matce, zrobił to mojej rodzinie i moim przyjaciołom. Ogłosił się panem! Panem zniewolonym... Zostałem ja - następca, prawowity władca tych ziem oraz oddany sługa naszego Króla. Wiesz jak nisko upadłem? Klękałem przed nim by uratować resztę mojej rodziny... Oddałem mu pokłon, temu który bez litości pozbawił życia moich bliskich! Przeżyłem, lecz życie moje jest warte mniej nic życie, któregokolwiek z kopaczy, nowicjuszy, najemników. To życie bez honoru... Jednak takie wybrałem. Zapewne zastanawiasz się dlaczego. Już ci odpowiadam. Wybrałem posłuszeństwo, wsparcie oraz współpracę temu zbrodniarzowi dla zemsty. Dla odkupienia swych bliskich. Dla zniszczenia Gomeza oraz jego ludzi, by on sam przeżył to samo cierpienie, jakie ja doznałem. Tak właśnie będzie, codziennie życzę mu tego. Zginie. Już wiesz dlaczego go tak nienawidzę, dlaczego pragnę jego śmierci. ~ Herward
- Teraz już wszystko rozumiem. ~ Bezimienny

Zmiany oraz zawiść, zbrodnia oraz zemsta. To wszystko wiele lat temu napiętnowało Kolonie Karną oraz jej mieszkańców. Do dziś czeka na szanse, aby wszystkim przypomnieć. Na szanse, którą pewni mieszkańcy Kolonii marzą, żeby wykorzystać...

Posiadłość Herwarda jest to nieduży dworek leżący nieopodal miejsca poszukiwania kamienia ogniskującego przez Y'Beriona. Zamieszkały jest przez niedobitków po buncie więźniów. Znajdują się tam osoby służące kiedyś Bergmarowi, zarządcy ziem obecnej Kolonii Karnej. Składają się na nie: żołnierze Straży Królewskiej, urzędnicy oraz zwykli pracownicy (niebędący skazańcami, jednak uwięzieni pod barierą). Przywództwo nad nimi sprawuje Herward, syn Bergmara, młody oraz charyzmatyczny mężczyzna, który jako młodzieniec przeżył bunt więźniów oraz atak na jego rodzinę. Pod opieką ludzi Herwarda znajduje się także niewielka kopalnia, z której wydobywana jest ruda przez Kopaczy z Starego Obozu.
Mimo ataku Gomeza oraz jego ludzi na rodzinę Herwarda, między Starym Obozem, a Posiadłością panuje rozejm. Porozumienie wynegocjował sam Herward, jednak okupił je poniżeniem, wyparciem się bliskich oraz pracą u jego najgorszego wroga, Gomeza. Tym czynem zapewnił sobie oraz swoim ludziom bezpieczeństwo, jednak nigdy nie zapomniał zbrodni, jaka miała miejsce w Górniczej Dolinie.

Screeny
Spoiler








 

Drathar

Drathar

Użytkownicy
Lore Vult
posty37
Propsy82
NagrodyV
ProfesjaLvl designer
  • Użytkownicy
  • Lore Vult
Całkiem ciekawy pomysł, chociaż może ciekawiej wątek wyglądałby, gdyby ten Herward musiał ukrywać się w górach wraz z pozostałymi przy życiu sługami. Walka o każdy kolejny dzień, ciągłe braki jedzenia, zagrożenie ze strony dzikich zwierząt. Motyw zemsty podlany popadaniem w obłęd w związku z fatalnymi warunkami życia, traumatycznymi przeżyciami itd. Mimo wszystko wygląda to ciekawie i mam nadzieję, że pojawią się jakieś wątki z sekciarzami, bo do bagien jest całkiem blisko. Co do screenów to jedyne co mi nie pasuje to ten mag ognia, bo ilość magów pod barierą została już dawno wyjaśniona ale ogólnie czuć klimat podstawki.
 


bezi50

bezi50

Użytkownicy
posty53
Propsy5
  • Użytkownicy
Co to tego maga to zawsze mógł to być jakiś pomniejszy mag, który był w dolinie już wcześniej i nie należał do dwunastki tworzącej barierę. Co prawda kłóci się to trochę z tym co pokazała nam gra, ale jeśli @Mac miał na myśli to samo co ja dodając tego maga to da się to jakoś przełknąć.
 

Cruc

Cruc

Użytkownicy
posty666
Propsy232
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Ogólnie podoba mi się pomysł na moda.

Uważam, że górnicza dolina została za słabo wykorzystana i pozostawia z dużym niedosytem.
Większość dodatków do G1 nie rozwiązuje tego problemu. Dodają raptem parę zadań, przedmiotów, ale nie wypełniają pustki, którą często spotykamy w świecie. Twój projekt natomiast idzie w dobrym kierunku, także trzymam za Ciebie kciuki.
 
while (!success) try{...}

Najlepszy modder od gothic multiplayer - polecam pytać go o wszystko!

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
Opis mi się podoba, screeny niekoniecznie. Zwłaszcza ten pierwszy - pomysł fajny, ale wykonanie gorsze. Chociażby ta tekstura ścieżki, brzydka i rozmazana + nie pasuje w ogóle.

@Cruc czy ja wiem? Mroczne Tajemnice, mody, w których były mniejsze lub większe obozy... raczej Górnicza Dolina jest zbyt mała na to by mogło pojawić się tam dużo więcej ciekawych lokacji.


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry