[AB] Pytania i problemy techniczne 173080 779

O temacie

Autor Ventrue

Zaczęty 1.03.2019 roku

Wyświetleń 173080

Odpowiedzi 779

Astaris

Astaris

Użytkownicy
posty6
Propsy1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Niby jest tam cos "ulf" ale ten npc jest w karczmie Orlana.

No nie wiem, nie mam żadnego pomysłu co moge zrobić.

Pozostaje mi poczekać, moze ktos bedzie miał jakieś sugestie.

Tak czy inaczej dzieki garry18 :)

Post połączony: 2020-07-05, 20:16
Oczywiście odwdzięczę się, jeżeli ktoś będzie w stanie mi pomóc.

Jakieś doładowanie rp za 20zł do lola czy steama, chociaż tyle się odpłace.
 

Heimdallr

Heimdallr

Użytkownicy
posty17
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Hej, wrzucałem AB dzisiaj, dostaje po odpaleniu gry z ikony na pulpicie: Directinput, DirectinputCreate Failed. Wrzucilem dla sprawdzenia najnowszego directa z dodatkowych linków ale dalej to samo, jakieś rozwiązanie tego? bo zgaduję że to przez DX11


Edit: przeinstalowałem grę - to samo.

Następnie na czystą wrzuciłem już bez rozszerzenia DX11 - to samo.

Moje obecne Kroki:

1.G2NK w którym jest Gothic starter
2. Dograłem system Packa bo nie miałem wcześniej i myślałem że może przez to
3. Fix 2.6
4. Podstawowy Mod
5. AB + wymagane z instalatora
6. Texture Pack
7. Tłumaczenie
8. Dubbing

Nic się nie zmienia, po 4 wywaleniach modów i wgraniu ich od nowa, z dodatkiem system packa czy dorzuceniem startera, ciągle to samo w każdej wersji
 

garry18

garry18

Użytkownicy
posty1391
Propsy44
  • Użytkownicy
Jest kilka rodzajów DX11 mi np: na dwóch wersjach też nie ruszał gothic return ab, ale uruchomił się na: DX11_17.5_Liker  także sprawdz tą wersje.
 

Heimdallr

Heimdallr

Użytkownicy
posty17
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Jest kilka rodzajów DX11 mi np: na dwóch wersjach też nie ruszał gothic return ab, ale uruchomił się na: DX11_17.5_Liker  także sprawdz tą wersje.

Próbowałem, to samo, tą nowszą wersję z linka też, ciągle ten sam błąd i zastanawiam się o co chodzi.


Edit: Zaczęło działać po restarcie kompa i wiem dlaczego, mam jeden szyfrowany dysk Bitlockerem i czasem strzela mi przedziwne problemy...nie sądze żeby komuś się to powtórzyło ale cieszę się że działa.
 

SiTu

SiTu

Użytkownicy
posty21
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Witam.
Na samym początku chciałbym uprzejmie przeprosić, iż znowu zajmuję Wasz czas.
Otóż już drugi dzień mam ten sam problem, a mianowicie Gothic kompletnie mi się nie uruchamia.
Korzystam z aplikacji Spine, który pokazuje, że gra cały czas się ładuje (na samym początku miałem szary pasek z napisem: ,,Kopiowanie plików modyfikacji...", później jednak on zniknął, gra się nie uruchomiła, a w Spine nie mogę nic kliknąć, gdyż jest podświetlone wszystko na szaro, tak jakby gra była uruchomiona). Od razu informuję, iż uruchamiam Spine jako administrator, a jak spojrzałem w procesy w menedżerze zadań to Gothica tam nie było. Mam już zagrane 28 godzin około, więc nie byłoby fajnie gdybym musiał od nowa go przechodzić w razie uszkodzenia plików. I teraz nie wiem co mam robić.
Z poważaniem
SiTu
 

Gadzio

Gadzio

Użytkownicy
posty3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Witam mam błąd przy instalowaniu samego moda ponieważ gdy instaluje go i mam do wyboru co ma być zainstalowane itd czyli gothic 2 addon returning np russian version installation i jak klikam optional patches nie moge wyłączyć żadnej opcji ponieważ wszystkie są kliknięte w tym rusyfikacja gry
 

Subuki

Subuki

Użytkownicy
posty163
Propsy1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Witam
Po zadaniu "zapomniane wspomnienia loi" nagle wszystko co ubiorę znaczy pancerze albo hełmy nie nakładają się poprawnie na bezimiennego. Na przykład kitek beziego wychodzi poza pancerz a hełmy bardziej w jego głowę wchodzą niż na niej siadają.. :P Wiecie może jak to naprawić?

Problem rozwiązany!
Wystarczy wyłączyć skalowanie modeli w opcjach i wszystko wróci do normy.Wychodzi na to że skalowanie działa w ten sposób że gdy nas bohater ma więcej siły to rosną mu części ciała takie jak głowa albo ramiona.Trochę bez sensu bo wtedy wszystkie pancerze albo hełmy wyglądają paskudnie na nim.
 

garry18

garry18

Użytkownicy
posty1391
Propsy44
  • Użytkownicy
Witam.
Na samym początku chciałbym uprzejmie przeprosić, iż znowu zajmuję Wasz czas.
Otóż już drugi dzień mam ten sam problem, a mianowicie Gothic kompletnie mi się nie uruchamia.
Korzystam z aplikacji Spine, który pokazuje, że gra cały czas się ładuje (na samym początku miałem szary pasek z napisem: ,,Kopiowanie plików modyfikacji...", później jednak on zniknął, gra się nie uruchomiła, a w Spine nie mogę nic kliknąć, gdyż jest podświetlone wszystko na szaro, tak jakby gra była uruchomiona). Od razu informuję, iż uruchamiam Spine jako administrator, a jak spojrzałem w procesy w menedżerze zadań to Gothica tam nie było. Mam już zagrane 28 godzin około, więc nie byłoby fajnie gdybym musiał od nowa go przechodzić w razie uszkodzenia plików. I teraz nie wiem co mam robić.
Z poważaniem
SiTu

Jedyna rzecz z twojego opisu jaka przychodzi mi do głowy jest taka że to wina Spine, nie potrzebnie używasz jakiś dziwnych aplikacji, w instrukcji jest wyraźnie napisane by nie używać niczego poza tym co jest tam opisane bo łatwo gothica zepsuć, także najlepiej zrób wszystko tak jak napisane jest w instrukcji instalacji bez żadnych dziwnych programów trzecich.
 

SiTu

SiTu

Użytkownicy
posty21
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy

Dziękuję za odpowiedź.
Po tym jak poinformowałeś mnie, że nie powinienem korzystać ze Spine-a, postanowiłem, iż pobiorę Returninga od nowa, tym razem tak jak jest napisane w jedynym z postów na tej stronie. Ale do rzeczy. Otóż próbuję cały czas zainstalować Fixa oraz player kita lecz nie mogę wybrać ścieżki, gdyż przycisk wybierz jest ciągle na szaro.
Wiesz może co mam zrobić w tej chwili?
Z poważaniem
SiTu

Sprawa już rozwiązana.
 

garry18

garry18

Użytkownicy
posty1391
Propsy44
  • Użytkownicy
Pierwszy raz widzę takie problemy, ale odpal setup jako administrator, bo masz jakiś problem z uprawnieniami dostępu chyba, albo odpal ręcznie te fixy
 

Gadzio

Gadzio

Użytkownicy
posty3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Garry nic nie dało. Odinstalowalem calkowicie gothica i returning z komputera jeśli teraz nic nie da no to cóż będę czekał na wasze pomysły jeśli i to nic nie da to poddaje sie. Niestety nic to niedało.
 

garry18

garry18

Użytkownicy
posty1391
Propsy44
  • Użytkownicy
Takie pytanko mam, gram na dx11 bo inaczej gra mi sie nie odpala nawet, ale nie o tym, mam problem z "rwaniem animacji" nie wiem jak t onazwać, po prostu gdy biegam to często mam tak że postać nie porusza sie płynnie tylko animacja tak dziwnie rwie, skacze jakby były skoki fpsów a nie ma, próbowałem sie bawić w opcjach crtl+f11 ale nic nie pomaga, obraz rwie i koniec, od czego to jest?
 

Ventrue

Ventrue

Moderator działu
Herr Mannelig
posty1119
Propsy593
ProfesjaNierób
  • Moderator działu
  • Herr Mannelig
Może synchronizacja pionowa.
 

brtek19

brtek19

Użytkownicy
posty1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Witam chłopaki, ostatnio chciałem sobie pograć znowu w GOthica i trafił do mnie ten mod, tylko jest jeden problem. Mianowicie, instaluje wszystko jak jest w instrukcji tutaj na forum, odpalam grę i niby wszystko okej, mogę sobie wejść do Menu i zmienić ustawienia na jakie chce tylko jest taki jeden mały problem przy włączeniu nowej gry wyskakuje mi błąd Access Violation, próbowałem już kilku reinstalacji i wgrywaniu moda od początku i dalej to samo. Może ktoś wię w czym tkwi problem, porzucę też screena tego błędu.  https://imgur.com/a/i46WXF0
 

Saltanis

Saltanis

Użytkownicy
posty3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Mam dokładnie ten sam błąd co Brtek19. Z identycznym opisem w tle.
Zainstalowałem:
1. Gotnic 2 Gold Edition na steam
2. Na czystą grę zaintalowałem
- System-Pack 1.8
- PlayerKid 2.8
- Fix 2.6

3. Returning wraz z niezbędnym software.
4. Wkleiłem do folderu DATA zawartość folderów
- Testurepack
- Dubbing
5. Wkleiłem AB_mod_2050_05_01
6. Wkleiłem Spolszczenie AB mod

7. Dodałem do wyjątków DEB
GothicStarter.exe
Gothic2.exe
KillHelp.exe
Spacer2.exe
GotyicStarter_mod.exe

8. Włączyłem zgodność z XP na GothicStarter.exe (Sprawdzałem też pozostałe zgodności)
9. Włączam grę za pomocą GothicStarter.exe

I dupa, gra się włącza, klikam nowa gra - odpalam i wywala błąd z Access Vioiation podczas wczytywania nowej gry.
Mam Windows 10 z najnowszymi aktualizacjami.
 

garry18

garry18

Użytkownicy
posty1391
Propsy44
  • Użytkownicy
Użyjcie DX11 opisanego w instalacji na te jstrone, mi pomogło
 

xendix

xendix

Użytkownicy
posty497
Propsy98
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
@Saltanis

Zainstaluj tak jak masz napisane w głównym temacie...
Po pierwsze to nie instalujesz system packa bo Return ma własnego.
Bo drugie to instalujesz pliki z Returna a nie playerkit 2.8(Nie instalujesz czegokolwiek na czystego gothica)
Po trzecie, nie wiem po co ustawiasz zgodności...
Po czwarte, grę odpalasz z jej własnego launchera.
Jak nie umiesz instalować, to obejrzyj filmy na yt a nie uskuteczniasz jakieś własne, idiotyczne sposoby.
 

SiTu

SiTu

Użytkownicy
posty21
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Witam.
Pojawił się u mnie pewien problem, który zauważyłem dopiero po czasie. A mianowicie po tym jak użyłem runy Mora Ulartu powinienem zbierać dusze z przeciwników, lecz pomimo zabicia setki potworów różnego rodzaju, nie mam żadnej duszy, oprócz tej Senyaka i Azgalora. Co więcej kiedy tuż po zabiciu Senyaka poszedłem do chramu Beliara, było napisane, iż muszę mieć kilkaset karmy u mrocznego boga, żeby ulepszyć Szpon duszą demona. Teraz jak podchodzę do posągu, to takiej opcji nie ma.
Z poważaniem
SiTu
 

Gajor

Gajor

Użytkownicy
posty63
Propsy1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Witam, do jakiego folderu powinienem wkleić pliki dubbingu i tekstur bo wklejam do folderu Data i nic to nie zmienia
 

tedddy_bear

tedddy_bear

Użytkownicy
posty857
Propsy171
Profesjabrak
  • Użytkownicy
@Gajor Plik tekstur do katalogu DATA, a plik dubbingu - o ile jest tylko jeden to też do tego katalogu. Jeśli nic się nie dzieje, to trzeba postawić pytanie, jak wkleiłeś pliki ze spolszczeniem?

Post połączony: 2020-07-21, 17:02
@SiTu W AB można złapać tylko duszę Senyaka i to byłoby na tyle.
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry